dieigdin geval do genoemde geestelijke tot eenige straf rnogt veroordeeld worden doch van den kanr der bewindslieden ver klaart men, dat de zaak niet de nnnsce bekommering behoeft te verwekken. Uit de berigten uit Mxico blijkt, dat die republiek, ter wijl zij in een oorlog met Frankrijk gewikkeld is, ook door een burgeroorlog wordt geteisterd. Eene party, aangevoerd door zekeren kollonel Montenegroheeft zich onafhankelijk verklaard van het centraal bewind; zich in de stad Tampico vereenigd, en maatregelen genomen, om zich daar gewapenderhand staande te houden. De prijs van het koren is weder gestegenen heeft nq de hoogte van 80 sh. 2 p bereikt. Door velen, ook van den kant der bewindslieden wordt steeds aangedrongen op eene ver andering in de bestaande verordeningen op den invoer van vreem de granen. Het laar zich aanzien, dat de zitting van het parle ment heftige beraadslagingen over deze belangrijke aangelegenheid zal opleveren. De tegenwoordige worsteling tusschen hec Fransche minis terie en de vert-enigde opposanten wordt ook hier te lande met bijzondere belangstelling gade geslagen. Een der ministeriele bla den doet opmerk-n, dat het ontwerp van het adres, waarover nu in de Fransch kamer zoo heftig gesneden worde, aantoont, dat Konine Lodewijk Philips geenszins zulk eene onbepaalden in vloed in Frankrijk uitoefend, als sommige van deszelfs amhassa deurs bij de groot.e mogendheden van hec vaste land zulks heb ben doen voorkomen, en dat in genoemd Rijk altijd een voorde vreemde mogendheden bedenkelijke geest van tegenstand en woe ling sluimert, die slechs den prikkel van eene op komende om standigheid uoodig heeftom te ontwaken en in werking te komen HcbcrSanb en 's Gravenhagb den tg Januarij. Z. M. heeft uit 's Rijks kas eene subsidie toegestaan tot bet aanleggen van eenen vloed heuvelof wijkplaats voor menschenen vee, in geval van dyk* breuken, in de Geldersche gemeente Beest. Naar men meldt, achten de overige beneder-districten van Gelderland het oprigten van zoodanige wijkplaatsen deels niet noodzakelijkof hebben dezelve zich deels tot dus ver niet genegen betoond, om een aandeel in de kosten te dragen. De beide grenadier bataljons, II. Zaturdag öft deze resi dentïe* vertrokkenzijn Zondag voormiddag te Dofdrechc aan gekomenen hebben gisteren morgen hunnen marsch over Wil lemsdorp naar Noordbraband voortgezet. Bij derzelver vertrek uit Rotterdam, is van wege een' onbekende aan ieder der onder officieren en manschappen van het eerste bataljon, een pak tabak ten geschenke uitgereikt. Zondag morgen is het ade bataljon der 10 afdeeling infan terie uit Haarlem gemarcheerd naar Dordrecht, Zaturdag zijn het 2de en 3de baraljon der 9de afdeeling uit Urrecht naar Noord braband opgebroken. Eindelijk schrijft men uit Breda, dat men ook onder de tros p.en, in dien omtrek gecantoneerd eenige bewegingen opmerkt, in verband rot de algemeene door de regering genomene voof- zorgmaatregelén. Zoo zijn aldaar gisteren doorgekomen de bat cerij no. 9 onder het bevel van den kapitein Singendonkeen gedeelte der 8ste afd. inf. en van het regiment kurassiers tl®, 1 ten einde digter aar, de grenzen gecantonneerd te worden. Volgens brief van Egmond aan Zee, van den 11 dezer, was den vorigen avond, nabij Bergen gestrand her Engelsche schip John and Williamkapitein Mellowmet verwstoffen etrz. van Londen naar Hull het volk was gered en een groot ge deelte der lading geborgen. Den 9 is te Texel gestrand het Engelsche sloepschip Nancy, kapitein TJnthankmet ijzervan Londen naar Rotterdam laatst van Harwich doch her volk benevens een Ostender loods gered men zou trachten de lading re bergen. Op dienzelfden dag is te Texel gestrand en geheel verbrijzeld het Engelsche brikschip Diana kapitein J. Stoddartmet steenkolenvan Norrhshields naar Londen van de lading was niets geborgen en de uit 10 manschappen bestaande equipagieslechts een ma- met name George Pettey, gered, doch de negen overige ip te Yarmouth als pompers aangenomene sjou wers, te zaroen 19 personen verdronken. Volgens brief uit Harlingenvan den 8is op het oosteinde van Ameland verongelukt eene schooner, de naam onbekend zijnde de equipagiewelke zich te voorbarig met de sloep wilde redden, door hec omslaan derzelve op de buitengronden veron gelukt Ook zijn te Harlingen aangespoesd eenige china's ap pelen vermoedelijk afkomstig van de op Haaks verongelukte Portugesche schooner St. Gualerkapitein deOliveira Hor es van Port a Pott naar Amsterdam. Voorts schrijft men uit Vlieland van den 11: „In den nacht van gisteren strapdde op het Noorderstrandtwee uren van het dorp, een vaartuig, hetwelk bij het aanbreken van den dag door het noodgeschrei is ontwaard waarop de reddingboot de,* Noord en Zuid hollandsche reddingmaatschappij onder bestuur van den heer Mr. T H. van der Kop dadelijk in zee is gebragt. en hetzelve bereikende, is gebleken, dac het was het Engelsche brikschip, ermaamd Industry kapitein William Bar ristko mende van Yarmouth en gedetineerd naar New Castle, beladen met tarwe, tarwemeel in zakken boonengerst en haverbevaren met vijf man; van welke equipagie slechts de kapitein en ein matroos is gered; zijnde twee man door den orkaan- over booid geslagenen de stuurman dood in het wand hangende gevonden. Met deze redding bezig zijndeontdekte men aan het u - terste einde der Horstten noordwesten een grooc Frikschip dat eene noodvlag had geheschen De reddingboot rigrre dmr- naar hare koers, eo had h?,t geluk, hec schip, zijnde hec En gelsche brikschip the Fair Allonkapitein komende van Londen en gaande met ballast naar New Casrle, te bereiken en van hetzelve de geheele equipagie, uit dertien man bestaande, te redden en behouden aan wal te brengen. Van den orkaan, die bestendig gewoed heelt en het vrees» selijk weder, bij eene hoogsc verbolgene zee, is naauwelijks bij menschen geheugen een voorbeeld aangetroffen en alzoo verdienen de inspanning, de vlijebetooning, de getrotseerde gevaren, ge durende een geheelen dag, den hoogst mogelijken en welver» worven lof, ouder opzien cot den Aigoede die deze onvermoeide pogingen me: Zijnen zegen heef: bekroond. De sterfte aan de kinderziekte op dit eiland en de armoed» der bewoners geven aan hetzelve, in de tegenwoordige bange dagen een treurig aanzien. Als eene hoogsc bijzondere zeldzaamheid mag het voor zeker worden aangemerkt, dac drielingen derzelver Zestigsten Verjaardag in goeden welstand mogen vieren, zonder het verlies van een uit het drietal te betreuren te hebben: dit is evenwel het geval met de gezusters AnnaBerendina en Margaretha van Rennes. die, op den 13 Januarij 1779 in het dorp (3enne komin Gelderland geborenenna het vroegtijdig afsterven van derzelver ouders, door haren oom Hendrik van Rennes te Wageningen gezamenlijk groot gebragezich thans nog, op den 13 Januarij 1839, alle drie in leven en in goede gezondheid bevinden; de eerste, thans weduwe van Wilhelm Worhey be vindt zich tegenwoordig te Amsterdam, als dienstbode bij den heer H. J. Deutz van Assendelft de beide anderen zijn re Wageningen woonachcig, zijnde de eersre van dezelve, Beren dinathans-tiog gehuwd fficc Hendrik Schoesteren de andere, Margarethathans weduwe van Geurt Willemsen De BelgischeIndêpendant zegt, 'dat, ten gevolge der maat regelen van voorzorg van de zijde der Hollandsche regering, men ook in Belgie op alles voorbereid is. In het kamp van Beverloo was alles ito beweging; de artillerie stond gereed, de cavalerie was naar de grenzen vertrokken, enz. - Een Limburgsch blad heeft eene inschrijving geopend tot eene medaille, ter eere van de heeren Metz en d' Ansembourg* Deze worden na de stemming van het Fransche adres te Brus» sel terugverwacht. troos, benevens nog 176ste KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Prijzen van f 1000, en daarboven. Trekking der. Derde Klasse. iste Lijst. N°. 21499, een premie van f 1000. N.° 9514 tto prijs van f 2500 N«. 19490 eet» prijsvan ƒ1000 2de Lijst. N°. 21366 een prijs van ƒ25,000. N.° 19836" een prijs van 1500. 3de Lijst. Nö. 14316, een prijs van 10,000. een prijs van 1000. 4de Lijst. N°. 17114, 6106, 18485, 22570, eép prijs van ^1000. 5de Lijst. N°. 8988, een prijs van f 1500. N.c een prijs van 1000. 6de Lljsc Np. 311 en 575a, een prijs van iooo. N.° 14; een premie van 2500. N* 5255» 6542 ieder 1222 f&hvevtentxen. V PUBLIEKE VERKOOPINGop Donderdag den Januarij 1839, des avonds ten zes uren in de herberg te Krui- ningen genaamd het Wapen van Zeelandten overstaan van den Notaris REMBGESvan een Hecht, Sterk en Welbetim* merd WOONHUIS, SCHUUR en ERVE, staande en ge|e. gen op den Dorpe van Kruiningengemerkt letter A. N 0 co Kadastrale Sectie G N.° 116, aankomende BENJAMIN WFST. STRAATE. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Aan hec Kantoor van J. P BURGER, Gedelegeerde van de eerste Klasse wonende in de Voorstad te Goes is in de 3de Klasse der 176ste Loterij wederom getrokken een Prijs van 1000, op N°. 5255. Bij denzelven zijn nog te bekomen HEELE en GEDEELTEN van LOTEN, Doorgefourneerd voor alle Klassen a 69 het Lot, alsmede in Koop en Huur voor de 4de Klasse, waarvan de trekking zal plaats hebben den 28. 29, en %o Januarij 1839^ te weten: Meel Hrlf Vijfde Tiende In Lot Koop. f 56,00. - 28,00. - 11,20. - 5,6 o, Heel Half Vijfde Tiende In Huur Lot 5* f 14,00. - 7»o o. 80, 1,40. - 2, f Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon. j» j»

Goessche Courant | 1839 | | pagina 2