N°. 85. GOESSCHE 4 MAANDAQ COURANT. DEN 22 OCTOBER. Tfacsttuvm cu Qtbmittfettfaliett,. 3. De uitbreidingvermeerderingverwisseling of aanschaf fing van belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen, na 15 Meizal behalven in de gevallen bij 1 en a hierboven vermeld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars, 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen of aan geschaft wordenzal de belasting naar gelang van den nog ove rigen tijd des diensrjaars zijn verschuldigdmet dien verstande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere, waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijnop zich zeiven tot het nogmaals aanslaan van den?elfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelyk tot onbelastbare einden aangelegd en gebezigd waren zal met aan schaffing worden gelijk gesteld, zoo mede wat aangaat de paar den derzelver geheel verlies.van het tweede viertal hunner melk tanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang der omstandigheden eens belastingschuldigen in den ioop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs voorwer pen, van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van Art. 17 en 21 de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude wórden, zal ook we gens de dienstboden en paardenaanvankelyk gehoudendie verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn ver' schuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing in betrpkking tot de paar denbij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 5 7 van Art. 20 vermeld, -j. Paarden by verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen in geval die, gelijktijdig voor een zelfde rijtuig worden gespannenhem die zulks doetof wel den eigenaar of bruiker des rijtuigster zake van het grooter aanral paardenhetwelk door hem alzo0 mogt zijn gebezigd, dan waren aangegeven, mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligcing tot eene evenredige verhooging der belastingvoor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevojge hebben. 9. De tijd waarover de belasting looptzal in betrekking tot al de grondslagen, worden berekend bij vierendeelen jaars, op het dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitsten zullen als vierendeelen jaars wor den beschouwdde tijdvakken aanvangende met primo Meipri mo Augustus, primo November en primo February. Aangiften in den loop des dienstjaars te bewerkstelligen Art. 42. De zoodanige, welke door eenige der omstandighe den, voorzien bij Art, 27 in den loop des jaars, komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaaldezullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden cn op de boete bij Art. 35 eo 39 vastgesteldverpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswegein voege als bij Art. go voorge schrevenzullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 13 October 1838. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz, NIEUWSTIJDINGEN. 53 uitrit ïawb. Frankfort, den 14 OctoberMen heeft brieven uit Kon" staniinopel tot den 26 der vórige maand. De Turksche Riala Bey (schout bij nacht), Osman Bey, die onlangs door den ka pitein-Pacha met een* bijzonderen last naar de hoofdstad was ge/ zonden, had zich wederom naar de vloot begeven. Volgens het geen van de Turksche scheepsmagt geschreven wordt, had dezelve zich met het Engelsche smaldeel vereenigd, en naar den zuide lijken Archipel koers gezet. Het Fransche linieschip dat de vlag van den schout bij nacht Galloïs voert, was naar Tunis gezeild, om iich van daar naar Toulon te begeven. Het heeft zich bevestigd, dar Mehemed Ali van zijne plannen tot onafhan kelijkheid heeft afgezien Bovengemelde vereeniging der beide vloten schfnc wel het meeste bijgedragen te hebben, om den On» derkoning van gedachte te doen veranderen. Hij heelt niet alleen, in de vleijendste bewoordingen zijoe onderdanigheid betuigd maar hij wil zich zelfs aan het handelsverdrag tusschen Engeland en Frankrijk met de Porte onderwerpen. Hij blijft echter aan dringen op de erfelijkheid der regering in zijn geslacht. Zoo« wel te Konstantinopel als té Smyrna, was de staat der gezond- heid voortdurend bevredigend. Ook in Trapezunt, zoowel als te Brussascheen de pest verminderd te zijn. Hertog Bernhard van ISaksen Weimar is den 9 dezer uit Napels naar Genua vertrokkn, om vandaar de terugreis naar Holland aantenemen. Zijn oudste zoon vergezelt hem. Zijne gemalin en overige kinderen zijn te Napels geblevenom daar hare zuster, de Koningin weduwe van Engeland, op hoogstder- zelver reis naar Maltate ontmoeten, In de Gazzette van Venetie van den 6 October vindt men eene breedvoerige en zeer levendige beschrijving van den plegci- gen intogc van den Keizer en de Keizerin van Oostenrijk in die beroemde handelstad op den vorigen dag. Het notnraer der Gaz°- zettawaarin deze beschrijving voorkomt, is, om daaraan een feestelijk aanzien te geven met blaauwe letteren gedrukt. Op den dag der krooning te Milaan verscheen zijeven als het voor» naamste blad dier hoofdstad, in navolging van de Engelsche Suilt geheel met goud gedrukt. Nadat de Gazzetta in het breede verhaald heefthoe Hunne: Majesteiten, die langs den weg van Fusina, Venetie naderden, aau den oever der zee tegen over de stad, door den Aartshertog- Onderkoning en alle de overheden van Venetie plegciglijk begroet en door het volk met uitbundig vreugdegejuich onrvangen wer den hoe zy zich daar tegen den middag in eenen grootenover- fraaijen gondel inscheeptenen hoe dit vaartuig door een zeer aanzienlijk aantal anderen, waarin de edellieden van het gevolg» de hooge ambcenaren en lijfwachten de aanzienlijke bewoners van Venetie van beiderlei kunne en eene bende muzikanten zich bevonden, naaf de stad werd gevolgd, gaat zij aldus voorts Langzaam en majestueus bevloog zich de bijna onafzienbare reeks gondels op het effen vlak der zee. In schitterenden glans verspreidde de zon van het helder blaauwe uitspansel hare straién over het heerlijke Venetie en verhoogde den luister van het schouw» spelde hemel scheen het Keizerlijk paar, dat langs de baren naar ons henen toog, te zegenen. Het gelui van alle klokken verkon-; digde het naderen van den stoetde stad die hare voeten in zee baadtwachtte in de vrolijkste onrust den Keizer. De Konink lijke stoet voer het kanaal van Sc. Chiara in en kwam langs hèc kanaal Grande de Piazette voorbij. Wie vermag het onvergel^» kelijk tooneel af te malen, hetwelk op dit uur die prachtige str-a&r aanbood, die de golven der zee tot plaveisel heeft, en in welke de bouwkunst, van overoude tijden her, heeft willen toonen wat zij vermag door praalgebouwenthans van boven tot onder sierlijk met zijden stoffen en tapijten behangen, terwijl ann alle- venstersop de oevers en in de gondels in het kanaal, 'de nieuws gierige toeschouwers elkander verdrongen! Het wacernog kort te voren door geen enkelen riemslag bewogen en slechts den weerglans der blaauwe kleur van hec uitspansel aanbiedende, verdween nu plotseling, om voor eenen bewegelijken grond van vaartuigen plaats te makendie dat Hun ner Majesteiten voorafgingen of volgden De Onderscheidene ambtenaren van hec Koninklijk opper-bescuur de leden van dén stedelijken raad, die van de kamer van koophandel de geeste lijkheid, kunstenaars, fabrikanten en handwerkslieden warén in een hoogst aanzienlijk getal overdekte booren peotej gezeten die niec slechts met zilverwerk, maar met fluweel, zijde en goud op hec prachtigst waren opgesierd. Een dezer gondels stelde een tempeltje, een andere eene pagode, een derde een zinnebeel dig gebouw voor. Uit een der fraaiste, aan het-huis van Anio- nelli toebeboorende, werden gedrukte sonnetten en beeltenissen van den Keizer en de Keizerin met milde hand overal heenge» worpen (het Veneciaansche blad deelt sommige dezer gedichtent medewaarin Keizer Ferdinand onder anderen met toe spel ;rg op zijn besluit van Amnestie, een tweede Titus worde genoemd/) De gondels werden door roeijers, ia een antiek of anderzins aan de geschiedenis ontleend kostuum ift beweging gebragc. Inzon derheid blonken de gondels van hec stadsbestuur en van eeuige bijzondere personen uit, zoowel door schitterende kleuren, ris door de fraaiheid van hec schilderwerk, waartoe de voornaamste kunstenaars der stad de hand hadden verleend. Een daarvan vocr'. y roeijers, als Grieksche paiikaren gekleedineen tweede zag m. n niest dan zeelieden in de oude Venetiaausche dragceen derde O 'Vervolg en Slot van ons vorig JSommer PUBLICATIE.

Goessche Courant | 1838 | | pagina 1