•N°. 99. GOESSCHE r COURANT. MAANDAG -1 4f DEN 11 DECEMBER. Besturen uit &bministr atic u. BUBLICATIE. BURGEMEESTER f.n WETHOUDERS der stad Goes en icssorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden; Dat het Suppletoir Kohier voor het ade kwartaal des jaars 1837 1838, wegens het Patentregt over déze Srad, door Zyne Excellentie den Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, den 1 December 51. executoir verklaard aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen ter invordering volgens de wet toegezon den is. Weshalven alle de Patentschuldigen worden vermaand en ge last, om ten spoedigsten na bekomen berigc van gemelden Out 'vanger, hun verschuldigde te voldoen, op poene als by de wet bepaald. En ten einde niemand onwetendheid zoude kunnen voorwen den, zal deze op de gebruikelijke wijze worden afgekondigd. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes den 9 December 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. II VERSCHOORvan Nisser Tet ordonnantie van dezeiven. De Stads Secretaris, L. DE FOUVV, Jz B E K E N D M A KT N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden; dat de Termijn voor bet branden van het aan wezige Oude Vaatwerk, by Z, M. Besluit van 5 February dezes jaars, Staatsblad N.° 2.) is verlengd tot den laat sten de zer maanden willen door deze een eigelyk, bij welke nog ongebrand Oud Vaatwerk moge voorhanden zijn, daaraan herin nerd, en vermaand hebben om aan deszelfs verpligting ten de z$n voor het eindigen van gezegden termijn te voldoen. En op dat niémand onwetendheid voorwende, zal deze op de gewone wijze worden publiek gemaakt. Gedaan te Goes den 9 December 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezeiven De Scads Secretaris L. DE F OU WJz ,NÏEUW8ts)1NGEN. SuitschLiub. Frankfort, den 1 December, Part, Corresp, Het schijnt ^eker te zijn, dat de Nassausche regering de stad Biberich tot „eene stapelplaats van koopgoederen wil maken ten einde dezel ve schadeloos te stellen voor het aanstaande vertrek der hertoge Jijke familie, welke voortaan te Wiesbaden zal resideren, alwaar geen kosten tot het voicooijen van het paleis gespaard worden. Ook zegt men dat Biberich rot eene vrijhaven zou verklaard wordenhetgeen zeer schadelijk voor Mentz zoude zyn. Uit Petersburg, 25 November, wordt thans gemeld, dat 'bet vroegere berigcvolgens 'twelk de Keizer derwaarts zou ko men bij gelegenheid van het naamfeest van den grootvorst Mi chaëlniet bevestigd is, Z. M. werd nu eerst, tegen bet mid Óen der maand December uit Moscau te Pétersburg verwacht, Naar men uit Berlijn meldt, is Z. M. de Keizer van Rus land zeer tevreden over de groote reis, die hij laatstelyk gedaan heeft, vooral over de houding der door hem bezigtigde troepen. Daarentegen moeten de militaire maatregelen op de kust van Cir- cassie den Keizer niet geheel doeltreffend zijn voorgekomen, wes halve het waarschijnlijk is. dat daarin veranderingen gemaakt zul. Jen worden. Voorts meldt men, dat de courrier-wissei te Pe tersburg in de laatste dagen zeer levendig is geweest, vooral met dnicsche en italiaansche hoven, en dat veel gearbeid werd in het departement van buitenlandsche zaken. f r In een brief uit Praag van.25-November wordt gewag ge maakt van woeling onder het landvolk in den omtrek van Neu- hfus; ter zake van het opbrengen van,een gedeelte der veldvruch ten, .en van eene zamenrorring van een duizendtal boeren, ten einde tegenstand te bieden tegen de krachtdadige invordering van het verschuldigde. De opstandelingen hebben echter gehoor ge gé'ven aag de vermaningen tot gehoorzaamheid en alzoo is dc tusschenkomsr der gewapende magc, die gereed wasom de orde te herstellenachterwege gebleven. JFratifcrijïc. Parijs den 4 DecemberDe heer Mauguinwelke bekend Staat als tot de liberale oppositie te behoorenen welke eenigefi invloed heeft op een der dagbladen, die als de organen van ge noemde partij worden aangemerkt, heeft zijn ontslag verlangd als president van den raad der koloniënen is in die betrekking door den baron Dupin vervangen. De zaak van den beruchten Fidocq schynt van meer gewige te zijn dan men in den oeginne vermoedde. Het blijkt dat hij voor eigene rekening een bureau hield, ten einde de zoodanigen, welke de slagtoffers waren geworden van onbekende bedriegers weder, zoomogelijk, hun verloren eigendom terug te bezorgen V en, m elk geval, de personen te doen kennen, over welke zij zich te beklagen hadden en dat hij daartoe menigvuldige bei trekkingen met de politie beambten had aangeknoopt, waardoor- hij meer vernam, dan hij behoorde re weten. Men wil het er voor gehouden hebben datbij de steeds tusschen Frank rijk en Rusland bestaande koelheid, en bij de wijd uitgestrekte middelen welke de russische regerirtg bezigt, om van al wac in Frankrijk omgaat ten naauwkeurigste te worden onderrigihet bestaan van eene inrigting, als die van Fidocqals zeer ongera den is beschouwd. - Bijzondere brieven van het eskader van den admiraal Gal' lotsin de Levant, bevestigen den terugkeer van de turksche vloot naar de Dardanellen, en melden, dat het eerstgenoemde eskader de Turken het eerst bij Milo in 't gezigt heeft bekomen dat de fransche schepen zich dadelijk slagvaardig hebben gemaakt, en alzoo de turksche vloot naar Tschesmé en vervolgens naar de Dardanellen hebben begeleid. Men hondc het er voor, dat de Turksche admiraal geene zwarigheid heeft gemaakt, om aan het verlangen van den franschen vlootvoogd te voldoenen naar de zee van Marmora rerug te keeren. Intusschen wordt de vraag opgeworpen, of, indien de turksche admiraal eens had geant woord dat niemand hem het regt konde betwisten van op de kust van Klein Azie geankerd te blijven, en indien de fransche vlootvoogd daarop in de daad geweld had gebruikt, om den earstgenoemden tot den terugtogt te dwingen, Rusland alleen daar geen voordeel van zoude henben getrokkenen oi die "mo gendheid niet op nieuw deze gelegenheid zoude hebben aangegre» penom hare schepen en krijgsmagt andermaal naar den Bospo rus overtebrengen De heer Bignoneen der leden van de in het vorige jaar benoemde commissie, tot onderzoek der middelen om den na druk der Fransche werken in naburige landen, met name in Bel- gie te verhinderen heef: thans over datzelfde onderwerp een vlugschrift, in den vorm van een' brief aan den heer Didotiti '1 licht gegeven waarin hij zich ren hoogste over den voortgang van dat kwaad beklaagt. Her Journal des Debatsvan dit vlug schrift sprekende, stemt volkomen met de gevoelen van den heer Bignon overeenen dringt er ten sterkste op aandat er atdoende maarregelen genomen wordenom den nadruk in Bel- gie te beletten en dat men met Nederland en andere naburige landen verdragen sluiceom wanneer de nadruk in Belgie al moge ophoudente verhinderendat dit schadelijk werk niet aldaar voortgezet worde Het Ministeriele ochtendblad neemt dit vertoog grootendcels over, en beklaagt zich bij die gelegenheid sterk over de ondank baarheid der Belgen, die toch, zoo als dit blad het noemt, hun-' ne onafhankelijkheid aan Frankrijk verschuldigd zijn! Te gelijk echter beweert de ministeriele schrijver, dat.de maatregel van den heer Bignon nog geen doel zou treffendaar de Belgische nadrukkers zich, bij het in werking brengen daarvan, naar Zwit serland Kehl of Maassricht zouden verplaarseu. De bijzondere berigcen van den 5 dezerbehelzen een breed voerige beschrijving van de lijkplegtigheidwelke dien dag in de kerk van het Huis der Invaliden aldaar gehouden is De voor gevel van dit fraaije gebouw was met zwart laken behangen, waarop men in witte lerters het opschrift lasAan den gene- raai Damremonten aan de dapperendie in October 1837 onder de muren van Constantine gesneuveld zijn Het schip der kerk was mede geheel met zwart laken behangen, en boven eiken boog had men een door waskaarsen verlichten medaillon ge plaatst waarin de naam van een der generaals oi verdere officie ren die bij de vermeestering van Constantine hun einde hebben gevonden te lezen was. Daarenboven had men naast het hoofd altaar boven de kist, waarin het lijk des gesneuvelden opperbe velhebbers zich bevond, een prachtigen katafalk opgerigtdie door een overgroot aantal waskaarsen was verlichten boven welken, daar de te Consnmine buit gemaakte Arabische stsn-

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1