N°. 84. GOESSCHE 1837. COURANT, V R ij D A G ffj T«- BEN 20 OCTOBERS JSesfttvcn uw Qtbrnintelvaticii,. PUBLICATIE. CVervolg van het Reglement op de Overzet- Veren in Zeeland.*) Art. 16. Na de gedane herstelling zal bet vaartuig andermaal moeten worden onderzochten in orde bevonden zijndedoor den keurder daarvan het in art. 14 bedoelde bewijs in duplo worden afgegeven. Art. 17. Geene vaartuigen zullen in eenig overzer-veer mogen worden gebezigd welke niet in voege voorschreven zijn gemerkt en gekeurdmet uitzondering van die welke krachtens hec slot van art. 15tijdelijk m dienst worden gesteld. Art. 18, De veerschippers mogen geene meerdere vracht vor deren dan bij het tarief voor ieder veer is bepaalden zijn ver- pligt des gevorderd» quitantie van het betaalde te geven, wan neer dubbele of driemaal vracht is gevorderd. Art. 19. De veerschippers moeten dadelijkwanneer zich rei zigers aanmeldenvertrekken, en zijn verpligt, indien wind, tij of ijsgang zulks verhinderendes gevorderd daarvan aan de rei zigers eene schriftelijke verklaring te geven. Art. 2,0. Zij mogen op 'geene andere plaatsen, dan aan de veerplaats aanleggenten zij bij onmogelijkheid of met toestem ming der reizigersindien bij de afvaart de onmogelijkheid te voorzien is, moeten zij de reizigers daarvan vooraf waarschuwen Art. 21. Wanneer zij de reizigers aan schorren óf slikken aan zettenzullen zij dezelvedes gevorderdtot aan den, naast by gelegen dijk of gebaanden weg moeten geleiden. Art. 22, Zij zullen de reizigers mee bescheidenheid moeten behandelen en dezelve, mitsgaders derzeher bagagie aan en van boord helpenen voor de vrachtgoederen behoorlijk zorg dragen. Art. 23. Wanneer de veerschipper vertrokken iszal de veer schippervan de overzijde aankomendeverpligt zijn de bij hec veer aanwezige reizigersdadelijk over te zettenen zu^ks tegen uitkeering der halve vracht aan den schipper van hec veer, of zoodanig bedrag van dezelve, als bij het bijzonder reglement mogt zijn bepaald, [Vervolg en Slot in ons volgend Nommer.') PUBLICATIE. Vervolg van de Publicatie der Belasting naaf Ujdsgslangf) 2. Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeldaanvaardein het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagenen hij dit tot diep tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat, mee wegvoering van alle roerende goederen hoe ook genaamd, en zonder achterlating van huisbewaarder of andere personen in zijne dienstzal het bedrag van den te zijnen name, op het kohier gebragten aanslag, voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenre digheid van het nog te verloopen tijdvakworden afgetrokken van dat der op den voet als boven te doenen aanslagszonder dat, indien deze aanslag minder bedraagt dan den vroegerener eeni- ge ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaf fingvan belasting-voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal behalven in de gevallen bij 1 en 2, hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen, als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen, of aangeschaft wordenzal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd, met dien verstan de dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met an dere waarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijnop zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Hec aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen, als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd en gebezigd warenzal met aanschaf fing worden gelijk gesteldzoo mede wat aangaat de paarden, derzelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars, 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldigen in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs vöorwe'f pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zolk9, dat volgens de Tarieven van Art. 17 en 21 de opklimming der be lasting ten zijnen aanzien toepasselijk zpude worden, zal ook wegens de dienstboden en paardenaanvankelijk gehoudendie ver hooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de paar* denbij het opkomen van de omstandighedenaan het einde van 7 van Art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen in geval die gelijktijdig voor een zelfde rijtuig worden ge spannen hem die zulks doet of wel den Eigenaar of bruiker des rycuigs, ter zake van hec grooter aantal paarden, hetwelk door hem alzoo mogt zyn gebezigd, dan waren aangegeven, mede aan de opklimming der belasting naar 6doen onderwerpen. 8 Hooger belastbaar gebruik van diens? en werkboden óf paarden, aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting toe eene evenredige verhooging der belasting, voor den nog oven- gen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting loopt, zal in betrekking tot al de grondslagen, worden berekend bij yierendeelen jaars, op het dienstjaar overschietende, zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeelen jaars wor den beschouwd, de tijdvakken aanvangende met primo Mei, pri mo Augustus, primo November en primo February. Aangiften m den loop des dienstjaars te bewerkstelligen Art 42 De zoodanige, welke door eenige der omstandighe den, voorzien bij Art. 27 in den loop des jaars, komen te val len onder de toepassing van hec aldaar bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandighedenen op de boete by Arts 35 en 39 vastgesteld, verpligt zijn tot hec in dienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij Art. 30 voorgeschrevenzullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den ontvanger kunnen bekomen. Gedaan ten Scadhuize van Goes 'den 14 October 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J» H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, Jz. P U B L I C A r I E. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS DER stad Goes en ressorte van dien onrvangen hebbende de Circulaires van Zijne Excellentie den Scaatstaad Gouverneur dezer Provincie van den 14 en 15 dezer maandProvinciale Bladen NQ. 83 en 84)brengen dien overeenkomstig ter kennis van de Ingeze tenen dezer Stad en Gemeente: dac H, M. de Koningin, op den 12 dezer, des middags kwart voor één ure, te 's Graven- hage is Overledenen dac ten reeken van Rouw wegens dit treurig afstervengedurende acht achtereenvolgende dagente beginnen met hedenen voorst nog daags vóór de Begravenis en op den dag der Begravenis van Hare Majesteit, driemalen daags, en wel des morgens te achtdes middags te twaafen des na middags te vier uren telkens één uur lang, de Groore Klok op den Stadhuis Toren binnen deze Stad zal worden geluid. Eu opdat een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden af gekondigd, mitsgaders geplaatst in dezer Stads Courant. Gedaan ten Scadhuize van Goes, den 17 October 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Sïads-Secreraris L.DE F O U W Jz. NIEUWSTIJDINGEN. SBnitedtïattb» Frankfort, den 14 October. Het ly'k der hertogin van St. Leu gewezen Koninain Hortensewelke den 5 dezer te Arenenberg, in het Zwitsersche canton Thurgau, na eene lang durige ziekte overieden is, Zal in de kerk van Ermatingen wor den bijgezet Men verzekert'dat Prins Lodewijk-Napoleon overeenkoms ig het uitdrukkelijke verzoek zijner moeder besloten heeft, naar Noord-Amerika terug te keeren. Te Agram heeft men den 24 September eene zware aard beving gevoeld welke onder de inwoners grooten schrik verwekte en veel schade aan de huizen en gebouwen veroorzaakt heeft. In een* brief uit Milaao wordt het door de Fransche dag» bladen medegedeelde berigtdat de graaf Gonfalonieri het be* houd van zijn leven en zijne verlossing uit den Spielberg aan den invloed van den Koning der Franschen zou re danken hebben ten stelligste tegengesproken. Naaf dien brief, is het de echt genoot van dien graaf, welke hem van den dood gered en zijne

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1