Stadhuize aldaarpubliek en aan de mlnstaannemende trachten Aantebesteden Het leggen der RRAMMAT op de Buitenhaven-dammen der Stad Goes, Waarvan lokale aanwijzing zal geschieden op Woensdag den 18 dezer maand, des Voormiddags ten Elf uren. Na welken tijd tot den dag der bestedinghet Bestek en de Conditiën ter Stads Griffie ter lezing zullen liggen, des voormiddags van tien tot twaalf uren. Gedaan ten Stadhuize van Goesden 14 October 1837. Burgemeester en Wethouders der Stad GóeS, J. H. VERSCHOOR, vanNisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN, Frankfort, den 9 November, Ten einde paal en perk te stellen aan de woede van het tweegevecht onder de studenten op de hoogeschool te Dorpat, heeft de Russische regering bé volendat die genenwelke de deswege bestaande wetten over treden, na eenvoorloopig onderzoek van de regtbank der uni versiteit, aan den kryksraad te Riga zullen overgeleverd worden. Dezer dagen zijn alhier uit Rotterdam twee groote Rijn schepen aangekomen, ieder bevracht met 4000 centenaren ijzeren Sporen voor den ijzeren weg van den Taunus. Dezelve zullen nog door onderscheidene anderen gevolgd wordendaar er 40,000 centenaren sporen uit Engeland, van den heer Goldsmithte Rotterdam reeds aangekomen zijn. Men berekent, dat vbor genoemden weg 76,000 centenaren van dat ijzer noodig zul len zijn. ,i JTrattfcri jfc. Parijs den g October, De hertogin van St. Leu is einde lijk, op haar landgoed Arenenburg, in het Zwitsersche canton Thurgau, bezweken. Men heeft er de officiële tijding van ont vangen. Dit berigt heeft in onze hoofdstad nog al eenigenjin druk gemaakr. Men zegt. dat de heer Molé een' courrier aan den hertog de Montebello heeft afgezonden, om de instructien nopens haren zoonLodèwijk Napoleonte herhalen. Onze ge zant zou, namelijk, in last hebben om thans van het Zwitsersch bewind te vorderen dat het den vorst bevel gaf, het Zwitsersch grondgebied te verlaten. Bij aldien dit waar isvreest men voor nieuwe verwikkelingen tusschen den Landdag en ons kabinet, daar onderscheidene cantons reeds hun voornemen hebben te keqnen geven, om zich tegen zoodanigen maatregel te verzetten. Intus- schen verzekeren sommigen, dat de prins uit eigene beweging zou verklaard hebbenna den dood zijner moeder, naar Amerika te zullen terugkeeren. Die zou misschien vele botsingen voor komen. De overledene gravin van St. Leuook onder den naam van Koningin Hortense bekend, werd den 10 April 1783 geboren, en is dus ruim 54 jaren oud geworden. Zij was eene dochter van den burggraaf Alexander de\Beduharnais en van Josephine die later, als gemalin van Napoleonden Franschen troon be klom. Den 3 Maart 1802 huwde zij met Lodèwijk Napoleon gewezen Koning van Holland. Uit dit huwelijk is thans nog slechts één zoon in leven, de boven vermelde Prins Napoleon Lodèwijkdie zich in hec vorige jaar, door zijne mislukte po ging tot het aansteken van eenen opstand te Straasburgheèfc berucht gemaakr. In 1833 is een werkje in het licht versche nen, getiteld: de Koningin Hortense in Italiëin Frankrijk en in- Engelandhetwelk gezegd wordt door de gravin van St. Leu geschreven te zijn. De laatste berigtenvan gouvernements-wegenopens den op den eersten October aangevangen togt, bekend gemaakr, luiden als volgt Den eersten zijn de drie eerste brigaden de Seybouse over getrokken, verzeld dsor den generaal Damrémontden hertog van Némourseen dee^ der artillerieen den stoet der admirii siratie. Het overige moest den volgenden dag met de vierde brigade den togt aannemen. Men hoopte zich den 6 onder de ■wallen van Constantine te zullen kunnen vereenigen.** Ü.cbcclnubcn, 'sGravenhage den 13 OctoberUit Stottgardc schrijft men dat Z. K. H. de Erfprins van Oranjeden 5 dezer, na een bezoek van verscheidene dagen, gedurende hetwelk hij met de grooste onderscheiding is behandeld, van daar vertrokken is, om zoo als sommige dagbladen meldenzijne reis over Mun ch en naar Italië voQrt te zetten. 'sGravenhage, den ^October. H. H. K. K; H. H. Prins en Prinses Albert van Pruissen, zijn heden óp den middag in deze residentie aangekomen. Z, M. de Keizer van Rusland heeftna den afloop der wapen oefening te Wosneseriskde Andreas orde aan Z. D. H. den hertog Bernhardvan Saksen Weimar verleend Genoemde hertog was, nevens zijnen oudsten zoon, den 19 September te Odessa1 aangekomen. Den 29 September is door den landman Wichart Roeten in Roeboll'ge hoek ïn Masteubroek gemeente Zwollerkerspel gevangen een vogel, hebbende een' krommen bek, gelijkende naar een Arend, met een houtje aan de poot, waarop stond ge schreven aan de eéue zijde: Helgoland d. 28 Sept. 1837, wind S. S. O. en aan dè andere zijde Schip Johannes von Hambung. Vergadering van het Departement Goes der Maatschappij Tot Nut van 7Algemeen, op Dingsdag den 17 October 1837. des avonds ten 7 uren. V De. COMMISSIE tot de (ECONOMISCHE SPIJS- UITDEELÏNG aan de Armen binnen deze Stad verwitcigc een ieder die daarin belang steltdat door haar op Vrijdag den 20 October eerstkomende - des middags te twaalf urenten over staan van eene^Commissie uk den Edelen Achtb, Raad dezer Stad, ten Stadhuize aldaar, in bet openbaar zal worden gedaan Reke ning en Verantwoording van hare gehoudene Administratieover het Winter-saisoen van 1836 1837 en noodigc mitsdien ein iegelijk die tot instandhouding dezer heilzame fnrigting over dat saisoen heeft bijgedragen, by deze uit, om op de bepaalde tijd en plaatse te willen verschijnen ten einde die verantwoor ding aan te hooren, te helpen opnemen en sluiten Dezelve neemt deze gelegenheid waarom deze instelling aan de liefdadigheid harer Stadgenootenaan te bevelen, en eefieruime deelneming voor den volgenden Winter interoepen, op dat hare werkzaamheden verder met eenen gewenschten uitslag mo gen bekroond worden. Goesden 14 October 1837. Namens de Commissie voornoemd H. C. PILAAR, Lid Secret Het Bestuur der Afdeeling Goesvan de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, brengt door dezen ter kennis van dc belanghebbenden: dat door de Afdeeling hier ter stede eene Zangschool zal worden opgerigtwaarvan de eerste klasse voor het onderwijs aan Kinderen van negen tot vijftien jaren de tweede voor meer gevorderden in jaren bestema is: Dat voor kinderen van Leden der Afdeeling, behalven dè gewone Contributie van vijf guldens voor hec Lidmaatschap het Schoolgeld der eerste klasse voor één kind is bepaald op vijf guldensvoor twee kindeven (uit hetzelfde huisgezin) op negen guldens voor drie kinderen op twaalj guldens, voor ieder kmd daarboven op drie guldens dat in de tweede klasse, behalven de gewoneeene Contributie zal worden betaald van tien guldens per persoon Dat voor kinderen van hendie geene Leden der Afdeeling zijnhet Schoolgeld voor één kind is gesteld op achtvoor twee op twaalfvoor drie kinderen op zestien guldensen voor ieder kind uit hetzelfde huisgezin boven het derde op vier guldensdat de declnernenden aan het onderwijs der derde klas se, geen Leden of Huisgehooten Van Leden der Afdeeling zijn de, dertien guldens per persoon contribueren Dat daarvoor aan de eerste klasse Cte beginnen met de maand November aanstaande) op Maandag, Woensdag en Vrijdag des middags van twaalf tot een uuraan de tweede klasse op Donderdag en Zaturdag des namiddags van een tot twee uren een volledig en grondig onderwijs in den Zang gedurende een geheel Jaar zal worden gegeven: Dat de vatbaarheid voor het onderwijs in beide klassenzon* der welke de zich aanmeldenden niet kunnen worden aangeno-» menaan de beoordeeling van dendoor het Bestuur aangestel* den Onderwijzer is overgelaten Dat het Bestuur tot het opnemen der schriftelijke of monde linge aangifte van Naam, Voornaam en Ouderdom van de zoo danigen, die verlangen mogtenvan dit onderwijs gebruik ra maken, zal vaceren op Woensdag en Vrijdag den 18 en 20 October aanstaande, des avonds van 7 rot 9.oren, in de Directie Kamer der Sociëteit van Ongónuchten Vrij\ zullende door hetzelve alle zoodanige inlichtingen gegeven wordenals door de belanghebbenden nader mogten worden verlangd. Namens het Bestuur R. B. van den BOSCH, Secretaris Ten kantore van J. P. BURGERin de Voorstad ta Goeszijn voor de 172e Loterij nog ie bekomen HEËLE en GEDEELTEN van LOTEN in Koop en Huur, waarvan de trekking der Vijfde Klasse begint op Maandag den 16 October. Bij de Uitgevers dezer is verkrijgbaar het derde en laatste stukje der WANDELINGEN door Z. en NBevelanddoor J. AB UTRECHT DRESSELHUISwaarin voorkorte een plaatje van het slot Etlewoutsdijkbenevens een kaarrje van oud Z. en NBevelandprijs best papier 60 ets. Ter Boekdrukkerij van F. Kleeuwens en Zoon. 1 -

Goessche Courant | 1837 | | pagina 2