TV". 62. GO IIE V R II D A G %/l8lr CO.URAN T. DEN 4 AUGUSTUS: ïkstüvcit e« f3bituutötv#lietK NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland'. Brengt bij deze ter kennisse der belanghebbenden, dat door Zijne Excellentie den Heer Opperhoutvester voor de Noordelij ke Provincieome: overleg van Hun Ed Gr, Achtbare de Ge deputeerde Statenis bepaald: dat de Jagt op GanzenEenden eti Watersnippenin die provincie zal geopend zijn op den i Augustus aanstaande; met dien verstande echterdat dezelve wat de publieke Jagt aanbelangtop het water, langs de stran den en oevers van waterplassen en pp lage moerassige landen ah Jeeri geopend wordeen bepaaldelijk gesloten blijft in en langs bosschen alsmede op bouw- en weilanden, tot het gewone Jagt* veld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. De Notificatie zal in het provinciaal blad worden geplaatst, mitsgaders de noodige exemplaren daarvan aan de Stedelijke en Gemeente Besturenter affixie worden toegezonden. Middelburgden 26 Julij 1837. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis der belastingschuldigen dat het eerste Suppletoir kohier vau de Stedelijke Belasting op de Hondenover het jaar 1837 door Zijne Excell den Staat» raad Gouverneur dezer Provincie executoir verklaard, aan den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, ter invordering, toegezon den is. Weshalven een ieder wordt vermaanddeszelfs verschul digde op den bij hec Reglement bepaalden voet, ecu Kantore van gemelden ontvanger te voldoen. En zal hiervan op de gewone wijze publicireic gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 29 Julij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd j. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris, L. DE FOUW, ]z. NIEUWSTIJDINGEN. iBuitschlaixb. Frankfort den 29 JulijIn de Allgemeine Zeitung leest men het volgende Zoo op hec oogenblikbij her ter perse gaan van ons blad ontvangen wij brieven uit Napels van den 18 volgens welke te Palermo de Onderkoning zou vermoord zijn talrijke roover benden doorkruisten de stad, enz. Den 15, 17 en 18 waren vele schepen met troepen van Napels naar Palermo afgezonden. De Koning had zich in persoon mede willen inschependoch is hiervan door de dringende beden zijner ministers teruggehouden De eerste troepen, weJke bij Palermo landden, hadden tegen stand ondervondener had eene kléine schermutseling plaats gehad. Men schrijft uit Athene van den 19 Jor": De eerste stap tot eene kolonisatie is thans gedaan. Bij be yelschrift des Koningê is de pprigting van eene ggi^aire, kolonie bevolen, hoofdzakelijk op de volgende grondslagen Alleen uir- gediende dnitsche soldaten van goed gedrag worden als kolonisren aengenomen. Ieder van hen ontvang: 40 stremmata bouwland en 2 stremmata tuingrond. Gedurende' 3 jaren zijn zij vrij van belastingen, maar na dien rijd moeten zij grondlastenen tienden van hunne voortbrengselen betalen, Hun eigendom gaat bij er fenis aan hunne familien over. Voorloopig is de kolonie op 60 familien berekend. De regering' laat de noodige woningen bouwen die in een vierkant aangelegd en biet eenen mudr omgeven worden, om de noodige Béyèili'gihg tegeh overrompeling te verschaffen. De kolonisten behouden ritinrië uitrusting' en worden des zon dags in den wapenhandel geo'etènd. Zij ontvangen uit krijgskas de bij de werving aan allen, die hq'nnen tijd uitgediend hebben, toegezegde soldij voor drie mdahdén, om de noodige gereed schappen en zaden te koopen, bovendien worden aan elk huis gezin twee koeijen en een ploeg als voorschot verstrekt, hetwelk zij t ij gedeelten moeten terug betalen. Een in de vroegere oor logen verwoest dorp, Erak'li genaamd, een uur van Athene ge itgen is voor deze kolonie bestemdde omliggende gronden zijn vruchtbaar en worden door de rivier Cephisrus doorstroomd, Toq hiertoe hebben zich 20 huisgezinnen aangemelden men is reeds met de noodige werkzaamheden der kolonie begonnen. Het is te hopendat dit tot een uitgebreid stelsel van kolonisatie zal lei den zonder hetwelk Griekenland zich uit gebrek aan handen nooit zal kunnen ontwikkelen," Volgens herige uit St. Petersburg van den 19 Jul ij zoude Z. M. de Keizer omscreeks het midden van Augustus de hoofd stad verlaten, eerst het Koningrijk Polen Bezoeken en zich ver volgens over Kiew naar het zuiden begevenomtrent denzeltdea tijd zoude ook H. M, de Keizerin naar Odessa vertrekkenorr» aldaar de zeebaden te gebruiken. De Grootvorst Michael werd dagelijks te Sc, Petersburg terug ver.wachc, 0ugëtünb* Londen, dén 29 JulijVolgens herige uit Malta van hec laatst van Junij was men daar zeer ongerust wegens de versprei ding der cholera. De bricsche vloot was in zee gestokenont de besmetting te ontwijkenop een der schepen had intusschert de ziekte zich geopenbaard Het noodlottig uiteinde van den heer Cocking is thans heef onderwerp van eeh geregcelijk onderzoek. De heer Green ver klaart, en, zoo hec schijnt, naar waarheid, dat de overledene de gevaarlijke proef mee de nieuwe parachute beefc willen on dernemen, en dat hij zijn ballon zeer ongaarne heeft geleend, om dit werktuig tot de verlangde hoogte opceheffendat de heer Cocking dan ook alles, wat de parachute betrof, zelf heeft ge regeld en zich ook zelf van zijn ballon heeft losgemaakt. Verscheidene lieden hebben den heer Cocking in den beginne, eft. wel gedurende veertig seconden of daaromtrent, regtstandig zient nederdalen, maar alsroen het werktuig, als 'cware, zich zien za-; menvouwen, en met groote snelheid nederscorcen waaruit mett opmaaktdat de buitenste hoep van hetzelvevervaardigd van tinnen buizen, gebroken is, en dac die breken de oorzaak vart hec mislukken van de proef en van het daardoor te weeg gebragte onheil is geweest. Men heeft berigten uit Lissabon tot den 23 en uit Oporto tot den 24 Julij: Zij schilderen den tegenwoordigen toestand van Portugal als zeer verward af. Terwijl de Miguellistische partijganger Reme-\ chido steeds in Algarvie rondzwerft, en aldaar straffeloos rcofc en plundert, heeft zich te Braga. in het noorden van Portugal, een bataillon soldaten voor de grondwet van D. Pedro verklaard en de vaan des opstands opgestoken. Ook te Lissabon moeten vele lieden zyn, die de staatsregeling van 1822, welke in hec vorige jaar door de nationale garde dier hoofdstad aan de Kottin* gin D. Maria is opgedrongen en met welker herziening men nog altijd bezig is, weder afgeschaft willen zien. Aan de hui zen van sommige dezer lieden heeft een bataillon der bezetting van Lissabon, hetwelk als zeer fevolutionnair bekend staat, bui tensporigheden gepleegd en een vrij groot aantal hunner eigm- magcig in hechtenis genomen. Intusschen heeft hec Porcugesche mi nisterie den 14 in de Cortes eene wet doorgedreven waarbij hetzel ve tot demping van den opscand in het noorden zeer buitengewone magc erlangtde uitgave van alle nieuwspapieren en blaauwboekjes zonder uitdrukkelijke goedkeuring van het bestuur verboden wordt, en de ministers gemagtigd worden, om, op zoodanige wijze, als zij oorbaar achten, eene som van 2000 millioenen reis (om streeks 6 millioen galdens) te heffen Een EngeJsch oorlogschip» had post gevat voor het buitengoed aan den Taag, alwaar elft Koningin D. Mariadie zich in de laatste dagen harer zwanger schap bevond, haar verblijf hield; en zulks met het oogmerk, om des noods de persoon dier Vorstin te beschermen. De Her - togin van Braganza weduwe van D. Pedromaakte mede toe bereidselen om zich in te schepen, Ofschoon men in het eersc verspreid haddat de opstandelingen in hec noorden dadelijk door de daartegen uitgezondene troepen ten onder waren gebragt, hield men het den 23 Julij te Lissabon geenszins voor onwaar» schijnlijk, dac aldaar eerlang de grondwet van D. Pedro zou wor den uitgeroepen. Hec herige van Engelschen oorsprong, waar»; uit wij die ondeenenvoegt erzonderling genoeg bijdac da tegenwoordige ministers in dienst zouden blijvenzelfs in hec gevaldar die uitroeping wei kelyk plaats had. JfVattïivijfe» Parijs, den 29 Julij. In eene der voornaamste kérken dezer hoofdstad heeft de pastoor, na het eindigen van den dienstge- weigeid, bii gelegenheid der Julij feesten, het Te Deum te doer? zingen. De bevelhebber der nationale garde, die hiervan voor af verwittigd was, deed daarop voornoemd gebed doot de rail- zika.Qten van het corps aanheffen.

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1