N°. 60. GOESSCHE COURANT. V R IJ D A G D E N 28 J U L I J. AMORTISATIE SI] N DIK A AT. ADMINISTRATIE deb DOMEINEN WEGEN en VAARTEN. TR0V1 Ti CIE ZEEL AND. Agentschap Middelburg. Öp Woensdag den 9 Augustas eerstkomende, des middagsten twaal urezal de Agent van het Domein te Middelburgin eene der zalen van het Raadhuis te Goesen ten overstaan van <den Notaris L. LANKHORST^ residerende aldaarin het open baar, voor den tijd van 7 jaren, aan de meestbiedenden Ver» pachten: De DOMANIAL E GOEDER.EN gelegen in den Eilandë Zuid-Bevel and. De verpachting zal geschieden bij opbod en afslag, volgens de voorwaarden welke, benevens de lijst de.r te verpachten goe deren voor een ieder ter lezing liggen ten voormelde Raadhuize alsmede ten Kantore van den Agent en den Notaris voornoemd van den Ontvanger der Registratie te Goes en eindelijk m het Logement de Korenbeurs daar ter plaatse. Nadere Informatien zijn te bekomen ten Kantore van den Agent voornoemd. Middelburgs den 23 Juli 2837, De Agent van bet Domein Q. van der MIEDEN. 1S[1EÜWSTIJDINGEN. Snitsdtlaub. Frankfort den 22 Julij. Men schrijft thans nit Palermo van den 4 dezeromtrent den treujrigen toestand dier stadhet navolgende: Ondanks alle maatregelen van voorzigttgheid en de afsluiting, die in onze stad reeds sedert maanden.alie bedrijven deed stilsraan en duizenden ongelukkig maakteis de cholera toch ook tpt ons doorgedrongenen heeft zich terstond in den aanvang als zeer kwaadaardig doen kennen. Binnen weinige dagen zijn 1500 men- schen gestorven, hetwelk een ontzettend aantal is, wanneer men bedenkt, dat reeds vooraf een vierde gedeelte der 190,000 zielen bedragende bevolking uit de stad gevlugt was. Alle winkels, ma gazijnen koffijhuizen enz.werden gesloten; de verslagenheid is onbeschrijfelijk, en het graauw heeft zich reeds vele buitensporig heden veroorloofd. Er heeft zich eene commissie gevormddie de openbare aangelegenheden wil bezorgenen te dien einde de wel vqorziene staatskassen in beslag genomen heeft, om de armen te ondersteunen. De van Napels komende schepen worden geheel afgewezen-onder anderen werd dezer dagen ook aan een rege ringsschiphetwelk te Livorno de vereischte quarantaine had ge houden de toelating geweigerd." Volgens berigten uit Napelsvan den 8 dezer maand, lagen aldaar drie oorlogsschepen gereedom met eene afdeelitig troepen naar Palermo te vertrekkenmet het uitdrukkelijke bevel des Ko» ïitngs, om de troepen aan land te zetten, al moest er ook totdat einde geweld gebruikt worden. By de bekende hardnekkigheid der SiciJianenzag men den uirsiag hiervan met gespannen verwachting te gemoet. Te Napels had de sterfte in de laatste dagen weder af genomen. Op het eiland Malta rigete de cholera groote verwoes tingen aan. In een later berigt uit Napelsvan den 1: leest men het na volgende „Op de beurs van gisteren sprak men van niets anders dan van Palermo, welke stad in de schrikkelijkste ellende verkeert. Wij ontvingen gisteren met de vandaar, in 24 uren, gekomen stoom boot nieuws, doch treurigeberigten Volgens sommigen derzei ve zou het getal der dooden dagelijks omrrent 1000 bedragen. Het volk loopt woedend dpor de ontvolkte straten en plundert de verlaten paleizen. Men verhaalt dat het gepeupel vier genees- heeren in zee zou geworpen hebbenomdat zij geweigerd had den, de kranken bij te staan. „Het hoofd der kerk, de Kar dwaal -en-de gemalin van den Onder-Koning zij:i beide overleden, Gisteren is er een buitengewone raad van ministers gehouden om over de te nemen maatregelen te raadplegen. Reeds dezen mfddag is er eene Koninklijke stpom boot naar Palermo vertrokken en drie andere hebben'bevél'bekomen zich in gereedheid te hou den. Men spreekt ervan, dat Prins Leopolddie vroeger Onder koningvan Sicilië was, zich derwaarts zal begeven, omdat hij in Palermo zeer bemind isen door zijnen persoonlijken invloed al daar bet meest heeft kunnen bewerken. Intusschen schijnt het, dat her volk niets van de in Palermo liggende Napelsche troepen wil wetenen aan dezelven bereids de soldij onthouden heeft," JVAttfcrijfc. Parijs den 22 Julij. Van eene verandering van ministerie, waaromtrent in den Jaatsren ryd wederom geruchten in omloop warenhoort men thans niet meer spreken. Wel blijft men ver zekeren, dat er weinig eensgezindheid tusschen de leden van het kabinet bestaatdoch men houdt het er voordat er voor de aan staande zittinggeene wijzigingen in hetzelve zullen plaats hebbend Tegen dien tijd echter zouden de hèeren Soult en Humann aan het bewind komen. Het Hof van cassatie heeft den 22 juIy een door de regt- bank te Mautes uitgesproken vonnis bevestigd volgens hetwelk de Heer Leverdetzich priester van de Fransche Katholijke kerk noemende, wegens het houden eener openbare godsdienst. Oefening, voor de leden zijner sekte in het dorp Senneville, toe eene geldboete van 50 franken is veroordeeld. Het vonnis was zoowel op het houden eer,er onwettige openbare vereenigmg van meer dan 20 personen als óp het aannemen van een hem niet toe komend ambtsgewaad namelijk dat van de priesters der Roomsch- KathoÜjke Kerk gegrond. De toegepaste wets bepalingen waren de artikels 251 en 259 van het Strafwetboek, art. 9 van de wet van. 18 Augustus 1792 en art. 42 van de wet van Germinal van het tiende jaar. Het Hof van cassatie is by zijn arrest uit gegaan van het beginsel, dat zich in Frankrijk, buiten de door den Staat erkende eerediensten geene nieuwe eeredienst mag ves tigen en dat de voorstanders of aanhangers daarvan geenerlei ver» gadering of bijeenkomst mogen houden zonder de uitdrukke- lyke magtiging of toestemming der regering. Het programma der volksfeesten, die den 27, 28 en 29 July, ter gelegenheid der zevende verjaring van de laatste om- Wentelingte Parijs zullen worden' gevierdis thans openbaar gemaakt. Die feesten zullenals gewoonlijk met lijkdiensten voor de in 1830 gesneuvelde burgers worden geopend. Op het Champ de Mars. tod ditmaal geenerlei vermakelijkheid plaats, hebbenmaar het volk zal thans voornamelijk langs de oevers der Seine wor den bezig gehoudenalwaar ook vuurwerken zullen worden afge stoken. Mejufvrouw Garnerin zal van de kaai van Orsay in eeneu luchtbol opstijgen. Van eene groote wapenschouwing der natio» nale garde of der bezetting blijkt tot nu toe niets. Van de zijde onzer regering zijn berigten uit de stad AI* giers tot den 13 Julij, openbaar gemaakt, volgens welke zich aldaar en te Oran reeds de gunstige gevolgen van het met Abd- el-Kader gesloten verdrag deden gevoelen. De Arabieren bragten in beide die steden overvloed van levensmiddelen en koopwaren ter markt, en Abd el Kader liet zeer vriendschappelijke gezind» heden blijken. Hij had onder anderen zijne toestemming gege ven, dat Fransche troepen zich te landover het hem voorbe houden grondgebied van Arzew naar Mostaganem begaven iets waartoe hijvolgens het gesloten verdragniet verpligt was. De opperbevelhebber Damrémont had bevelen gegeven tot het over voeren van eenige fransche bataillons van Öran naar Bone; welke bataillons bij de aanstaande onderneming tegen Constantine ge bruikt moesten worden. Hij zelfs scheen zich gereed te maketi om in persoon naar Bone te vertrekkenwaaruit men zou kunnen afleiden dat het bevel dier onderneming aan hem generaal Damrê monten niet aan den generaal Bugeaudzal worden toevertrouwd. Bijzondere brieven uit Algiers tot den 14 luiden veel minder gunstig. Zij vermeit'endat de generaal Damrémont troepen heeft afgezonden om van de stad Blida (Belidah) aan geene zijde der,.vlakte nabij Algiers, die by het verdrag aan Frankrijk is af gestaan, bezit te nemen doch da: deze troepen door de uit hun ne gebergten te voorschijn gekomen Kabailen zoo onzacht zijn. ontvangendat zij genoodzaakt werdenom rerug te trekken Zij spreken tevens van een door de Arabierendie den 14 in de stad Algiers ter markt kwamen, verspreid gerucht, dat Abd el- Kader door zijne eigene volgelingendie over hec met de Christe nen gesloten verdrag verbitterd waren vermoord was geworden. d&UCVtCMtictt. Getrouwd Goes 27 Julij 1837. J. C, KAKEBEËKE./ en j. de LEEUW»' IN DEN NAAM DES KONINGS VERKOOPING ter Rol van Gedwongene Ont eigening van de Regtbank van Eersten Aan leg Zitting houdende te Goes. Provincie Zeeland.) i I II,

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1