JlMiM b N°. GOES S C II E M A ANBA G COÜRA DEN 17 J U L IJ. IScsfnvcn en dbmiuisUvJictn AMORTISATIE SIJNDIKAAT. ADMINISTRATIE der DOMEINEN, WEGEN en VAARTEN. P RO VINC IE ZEELAND Agentschap Middelburg. De Agenc van het Domein te Middelburgzal op Donder dag den 20 dier maand ten overstaan v;>n den Heer Burge meester der Gemeente Fort Bath en Bathin het Gemeen te-Huis aldaar, presenteren te verkoopen: De GRASGEWASSEN staande op de Fortificatie werken van het Fort Bath. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Heer eerst aan- wezenaen Ingenieur op gemeld Forty alsmede ten kantore van den Agent voornoemd. Middelburgden 14 July 1837. G. van der MIEDEN. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes, verwittigen by dezet Dat de gewone JAARMARKT binnen dezelve Stadzal be ginnen den 19 Augustus eerstkomende en eindigen den 2 Sep tember daaraanvolgende. Dat op dezelve géene Kwakzalvers, Horoskooptrekkers en dergelijke toegelatenen alle Draaiborden, DobbelspelenRij melaars en Bedelaars geweerd zullen wórden. Dat de aanvragen' om plaatsen vragtvrij zullen moeten geschie den aan de Marktmeesters C. Zifters en K. van de Volkere dan welken een ieder, alvorens te kunnen worden geadmitteerd dcszelfs Patent zal moeten verroonen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 8 Julij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, SOUTENDAM, Loco Secretarii. NIEUWSTIJDINGEN. 23nitetft!anb. Berlijn, den 9 Julij. Sedert eenigen tijd is, in de Konink lijke gietery alhier, ten toon gesteld het ijzeren gedenkteeken hetwelk op het slagveld van Lurzen zal gepJaatsr worden en aan de nagedachtenis van den voortrefïelijken Zweedschen Koning Gustaaf Adolph toegewijd is. De kosten van dit gedenkteeken worden gevonden uit de vrijwillige bijdragen weike gedaan zijn bij gelegenheid van de twee honderdste verjaring van dien be roepiden veldslag, in welken genoemde Vórst sneuvelde. Frankfort, den 9 Julij. Te Giessen, hoofdplaats van de provincie Opper Hessen, is onlangs eene maatschappij opgerigt, welker doel is een ijzeren spoorweg van Frankfort naar Kassei over Giessen en Marburg, aan te leggen. Dit plan heeft ter stond zoo veel bijval gevonden dat binnen weinige dagen na de vestiging van het voorloopige bestuur der maatschappij, voor flfie miilioenen'guldens is ingeschreven. De inschrijving voor de onderneming is nu vooreerst gesloten geworden Het aantal vreemdelingen, hetwelk in her laatst der vorige maand in deze streken zeer groot begon te worden, is sedert aanmerkelijk verminderd. In de naburige Taunus-badenalwaar het nu de levendigste tijd van het bad-saisoen, vindt men ter naauwernood half zoo vele bad-gascen en reizigers als in het vo rige jaar. Men vermoedt, dat deze vermindering grootendeels ook aan de handels-crisis toeteschryven is, welker invloed zich in alle hnden van Europa, in meerdere of mindere mate, doet gevoelen. De béfigt'étï uit Napéls omtrent de choleraluiden meer en meer ongunstig Dagelijks sterven ei- nagenoeg 400 perso ren", en het getal dergenen welke van den 13 April tot den 27 Jumj aan die ziekte bezweken zijnwordt op meer dan tien 'duizend begroot H. M. de Koningin-weduwe zou den 26 uit Napels vertrokken zijndoch wasdoor het plotseling ziek wor den of sterven van onderscheidene personen uit haar gevolg, daar in verhinderd. Vele aanzienlijke lieden, die het onlangs door den jSardiriischen gezant gegeven bal hadden bijgewoondwarenin de twee daarop volgende dagendoor de cholera aangetasren de meeste dérzelve bezweken. Men had gehoopt, dat de koele re gesteldheid der lucht, en het werken van den Vesuvius, uit welken tusschen de 24 en 25. srerke vlammen opgerezc n waren eene gunstige wending aan die ziekte zouden gegeven hebben doch dit was het geval niet geweest, en dezelve bleef van zoo danig eenen boosaardigen aard dat meestal de lijders binnen de 24 uren stierven Alle schouwburgen en andere plaarsen van open bare vermakelijkheden waren gesloten de beurs werd door nie mand bezocht. (Sfowjelatib. Londen, den 12 Julij. Men verzekert, dat de bekende zoon van Lodewijk Bonaparte die in het voorgevallene te Straasburg is betrokken geweest, en deswege od een FransCh fregat naar Amerika was gezonden van New-York alhier aangekomen is. Hij heeft zich naar Europa begeven, op het herige dat zijne moeder, mevrouw de hertogin van St Leuzich ernstig onge^ steld bevindt. Uit verschillende srukken betrekkelijk den Tunnel of oti- deraardschen gang onder de Teems, blijkt dat-de werkzaamhe den daaraan voortdurend vele moeijelykheden hebben ondervou* den, vooral wegens den iievigen regen, die in het laatste jaar gevallen is; dat niettemin van Junij 1836 tot February 1837, gedurende 34 weken 86*- voec van den tunnel zijn afgewerkt i dat de aan vinding onuirpucbare ingenieur Brunell weder nieuwe maatregelen beraamd heeft om het door de werken heendringende opper en onderwater uit re pompen dat ruim 300,000 pond tot voltooijing van den tunnel vereischt worden, en dat daarvan omstreeks 740 voec zijn afgearbeid. Alhier ontvangen brieven uit Konstanrinope! deelenmede, dat de Eogelsche koopman Bellwiens vroegere poging om op de Circassische kusc te landen door de Russische autoriteiten be let was, thans in dit voornemen geslaagd en door de inwoners met grooce blijken van beiangscelling ontvangen is. De meesc bezadigden hunner zouden hem hun yoornemen hebben mede gedeeld om den vrede met Rusland te sluitenbijaldien de En» gelsche regering hun niet spoedig krachtdadigen bijstand beloofde. Parijs den 10 Julij. Men heefr berigren uit Oran op de Af- rikaansche kusc van dtn 25 en 27 Junij. Naar luid derzelve is der luitenant-kollonel Delareu den 24 aldaar ontscheept en den volgenden dag vertrokken met eene zending belast voor Abd-, el-Kaderwelke destijdsmet 2000 man ruiterijop den regter oever van de Tafna kampeerde. - Te Oran was nog geen in boorling ter markt verschenenzoodat de leefcogt aldaar zeer hoog in prijs bleet, terwijl Abd el Kader zich reeds, volgens een vrij algemeen verbreid geruchthad laten ontvallen dar hij buiten staat was, om de bij hettractaatbedongené levensmiddelen te leveren. In deze berigten wordt niet gewaagd van het op nieuw uitbreken der vijandelijkheden tusschen de franschen en de Arabieren. Incnsschen neemt het bewindten aanzien vati dit gerucht, even als omtrent het al of niet ratificeren van hec verdrag, steeds een diep stilzwijgen in acht. Te Toulon is door den telegraaf het bevel ontvangen, om onmiddellijk alle beschikbare korvetten naar Oran te doen ver trekken. Deze vaartuigen, vier in getal, gaan troepen halen, welke zij naar Bona moeten overbrengen, Vier stoombooten had den gelijk bevel ontvangen. Te Toulon werd ook artillerie en genie ingescheept. De stoomboot le Fulton was regtstreeks naar Oran, met instructien voor den luitenant-generaal Bugeaud vertrokken. Uit van regeringswege bekend gemaakte opgavenmopens den coestand van het onderwiis der jongeliedenwelke dit jaar in de ligting der nationale militie vallen, blijkt, dac'die toestand nog veel te wenschen overlaatdaar bijna de helft dier jongelieden noch lezen noch schrijven kan. Men heeft thans breedvoerige berigten wegens de muiterij van de troepen der Koningin te Ernaniwaarvan men reeds door den telegraaph onderrigc was. Wanbetaling van soldij is weder de oorzaak dezer muiterij geweest. Bij eene paradedie in deti namiddag van den 4 te Ernani gehouden werdging uit sommi gen compagnien van het regement der Prinses het geschreeuw op dat zulk eene harde dienstzonder eenige soldij te ontvangen onverdragelijk was. Te gelijk verlieten vele soldaten het gelid en verstrooiden zich gewapend naar verschillende kanten. De ge neraal Randenna te vtrgeefsch getrachr te hebben, om de muiters door goede woorden toe hunnen piigc te brengen liet de keurcompagnien van hec regement des Infanten aanrukken, en

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1