N°. 53. GOESSCHE MAANDAG 5#Z i u 1- ~fl -v 5' •-.f fe. '1 Gv'r^T "SPjF* f'.tp» *- a-»/ DEN 3 J LIJ. JScaiwrcst m Cïbmiiiistraium.. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dac de eerste Supplecoire beschrijving voor de Stedelijke Be lasting op de Hondenvoor het ioopende jaar 1837 afgeioopen en dien conform het kohier opgemaakt isen dat hetzelve ter voldoening aan het bepaalde bij Artikel twee van het reglement door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830, én goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 5 Augustus daaraan volgende N.° n van Maandag den 3 dezer, gedurende veertien dagen, in den voormiddag ter Stads-Griffie ter visie zal liggen, ten eihde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclames, gedurende deze 14 dagen aan den Stedelijken raad in te dienen. Wordende een iegelijk die bij deze beschrijving mogt zijn overgeslagenaangemaand om zich dien tijd te nutte te maken tot het doen van zijne aangifte ten kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, zoo en gelijk in meergemeld Art. a van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegénheid wordep herinnerd aan de bepalingen van Art. 5 des meergewaagden Reglements dat die gene welke na den afloop der beschrijving een ot meer Honden zal willen houdenboven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangilte zal moeten doen, ten kantore van voornoemde ontvanger. Én ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads Courant. Gedaan een Scadhuize van Goes den 1 July 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dezelven SOUTENDAM, Löco Secretarii. ADVERTENTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien willende voldoen aan de uitnoodiging der Slïbcommissie in dit District, tot regeling der schadevergoeding, veroorzaakt door den storm van den 29 November laatstleden noödigen mits deze de Ingezetenen dezer Gemeente uitom in den loop der eerst volgende week, en dus vóór of uiterlijk op Zaturdag den 8 dezer maanddes voormiddags tusschen tien en twaalf urenter Stads-Griffie; kenbaar te maken, zoodanige personen als door bovengenoemden srorm boven het bedrag van f 25,00schade geleden hebben en buiten staat zijn het door hun geleden verlies te herstellen of ie boven te komenen zulks met overlegging van eenig bewijs tot" staving van dat ver lies en het bedrag der schade. Gedaan ten Scadhuize van Goes, den i Julij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd 1 j. H. VERSCHOOR, van Nlsse Ter ordonnantie van dezeiven SOUTENDAM, Loco Secretarii. NEEP WSTI.TDINGËN. 'Berlijn, den 25 Jiihtj. Z. M de Keizer heefe opnieuw be velen gegeven, dat de aloude voorschriften dat geen scaarsamb lenaar te gelijk twee' posten mag bekleeden ten .strengste zouden worden in acht genomen. Nog hëefc Z. M. de Keizer, die aanhoudend eene bijzondere zorg aan het openbaar onderwijs toewijdt, onlangs een besluie genomen, waarbij naauwkeurig bepaald wórde, welke standen in de gestichten van hooger, middelbaar en lager onderwijs zullen worden toegelaten, ten einde te beletten, dat de jonge lieden niet in eene hoogere mate beschaafd worden dan voor derzei ver toekomstige betrekking in de maatschappij geschikt geoor deeld worit. Frankfort, den 26 Junj. Z. M, de Koning van Pruissen zal dit jsar, evenals in vroegere, wederom dè baden te Töplitz komen gebruiken. Hoogstdezelve wordt tegen de helle der vol gtwide maand aldaar verwacht. Diezelfde badplaats zal dit jaar bezocht worden door Z. D den Stadhouder van Polen den Prins van Warschau, die den 28 dezer maand roet een talrijk gevolg, aldaar zal aankomen. Naar men meldt, zijn dezer dagen verscheidene bekwame joodsche godgeleerden, die mede-arbeiden aan het te Wiesbaden uitgegeven wordende tijdschrift voor joodsche theologie, uit on derscheidene streken van Zuid-Duitschland in genoemde stad bij eengekomen, ten einde mondeling over eenige punten vdn ver schil te beraadslagen. Na,r men het doet voorkomen, zou de ze beraadslaging tor eenige hervorming kunnen leiden. De tijding van het overlijden des Konings van Engeland is eergisteren avond hier aangebragr, Voor de herrekkingen van h?c Duitsch-Verbond is die gebeurtenis van veel belangnademaal nu de band is verbroken, waardoor het koningrijk Hanover se dert ruim 120 jaren aan eene vreemde kroon g hecht was. Mett verwachtdat Koning- Ernst (de gewezen hertog van Cumber landgeheel en al een duitsche vorst zal wezen; te meer, daar hij aanhoudend een der stelligste tegenstanders is geweest van des engelsche Whigs, die gedurende de laatste ses jaren in Engelani het roer des bestuurs in handen hebben gehad en in wier staat kundige grondstelhngen de jonge koningin is opgevoed. Of schoon het zeer voorbarig zou zijn, nu reeds de gevolgen ce be palenwelke dé verandering der regering van Hanover voor Duicsch- land hebben zal, is men echter vrij algemeen van gedachte, dat genoemd koningrijk eerlang tot dé duitsche handels-vereeniging zal 'toetreden, tegen welke hetzelve, en aan Biunswijk en Ol denburg verbonden zijnde, tot nog toe als 'tware vijandig over stondalleen om Engelands manufacruur belangen te bevorderen. Naar men verzekertheeft Koning Ernstgedurende zijn meer- malig verblijf op het vasteland zich bij herhaling in dien zin. uitgelaten, Ook zou de bedoelde toetreding alïezins beantwpor- den aan den wensch der ingezetenen. Misschien zou Hanover's aansluiting ook die van Bremen ten gevolge hebben. (0«0clattb. Londen, den 26 JunjH M. de Koningin heeft eergiste ren op Windsor een rouwbezoek bij de Koningin-Weduwe afge legd. Hetzeive droeg bet kenmerk van de beste verstandhouding tusschen beide Vorstinnen. Men heeft besloten, een standbeeld voor den overleden Koning op te rigten. ftmkvtjk. Parijs, den 26 Junj. Gisteren heeft er, in tegenwoordig heid van dén hertog van Orleansop het veld van Mars, eene wapenschouwing plaats gehad over een gedeelte der alhier irt bezetting liggende troepen. Z. K. H. heeft daarbij zijne hooga tevredenheid te kennen gegeven over de juiste wijs, waarop de manoeuvres werden uirgévoerd. Men verzekert, dat de graaf de Flahaut naar Londen zat gezonden worden om de Koningin Victoria met hare troons* beklimming geluk te wenschen. Men spreekt er van dat onze gezanc te Londende heer Sebastïaniom redenen van gezond heid, zfln omslag zou aangeboden hebben, en door den hertog de Mortemart zou worden vervangen. Men zegt ook, dat de Engelsche gezant alhier zal worden vervangen; zijn opvolger wordt nog met genoemd. Van elk regement der bezetting van Parijs zijn acht man uitgekozen, om de regemenren van Afrika voltallig te makên. Zij zuilen den 5 Julij vertrekken Men verneemt, dat de personen die wegens de zamenspnn- ning van den 20 dezer, ten getale van achtin hechtenis waren genomen alleen voor de correctionele politie zullen te regt staan wegens het dragen van verboden wapenen, en wegens deelne ming aan geheime genootschappen. De wet omtrent het verleenèn van een voorschot uit 's Rijks kas van 6 millioen franken voor het aanleggen van eetien ijzeren spoorweg van de rijke steenkolen-mijnen in den omtrek van Alais tot aan BeauCaire is op het einde der zitting van de kamer der Afgevaardigden van den 26 aangenomen. Vele leden schenen echter zoo zeer overtuigd, dac de daartoe voorre schieten Rijks gelden op eene zeer onzekere wijze geplaatsc zouden worden datniettegenstaande de pogingen der ministers de wet slechts met 150 tegen 145 stemmen is doorgegaan. Men meent dat zij verworpen zou zijn gewordenindien niet een vrij groot aantal leden bij het ondersteunen der reeds bestaande maatschappijen tot het ontginnen der bedoelde steenkolen mijnen of tot het aan leggen van den spoorweg persoonlijk belang hadden gehad. Van regeringswege heefc men vooral ook de bedenking doen gelden van hoeveel belang het was, om de gelegenheid te helpen be vorderen, dat de Fransche stoomschepen op de Middelandsch© zee zich te Marseille en elders, tegen een goedkooperen prijs, 'ai inlandsche steenkolen konden voorzien en nietzoo als thans genootzaakc waren zich van uit Engeland aangevoerde steenko len te bedienen. Dc regering zelve, die meer en nrecreenege-

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1