Ér. N°. 44. GOESSOHE VRIJDAG cor NIEUWSTIJDINGEN» Parijs, den 11 Meu Sedert gisteren begint mén eenigzins aan eene verdere kwijtschelding te twijfelen. Men Zegt, dat twee leden van het kabinetdie aanvankelijk! tégen de amnestie waren zich ook thans stellig tegen eene verdere uitbreiding der- zelve hebben verklaard. Velen blijven intusschen nog hopen dat aan die zaak evenwel gevolg zal worden gegeven, De byzi' van Champion en zekere Canneswegens de zaak van eerstge noemden in hechtenis, zullen aanstaanden Maandag in vrijheid worden gesteld. De moeaer van Meunier heeft zich gisteren naar de conciergerie begevenen haren zoon aangekondigd, dat hij zich tegen Woensdag gereed moest houdenom te vertrekken. DEN 2 JUNIJ B cot tt rest jc« ftbminisrtvafictn BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der si ad Goes en ressorte van dien verwittigen elk der daarbij belanghebbenden i,° Dac de Alphabetische Naamlijsten van alle de personen die aan de loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Ge ineente, moeten deel nemen ter inzage van een iegelijk zullen liggen, op het Raadhuis dezer Stad, van Donderdag den i tot Woensdag den 7 dezer loopende maanddes voor middags van 10 tot ia uren, ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten wor den weggelatenzulks bij demet het opzigt over de lo ting belaste Commissieter kennis te brengen. c.° Dac de tijd tot de loting over den loopenden jareis be paald op Donderdag den 8 dezer maanddes voormiddags te 1 o urenen dezelve zal plaats hebben ten Stadhuize alhier. Gedaan te Goes, den 1 Junij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR van Nisse Mij Bekend De Stads-Secreraris L. DE F O U W Jz. Jfratikvijfc. - Parijs, den 28 Mei, Eergisteren avond is Vorstin Leopold van Belgie te Neuillyen gisteren morden in deze hoofdstad, aangekomen. Gisteren namiddag zijn HH. MM. de Koning en Koningin genoemde Vorstin de hertog de Nemours de Prins Joinvillsde Prinsessen Marie en Clementine en de jonge Prinses naar Fontainebleau vertrokken, alwaar zy des avonds een 8üfé zijn aangekomen. De hertog van Orleans is gisteren morgen naar Cbdlons-sur- Marne vertrokken. Z. K. H, zal, zich bij het laatste poststation voor die stad ophouden, en er den nacht doorbrengen Heden morgen zou hy een bezoek afleggen by Mevrouw de Groother togin Douairière van Mecklenburg en Prinses Helenawelke gisreren avond re Chdlons verwacht werden. Na afscheid var. de Prinsessen genomen te hebben, zal Z. K. H. zicb naaf Fontai nebleau begeven. Men spreekt van een prachtig concert, waarmede de feesten, bij gelegenheid van 's Prinsen huwelijk zouden worden beslo ten. Dit concert zou op de Louvre worden gegevenen plaats hebben den 24 of den 26 Junij. Heden avond vertrekt Meun'ter naar H&vre, alwaar hij naar New Orléans zal worden ingescheept. Gisteren is hem op de prefecture van politie 1000 franken in goud ter hand gesteld ge worden, welke hy echter verzocht heeft dat, tot aan Zijn ver trek, in harden van den directeur mogten blijven. Uit Oran schrijft menvan den 16, dat Malek ben Ar ach ëen agent van Ahd-el-Kaderden 8 aldaar was aangekomen, en den volgenden dag met een' Fransch officier wederom ver- trokken was, ten einde zich omtrent de onderhandelingen te ver staan. Reeds begon mendoor het lang uitblijven des officiers eenige ongerustheid te koesteren den 14 is hij echter terug gekomen, doch het antwoord dat hij medebragtwas piet vol doende. De opperhevelheber heeft last gegeven om op te ruk Fen hetgten den 14 heeft plaats gehad. A r> Bij een bevelschrift des Konings van den 47 April is d< Voorzitter van het Hof der Pairs, baron Pasquter met den ti- Zei van kanselier van Frankrijk begiftigd. Onder de tegenwoor dige regering wns tor nu toe die waardigheid niet bekend. Blij kens de te gelijk met deze benoeming openbaar gemaakte voor dragt van den eersten minister Molé wordt dezelve echter thans voor noodzakelijk geacht, omdat de Voorzitter der Pairswan neer dezen als geregtshof zijn vergaderd zülk eene aanzienlijke be diening bekleedt, en omdat die Voorzitter, voor zoo veel den Koning en de Prinsen en Prinsessen van zijn huis betreft, de betrekking van officier van den burgerlijken stand uitoefent. Hec is dus blijkbaar, dac de baron Pasqueirwiens aan den lande bewezene diensten in de voordragt nog zeer worden geroemd zijne verheffing voornamelijk te danken heeft aan den wensch om het huwelijk des Hertogs van Orleans door iemand die den deftigen titel van kanselier draagtte doen sluiten. Men heeft echter reeds dadelijk de aanmerking gemaakt dat zoo iets niet noodig werd gekeurd, tóen de oudste dochter van Koning Lo devijk Philips zich met Vorst Leopold verbond. De Koning is met de leden van zijn gezin, den Hertog van 0/leans uitgezonderd, in den namiddag van den 27 naar Fon» tainebleau vertrokken en aldaar op den avond van denzelfden dag aangekomen. Genoemden Hertog is naar Charlons sur Marne vetrokkenom aan de Prinses Helena en hare moederdie in den avond van den 27 aldaar moesten aankomen een bezoek te geven, en deze Vorstinnen alsdan naar Fontainebleau vooruit te reizen Bij voortduring zijn de ministeriele biaden opgevuld met beschrijvingen omtrent de eerbewijzen en hartelijke vreugde waarop de aanstaande gemalin van den Franschen troonsopvolger overal op haren Weg door Frankrijk ontvangen is. Men roemt, steeds hare schoonheid en btvalli theid. Ons regeringsblad van den 28 Mei behelst geenerlei tele- graphisch berigt uit het noorden van Spanjeen men weer dus omtrent den togt van D. Carlos en D. Sebastiaan niets naders. Wel liep in de Fransche hoofdstad op genoemden dag het ge ruchtdat D. Carlos efin geslaagd was, om zich mee de ben den die sedert lang in Arragon en Valencia voor zijne zaak strij den te vereenigen, doch dit geruchtofschoon in zich zelve niet onwaarschijnlijkwordt nog door niets bevestigd. Een der dagbladen van Bayonne vermeldt, dac de naar Arra gon vertrokkene Carlistische kolonne met zoo veel gerustheid door Navarre is voortgetrokken, als of zij nergens eenige hinderpaal kon te vreezen hebben, zoo zelfs, dac niet slechts D Carlos maar ook de bisschop .van Leon en alle de ministers van ge noemden Vorst zich te midden der soldaten bevonden. Onder de bevelhebbers, die D. Carlos op dezen togt vergezellen, noemt men thans den stouten partijganger Gomez zoodat men veron derstellen moet, dat de regtsvervolgingen tegen dezen krijgsman niet verdér is voortgezet. Natuurlijk weet men ook niets naders wegens de bewegingen van den opperbevelhebber Espat terodie den 25 Mei steeds te Ernani stond en dus de voorgenomene beweging tegen Tolosa nog niet begonnen hadi Uit die laatste stad hebben, uit vrees voor een aanval, der Christinos, alle de ingezetenen de vlugc ge nomen. De afdè'eling waarmede de generaal Guihelalde aldaar de höofdmagc der Christinos moet tegenhouden, wordt thans ge zegd, niet meer dan negen battaillons te bedragen. Weiiigt is het weder gebrek aan levensmiddelen dat de generaal Espart^ro tot wekeloosheid dwingt. Men schrijft ten minste uit San Se bastian dat den 21 aldaar een millioen rantsoenen levensmidde len voor zijné troepen uit Gaiicie werden verwacht. Alle bengten komen daarin overeen dat het stadje Irun het welk door de soldaten van het Britsche legioen stormenderhand is vermeesterd geheel verwoesten in eenen uirgescrekten bouw val verkeerd is Geen enkel huis is daar meer bewoonbaar en de straten zijn met allerlei overblijfselen van vernield huisraad bedekt. De Gazette de France behelst omtrent hec aldaar voorgevallene de volgende bijzonderheden tot waardering waarvan men echter in het oog moet houden, dat dit blad steeds zeer vijandig tegen de Chrisinos gestemd is „Men kan z ch geen denkbeeld vormen van de buitensporig heden van allerlei aarddie de Engelschen, blijkens onderschei dene brieven van de grenzen in de ongelukkige stad Irun heb ben gepleegd Na zich mer ongehoorde woede in het bloed der heldhaftige maar re zwakke bezetting, welke de stad verdedigde, te hebben gebiad hebben deze schaamtelooze overwinnaars zich aan toomelooze losbandigheid overgegeven Ooggetuigen heb ben daaromtrent bijzonderheden verhaald, die onze pen weigert te beschrijven Digt bij de stad heeft! men kleine troepen Engelschen ont moet die smoordronken waren en zich in de slijk rondwentel den. Zij h adden zich van eene' bezending fijne wijnen meester gemaaktdie te water naar Baijöttrle werden vervoerd. Na den schuitenvoerder in het water te hebben gewdrden, hadden zij itt een oogenblik den inhoud der vaten verzwolgen. Elders zag

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1