m 43. GOESSCHE COURANT. MAANDAG DEN 29MEI. locstuvcu ctt CJbmiwistViriicin De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Trovincïe Zeeland. Herinnerd bij deze alle belanghebbende Adminisrrarien en par ticulieren in de provincie aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815N.0 36, (StaatsbladN.° 513 volgens wel. ke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijk over den jare 1836 de Rekeningen, Memorien of Declaratien voor óf op den laatsten Junij aanstaandsbij zoodanige Administratien Collegien v Autoriteiten of Ambtenaren, als welke de orders tot het doen van leverantien of anderzios gegeven hebbenbehoo- ren te zijn ingediend op poene van te worden gehouden voor ver jaard oj vernietigdmet uitnoodiging verder om dit uiterste tydstip voor de indiening van voormelde ptetentïen niet ahewach tenmaar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Middelburgs den 22 Mei 1837. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien: Gezien de Circulaire van Zijne Excell. den Staatsraad Gouver neur dezer Provincievan den Ö3 Mei dezes jaars, A N.° 5805, 2de Afdeeliog (Provinciaal Blad N.° 55. Herinneren by deze de Ingezetenen dezer Stad en Gemeente, aan de stellige bepalingenvervat in de wet van den 8 Novem ber 1815, N.° 36, (Staatsblad N.° 51 volgens welke van alle schuldvorderingen ten laste van het Rijkover den jare 1836, de Rekeningen Memorien of- Declaratienvóór of op den laatsten Junij aanstaandebij zoodanige Administratien Collegien, Autoriteiten.of Ambtenaren als welke de orders rot het doen van leverantienwërkzaamheden als anderzins gegeven hebben, béhooren te zijn ingediend, op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigdmet uitnoodiging ver der om dit tydstip voor de indiening van gemelde pretentien piet aftewachten maar dezelve onverwijld te bewerkstelligen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 Mei 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H, VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secreraris L, DE FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dêr stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van ëen ieder die het aangaat: Dat het Kohier van den Personelen Omslagtot bestrijding der kosten, van de VerlichtingNachtwachtBrandspuiten enz., voor deze Gemeente, over den loopenden jareberekend op negen per cent van de Huurwaarde der Gebouwde Eigen dommen naar de uitkomsten van het Kadaster binnen dezelve, goedgekeurd door de Ed Groot Achtö. Heeren, Gedeputeerde Staten dezer Provinciebij derzelver resolutie van den 19 dezer maand, N° 12, aan den Ontvanger der Stedelijke Belastingen alhier, den Heer/, van Renter gem de Fouwrer invordering Is toegezonden. Wordende ieder Belastingschuldige vermaandom zijnen Aan slag deswegensop de bij het Reglement bepjalde tijden ten Kantore van gemelden Ontvanger te voldoen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 27 Mei 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. 53uifsdtl«mb. Frankfort, den 21 Mei. De hertog de Broglie en de ove rige leden van het franscbe gezantschap, hetwelk zich naar Fül- da begeeftom daar de bruid des hertogs van Orleans te ont moeten rijn gisteren hier aangekomen Voorts zijn hier ook aa'tigckom.en de fransche gezanten aan de hoven van Pruissen en Hessen-Darmstaacalsmede de oostenryksche gezant aan het fran sche hof, Graaf /Ipponywelke laatste zich naar Weenen be geeft. - Uit Rome, n Mei, schrijft men, dat te Orvieto een tal rijke hoop volks eene poging hebft aangewend om de graanma- gazijnen te plunderenzich daartoe geregtigd wanende door de duurte der levensmiddelen. In tijds van den aanslag onderrigt zijnde had de overheid, bij ontstentenis eener geregelde krijgsmagteen- aantal welgezinde jongelieden uit de stad gewapend en aan dezen', ondersteund door eenige gendarmesde bewaring en verdediging der magazijnen toevertrouwd. Des nachts hebben zich werkelijk eenige gewapende plunderaars bij hec gebouw vertoond, dezel ven zijn gedeeltelijk gevangen genomenen daarop heeft de ove rige menigte zich verstrooid. De tijdingen uit Konstantinopel loopen tot den 3 dezer. Den 29 der vorige maand, des morgens ten 10 ure had de Sul tan door een talrijk gevolg begeleidonder het gebulder van het geschut, zijne residentie Beschicktasch verlaten en zijne reis met hec fregat Nusretiedat met den grootheerlijken standaard prijkte ondernomen begeleid dpor twee Oostenrijksche stoom- booten. Den volgenden middag ten 2 ure, is Z. H. te Varna aangekomen zeer voldaan over de voorspoedige reisten bewij ze waarvan hij den Keizerlijken Sterrekijkerdie voorzegd had, dat het op dien tijd een zuidewind zou waaijen met zijne rid derorder begiftigd heeft. De afwezigheid des Sultans zou zes weken duren Gedurende dezelve warenrót bet behoud der rustde gestrengste bevelen gegeven. Onder anderen tnogten de bewoners der hoofdstad, voor zoo verre zij Turkscheonder danen zijnvóór den terugkeer des Sultanshunne zomerver blijven in de omstreken van Konstantinopel niet betrekken. Aan dé Franken was het verblijf te ScutariICadikioien andere door de Turken bewoonde plaatsenontzegd enz. Al die maatregelen van voorzorg schenen echter noodeloos ie zijn wane zelfs gedurende de Griekse he Paaschdagenwanneer steeds een groote toeloop van alle klassen en natiën iswas de rust niec in hec minste gestoord geworden De meeste vreemde gezan ten maakten toebereidselenom de hoofdstad te verlaten ten einde in Bujekdere den zomer door te brengen. Er was een Engelsen courier aangekomen. Lord Ponsonbj zou thans be paald te Konstantinopel blijvende heer TJrquhart had bevel oekomen, zich naar Londen te begeven, werwaarts hij reeds op reis is. Voor de verzorging der Turksche vloot waren nieuwe overeenkomsten gesloten. Daaruit zou blijken, datde manschap aanzienlijk zou worden vermeerderd. - De pest was zoowel in de hoofdstad ais op vele plaatsen der Europesche en Aziatische kusten, wederom toegenomen. Te Smyrna ging die ziekte voortvele verwoestingen aan te rigcen. Uit Bessarabie schrijft mendat den 11 Aprildes avonds, in een* tuin van een dorp in het district. Chotineensklaps een stuk gronds ter diepte van 20 vademen is weggezonken nadat gedurende tien minuten een onderaardsch gedruisch gehoord was hetwelk door eene aardbeving werd opgevolgd. Vier dagen daar na hoorde men een' zwaren donderslag, welke twee vrouwen doodde, waarop eene sterke hagelbui viel. Frankfort den 22 Mei. Men verneemt, dat H. K. H. Prinses Helena van Mecklenburg Schwerin, *aie den 18 van Leipzig naar Weimar vertrokken is, in den loop van heden te Hanau wordt verwacht, alwaar zij den nacht denkt door te bren gen. Morgen ochtend zal H. IC. H. dus eerst hier doortrekken, om hare reis over Saarbruck vooit te zettenalwaar zij in den avond van den 24zal aankomen om zich den volgenden dag over Forbach naar Metz te begeven. (£tt0cL\ub. Londen den 23 Mei. Met leedwezen verneemt mendat Z. M. de Koning door eene borstziekte aangetast, eergisteren orgen de gewone godsdienstoefening niet heeft kunnen bij- mwonen. Door Zr. Ms. ongesteldheid is het onzeker, of Hy het groote bal bij gelegenheid der meerder arigheid van Prinses Vittoriaop morgen, Woensdag, zal kunnen bijwonen. Bij aldien Zijne ongesteldheid zulks niet moge veroorloven, zal dat bal geen voortgang hebben. De berigten heden omtrent den toestand van den Koning ontvangen, zijn meer geruststellende. Z. M. bevindt zich heden veel beter, en de ziekte schijnt van geen' eroscigen aard te zijn. jfVattfevtjfe- Parijs, den 22 MeiDen 27 dezer zal de Koning en hec gcheele hof naar Fontainebleau vertrekken. De feesten zullen worden geregeld als volgtHet huwelijk en de plegcigheden zul len tusschen 28 en 31 plaats hebben. Van dien dag tot den 3, «ui.

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1