trokken, baarbij zal byzonder vee) luister ten toon gespreid war- ten van vijf of zes uren in den omrrek van genoemde: p]aats ripen den. De feesten-zullen vier dagen duren- De Koning van Wur- temberg (oom der hertogin van Nassau} en de Groothertog van Oldenburg werden heden ie Bieberich gewachte Dingsdag geeft de stad Wiesbaden aan de jong gehuwden een prachtig bal in de Kursaal. Aan het slot te Bieberich is een zeer groot behulp-ge bouw aangebouwd voor een feesr v hetwelk daar woensdag zal gegeven worden en hetwelk in pracht alles moet overtreffen In den omtrek van 12 uren zijn alle bloemen die maar te verkrij gen zijnopgekocht. De bekende frankforter botanist Vrinz levert 600 bloeyende camillia's1000 bloeijende rozen zijn reeds gekocht. Het frankforter corps diplomatique zal de feesten bijwonen. De graaf v. Munch BelUnghauzen is hier nog niet aange komen. Een besluit onzer regering waarbij de halve en vier- dc-kroonen buiten koers gesteld worden, heeft hier voör' het oogenblik eenige stremming in den handel veroorzaaktgistereri en eergisteren zijn reeds groote sommen van die Munt soorten naar elders verzonden. Door den bedoelden maatregel stijgt na tuurlijk de waarde van het pruissisehe geld." De aanleiding tot dfeh maatregel is geweestdat onlangs in Ba den de koers der vierde kroondaalders van 40! tot 39. kreutzers verminderd is geworden. Om zoo veel mogelijk in het gebrek van gemunt geld te voorzienheeft ons bestuur tevens gelast, dat papieren geld '(Rechnei-Scheineélk stuk van 500 fi., Zal wor den uitgegeven tegen ontvang van ongemunt goud en iilver of van geen vasten koers hebbende muntsoorten. De maatregel van onze regering heeft reeds die van Hessen Darmstadt genoopt tot een gelijk verbod der en J kroon-daalderseri ook andere naburige Staten zullen gewis daartoe moeten overgaan Londen, den <23 April. De Koningin van Engeland is in de laatste dagen ongesteld geweest, zoo zelfs, dat H. M. op de groote receptie, die den 20 April op het paleis van Sr. James gehouden is,- zich door de Princes Augusta heeft moeten laten vertegenwoordigen. In de hof courant van den vólgendén dag vond men echter èene aankondiging, dat de Koningin'den 27sten April, ter gelegenheid van haren geboortedag, eene groote re ceptie -houden zou waarop zij wenschcedat de aanzienlijke vrouwen in kleedingstukken uit Bricscbe fabrijken zouden ver schijnen. Ook in berigren uir Windsor van den 21 April wordt gezegd dat de Koningin die zich op het kasteel aldaar bevindt begon te herstellen, en dat de Koning dien dag was uitgereden, Thans evenwel vinden wij in het nommer van den Londenscben Courierdat 111 avond van Zaturdag den aa is uitgegeven het volgende Met leedwezen vernemen wijdat de berigten omtrent dé gezondheid der Koningin ongunstig zijn. Zeer algemeen gelooft men dat bij Hare Majesteit een ader gesprongen is." Te Manschester hebben dezer dagen onder de fabrijk ar beiders dieten gevolge der tegenwoordige stremming van han del en nijverheid groot gebrek lydeneenige onrustige bewe gingen plaats gehad. Alles heeft zich echter tot nu toe tot op- togcen iangs de straten en tot de plundering van éenrge bakkers winkels bepaald. - Sommige belhamels zijn ia hechtenis genomen. Het zijn ook hier weder naar Manchester verhuisde Ieren die bij de volksbewegingen de hoofdrol hebben gespeeld. 1 De jongste berigten uit Lissabon loopen.cot het begin de zer maand. In de Cortes vergadering was op nieuw veel gespro ken over den onrustigen en onzekeren staats des lands, vooral in hec zuiden; maar het blijkt niet, dat eenige afdoende maatrege. Jen ter verbetering genomen zijnhetgeen trouwens ook kwalijk te v- rwachten isbij de bekende behoefce der schatkist. Het Portugesche leger telt thans, op 'tpapier 20 bat.caiUousdie elk ruim 700 man moesten sterk zijn, en 26 eskadrons van 150 man, benevens 2900 man artillerie met ruim 100 stokken, te zanten ruim 20,000 man. Men berekent echter, dat werkelijk niet meer dan 12000 mamonder de wapenen zijnwaarvan 6000 in Spanje. IV'ien verzekert thans steliig, dat H. M. de Koningin zich in een gezegender. roestana bevindt. De 'heer O1 Connell heeft wederom eenT brief aan de al- gemeene Associatie in Ierland geschrevenwaarin hij ten ernstig ste aanraadt, toch vooral in deze oogenblik ken niet stil te zit ten daar hij voorzietdat het land bedreigd wordt met het herstel van het gezag der Tories weshalve hij het verlangen te kermen geeft, dat uit elk graafschap uit elke stad zelfs uit elke parochie den Koning petnien worden gezonden om het in stand houden van het tegenwoordige ministerie te vragen, Jvaufcvtjfc. Parijs den 22 April. Sedert eenige dagen had men niet meer van oproerige geschriften hooren spreken. Gistereri zijn er we derom zoodanige plakkaten gevonden in de omstreken van 'het'pa kis Luxemburg. Volgens brieven uit Bona, van den 4 April, liep aldaar bet gerucht dat Achmcd-Beij aan den generaal frczel had doen Wi ten dat hij genegen was om zich op zekere voorwaarden te onderwerpen en eene Fransche bezetting in Comtanrine te ont vargen. Te Guelma wordt intusschen ijverig aan het versterken der vestingwerken gearbeidterwijl de aldaar gelegerde tröépen endej? bevel van den kolonel Duvivierbij tuïschenpböiea rog- ten einde de volkstammen in onderwerping te fióuden en 3e beste wegen na«r Constantine re leeren kennen, in berigren uic-het hoofdkwartier van D. Carlos te Es- tella tot den 14 Aprh wordt gezegd dar die VorsS chans geheel hersteld isen dat onder zijne benden groote toebereidselen voor eene onderneming naar gene zijde van de Ebro, worden gemaakt houdende men het zelf's niet tróoF- diWö^dijk*, dat D. Carlos zich in persoon aan hec hoofd dier onderneming stellen zou. Van den kant der Cariisten wordt het volgende berigt uit Bar celona van den 16 April bekend-gemaakt- De Madridsche club noodigt alle de steden tot eene revolu- tionnaire bCvVcging uit-:Barcelona M waarschijnlijk de eerste zijn, die daajaan beanrwoord. De tijding "dat te Alicancq het bestuur der Koningin door de! mannen der bewegingspartij-Verjiagd was. Dat zich te Valencia oïïder tevólutionnaire aanvoerders vrijkorp sen hadden gevormd; dac Cabrera meester was var^die geheele provincie, en dat de legerafdeelingen van Rogueras en Alvarez in.aller ijl naar Neder-Arragon en Ia Mancha haddenmoeten trek ken en eindelijk de vrees voor het ons omringende en vannjag tot dag aangrpeyende Carlistische leger, dit alles héd aanleiding gegeven tót net besluiedat de sedert twee jaren tien malen beproef, de opstand gisteren zoude uitbarsten. -f De baron ds Meer (kapitein-generaal van Karalonie}wa rende dat de revoiutionnairen zich op het plein bij den Schouw burg zouden vereenigendeed de kanonnen van het fort- Lasp- trasanos die dit plein bestrykenipet schroot ladenen de troepen in de kazernes onder de wapenen, blijven. Het is dus niet tot de uitvoering van het besluit gekomenmaar wij bevinden ons op eenen vulkaan, welks uitbarsting onvermijdelijk schijor. Van alle kanten wordt het volk tot oproer aangehitst30,000 werk liedeneen groot .aantal vlugtelingenen eene bevolkingdie allen gebrek lijden bedreigen ons met de grootste rampen. „De Carlistische afdeelingen trekken zich bijeen, waaruit men opmaakt dat zij eenen aanslag op eene der groote steden van onze provincie willen beproeven, en men denkt dat zij het op Giro na gemunt hebbenten einde onze gemeenschap met Frankrijk af te snijden Het beklag over de werkeloosheid onder de arbeiders in deze hoofdstad vermindert nieten naar men verzekert, zou er onder do porcelein-werkersin de nabijheid van Limoges, bij ge brek aan arbeidveel misnoegen beginnen te heerschen. ClbucvtcuHcu. Getrouwd SAMUEL H E M E R IJ K TAK Ontv, der Dir. Belast, en Accijns, te 'r Gravenpolder. en ALEXANDRINA LOUISA van ALTENA. JüTPHAAS, 24 April 1837, Strekkende deze tevens als bijzondere Kennisgeving. Heden verloste van een' dooden ZOOiV, SA ART JÉ WOLF BENJAMINSgeliefde Echtgenoot van Goes, A. M. GROEN, den 25 April 1837. Eenige Kennisgeving,. Wij Ondergetekenden, Commissarissen dsr Onderlinge Brandwaarborg Maatschappijonder Directie van de Heer en de JONG COMP,gevestigd binnen Amsterdam, hebben het genoegen aan alle daarbij Belanghebbenden te berigtendat Heden aan ons., in tegenwoordigheid van eenige Corresponden ten en Deeigenoqtendoor genoemde'Heeren is gedaan REKE NING en VERANTWOORDING hunner gehoudene Adminis tratie, over hec Jaar 1836, en'daarbij tevens overgelegdeen allezins naauwkeurig Overzigt van den gunst/gen Staat en steeds toenemenden Bloei dezer Maatschappij; al hetwelk weder ia de meest mogelijke orde én juistheid bevonden zijndemet onze vol- komene goedkeuring is bekrachtigd geworden, en daaibij ons op nieuw gebleken, dat deze Inrigting, het algemeen vertrouwen, hetwelk dezelvesederc zoo vele jaren, in steeds klimmende mate genieten magten volle waardig is. Amsterdam21 April 1837. Mr. M. C. van HALL, Mr. P. J- van NAAMEN van SCHERPENZEEL. Commissariesbinnen Amsterd Zijnde de Hoog Wel-Geb. f Jonkh. Mr. H. M. A. J. van ASCH van WIJCK. Jonkhr- H. W- Baron van AYLVA van PALLAND van WAARDENBURG en NEERIJNEN. Commissaries buiten Amsterd. eer Jonkheer W, B. Ji Baron TEk BOEKDRUKKERIJ VAN F. KLEEUWENS. - van WESTREENEN van TIELLANDT, Mede.Commissd- ris dezer Maatschappijdooc ongesteldheid: verhinderd voorsz. Rekening en Verantwoording bij te wonen.

Goessche Courant | 1837 | | pagina 2