Pij s» i -at N". 34. GOESSCHE COURANT. M Bli yy V mi GE'mm V RIJ D A G D E N 28 A P K I L. JScsturim cu Cïbmiuistvatieiu BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN. PUB LI C k TIE, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes: Gezien hebbende het Besluit van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie de dato 18 April 1837 A n.° 4085 4e. afdeel in g (Provinciaal Blad no. 42,) betrekkelijk de Beschrijving der Patentpligtigen voor het dienstjaar 1837. Brengen bij dezen ter kennis van de belanghebbenden. i.° Ten aanzien der Pacentpligtigen in de 15 eerste tabellen der wet van den 21 Mei 1819, omschreven. Dat de verklaringenter verkrijging van Patent voor deze Pa tentphgtigénbinnen de Provincie zullen worden uitgegeven van den 8 Mei 1837, tot den 16 dier maartd. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld en ingediend, binnen deze Stad, op den 29 Mei 1837. Dat de Registers van gemelde Patentpligtigen gesloten endaar na geene verklaringen meer zullen worden aangenomen, binnen deze Stad, op den 12 Junij daaraanvolgende. 2.0 Ten aanzien der Patentpligtige Schippers eigenaars en directie voerenden van Binnenschepen Schuiten en Vaartuigen ver meld in de 16de Tabel der wet van den 6 April 1823. Dat zij zich voor het Patentregt van 1837, zullen behooren aantègeven, bij het bestuur der Plaats waar zij zich zullen bevin den, en wel van den 8 tot den 22 Mei van dat jaar, onder over legging van een biljet, hetwelk daartoe bij die Besturen verkrijg baar gesteld is Dat het Patentregt door hen zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in eensvoorzoo ver die plaats niet is, o t die van hun vast ver blijf, of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wórdt uitgeoefend, doch anders bij twaalfde ge deelten, - Dat nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde ge deeltenook door die eigenaars schippers of directie voerenden, 'welke zich niet in hunne vaste woon leg of verblijfplaats be vinden, zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich ge u dragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823, door zich in den loop der maand Mei voorzien van een bewijs van aangifte hetwelk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijnnaar hunne vaste woon-leg of verblijfplaats te begevenof wel dat bewijs van aangifte der waarts op te zenden, om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen Bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat door alle de Patentpligtigen van de 16de Tabel voor den 9 Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling in voegen voor- schreve, zal moeten zijn geschied; en ook de Patenten, op ver ïoon der kwienbtien van de Ontvangersvoor dien tijd bij de Plaat selijke Besturen, door hen zullen moeten worden afgehaald, aan gezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een aanvang zal nemen. 3.0 Ten aanzien van de Kramers, Dat zij zullen gehouden zijn om bij het doen hunner aanvrage cm patent, optegeven de wijze op welke zijhun beroep uitoe* fenen, naar aanleid ng der onderscheidingen bij 1 der 7de ta bel gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1832 (Staatsbladno. 30) alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goederen, zullende dien onverminderd door de Patentpligtigen die hunne goederen in herbergen of in berg plaatsenhuizen en andere gebouwen van derden uitsrallen opga ve moeten geschieden van den tijd der during van hun verblijf in de gemeente; en door hun die derzelver waren in ooenbare veilingen, buiten honnë winkels, bij koopen van doorgaans bene den de f 25 iederdoen verkoópenvan dien der te houdene verkoopingterwijl zoo zij de wijze van verkoop veranderen de waarde hunner tvareh vermeerderen of den duur des verblijfs of der te houdene verkooping verlengendaarvan op den voer van art. 19 der wet van den 21 Mei 1819 en op de boeten bij art. 37 bepaald, aangifte zullen doen in de gemeente alwaar zii 2ich bevinden en zoodanig aanvullir.gsregt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zouden kunnen worden ge vorderd. - 4," En eindelijk dat de bedoelde Kramers benevens de debi» tanten van Loterijbriefjes, krachtens Zijner Majestcits besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad no. 22) op de boete by I en 2van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald, ver- piigt zyn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. En opdat niemand deswege onweteqheid zouden kunnen voor wenden, zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerdmitsgaders geinsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Sradhuize van Goes den 22 April 1837 Burgemèescer en Wethouders der Stad Goes, J. H, VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend, r De Stads Secrerars L. DE FOUW, Jz. PUBLIC ATI E BURGEMEESTER en WETHOUDERS dèr stad Goes en ressórte van dien: Ge?j,en het Beefiik van Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 17 April 1837 CProVih* ciaal BladN.c41) betrekkelijk de beschrijving oer personele belasting voor het dienstjaar i8f|. Brengen bij deze ter kennis tan alle Ingezetenen, dat met het primitief beschrijvings werk voor de belasting op het personeel vastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad N.° 4) in deze Stad een aanvang zal worden gemaaktop Maandag den 8 Mei aanstaande, en dat de alzoo aan de, Ingezetenen uittrrei- kene beschrijvings biljetten, met den achtsten dog daarna, van wege den Ontvangeropvolgelijk zuilen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd daiom als tegen schatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen ingeval van herziening achtervolgens het bepaalde bij Art. 32 pa^ ragraaf 2 der wer, van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantai Deuren en Vensters of Haardstedendoor het Stede lijk Bestuur zijn benoemd de vier volgende Personen alsSimon van ZoomJohannes MagielseJohannes Goossen èn Willem Braam. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden af gekondigd, aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Goes den 22 April 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secreraris L. DE FOUW. NIEUWSTIJDINGEN. SUtitscfiLsttb. Berlijn, den,21 April. Eergisteren namiddag overleed al hier, na eene kortstondige ziekte, in den ouderdom van 70 jaren Z. Exc. de minister van Staat en binnenlandsche zaken, de heer Ancilloneen man, uitstekend als staatsman, wijsgeer en schrij ver. Het vaderland en de wetenschappen lijden door zijnen dood een zeer groot vei lies. Mtn schrijft uit Tilsit, dat den 14 dezer het opbreken van het ijs op de Niemen aldaar met eene ontzettende opzetting van water vergezeld gegaan en in den daarop volgenden nacht gevolgd geworden is van eene aMervreesselykste overstrooming der bene* denwaarts door twee armen der rivier gevormd wordende Delta, Op 5 plaatsen zijn de dijken dier ongemeen vruchtbare en groote streek doorgebroken, en meer dan 100 dorpen of gehuchten zoo danig onder water gezetdat van de meeste huizen slechts de da ken uitstaken. Het ongeluk moet te grooter zijn daar het ge noegzaam geheel onverwacht wasen bet instroomend water zeer groote ijsschotsen medevoerde. Te Triest heeft den 11 een zware brand gewoed, waarbij veel schade aapgerigt is, en eenige personen omgekomen zijn. Een, op den 13 dezer uit Griekenland te Triest aangekomen schip heeft de tijding medegebragtdat in voornoemd land eene schrikbaar zware aardbeving heeft plaats gehad Op Hydra zou den tusschen de 5 en 600 huizen zijn ingestort Het eiland Po ros zou van een gescheurd zijn, en van Sancorino zou de helft geheel verdwenen wezen. Men spreekt van vier tot vijf duizend zielen, welke daarbij het leven zouden verloren hebben. Op het vaste land van Griekenland had men daarvan, naar het schijnt, weinig bespeurd. Op Moreaen in de nabijheid van Tripolliza is dit verschijnsel ibtusschen mede waargenomen, Aan bovensraan- de berigten wérd inmiddels te Triest, vooral wat de bijzonderhe- den betreft', nog geen onbepaald geloof geslagen. Aanstaanden zondag wordt te BLberich bet huwelijk van prins Peter van Oldenburg met princes Theresia van Nassau vol-

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1