N°. 87. GOESSCHE C O I II A IV T. MAANDAG %c&tuvm cu Clbmimstvatieiu INSPECTIE SCHUTTERIJ BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien Ontvangen hebbende'eene Circulaire van Zijne Exc. den heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 25 Maart 1837 A. N.° 3383, ie. Afdeeling, Provinciaal Blad N.° 34.) Brengen dien overeenkomstig ter kennis van de belanghebbenden: Dat de inspectiën voor de met onbepaald Verlof zijnde Schut* terswelke in het begin dezer maand hadden moeten gehouden worden, eerst in de maand October 1837 zullen plaats hebben. En opdat deze algemeen bekend worde, zal dezelve worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 1 April 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse. Ter ordonnantie van dezelven. De Stads-Secreraris. L. DE FOUW, jz. KONINKLIJKE AKADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN TE AMSTERDAM, De Raad van Bestuur der Koninklijke Abademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Gelet op Art. 19 van het Koninklijk Reglement voor deze Akademie, van 13 April 181,7, betrekkelijk het houden van eenen Wedstrijd naar den grooten Prijs, Geeft mits dezen aan den belanghebbenden openlijk te kennen. Dat er een wedstrijd wegens den tweejarigen grooten Prijs Aan de Akademie voormeld alhier, ditjaarzyn zal, en dat dezelve geopend zal worden op Maandag den 22 Mei 1837 aanstaande, in hec Lokaal van voormelde Akademiedes morgens ten 9 ure precies. j 2.0 Dat het vakwaarin gemelde wedstrijd dit jaar plaats zal hebben is dat van Bouwkunde. 3.0 Dat deze groote Pnjsdoor Zijne Majesteit zoo goedgun stig^ toegestaan gelegen is in het genot, gedurende vier jaren. van etn Pensioen van twaalf honderd Guldenswelke Pensioen aan de Beoefenaars zal verstrekken om gedurende vier jaren hunne Studiën in Italië of elders voort te zetcen. 4.0 Dat niemand naar dezen grooten Prijs zal kunnen mede dingen dan die in dit Rijk geboren of van Nederlandsche Ou ders is, en gedurende het laatste jaar aan de Akademie alhier of op eenige andere Akademie of School binnen dit Rijk is on derwezen. 5.0 Dat de 'mededingers zich zullen moeten onderwerpen aan alle zoodanige bepalingen en voorschriftenals de Raaa van Bestuur, lot behoud van goede orde en der striktste onzijdigheid, gedurende den wedstrijd noodig mogr oordeelen. 6.° De mededingers zijn verpligt voor of op den eersten Mei eerstkomende schriftelijke opgave te doen van hunne namen en woonplaatsenen daarbij de noodlge bewijzen van geboorte, studiën, enz.in'te zenden bij den Sekretaris, aan het Lokaal der Akademie. Amsterdamden 28 February 1837. F. VAN DE POLL, Hoofdbestuurder en Voorzitter J. DE VRIES, Sekretaris NIEUWSTIJDINGEN JDmfsrltlattb. Frankfort, den 26 Maart. De jongste berigten uit Kon» stantinopelloopende tot het begin dezer maand, behelzen het volgende: Wij hebben nu eerst de Engelsche en Fransche dagbladen ontvangen, waarin met veel hevigheid gesproken wordt over het in besiag nemen van 'de Vijten..'Hiérvindt .dié zaait niet de mjhste belangstelling, en men verwondert zich niet-slechts in de diplo tnatitke, maar ook in de overige kringen, met,uitzondering van diq der scheepsreedersdat daarvan zoo veel ophef gemaakt is T)e reeöers hebben er belang bij, dat zij, zonder de minste be- perking, vrachten naar alle landen kunnen aannemen; zij wen schen .derhalve, dat het verbod nopens het verkeer met de cir-: cassiséhe kust worde opgeheven, en doen alle moeite, om d§' DEN3APRIL heeren Bellwelke de Vixen bevracht hebbenen welke 'eigen lijk daartoe aangezet zijn, ten einde Rusland op de proef te stel len aantehitsen tot het maken van gedruisch. De genoemde heeren behooreu tot die liedendie alles ondernemenzij wiste® wat zy te wachten hadden, ingeval de Vixen een russischeh'kruis- ser ontmoetteen niettemin zonden zij het schip uitnu zulle® zij niet rusten, voor dat zij door den een of den ander schade loos gesteld worden, eo alles aanwenden, opdat hunne klagteti zoo ver mogelijk verbreid worden. Volgens al hetgeen men hoort omtrent den opvolger van lord Ponsonbij den heer Vaughanmoet deze laatste voorzig- cig zijnzich niet door zijne hartstogten laten wegslepen en steeds met zijne ambgenootên m goede verstandhouding hebben verkeerd. Met lord Ponsonbij is juist het tegendeel het geval, en indien de heer Vaughan va. de-daad zoodanig is al hij wordt afgeschil derd dan kan men hoop voedendat vele wrijvingendie toe dus ver tusscheo de britscne ambassadede andere gezantschappen en de turksche overheden plaats hadden, zullen ophouden, en dat de met opzet of uis onvoorzigtigheid opgeworpene geschil len veel gemakkelijker vereffend zullen worden. Men beweert dat, indien lord Ponsonbj slechts ten halve gedeeld had in de inzigten van lord Durhamen met dezen slechts eenigermate in overeenstemming had gehandeld, het geschil omtrent de Vixen nooit op 't tapijt gebragt, of ten minste zoo voorgedragen zou zijndat hetzelve dadelijk ten genoege der wederzijdsche par tijen behandeld zou geworden. De goede verstandhouding tusschen de Porte en den bassa van Egypte duurt voort. De laatstgenoemde betaalt niet alleen de door hem verschuldigde schatting, maar heeft ook op zich genomen, om dezelve voör Kandia te betalen Mehemed-ali is, naar men meldt, zeer ziekelijk, Hoe het 11a zijn dood mee hec bestuur van Egypte zal gaan, is nog allezins onzeker de Porte zelve schijnt den Joop der zaken te w llen afwachten. Niet al leen Mehemed AU maar ook zijn zoon Ibrahim bassa hebben kostbare geschenken en eigenhandige brieven aan den Sultan ge zonden. In Albanië vreesde men laatstelijk weder voor woelingen.** Frankfort, den 28 Maart. In een onzer dagbladen leest men dat het aan den heer Rapp alhierna veel moeite gelukc is, eene nieuwe beweegbare kracht, in plaats van stoom uit te vinden. De voordeelen bij eené toepassing op de ijzeren spoor wegen zouden hoofdzakelijk bestaan iogeene vrees voor uit barsting, mindere kostbaarheid, minder omslag, daar er geen materieel behoeft medegenomen te wordenen twee mannen vol doende zullen zijn om de machine in werking te brengen Waar eigenlijk voornoemde kracht in bestaat wordt nog niet gemeld. De regerende Vorst van Solms-Braunfsls isden 20 de zer, na eene langdurige ziektein den ouderdom van 79 jaren en in het 54ste zijner regering overleden. Zijn oudste zoonFre derik IVillem Ferdinandgeboren den 14 December 1807 volgt hem in het bestuur op. Men meldt uit Rome, van den 16 dat het Fransche Jour nal des Debats aldaar, sedert de laatste postdagen, niet meer uitgegeven mogt worden, en ook in de koffijhuizen was verbo den. Men dacht, dac zulks was ten gevolge van een in dat blad verschenen spotartikel over bet verbod van het karnaval Ui? Napels schrijft men, dat de jeugdige Koningin zich reeds in eenen gezegenden toestand zou bevinden. Uit Weenen schrijft men van den 21dat de griep al daar begon af te nemenofschoon bet getal overledenen nog steeds aanzienlijk bleef. Uit Hermannstadt werd gemeld dac aldaar alle toebereidselen tot den aanstaanden Landdag gemaakt werden Uit Hongarije schreef men, dat het steeds nog niet gelukt was het beruchte opperhoofd der rooversSobri mees ter te worden; er was een prijs van 100 dukaten op zijn hoofd gesteld (Uittreksel uit bijzondere brievenDe nederlandschë- Iegatie raad en zaakgelastigdede heer v. Scherfis eergisteren met de eenige dagen vroeger uit Holland hie, aangekomene com missie, naar Berlijn vertrokken. In Duiischland hoopt men, dat, indien Pruissen toegeeft aan het verlangen der nederlandsche regering, ten aanzien der Rijnvaart, dit alsdan zal geschieden onder voorwaardedat de regten op den invoer van vreemd graan in Nederland weder verminderd zullen worden. Dezer dagen zijn hier vier kleermakers gezellen in verzeker de bewaring gebragtter zake, naar men verhaaltvan een liedje op de ontvlugting der zes staatsgevangenen, hetwelk zij onder elkander hadden gelezen. Het zeggen is, dat een afschrift van het bewuste liedje toevallig in handen der overheid is gekomen doordien een der genoemde werkliedendie juist, aan den rok

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1