N% 22. GOESSCHE COURANT. V R IJ D A G DEN 17 M A AR T. BJCSIuvcu en ClbmtmsU-aficm PUBLICATIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien Maken bij deze aan alle ingezetenen dezer Gemeente bekend: dat de Kohieren Liet A. N.° 7 en 8, der Personele Belasting over den Joopenden jare, op den 3 dezer maand, door Zijne Excellentie den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie execu toir verklaarden op heden ter invordering aan den Ontvanger van 's Rijks Belastingen ingezonden zijn. Zullende dus een iegelijkna bekomene kennisgeving van zijnen Aanslag verpligc zijndien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoenop straffe van daartoe anderzins te zullen worden gedwongen; terwijl die gene welke hun Aanslag bil jet niet zullen hebben ontvangen zich van een dubbeld van het zelve kosteloos ten kantore des ontvangers zullen kunnen kunnen voorzienen zij die zouden mogen vermeenen dat de Aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaacs ge had hebbende tauxatie, opneming en telling, zich deswegens schriftelijk met in achtneming van de voorschriften ten dien aan zien wegens de Directe Belastingen in het algemeen bestaande en des verkiezende door tusschenkomst van tien Controleur der divisie kunnen beklagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt alom me waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Goes, den 16 Maart 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Frankfort den 11 Maart, De Zwitsersché dagbladen mel den dat de landverhuizingen naar Amerika aldaar wederom zeer druk worden voortgezet. Uualle deelen van Zwitserland trekken mannen met vrouwen en kinderen meest handwerkslieden naar genoemd verwijderd werelddeel, en trotseren alle moeilijkheden én kostenniettegenstaande zij de onzekerheid hebbenof zij in teh voor hen vreemd land een bestaan zullen vinden, Uit Athene meldt men, dat de graaf vo» Armansperg die, in de laatste dagen van Februarij van voornoem ie plaats, met zijne familie naar Malta zou vertrekken om aldaar quarantaine ie houden. Zijne familie zal zich dadelijk naar zijne landgoederen jrt Dditschland begeventerwijl de graaf, tot herstel zijner ge zondheid een gedeelte van het voorjaar in Italië zal doorbrengen Frankfort, den 10 Maart „De aihier gevestigde spoor weg commissie heeft zich met de té Wiesbaden gevestigde commissie Verèenigd tót het aanleggen van een ijzeren spoorweg, op den ren ter Main-oever, van hier naar Wiesnaden en Bieberich, waar voor de nassaüsche regering reeds concessie heelt verleend. Men Zal van de'fegerfng van Hessen-Dramsradc verlof vragenom dien weg voorttezerren tot Kastel (tegenover Mainz}, maar deze re gering heèft zichbij het verleenen der voorloopige consessiv voor den spoorweg van hier naar Mainz op den linker oever derwijze omtrent het maken van een weg op den regter oever verklaarddat zij het bedoelde verlof gewis niet zal verleenën. Heden is de Inschrijving voor den bovengemeiden weg hier bu dé bankiers Bethmann en Rothschildgeopendde toevloed Van degenen die wilden inschrijven, was zoo groot, dat de ord daarbij gestoord en menige vechtpartij ontstaan is In weinige oogenblikkèn Was voor veel meer dan de benoodigde 500,000 fl ingeschreven, In de wétgevendè vergadering dezer stad heeft eene zeer on Stuimige beraadslaging plaats gehadbetrekkelijk het vervoer der staatkündlge gevangenen van hier naar Mainz, en de daarbij ge nohiené fflsafregelbia." VaN DEti Main, den-11 Maart. Bij de gisteren te Frankfor' 'plaats gehad hebbènde inschrijving voor den spoorweg naar Wies baden én Bieberich is het regt onstuimig toegegaan De aan- drang der menigte naar de kantoren van de tteeren Bethmann er Reih'schild leverde een schouwspel op hetwelk onwillekeurig deèd denken aan de woede, welke voor omstreeks 120 jaren ir Parijs de beruchte actie handel van Law vergezelde. Lieden var. aBe'&fctmet) -eft bnfttkingcnm de maatschappijzélfs daglooners zag men zich spoedtn, om toch inteschrijven en met de aldus zich opeenboopende menigre bleven de straten eenige uren vol- komen bezet, Er waren wachten van gendarmerie op dè been om de orde te bewarenmaar zulks kon niet verhinderendat in het gedrang menigeen deerlijk gehavend werd. Omtrent den uitslag der inschrijving verneemt mendat dezelve ruim 2t> millioenen heeft bedragen Hierbij dient opgemerkc te worden* dat niemand voor meer dan 10,000 fl, moge inschrijven, ea dat- iedere inschrijving verminderd zou worden naar mate dat de ge» zamenlijke inschrijvingen de som van 500,000 fl zijnde het be drag, waarvoor aan Frankfor: deel in de onderneming is gege ven) zouden overschrijden. Des namiddags werd voor eene inschrijving van 10,000 fl 20 kroondaalders premie betaald het welk (Indien de gezamenlijke inschrijvingen 20 millioenen heb ben bedragénen dus ieder aandeel tot 250 fl. verminderd wordt) eene premie van omstreeks 20 pc. uitmaakt. De aandeelen van den Mainzer onderneming, in den spoorweg op den linker Main- oever, welke reeds 146 pc. stonden, zijn daarentegen omstreeks 15 pc. gedaald, CËtsgil&tt b. Londen den 11 Maart. Ofschoon de ministeriele voordragr, betreff-nde de kerk belasting, nog niet aanhangig is bij het huis der lords, is dezelve aldaar reeds op eene zeer ernstige wyze ter spraak geweest, en loorloopig heftig bestreden door een deel der nooge geestelijkheid, zoo als door den aarts bisschop van Canterburyden bi-schop van Londenen anderen - Giste ren avond zou hét huis der gemeenten over die voordrage beraad slaagd hebben, maar de discussie is uitgesteld tot aanstaanden maandag. Het iaat zich aanziendat de hoofden der behoudene partij in die vergadering welke tot dus ver zich niet bepaalde lijk over de voordrage hebben verklaard dezelve met nadruk zul len bestrijden De beide Huizen van het parlement worden bij voorcdarirtg als 't ware oversrroomd met peritien betreffende den maatregel. De voorstandeis der gevestigde Kerk beschouwen denzelven als eene regtstreek-che inbreuk op derzelver regten, en als een eerste stap tot de afscheiding dier Kerk van den Staat, Zij rekenen er op, dat de voordragt ten minste in het Huis der lords zal verworpen worden, en vk-ijen zich, dat zulks zal bij dragen tot den val van het ministerie Gisteren avond is het buljet voor de zcemagt in. het huis der gemeenten behind ld en goedgekeurd. Hetzelve levert eene ver mindering van 12000 p.,si op. in yergelyking met het vorige, Bj gelegenheid dezer beraadslaging is in 't breede over de Spaan- sche aangelegenheden gesproken Lord Mahon 'en verscheidene apdere opposanten hebben de staatkunde der ministers ten aanziet» van Spanje met veel Warmte besrreden Hunne redenering kwam hoofdzakelijk hierop nederdat Engeland thans zonder daardoor roem of voordeel te behalenaanzienlijke ge dsommen verspilt en de eer en de roem zijner kygsluden oppofLrd ten behoeve van eene partij, welke het regt geenzins op hare zijde heeft,— en dat men zich geheel en al van alle dadelijke tusschenkomst in den Spaanschen oorlóg' behoorde te onthouden. De minis ter Palmerston heeft, gelijk vroeger, ter verdediging zijner staat kunde aangevoerd dat G1001 Brircmnie als een vrije constitu tionele Staat, de omwenteltrg in de vesti ing der constitutionele ord-' van zaken in Spanje behoort te ondersteunen en bevorderen dat Spanje van te véél bdang is in het europesche Staten Stelsel dan dat Groot Britannic z ch daar te lande niet krachtig zou be» hooren te doen geldendat het viervoudige verbond het na tuurlijke gevolg daarvan is; - dat dit verbond in al deszelfs om vang moer worden nageleefd dat ofschoon dan ook de party van D Carlos nog niet is ten onder gebragt, die staatkunde van F.ngelana aanvankelijk zeer heilrijke vruchten heeft gedragen aangezien eene gemaiigde vrijheid en eene gewenschte orde en rust dagelijks meer en meer in Spanje gevestigd wordendac de eindelijk? zegepraal der Chrisrinos niet twijfelachtig is; dac dat Spanje door de ligte ondersteuningdie Engeland aan hetzel ve geefteenmaal weer een magtige staat zal wordengelijk ook Melgie en Portugalgedurende den tijd dat hij (Lord Palmer stonaan 't bewind is, vrij. onafhankelijk en welvarende zijn geworden en wat des meer zij In den loop zijner rede heelt de minister de bedenkingals of de alliant e tusschen En geland en Frankrijk, met berrekking tot Spanje, bad opgehou den re bestaan, als geheel ongegrond doen voorkomen De heer Peel, die na den minister hei woord voefde, heeft geene oarcij voor D. Carlos getrokken, maar het schenden van hec rondbeginsel der non-interventie door het minisrerie der Whigs bestréden, en aangemerkt, dat de britsch tusschenkomst, welke tot dus ver geene dier voordeelrnwelke de minister zich voor- Steldehad opgeleverd, ook in 'c vervolg dit niet zou doen

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1