GOESSCHE COURANT. N% 21. MAAND A G DEN 13MAART. 33estuven en Qlbmuustvatien. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien; ontvangen hebbende de Circulaire van Z Excell. den Staatsraad Gouverneur dezer Provincievan den 7 dezer maand A. N.° 2626, iste Afdeeling (Provinciaal Blad N.° 26,) Brengen dien overeenkomstig ter kennis van de be langhebbendendat Zijne Majesteit bij rescript van den 18 Fe bruari) jl. N.° 134, heeft goedgevonden, den Heer Directeur generaal van Oorlog ad interim te magtigen om aan de Mi liciens der ligting van 1832, die zulks roogten verlangen, de vergunning tot het aangaan vaa een huwelijk te verlecnen. En opdat zulks algemeen bekend zij, zal daaraan op de ge wone wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 11 Maart 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd Bij afwezigheid van den Burgemeester, De Wethouder, J. KAK EB EE RE. Ter ordonnantie van dezelven De Stads-Secretaris L. DE FOUW. Jz. NIECWSTiJDINGjEN. Frankfort, den 6 Maart. (Uittrekseluit bijzondere brie' veni) De president der bonds vergadering wordt nu tegen Pa- schen uit Weenen hier verwacht Omstreeks dienzelfden tijd zal de genoemde vergadering hare gewone bijeenkomsten, volgens ge bruik eenige weken schorsen „Eeltige der thans te Maintz in verzekerde bewaring zijnde Staatkundige gevangenen hebben herwaarts aan hunne betrekkingen geschreven. Over her algemeen schijnen zij mer hun nieuwen toestand tevreden te zijn Men slaat hier steeds met veel belangstelling den loop der zaken in Frankrijk gade, en hecht bijzonder veel gewigt aan de nasporingen, d'e daar gedaan worden nopens de herhaalde aan- v slagen tegen het leven des Koning. De gedurige pogingen der vernielings partijom door eene groote en plotselinge gebeurte nis, in Frankrijk de zaken in de war te brengen, ten einde van de gelegenheid gebruik te maken om hare revolutie-plannen ook buiten dat rijk, ten uitvoer te brengen, houden bij voortduring de aandacht der groote mogendheden van het vaste land in eene bijzondere mate bezig, en verklaren genoegzaam de maatregelen, welke die mogendheden pemen zoowel om aanhoudend voor bereid te wezen op beroeringen in het westen van Europa als om mee de fransche regering ijverig mede te werken in het brei delen der revolutionairen. Deze gemeenschappelijke pogingen om den gemeenschappelijkerr en algemeenen vijand te bedwingen schijnen in de staatkunde derwijze op den voorgrond te staan dat men de afzonderlijke staatkundige vraagstukken zoo als het spaansche en andere,- vooreerst als 'c ware ter zijde laat liggen, althans niet met dien nadruk en ernst behandeldwelke tot eene spoedige afdoening zou kunnen .leiden," Reizigers, onlangs uit Rusland gekpmen verzekeren, dat men er zeer groote magazijnen van krijgsvoorraad, vooral inde zuidelijke deelen des rijks, opgerigt heeft, zoodac men binnen korten tijd een leger van 250 k 300,000 man van al het noodi i ge zal kunnen voorzien om te velde te trekken Men wendr vele pogingen aan om eenige der aloud be roemde steden van Griekenland te doen herrijzen. Die is bijzon der het geval metSparra. hetwelk rot de hoofdplaats der eparchie of provincie zal verheven worden. Op bevel der regering worden de Turksche gebouwen, welke den ingang der Popyleën bedek ken, weggeruimd, en heeft men het geluk gehad, reeds zes Ionische zuilen tot dat beroemde gedenkstuk der oudheid be boerende, te ontdekken. De nieuwe te Athene opgerigte Grieksche hoogeschoolzal mer Paschen geopend worden, dezelve is in vier faculteiten ver deeld. Het gmltjer-inwoners van Konstandnopelwelke in de zes laatste maanden aldaar aan'de pest zijn gestorven, wordt op niet minder dan 180 000 begroot. Frankfort, den 7 Maart. Voor de staatkundige gevange hen, welke van hitr naar Mentz overgebragt zijn, wordt aldaar de noodige zorg gedragen, zoodat zij behoorlijk van kleederen. bedden, spijs enz. voorzien worden. Het is hun tevens vergund van lijö tot tijd de vrije lucht te genieten. Met hunner bewa king zijn twee Oostenrijfcsche officieren en de noodige manschap^ pen belast. Eene vrouw is hun toegevoegdom in hunne da. gelijksche behoeften te voorzien. Men meldt uit Zwitserland, dae het lijk van Koning Gus- taaf IVden 27 Februarijop last en onder geleide van een" gevoirnagtigde zijns zoons, Prins Wasa^ uit St Gall naar Mo-, iaHe vervoerd is, om aldaar op éen hem toebehooreud landgoed ce worden bijgezet. Men meld uit Weenen, van den 24 Februarij: Z. M. de Keizer heeft 10,000 ducaten welke de Staten van Bohemen hem bij de krooning ten geschenke gegeven hadden thans bestemd tot het aanleggen van eene steenen brug over dén Donau bij Praag. Deze brug zal den naam van den Keizer voeren. In latere brieven uit Konscantinopel worden de vroeger mé- degedeelde strenge verordeningen van den Sultan, tot stipte in achtneming der voorschriften van den Korar.aan den indruk roe- geschreven, dien de moord onlangs aan den directeur dreunt, Ali-affendigepleegd, op den Vorst gemaakt zou hebnen, daar hij nu ook bevolen heeftbet slaan en in omloop brengen der muntspeciënmet zijne beeltenis voorzien die zooveel misnoe* gen verwekt hebben te staken Lord Ponsonbij had zijne afreis op nieuw verschoven ennaar men verhaalde met den harsten cokrier uit Londen bevel ont vangen om de aankomst van zijnen opvolger af te wachten. Te Smyrna liep het geruchc, dat de Egyptische Onder koning in het geheim pogingen aanwendde, om de inwoners van Rhodus en de overige zoogenaamde Spoiadisehe eilanden, aan de oostzijde van den Archipel, tegen de porte in opstand te brengen hetwelk hem echter, naar men veronderstelde, niet zou gelukken terwijl het hem daarentegenbij de onderhandelingen met de Turksche regering, zeer nadeelig zou kunnen worden. Een opmerkelijk geval heeft men te Adrianopel waarge- nomen. Een Griek schiet een raaf", en de kinderen, welke met den gedooden vogel spelen worden ziek. en sterven allen aatl de pest. Men vermoedt, dat, daar die roofvogels dikwijls op lijken azen deze raaf de smetsrof he* fc overgebragt. J'Vattfcvtjfe. Parijs, den 6 Maart. Bij de afgevaardigden is heden het verslag gehoord, over de aanvrage tot buitengewone credieten voor de gevangenis voor staatkundige veroordeelden op het ei land Bourbon Vervolgens heeft, onder anderen, de heer Ber ry ernog over de splitsinawet gesproken, en zich sterk tegen dezelve uitgela'en verklarende hil dat door zoodanige wet de hei» ligste regtender maatschappij geschorst werden. Na de rede van den heer B err ij erwerden de nlgemeene beraadslagingen geslo ten, en bragt de heer Salvandij een resumé uit; hiermede was hij bij het vertrek van den posenog bezig. Gisteren is zekere werkman Godardwegens den aanslag van Meuvhrin hechtenis genomen. Men zegt, dat alleen eene ongesteldheid van den heer Pasquier oorzaak isdat de behan deling van dit regtsgediog nog wordt uitgesteld. Het ministeriële Ochtendblad behelst een artikel omtrent den tegenwoordigen staar van zaken in Spanje, waarin betoogd wördi dat de zaak der Koningin nooit zal kunnen zegevieren zoo lang de velschillende generaals zich niet over een' gemeen» schappelijken aanval versraan. Ook worden de Christinos in dat artikel gelankromdat zij, na het omzet van Bilbao, niets verrigt en de Carlisten gelegendheid gegeven hebben, zich van hunnen schrik en verliezen te herstellendaar zij thansblijkens de jongste ontvangene tijdingenwederom aanvailenderwys begin nen te handelen. De berigren van de Spaansche grenzen Fhouden weinig be langrijks in. Het bevesrigt zich niet, dat Gomez reeds ter dood zou gebragr zijn. Ook de brieven uit Madriddie tot den 25 der vorige maand loopenbrengen niet veel nieuws mede. Men schreef her vertragen van oen vereenigden aanval toe aan den kwaden wil vanEsparteroen aan de weigering der soldaten, om aan de opstandelingen slag te leveren alvorens hunne ach terstallige soldij ontvangen te hebben De nederlaag der Chris tinos in Valencia is thans, ook volgens genoemde berigten, ze* ker Hun verlies zal weinig minder dan 3000 man beloopen heb ben. De uitslag is daarom te opmerkelijk*.r, omdat dezelve ge schied is na een geregeld gevecht, waarin de Carlisten niet ge schroomd hebben zich met de oude en geoefende soldareit der Christinos te meten ietshergeen de bende van Cabrera toe dus verre zorgvuldig vermeden hadden Men spreekt van eene aanspande reis van den hertog van Orleansdie volgens sommigen, slechts een bezoek bij zyne zuster te Brussel zou gaan afleggendochvolgens anderen

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1