N°. 11. GOESSCHE COURANT. MA A N D A G DEN 6 FEBRUARIJ. 33c0fut*cti ctt Ct& mint stv.ilicu. PUBLICATIE. 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes én ressorte van dien, brengen ter kennis van de daarby belang hebbenden: Dat de beschrijving voor de Stedelijke Belasting op de Hon don, voor het loopende jaar 1837, afgeloopen en dien conform :het kohier opgemaakt is, en dat hetzelve ter voldoening aan het ■bepaalde bij Artikel twee van het Reglement door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830, en goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 5 Augustus daaraanvolgende N® n van Maandag den 6 dezer, gedurende veertien dagen, in den voormiddag ter Stads-Griffie ter visie zal liggenten einde ieder belastingschuldige in de gelegenheid te stellen, om zijne recla mes, gedurende dezer 14 dagen, aan den Stedelijkeo Raad in te dienen. Wordende een iegelijk die by deze beschrijving moge zijn over geslagen, aangemaandom zich dien tijd te nutte te maken tot het doen van zijne aangifte ten kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, zoo en gelijk in meergemeld Art. 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van Art, 5 des meergewaagden Reglements dat die gene welke na den afloop der beschrijving een of meer Honden zal willen houden, boven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangiite zal moeten doen, ten kantore van voornoemden ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 4 Febroarij 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, L. DE FOUW, Jz. BEKEN DMA KING. BURGEMEESTER ên WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien ter voldoening aan Zijner Majesieits Be sluit van den 1 Maart 1831 N 0 14. brengen ter kennis van de Ingezetenen: dat de door Hun Edel Groot Ach baren Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie gearresteerde Rekening dezer Stad, over het jaar 1835, met ^aar daartoe betrekking heb bende Begrooting op de Maandagen en Vrijdagen gedurende het overige gedeelte der loopende maanddes vqormiddags van tien tot een ureter Stedelijke Secretarie ter visie zal l'ggen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 4 February 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H» VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. DE FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, gezien het rekest van Jan Warrenswo nende in de Voorstad dezer Stad aan Hun Ed Achtbare ge presenteerd tér bekoming van consent tot het plaatsen van eenen Bak-Oven in zijn Woonhuis aldaar, Wijk E N.° 114. Overwegende dar tot het opmaken van het Proces-Verbaal de commodo et incommodo, gevorderd bij Art. 4 van Zijner Ma jesteits besluit van den 31 Januari} 1824, Staatsblad N 0 19) de bewoners der naatsrgelegene huizen in hunne belangen moeter wórden gehoord. Roepen bij deze de bewoners der huizen gelegen naast het bo ven opgegeven gebouw Wijk E N.° 114 in de Voorstad dezer Stad, Op, om op Zaturdag den 11 dezer maand, des middags te twaalf uren j ren Raadhüize dezer Stad re compareren, om tér zake voorschrevein hunne belangen te worden gehoorden dat gene te kennen te geven, wat zy zullen vermeenen te be- booren. En zal dezedoor insertie in de Stads-Courant worden open baar gemaakt. Goes den 4 February 1837. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. JDuUsdtïatifc». Berlijn den 28 JanuarijMen meldt uit Petersburgdat de yzere spoorweg van Zarskojeselo den 14, 15 en 16 January li., zoo wel met reis-, als met vrachtwagens «oor goederenen vee is beproefd. De toeloop van nieuwsgierigen was overgroot, en men rekende, dar er den 15 niet minder dan 1000 sleden uic de hoofdsrad derwaarts vertrokken waren. De proefnemingen hebben bewezendat de genoemde weg ten allen tijde en om 'teven in welk weder kan bereden worden, daar de koude dit maal van ic° R tot 180 R (8° onder o F.} is geklommen, en men zoo wel met bevigen wind als met sneeuw jagt te wors telen heefc gehaden men schijnt zich "Veel vermaak en gemak van dezen weg voortestellen, zoodra dezelve, in den loop van den aanstaanden zomer, tor Petersburg zal zijn verlengd. Men heeft berigtenujt Konsrancinopel tot den 4 dezer Lord Ponsonbij had nog geen antwoord ontvangen op zijne nota waar in bi] op eene nadere voldoening omtrent de bekende zaak van Churchill heeft aangedrongen. De Sultan schijnt geenszins ge negen, die voldoening te verleenenen zou zulks zelfs onder de hand aan den lord hebben doen te kennen geven Men hield het er dan ook voor, dat Lord Ponsonbij de hoofdstad zou veria- laten zonder zijn doel te hei ben bereikt. Hij is in on* min met zijnen medegemagrigde den heer Urpuedartdie volgens, sommigen, zou teruggeroepen zijn, niettegenstaande hij bij de Porte zeer wel gezien isen op het punt staat met haar een handelsverdrag te sluiten. De staat der Turksche geldmiddelen blijft rog steeds zeer on gunstig, zoodat men van gedachte was, dat de Porre genoodzaakt zou zijneene bui:enlard>che leening te doen. De Sultan be- treurt in die ongelegenheid zeer den dood van den deiterdar of schatmeester, die in de moskee, dooreen' zijner bedienden, door dolksteken vermoord is geworden. In Konstandnopel wordt het rijden den Muzelmannen zoo vee! mogelijk beier, als een bedrijf, 't welk slechts strekken kan om vadzigheid te bevorderen den R ijj's, of den niet maho- medaansche onderdanen des Sultans, is het geheel verboden ge worden. Zoo gezegd wordt, moet de aanhiding tot dit ver bod worden gezocht in het loekeloos bestaan van een Griek die den wagen des Sultans in vollen ren is voorbij gereden De Groote Heer, die zulks als eene hooggaande neleediging heefc aangemepkt, hetfc dien man doen vervolgen en m t honderd stok slagen op de voetzolen straff n onder welke strafoefening dezel ve den geest heeft gegeven Te Hamburg is dezer dagen in den oudepdom van ruim 101 jan.n een oud soldaat van Frederik den Crooten overleden, wiens levensloop zich door zonderlinge lotgevallen heeft geken merkt. In 1734 te Postdam geboren trad hij in den zevenja rigen oorlog bij de huzaren van Ziethen in dienst, werd door de Zweden krijgsgevangen gemaakt en naar Zweden gevoerd. Hier zijne vrijheid rerug erlan.d hebbende, begaf hij zich op een schipleed schipbreuk dreef een geruimen tijd lang bewuste- teloos op eene plank rond, en vond zich, weder ontwakende, aan de Deensche kust alwaar hij liefderijk verpleegd werd. Her steld zijnde nam hij dienst bij de Deensche artillerieklom op tot den rang vansergeanr majoor, en verl'et na zeven jaren, mee zijne vrouw en drie kinderen Denemarkenom te Hamburg onder de dragonders dienst te nemen, in welk korps hij 23 jaren bleef. Bij de ontbinding van hetzelve ging hij onder het Fraoscbe 128ste regementwaarmede hij den Russischen veldtogr bijwoon de Van daar terug gekeerd zijnde vestigde hij zich te Hamburg als translaieur, maar trad in 1813, on'anks zynen 79 jarigen oudeidom, met zijnen zoon als vrijwilliger onder de rijdende ar tillerie van het Hanseatische legioen en maakte den veldtogc mede, waarna hij als portier van het weeshuis te Hambuig werd aangesreldeene bedieningdie hjj evenweldaar hij zich in het rustige leven niet schikken konspo dig weder nedtrlegde en sedert van zijn pensioen naar goedvinden leefde. Op zijn 91ste jaar had hy zijne rweede vrouw gi nomen,. Jfratifctnjfc. Parijs, den 30 Januarij. Het ministeriele Ochtendblad deelc een' uitgebrciden brief mede van den baron Locré secretaris generaal van den staatsraad onder het Consulaat en het Keizerrijk waarin deze de gevo'gen der zamenzw ring te Straatsburg onder zoekt. De heer Locrédie, üls schrijver van onderscheidene doorwrochte regtsgeleerde werken bekend isen te dezen als een

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1