N.° 7. GOESSCHE 18371 MAANDAG v; COURANT. DEN 26 JANÜARIJ. Btöhtvcn cw Slbminietr alien. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér Stad Goes en ressorte van dien, ontvangen hebbende eene Circulaire van Zijne Exc. den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 31 December 1836, A. N.° 15006, /i. ie. Afdeeling Pro vinciaal Blad N.° 102brengen dien overeenkomstig ter ken niszoo van de binnen deze Stad en Gemeente wonende bezol digde en andere van Gouvernementswege erkende Vee artsenais van de Vee-houders, dat het Zijne Majesteit behaagd heeft, bij besluit van den 26 November 11. N.° 96 te bepalen: Dat voortaanindien eenig bezoldigd of ander van Gouverne mentswege erkend Vee-arts (na schriftelijken of mondeiingen last te hebben bekomen van eene dier Autoriteiten of Personen, welke hiertoe bij de bestaande of nader te geven instruction voor de be zoldigde en erkende Veeartsen zijn of zullen worden|iange\vezen,) buiten het geval van ziekte of andere wettige verhindering mogt nalatig blijven of zich weigerachtig betoonen, hetzij om zoodra mogelijk aan die autoriteiten of personen zoodanige berigtenop gaven of inlichtingen te geven, ais van hem Vee-arts, betreffende zijn vak, zullen worden gevergd, hetzij om zich onverwijld naar de hem aangewezene plaats te begevenen aldaar, zoo 'lang zulks van hem verlangd wordt, alle diensten teverrigten, waartoe hij overeenkomstig den aard van zijn vak en de gemelde instrudtien verpligt is, of ook indien hij zichop aanvraag, van parciculie ren nalatig of weigerachtig moge betoonen om zich naar de hem aangewezene plaatsen te begeven en zich aldaarte hunnen koste, met het ondeizoek en de behandeling van het hem aan gewezen vee te belastenin elk dezer gevallenzoodra zulks aan de administratie voor de Nationale Nijverheid op eeoe voldoende wijze gebleken iseen zoodanig nalatig of weigerachtig Vee-arts dadelijk door de administratie zal worden geschrapt van de lijst der van Gouvernementswege erkende Vee-artsen; zullende van haren *cwege, door tusschenkomst van den Gouverneur der Pro vincie waartoe de Vee-arts behoort, ter kennis van de Gommis- sien van Landbouw en van Geneeskundig onderzoek en toevoor- zigt, als van de Stedelijke en Plaatselijke Besturen en de Vee houders worden gebragt; terwijl nadat tijdstip, in die gevallen waarbij het fonds van den Landbouw betrokken isgeen acht meer zal worden geslagen op rapporten of verklaringen, afgege ven door Vee-artsen welke z;ch aan de beoogde nalatigheid of weigerachtigheid mogten hebben schuldig gemaaktzullende bo vendien wanneer dusdanig Vee arts als nog eenig traktement uit evengemeld fonds mogt genieten, met de verdere uitbetaling daar van onverwijld worden opgehouden. Gedaan ten Scadhuize van Goes den 21 Januarij 1837. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, J. H, VERSCHOOR, van Nisse, Ter ordonnantie van dezelven, De Stads-Secrecaris L. DE FOUW, Jz. CURATOREN DER LATIJNSCHE SCHOOL te de zer Stad, makeu; mits deze bekend, dat de Cursus, der lessen, bij vernieuwing zaj beginnen op Maandag den 30 Januarij 1837 alsmede dat de genen, die daarvan gebruik zouden wenschen ie maken, zich moeten aanmelden bij den Rector dier School, met schriftelijk bewijs, dat zij bij de Plaatselijke School-Commissie behoorlijk zijn geëxamineerd en geadmitteerd. NIEUWSTIJDINGEN. *3uiföcftlanb. Frankfort, den 15 Januarij, Berigten uit Napelsvan den 3 dezer, houden in, dat de Koning, vergezeld van zijn broeder Leopoldden gewezen Onder Koning van Sicilië, den t de reis naar Trente had aangenomen. Hij zou met zijne gemalin den kelijk de rerugteis over Rome nemen en niet Voor bet einde der maand te Napels terug komen. De verminderde te Napels aanhoudend'hèL\.j£etal dooden Was gedaald tot 4 k 10 daags. Er werd ijverig gewerkt aan de uitrusting van het li nie schip il Fisuvio. Naar men meendewas hetzelve bestemdom zwitsersche troepen naar Sicilië o vertebrengenten einde daar des noods de Sterke hand te leenen tot het invorderen deröbelas- tingen. Het onlangs te Rome verbreide geruchtomtrent het uitbre ken der pest op hèt eiland Malta is geheel ongegrond bevonden. Uit Munchen schrijft men, van den 13 dezer, datZ. K.' H, de Kroonprins denkelijk Koning Otto en de Koningin Amalia van Griekenland naar Venetië zal vergezellen Van genoemde stadf zouden HH« MM met de stoomboot overj de golf naar Triëst vertrekkenom zich aldaar naar Griekenland in te schepen. Ia Duitsche bladen vindt men het volgende bengc uit Görz van 30 December: De familie van Karei X blijft even ijverig in de betrach ting vati hare godsdienstige pligtenen bezoekt geregeld driemaal daags de kerk. Voor eenige dagen, ontmoette ik den jongen Hendrik aan den arm van den hertog de filcïcas, en vergezeld van een afgevaardigde van D. Migueleen Portugeesch officier. Hij scheen zeer opgeruimd te zijn, maar kwam mij voor zijnen leeftijd zeer zwaarlijvig voor. De hertogin van Angoulemedie zich thans Reine Marie Therése noemt, ontvangt tweemaal in de week bezoek, naar haren wensch verschijnen de dames als dan in hare gewone kleeding en brengen eenig handwerk mede. De conversatie wordt op zeer zachtcn toon gevoerd. Reeds ten half negen ure worden de beide Enfans de France afgehaald om zich ter rust te begeven. Men ziec hier steeds vele vreem delingen dié door den rouwband aan hunnen arm dadelyk voor Franschen herkend worden." Uit eene onlangs gedane aankondiging eener verkooping van kaserne goederen te Sachsenhausenalwaar het grootste deel der oostenrijksche en pruiSsisehe bonds-bezetting van Frankforc gekazerneerd is, wil men opmaken, dat deze troepen eerlang die stad zuilen verlaten. De officieren meenen echter, dat, zoo al geene onverwachcte omstandigheden een langer verblijf noodza kelijk mogten maken hun vertrek echter in geen geval voor hec laatst van Maait zal plaats hebben. J'Vfmkrij fe. Parijs, den 15 Januarij. Het regtsgeding van Straatsburg is thans zoo verre gevorderd, dat de procureur-generaal Rossée zijnen eischjheeft kunnen ontwikkelen. Hij heeft begrepen geens zins in 't breede te behoeven te betoogen dat er eene zamen- zwering Üad bestaan om het bewind des Rijks om verre te wer pen vermits de gebeurtenissen zeiven zulks duidelijk genoeg had den aangetoond. Hij heeft zich zeer beklaagd over het besluie van den koilonel Faudreyom' zich tot eene dergelijke onderne ming te laten gebruiken en hem voorgesteld als iemanddie zijnen hoogen rang meer verschuldigd was aan 'sKonings wel willendheid, dan aan zijne eigene verdiensten. Volgens den pro cureur generaal heeft Lodewijk Buonaparte reeds in 1835 vati zijne zucht doen blijken, om Frankrijk in opstand te brengen, en zouden de legitimisten even min vreemd aan dit complot zijn geweestals aan den aanslag van Fieschialleen met oogmerk om wanorde te stichten en voordeel van dezelve te trekken voor hnnne partij. De schuit} van mevr. Gordon is het openbare ministerie als genoegzaam bewezen voorgekomeneven als die van den heer de Brucofschoon dan ook de laatstgenoemde voor een legitimist moge worden gehouden. De procureur generaal heeft gemeecd, dat het uit de gevan-l genis doen ligten en wegvoeren van prins Lodewijk geenszins als eene onwettige daad moet worden aangemerkcop grond, dat, daar den Koning het regt toekomt van zelfs aan een veroor deelde genade" te kunnen verleenenzonder daarom dit genade bewijs, tot deszelfs mede-veroordeelden te behoeven uittebreiden Z- M. zoo veel te minder de bevoegdheid kan worden ontzegd om eenen aangeklaagde, zonder dat van deszelfs schuld genoeg zaam is geblekente begenadigen. Nadat de heer Rossée zijn requisitoir had voorgedragenheefc de advokaat van den koilonel Faudrey te kennen gegeven, dac dezelve, even te voren, een brief uir Parijs had bekomen, in houdende, dat de aanslag van Meunier was mislukt, maar dat het nu de beurt was van den briefschrijverom werkzaam te zijn, en dat deze zijn doel niet zoude missen. De advocaat meende deze brief als eéne kunstgreep der politie moest worden beschouwd om zijnen client bij de gezworenen zwart te maken en verlang de dat de brief bij de stukken van het regtsgeding zoude wor den overgelegd. Het openbaar ministerie heeft zich daar tegen ver zet en het Hof heeft het geweigerdhet aan den procureur-ge neraal overlatendeten aanzien van dien brief zoodanige nadere maatregelen te nemenals hij geraden zoude oordeelen. Gisteren tegen den middag heeft een* commissaris van po litie, bijgestaan door een aantal agenten, 5000 sabels van het oude model by een'.voerman in beslaggenomen, welke terstond op twee wagens geladen en naar de prefectuur van politie overge- bragt zijn. Men meent, dat dezelve voorD, Carlos besterad waren.

Goessche Courant | 1837 | | pagina 1