CO UVR'A N #lt - v/fW"/ JS°. 86. GOESSCHE Macmdag $4 October. 53cstuvctt jeti Clbministratietn PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden: Dat het Primitief Kohier van het Patentregt voor dezen jare door Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie executoir verklaardover deze Gemeenteaan den heer Ont vanger van 's Rijks Belastingen ter invordering volgens.de wet is toegezonden. Weshalve alle ,de Patenrschuldigen worden vermaand en gelast om ten spoedigsten na bekomen berigt van gemelden heer Ont' vanger, liun verschuldigde te voldoen, op poene als bij de wet bepaald. En ten einde niemand onwetenheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd en geinsereerd in de zer Scads-Couranc. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goesden 24 October 1836, Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H» VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie Van dezelvqn De Stads-Secretaris L. dè FOUW, Jz. ]N1EÜ W STIJ DINGEN» SDttitec ftlanb» Frankfort, den 18 October. In een bijzondereti brief uit Weenenvan den 9 dezerleest men het volgende De Spaansche zaakgelastigde van Koningin Christinade ridder de Noëlliheeft gisteren zijne paspoorten bekomen, en zal eerstdaags Weenen verlaten. Alle diplomatieke betrekkingen tusschen het Keizerlijke hof en her Madridscbe kabinet zullen' daarmede afgebroken zijn. De heer de Noëlli begeeft zich naar Parijs, waar de graaf Campusanozijnde dezelfde, die geduren de vele jaren onder de regering van Ferdinand VII Spaansch gezant te Weenen was, thans met de waardigheid van ambassa deur der Koningin Christina bekleed is. Men is hier zeer ge spannen over de ontwikkeling der Spaansche aangelegenheden, en vestigt daardoor in zeker opzigt minder aandacht op de overi ge openbare zaken zoo zelfs dat de jongste verklaring der Fran- sche regering aan het Zwitsersche Vooroord by het publiek by kans onopgemerkt is gebleven," Volgens berigten uit Kohstanrinopelvan den 21 Septem ber, had de Fransche gezant, de vice-admiraalRoussindie met verlof naar Frankrijk gaat, den 14 een afscheidsgehoor bij den Sultan gehad, bij welke gelegenheid hij bet antwoord vaa den Koning der Franschen, op de kennisgeving van het huwelijk der Prinses Mihrimadaan den Sultan heeft aangeboden, De vice admiraal Roussin ontving bij dit gehoor uit handen van den Sul tan de, met briljanten omzette Turksche ridder orde, welke ook doch niet minder ryk versierd, aan den eersten gezantscbapsse cretaris en andere leden der ambassade geschonken Werd Ge noemde gezant zou de terugreis naar Frankrijk doen met het fre gat VHerminiehetwelk te dien einde ter reede van Konstanti nopel was aangekomen. Te Napels is eene poging rot diefstal in de koninklijke Bank aangewend, maar bij tijds verijdeld. In den avond van den 28 September hebben een paar personen middel gevonden, om mee behulp van valsche sleutels en braakbinnen bet zeer uitgestrekte gebouw te komen, waarin Zichbehalve de Bank, öok nog de onderscheidene ministeriënde prefectuurde beurs enz. bevinden. Des nachts hebben zij 15 of 16 der hunnen, waaronder een bij de Bank aangesteld persoon binnengelaten, en vervolgens de vertrekken bereiktwaarin, tiaar men meldt. 20 millioenen ducati in goud en 5 millioenen in piasters bewaard werden. Zy hebben daar den volgenden dag ("als Wanneer de Bank gesloten was) doorgebragten waren in den daarop vol genden nacht bezig, om, beladen met hun buit, zich weder naar «ie uitgangen van het gebouw te begeventoen zij overvallen werden door de politie, die des avonds door een medepligtige gewaarschuwd was. De dieven, welke op iets dergelijks bedacht waren, hebben, bij het binnendringen der gendarmes én politie# agenten door het werpen met eene groote hoeveelheid stof, zoo danige verwarring aangerigtdat de meesten hunner térwijl ook niet alle uitgangen goed bezet warenontvlugt zijnZoodat slechts 5 van dezelve gearresteerd zijn. Londen, den J7 October. Alhier heeft men brieven ttir LiV sabon ontvangen cot den 8. Den 6 heefc aldaar eenige onrust plaats gehad, ter zake van een ontdekt complot, otn het 5 ba* taillon jagers te verieiden, ten einde gewapender hand het gezag van de constitutie van DPedro re herstellenen het ten anker kornen van het britsche linieschip Tal aver a onmiddelijk voor de stad. De nationale garde isden geheeld» nacht onder de wape- nen geweestdoch den 7 was het weder rustigterwijl men be sloten had, om het genoemde bactaillon jagers naar Algarve te zenden. Volgens de brieven hebben de ministers Koningin Mfri ria inlichtingen gevraagden ten antwoord bekomendat H. M. geene kennis droeg van eenen complotdoch moeten zij van die gelegenheid gebruik hebben gemaaktom H. M. te verkla ren, dat, van het oogenblik, dat Zij zich aan boord van een vreemd oorlogschip begaf, zij vervallen van den troon zoude worden verklaard. 1 £VcbcrL*»;bat. 'sGravenhAGE den 19 October. Zijne ExC. de Minister van Financien heeft zich in de zitting van de tweede kamer der Staten Generaal van Donderdag 20 October, bij het aanbieden der begrootings wetten aldus uitgedrukt Edel Mogende HeeRen. Nogmaals mag het mij te beurt vallen, aan U Edel Mogendefi over te brengen de begrootingswecten van den Staat, Hoeseer ik ook mogt gewenscht hebbende aandacht van U Edel Mo» genden daarbij op een beëindiging der moeijelijke aangelegenhe den des Rijks të vestigen, ten einde daardoor meer zekere eti meer duurzame bepalingen zouden kunnen worden daargesceld hetwelk zoo wel door de regering als door U Ed Mog vurig wordt verlangdzoo moeten wij echter betreuren dat onze toe stand naar buiten sedert het afgeloopene jaarsteeds dezelfde gebleven is, en wij den eindpaaj van zoo vele moeijelijkhedeti en opofferingen nog niet hebben bereiktte weeg gebragt door den Belgischen opstand eenen opstand even verraderlijk in zijnen oorsprong en schandelijk in zijnen loop als verderfelijk in zijne gevolgen. Met dankbaarheid evenwel moeten wij erkennen, dat ons Vaderland steeds eene schrede voorwaarts doet op den weg van welvaart, bloei en zedelijken kracht- Alle bronnen Van volks bestaan blijven voortdurend vloeijen. Koophandel en zeevaart landbouw en nijverheid brengen gezamenlijk toe tot de alge- meene welvaart. De toestand der zaken is zoodanig, dat de regering aan de natie thans geene nieuwe opofferingen vraagt of dezelver vooë ais nog behoeftmaar zich integendeel in de gelegenheid ziet gesteld'om de lasten gaande weg te verminderen en de bezwa ren der ingezeteoen in eene beduidende maté te verligten. Het openbaar vertrouwen blijft in ons Vaderland gehandhaafd» Hetzelve heeft ten deele den invloed moeten ondervinden van deft schokdie onlangs her crediet van allé landen geleden heeft, doch het is niet twijfelachtig, of dezelve ontleende zijnen oor sprong van handels overeenkomsten, welke aan onze nationale ge steldheid en derzelver belang geheel vreemd waren. Aangaande de wetten zelve merkte Zijne Ëxc. het navolgende op» De hoofdsom der uitgave was gesteld op ƒ44,617,013. Het departement van Justitie had eene vermeerdering onder gaan van f 300,000, welke het voorüitzigt der op handen zijndë organisatie der regteriijke magt noodzakelijk had gemaakttn al werd dezelve in 4837 nóg niet tot stand gebfagczoo zoudet» de voorbereidende werkzaamhedenals het bouWen en geschikt maken van gebouwen daartoe enz.» toch deze vermeerdering ver* eischen. Dat van Rimienlandsche Zaken was vermeerderd met 36,000, hetwelk de herstellingen aan dijken, en de verbeteringen dergrooré communieatien des hadden gevorderd. Dat van Findntlenwas met betrekking tot de nationale sëhuld 4 verminderddaar uit de kas der Oostindische bezittingen thans daarin gedeeltelijk werd Voorzien. Men had gemeend de somt der Fensioenen en afloopende betalingen Voor als nog op dezelf- de hoogte te kunnen houden. Ook was de opbrengst van de Jage thans op de begrooting gebragt. Het departement van Oorlog was öp eif millioenen gebleven doch de Regering behield zich voor, pm hierop terUg té komen 4 indien de omstandigheden zulks noodzakelijk mogten' maken. De som vroeger voor as Marine aangevraagd was- dok thans weder op deze begrooting uitgetrokken en dus op-dezdfde hoog te gebleven daar het gebleken wasdat dezelve noodzakelijk et» toereikend was. Omtrent de wetvaststellende de Middelen tot bestrijding der

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1