N°. 79. GOESSCHE C O 11 A N T. Vrijdag jöjcsüivjcu éti ibmini^tvatifiu» BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden BURGEMEESTER en WETHOUDERS dêr Stad Goes en ressorte van dien: NIEUWSTIJDINGEN. Berlijn, den 21 September. Men heeft hier uit Petersburg de tijding ontvangen dat aan Z. rM, den Keizer van Rusland.een ongèlik is overkomen, hetwelk echter, naar uien mag hopvn, Berlijn, den 23 September. Er is den 14 dezer, te Peters burg, een tweede bulletin, wegens den toestand'des Keizers vat», Rusland, bekend gemaakt, hetwelk van den 9 September des avonds te Tschembar gedagteekend Isen aldus luidt Londen den 25 September. De Morning-Herald laat zich thans aldus hooren: fe' GEWooy 30 September, DE MINISTER VAN FINANCIËN Brengt bij deze ter kennisse van bet Publiek, dat de verplig- ting om de brievenbestemd naar BeijerenBadenWartem- berg en Zwitserland, (deze laatste yoor zooveel die over Duitsch- land worden verzonden van de plaats van afzending tot aan de grenzen te frankeren, met den i October 1836 zal komen te vervallen. Het zal te rekenen van dien dag aan de verkiezing der Be langhebbenden staan, om die brieven, hetzij geheel Ongéfran- keerd, herzij geheel gefrankeerd, tot de plaats van bestemming te verzenden. De brieven naar Zwitserland echterwaarvan de verzending over Frankrijk mogt verlangt Worden zullen bij voortduring aan eene gedwongene Frankering tot aan de gren zen onderhevig blijven. Be Minister van Financiën, (Get,) Van TETS van iSOÜDRIAAN. PUBLICATIE. Dat het Suppletoir Kohier van her Patentregt over deze Stad voor het eerste kwartaal van het dienstjaar 18361837 ^oor Z, Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, den j 6 dezer maand, executoir verklaart, aan den ontvanger van 's Rijks Belastingenter invordering volgens de wet toegezon den is. Weshalven alle de patentschuldigen worden, vermaand ren gelast, om ten spoedigsten na bekomen berigt van gemelden ontvanger, hun verschuldigde te voldoen, op pene als bij de wet bepaald, En ten einde niemand onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze op de gebruikelijke, wijze worden afgekondigd. Aldus gedaan ten Stadhuize van Goes den 29 September 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOORvan Nisse, Tér ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris L. DE FOUW, Jz; PUBLICATIE. Maken bij deze aan alle Ingezetenen dezer gemeente bekend, dat het Kohier litt. A. N.° 2 der Personele Belasting over den loopenden jare, op den 6 September jl. door Z. Exc den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie executoir verklaarden op heden ter invordering aan den ontvanger van 's Rijks Belastingen ingezonden is. Zullende dus een iegelijkna bekomene kennisgeving van zij nen aanslagverpligc zijndien overeenkomstig de bepalingen der wet te voldoen, op straffe van daartoe anderzins te zullen wor den gedwongen terwyl die gene welke hun aanslag-biljet niet zullen hebben ontvangen, zich van een dub beid van hetzelve kos teloos ten kantore des ontvangers zullen kunnen voorzienen zij die zouden mogen vermeenen dat de aanslag niet overkom- scig is met hunne opgave of met de plaats gehad hebbende tauxa- tie, opneming en telling, zich deswegens schriftelijkmet in achtneming van de voorschriften ten dien aanzien wegens de Di recte Belastingen fn het algemeen bestaande, en des verkiezende door tusschenkomsc van den Controleur der Divisie kunnen be klagen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd en aangeplakt aloibmewaar zulks te doen .gebruikelijk is. vi- 1 Gedaan te Goes den 29 September 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. TI. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dézelven, De Stads Secretaris, L. DE FOUW, Jz. EJutfocïtlanb. geene erge gevolgen zaL hebben. Het berigt, hetwelk daarom trent op ,den 12 dezer te Petersburg is bekend gemaakt, luid als volgt: H. M. de Keizerin heeft in den loop van den morgen twee courriers van Z. M. dén Keizer ontvangen den een ten 7en den anderen ten 10 ure. Dezelve hebben de tijding aangebragt, dat de Keizer, zich vay Stad Pensa naar Tomboff begevendeop eenen afstand van 5 wersten van de Stad Tschembar, den 7 dezer, ten 1 ure na middernachtmet zijne geslotesjé calèche omgeslagen isen dat hij .vallende op den linker schouder het sleutelbeen gebroken heeft. I Dit ongeval heeft Gode zij, dank, geen erger gevolgen ge had. De Keizer is té voet naar de stad gegaan. Terstond na het leggen van het verbandbeeft Z M. den eersten, bede» morgen aangekomen courrier aan de Keizerin gezonden, en, na het nemén van eenige rust, den tweeden, waarbij Hoogstdezelve in twee eigenhandige brieven een omstandig berigt van het gebeur de aan B. M. gaf. De Keizerin heeft bevolen, déze tijding openbaar te maken, gelijk mede het hieronder staande bulletin van den üjfdocter /Irendt t en van den heelmeester des districtsZwerner Bij het aanleggen van het verband aan Z. M, den Keizer, is bevondendat het sleutelbeen schuins gebroken is bij her borst been zonder eenige. verdere beleediging Deze breuk is eenvou dig en dóór dezelve zijn geene andere deelen aangedaan, hetgeen reden geeft om te hopendat het herscel van Z. M. den Keizer even spoedig als volkomen zal zijn. „Na he,c verband, heeft de Keizer eenige uren gerust gesla pen, en voelt zich wel, uitgenomen, dat hij eene Iigce plaatse lijke pijn in het gebroken deel heeft. Den 28 Augustus (7 Sept.,) ten 8 ure ure 's avonds. De lijfgeneesheer Arendt En de heelmeester van het district Zwerner." De bij den Koning ontvangene berigten voegen hier nog bij dat het vermelde ongeval eigenlijk gebeurd is bij het, ren zui den van Novogorod, gelegen stadje Czembor, waar de Keizer het eerst werd verbonden, dat hetzelve is veroorzaakt door het hollen der paarden dat de laatste berigten zeer voldoende wa ren en dat de Keizer voornemens wasbinnen kort met kleine dagreizen over Moskou naar Petersburg terug re keeren. Z. M. za! dus door dit ongeval het plan moeten opgeven, om de zui delijke gewesten van zijn rijk te bezoekenen de aldaar geleger de troepen in oogenschouw te nemen. „Z. M. de Keizer heeft zich den afgeloopen nachc en den ge- heelen dag zeer wel bevonden. Er is geene koorts; de pijn en de zwelling aan het beschadigde deel is gering, en over het gei heel is de gezondheidstoestand van Z. M. zeer bevredigend." Naar bijzondere berigtenzoude luitenant-generaal von Bene kendorf, adjudant-generaal des Keizers, die zich met den Kei zer in hetzelfde rijtuig bevond, zoodanig bezeerd hebben, dat er voor zijn leven gevreesd wordt. Een bataillon Keizerlijk Oöstenrijksche jagers te Innsbruck heeft den 12 bevel bekomen, naar de Zwitsersche grenzen op te rukken. Deze maatregel wordt daaraan toegeschrevendat dé Oöstenrijksche regering misnoegd is over den tegenstand welken de besluiten van den Landdag omtrent de verdrijving der vreeni4e uitgewekenen bij verschillende cantons ontmoet. Men meent in- tusschen dat Oostenrijk in deze zaak-niets zal doen dan met overleg en goedkeuring der overige naburige Staten, (ÜJiUjcïimb* Geheel Spanje levert tegenwoordig een betreurenswaardig schouwspel op. Bijna allen die zirh aldaar dpor hunnegeboor te of hoogen rang onderscheiddenzijn of uitgeweken of onder de dolken dér moordenaars gevallen. De beste generaals van Spanje hebben in Frankrijk eene schuilplaats gezochtde Staats raden zijn weggezondenen een heir van ambtenaren hebben vrij willig bun ontslag genomen. En in welke hpcjen zijn de teugels van het Bewind Niet in die van een geregeld Ministerie want het is onmogelijk zoodanig een zamen te stejlen; evenmin in die van Maria Christinawant deze ongelukkige Koningin is zelve .eene gevangene®maar het openbaar gezag is door twee repu- blikeinsche dictators Mendizabal en Calatravadie in den bloedclorstigen Rodil en in den lafhartigen Garcia eenen steu"

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1