m Vrijdag Augustus Frankfort, den 7 Augustus. De komst van Z, M. den Koning van, Griekenland te Weenen. is nog onbepaald. De reis van Vorst Metternich is op den 5 vastgesteld; hij zal alsdan den Koning van Pruissen te Töplitz persoonlijk zijne opwachting gaan maken. Het Keizerlijk hof zal den 16 Schot?brunn verlaten en vermoedelijk door Opper Oostenrijk en over de keizerlijke fami. iie-heerlijkheden dé reis naar Boheme aannemen. Het oorps di plomatique is bij circulaire tot de krooningsfeestenin het be gin van September uirgenoodigd. Ook de Oostenrijksche gezant te Londen, Vorst Paul Ester hazyis daartoe geïnviteerd, zoodat hij zich vooreerst nog niet naar zijn' post zak begeven niettegenstaande de Engelsche gezant, sir Frederic Lambzich leeds te Weenen bevindt. - Parijs, den 5 Augustus. Overmorgen zal er, bij gelegen heid van het feest der troonsverheffing van Z. M. éène gröofe wapenschouving over de nationale garde en de troepen der be zetting te Versailles plaats hebben. Ten ia ure zal het nieuwe bronzen standbeeld van den generaal Hoche ontbloot Wordert. Er loopen geruchten, dat, by gelegenheid dier feesten, het mi nisterie voornemens zou zijn, aan een aantal personen gratie o£ vermindering van straf te verleenen. G O E S S C H E V- i I OQÜRA N T. Dcstuvcu *tt CïbmttusttMicu. PUBLICATIE. (Vervolg en Slót van ons vorig Nommer.j Dat dadelijk daarna de voorsehrevene lijsten zullen worden ge; arresteerd, en wijders: aan de stemgeregtigden biljetten zullen wor den rondgezondenter benoeming van het bovengemeld getal kiezers, met bijvoeging van eeoe lijst der aanblijvende kiezers, alsmede van eene lijst der bevoegden tot het kiezerschapzullen de de aftredende kiezers weder kunnen herkozen worden» Dat iedere stemgeregtigde gehouden is, in het bekomen bil» jet intevullen de namen der personen welke hij töt kiezers stemt, genomen uit hen die de vereischten bezittenwelk biljet door ht ra eigenhandigonderteekend en voorts behoorlijk gesloten wordt, terwijl de genen welke hunne naaroteekening niet kunnen schrij ven de invulling door een ander doen verrigtenen onder het zelve door den Commissaris van Policie, of een ander openbaar ambtenaar of publiek persoon, doen verklaren, dat de invulling (welke altoos door een ander dan de ambtenaar die de verifica tie doetmoet geschieden) overeenkomstig hunne opgaaf is ge schiedt, welke biljetten op den vierden dag na de rondzending, in eene geslotene bus of kist van wegen Burgemeester en Wet houders aan de huizen zullen worden opgehaald. Wordende eindelijk een ieder vermaand om de bij deze be kend gemaakte bepaling, stiptelijk te observeren. En opdat een iegelijk hiervan kennis dragezal deze worden gepubliceerd en geaffigeerd ter gewone plaatseen geinsereerd in dezer Scads-Courant. Aldus gedaan ten Raadhuize van Goes den i Augustus 1836. Burgemeester êo Wethouders voornoemd, v - c J. H, VERSCHOOR, van Nlsse, Mij Bekend, De Stads Secretaris L. de FGÜW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN 23nttechlattb. Bêijersche dagbladen melden uit Athene, 7 Julij, dat in de laatste tijden zich weder verscheidene roof benden in den Pe loponnesus vertoond hadden die op vele plaatsen aanmerkelijke verwoestingen hadden aangerigt. De regering had maatregelen genomer, om die lieden te beteugelen. Te Athene verhaalde mendat eene afdeeling der fransche en engelsche vloot' voor Kandia ten anker was gekomen, om dat eiland voorloopig in be zit te nemen, en dat de engelsche en de fransche gezant, die voor eenigc dagen uit den Archipel in Athene teruggekomen wa ren, zich ten spoedigsten naar Kandia zouden begeven. Uittreksel uit bijzondere brieven Uit alie streken van Duitschland, zelfs uit Weenen, komen hier reeds koopvva ren aan voor dé aanstaande herfst mis. Men ziet den uitslag van die mis met te meer belangstelling te gemoet, omdat de re gering van Offenbach al her mogelijke te werk stelt, om de koop lieden derwaarts te trekken, Intusschen beklaagt men zich hier steeds over meerdere stilte in den handel, sederr de aansluiting rot bet tol-verbond. Onder andere oorzaken hiervan behoort ook deze, dat in Frankfort, voor de aansluiting* een uitgebtei de smokkelhandel op de tot het tol-verbond behoorende staten én op Zwitserland gedreven Werd, hetgeen nu geheel veranderd is, want de engelsche èn koloniale waren, welke de hoofd arti kelen zijn van den handel te Frankfort, worden nu veelal langs den Rijn naar Zwitserland vervoerdén van daar in gröote mate in de verbonds staten binnengesmokkeld. Dergelijke insmokke ling van fransche waren heeft ook bij Kehl op eene breede schaal plaats. Over deze smokkelhandel is van de zijde van Frankfort ernstig geklaagd op hec handels Congres re Munchen, en men is nu daar bedacht op het nemen van strenge maatregelen daartegen welke intusschen weder groote kosten zullen veroorzaken. De waterstand van den Main is thans ongemeen laagterwijl de scheepvaart daardoor zeer verminderd is, neemt men hier deze gelegenheid te baatom het bed der rivier te verbeteren. Aan de vesting Ingolstadt arbeiden nu ruim <000 werk lieden» 5, De Koning van Wurcemberg bevindt zich thansop zijne reiste Munchenen de Kroonprins te Insbruck. De duitsche vorsten reizen thans meer dan sedert een aantal jaren." f Biqkens een berigc uit Konstantinopel van den 30 Junij jl. beeft men in Griekenland in de omstreken van Thebeeene aard soort ontdekt, welke bekend is onder den naam van meerschuim, en geschikt tot het vervaardigen van pijpen en andere soorrgelyke voorwerpen. De ontginning zal worden vergand voor den tijd van vijfjaren aan diegenen der ondernemers, welke de voordeeligste voorwaar den. zullen aanbieden. Van de. Italiaansche grenzen wordt het onderstaande gemeld Berigten uit Faenza gewagen van eene schier ongeloofelijk© daaddie echter volkomen waar is. Bij een openlijk lottospel (tom bola gebeecen) waren vele duizend menschen verzameld toeoe eensklaps eene dievenbende van een honderdtal personende ver-' metelheid had alle fatsoenlijke vrouwen van derzelver halssiera den te berooven. De heeren beschermden hunne vronwen ett dochters zoo goed doenlijk, tot dat de ontboden soldaten alle toegangen bezetceden en verscheiden roovers in hechtenis namen.' Van zulle een vermetel bestaan kan naauwelijks een voorbeeld worden aangetoond. Vele dames hebben door hec uitrukken der oOrversièrels wonden bekomen en allen verkeerden door deze woeste behandeling in den grootsten schrik. Een berigt uit Koppénhage van 30 Julij deelt het volgen de koddige voorval mede In een dorp aan de westkust van Jutland verschenen onlangs eenige tolbeambtenom onderzoek te doen naar het ter sluik vervaardigen van brandewijn» De boeren verzamelden zich itt groote getalemaakten een vervaarlijk geraas en dreven de tol bedienden onder voorgeven dat het valsche missionarissen wa ren, die hun een nieuw geloof wilden opdringen, het dorp we der uitzonder hun echter het minste leed toe te voegen ver- doovende zij de betuigingen der accijns beambten alleenlijk hue de verklaring, dat zij bij hun oud geloof wilden volharden <£ttgjelattfr. Londen, den 6 AugustusTen gevolge van het verwerpen, def Iersche kerkwet, zoo als de ministers dezelve willen door drijven, door het Huis der lords; is nu ook, gelijk men weet» het in die bill vervatte plan van afkoop der tienden vervallen, en blijft alzoo de hoogst ongunstige toestand der prorestancsche geestelijkheid in Ierland, ten aanzien van de betaling der denden voortduren. In dezen stand der zaak dringt nu het hoofd orgaan der partij van de ultra Tory's er mee den meesten nadruk op aatt dat men, door ruime geldelijke bijdragen zoowel als door alle overige middelen, de geestelijkheid ondersreune ten einde dezelve in staat te stellen, om de haar toekomende tienden met de uiterste gestrengheid der wet intevbrderen. Mogt deze raadgeving wor den opgevolgd, dan zijn gewis weder bloedige onlusten in Ier land te voorzien. Den 3 dezer is alhier ter stede een bronzen standbeeld van Ko» ning Geórge IIImet zekere plegtigheid welke door den hertog van Cumberland werd bijgewoondopgerigc. JfVaitfertjfc» Het gerucht loopt, dat eene telegraphische depeche de tijding medegedeeld heeftdat er te Madrid ernstige onlusten uitgebarsten zijn, en,dat de Koningin Christina de vlugt hêefc moeten nemen. Naar men verzekert, zou er dadelijk na de ont vangst dezer depeche, op het kasteel een raad gehouden zijn»' ten gevolge waarvan de maarschalk Soult tot minister van oor» log zou benoemd zijn Dit gerucht vond ter beurze nog al geloof. De dagbladen en bijzondere berigten uit Madrid, tot den spreken intusschen niets van onlusten van zoo ernstigen aard.

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1