N». 63. GOESSCHE 836. C O U R A .N T. V PUBLICATIE. 5 Augustus JScstuvcn cu ^bwittistVAHcu. BEKENDMAKING. He: HOOG GEREGTSHOF te sGravenhageGezien het requisitoir van den Heer Procureur Generaalbetrekkelyk het daarstellen der kamer van Facantie, van den 29 Julij tot en met den 30 September 1836; Gezien dë artikelen 40, 41, 42, 436044, van het Dekreet van den 30 Maart 1808, en de artikelen 29, 30 en 32, van het Dekreet van den 6 Julij 1810. Heeft na voorgaande deliberatie goedgevonden te bepalen, zoo als bepaald worde bij deze, dat de kamer van Facantie in dit jaar beurtelings zal worden gepresideerd door de Heeren Mrs. Hendrik van der Burgh en Cornells CarbasiusPresidenten in dit Hof, en voorts bestaan uit de Heeren Mrs. Nicolaas PFilhem ArdeschJacobus Douw LokeEvert Rein van Nes van Meer kerk Jonkheer Marinüs Willem de JongeAdriaan Gilles Spoor Maarten Iman Pauw en Jonkheer Jacob Petrus Tvo Diert van Melissant, Raden. Dat deze Kamer hare teregtzittingen zal houden tweemaal ter week en wel Maandag den 1 Augustus, Pingsdag den 30 Augustus, Dingsdag den 2 dito, Vrydag den 9 September, Vrijdag den 12 dito, Zaturdag den 10 dito, Zaturdag den 13 dito. Maandag den 12 dito, Maandag den 15 dito, Dingsdag den 13 dito, Dingsdag den 16 dito, Vrydag den 23 dito, Vrijdag den 26 dito, Zatufdag den 24. dito, Zaturdag den 27 dito, Maandag den 26 dito, en Maandag den 2.9 dito, Dingsdag den 27 derz.maand. Zullende de eerste Civiele Kamer hare zittingen weder begin nen op Maandag den 3 October, en de derde Civiele Kamer op Donderdag den 6 dier maand., En zal een afschrift dezer aan den Heer Procureur Genera?! worden ter hand gesteld, ten einde hieraan de noodige pqblici- reic te geven. Gedaan in de algemeene vergadering van het Hoog Geregtshof voornoemd, den ao Julij 1836. Bij absentie van den Heer Eersten President De President H. van der BURGH, In kennisse van mij Eersten Griffier, J, Hé SPEIRMAN, Gezien door mij Procureur Generaal bij bovengemelden Hove A. W. PHILIPS E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien, brengen ter kennis van een iegelyk die zuiks zoude mogen aangaan: Dat ingevolge het bepaalde bij Art. 22 van het Reglement voor het Bestuur dezer Stad, den 4 January 1824 door Z. M. den Koning gearrestèerdeen derde deel van het Kies Collegie dezer Stad, bestaande uic de heeren: Mr./, G. de Witt Hamer, H. Ferschoor van NisseMr. F. N. van der. Bilt, J. W. HeckingH. J. van 't Hof en van Wintroijop den 3° September dezes jaars moet aftredenen de benoeming voor dit aftredend gedeelte, door de Stembevoegde Ingezetenen, in den loop van de maand September zal moeten geschieden. Dat voor stemgeregtigden worden gehoudenzij die ten minsten gedurende het laatst verloopen jaar, Ingezetenen der Stad of res sort geweest zynen nog werkelijk Ingezetenen zijnde, den ou derdom van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene middelenbuiten het patentregtbetalen niet beneden de f 15, en aan de wettelijke verpligtingen aan gaande de Nationale Militie tot op het oogenblik hebben vol daan, s Dat van het stemregt zijn uitgeslotenvreemdelingenvoorts die in dienst of gepensioneerd zijn van eenige vreemde mogend beid buiten autorisatie des Koning», die zich in staat van gereg t.-lijke interdictie bevinden, aan welken gerégtelijk een raadsman i 5 toegevoegddie in staat van faillissement zijndie cessie van goederen gedaan hebbendie een crimineel vonnis hebben onder- gum, door geen nadere uitspraak of beslissing krachteloos ge makt; en die ten tijde van de stemopneming nog in staat van criminele beschuldiging zijn. Dat mans voor hunne vrouwen en meerderjarige zoons voor bühne moeders weduwenhet stemregt kunnen uitoefenen, mits zoodanige moeders-weduwen, welke dit verlangen zouden, ter Stedelijke Secretarievoor den 31 dezer opgave doen van deti genen van hare zóónsdoor wien zij die uitoefening begeren ver» rige te hebbenterwijl 3e vader van een minderjarig kindhet welk de bepaalde som in de belasting opbrengt, daarvoor tot de uitoefening van het stemregt zal toegelaten worden. Zullende de alzoo tot het stemregt toegeiatenenoverigens de vereisch» rétt moeten bezitten, welke in de stemgeregtigden gevorderd worden. Dat het bekleeden van het Burgemeesters en Wethouders ambc en het Lidmaatschap van den Raad niet belet om het stedelijk sremregc en kiezerschap te kunnen uitoefenen. Dat de voorgenoemde bepalingen betrekkelyk de stemgeregtig-l den. bok toepasselijk zijn op de bevoegdheid om tot kiezer te worden benoemd, behoudens, dat.daar te boven, de kiezers deti ouderdotb van 25 jaren zullen moeten hebben bereikt, binnen het Rijk of deszelfs koloniën geboren of brieven van naturali satie bekomen hebben, of wél bij wetduiding voor Nederlanders gehouden wordenvoorts binnen de stad stemgeregtigd zijnerr voor een inboorling der stad of met een burger dochter gehuwd zijnde, gedurende de laatste drie jaren, en voor een inboorling van het rijk of genaturaliseerdegedurende de laatste zes jaren Stads Ingezetenen te zijn geweest, (zonder dat echter afwezend-' heid ten gevolge van bedieningen door of van wege den Ko ning opgedragenin dezen hinderlijk zal kunnen zijnj en wijdersr jaarlijks in de verponding en verdere beschrevene Rijksmiddelen, buiten het patentregd, betalende eene somma van 55, zijnde het zoo we! voor de stemgeregtigden ah bevoegden toe het kie-' zerschaponverschillig of de goederen waarvoor betaald word in de stad zelve of elders fn bee rijk gelegen zijn. (Het vervolg in ons volgend' Hommer.") WEPWSTPDINGEtfe Francfort den 29 Julij. Gisteren namiddag is alhier over leden de oostenrijksche consubgeneraa! te Londenbaron Nathan Mayer v. Rothschild, hoofd van het groore iondensche bankiers huis. Sedert het begin van Junij bevond hij zichbenevens der overige leden van zijn geslachthier ter stedeter zake van het huwèiijk van zijn oudste zoon Lyonnel met de dochter van den baron Karei van Rothschildweinigs dagen echter na zijnen aan» komst werd hij, ten gevolge van een plaatselijk ongemak, on gesteld, en, ondanks ai de aangewende pogingen der kunst is hij, na een zeer smartelijk lijden, bezweken. Behalve drie frank» forter artsen behandelde hem ook de heer Chelius uit Heidelberg; en 's avonds voor zyn dood was ook de heer Traversdoor zijne betrekkingen geroepen zijnde, uit Londen aangekomen. Al de leden van zijn geslacht, welke uithoofde zijner ziekte, na de. huwelijks feesten, hier gebleven waren, omringden hem bij zijn sterven, 's Avonds voor zijn dood heefc hij zijne laatstewils» beschikkingen gemaakt. Het lijk zal naar men verneemtnaar Londen overgebragt worden, De gestorvene Iaat 3 dochters en 4 zonen na, van welke Jaatsten rot dus ver geen tot associé van het Londensche Huis benoemd was. Hij zelfs was de der de van de vijf zonen van wijlen den heer Mayer-Amschei y. Rothschild A Z. M. de Koning van Napels is den 20 Julij te Weenea teruggekeerd van Graetz en MarjazëU. Men wilde te Weeneti weten dat hij in de laatst genoemde plaats zijne zuster, de her togin van Berrijomtmoet had. Koning Karei X heefc zijne voorgenomen reis naar Görcz uie hoofde van de aldaar heer» schendë cholerauitgesteld en een buitengoed van den graaf d'Qrsias nabij Weenen betrokken. De hertogin van Angoulême bevond zich den 19 Julij te Salzburg bij de hertogin van Beyra r welke aldaar met de zonen van D. Carlos verblijf houdt. Omtrent de bijeenkomst der gevoimagtigden van de staten der tolvereeniging te Munchenmeldt men het volgende Hoe lang de verhandelingen zullen duren, is onzeker. D& afgevaardigden komen dagelijks bijeenen hunne zittingen duren somtijds zeer lang. Er moeten twaalf hoofdpunten als onderwerp van de beraadslagingen opgeven zijn. Wat betreft de gelijkstel ling van alle maten en gewigten in alle de staten van het tolver-Y bond, waarover mede gehandeld moe*- worden, dezelve zou ze ker veel bijdragen om het onderling verkeer gemakkelijker te ma ken maar een algemeene maatregel van dien aard zal niet zco ligt tot stand gebragt kunnen worden daar men zelfs in de af zonderlijke staten nog niet tot de invoering vaneen gelijkvornr g stelsel van maten en gewigten in de verschillende gewestenheeft y rij dag A' S

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1