EcMurcu cu BEKENDMAKING. De Regtbank van Eersten Aanleg Zitting houdende te Goes Pro v in cie Zeeland Gehoord het Requisitoir van het Publiek Ministerie bi] gemelde Regtbankbetrekkelijk het bepalen der Vacantie van den 29 Juli] toe en met den 30 September dezes jaars 1800 zes en dertig. - Gezien de artikelen 75, 76, 77 en 78, in verband met de artikelen 42 4344 en 45 van het Decreet van 30 Maart 1808, en de artikelen 34 36 en 37 van het Decreet van 18 Augustus 1810. Heeft na voorafgaande deliberatie goed gevonden te regelen zoo als geregeld worden bij dezen hare zittingen gedurende den boven genoemden tijd der Vacantieen te bepalen dat dezelve zullen plaats hebben op Zaturdag den zesden, Maandag den achtsten, Zaturdag den twintigsten en Maandag den twee-en- twintigsten Augustus, op Zaturdag den derden SeptemberMaan dag den vyfdenZaturdag den zeventienden en Maandagden ne gentienden Septemberzullende ter gewone tijd, het eerste uur der Teregtzitting bestemd zijn, voor de Summiere Spoed- Vereischende en Commerciële Zaken en de volgende uren voor de behandeling der Correctionele Zakenen zullende na de Va cantie weder de gewone regtsdagen worden in acht genomen. En zal een afschrift; dezes aan den Heer Officier bij deze Regtbank worden te hand gesteldten einde hieraan de noodige publiciteit té geven. Gedaan in de Vergadering der Regtbank voornoemd en uit gesproken ter openbare zitting van den 25 Jul ijAchttien honderd zes en dertig. (getf) F. N- van der. BILT. In kennisse van mij Griffier (get) P. H SAAIJMANS VADER, Voor Kopij Conform, Gezien bij mij Officier P, V. DALEN. van gemelde Regtbank (get.) A. J. van OEINSE Subsituut Officier NIEUWSTIJDINGEN. Zhtifscitl/ittb. Frankfort den 22 Julij. Naar luid van berigt uit Weenen is de intendant van het paleis naar Praag gezondenom daaT toebereidselen voor de aanstaande krooning te verordenen. De Keizer wtnscbte dat deze plegtigheid tevens een volksfeest zij aan welks deelneming niet minder dan 30,000 personen zullèn worden toegelaten. De Keizer zal in het midden zijner getrou we bevolking het middagmaal gebruiken. Aan al de-Aari^sher togen en Rijksgrooten zijn uitnoodigingen gezonden om -dit leest dopr hunne tegenwoordigheid meerdereh luister bij te zetten, Bij het gevecht, hetwelk den 2 tosschen ae Oostenrijk- rijk*>che troepen en de Turksche bewoners der Bosniesche grenzen die zich aan zware rooverijen schuldig maken heeft plaats ge had, hebben deze roovers 500 dooden of gekwetsten verloren, onder welke twee hunner aanvoerdersde Oostenrijkers hebben slechts 23 dooden en 1/4 gewonden gehad, onder welke niet een offic er. De uitkomst van dit gevecht is geweestdat het opperhoofd der Turken, dat zelf gekwetst was gewordenzich schriftelijk verbonden heeft om zich rustig te houden hetgeen men gelooftdat hem na de ontvangene tuchtiging, meer ernst dan vroeger zijn zal. Uit Berlijn meldt mendat het aldaar verspreide gerucht van een nieuwen aanleg op het Idven van den Koning der Fran- schen aanleiding heeft gegeven tot een opzettelijk geregtelijk en derzodt. Bij het russische gezantschap te Frankfort zalnaar men verneemt een derde secretaris, worden aangesteld. Men wil dit beschouwen ais een blijkdat Rusland zijne diplomatieke be trekkingen met het Duitsch Verbond wenscht uittebreiden. 0ii0uIattb. Londen den Julij. Dezer dagen is in zijn 94ste jaar, nabij Edjroburg overleden sir Robert 'Leijtondie bet groot ste gedeeke zijns levens Engeland bij verschillende hoven (in der tijd ook in Nederlandj beeft vertegenwoordigd. De Courrier spreekt er heden van, dat de generaal Cor dova zijn ontslag als opperbevelhebber van de troepen der Ko ningin van Spanje zou hebben gevraagd Het blad voegt erbij, dat zulks hoogsr*enschclijk zou zijn, naardien niemand meer dan die generaal de zaak van de constitutionelen in Spanje benadeeld heeft. De Nederlandsche minister van koloniëngeneraal van den Boschis met zijn gezin hier ter stede aangekomen en zal den kelijk eene maand of zes weken hier blijven. - De Times gist, dat de reis van dien staatsman ten doel heeft, oro het geschil, omtrent de inkomende regtendie van Engelsche goederen op Java betaald wordenuit den weg te ruimen. JVanferijfe. Parijs, den 22 Julij. Na eene overwegingvan vier uren heeft men in 's Konings raad het besluit genomen, dat Z M, zich op den 28 Julij, onder een sterk geleide, van Neüilly naar de ze geboog de i'Etoile zal begeven; -dat aldaar voegzame plaat sen zullen worden gereed gemaakt, zoowel voor den Koning en zijn gezin als voor de bezendingen uit de onderscheidene hooge besturen, het corps diplomatique, enz dat, na het ontdekken van de boog, al de troepen, benevens .de nationale gafde, door de zegeboog en voorbij den Koning, naar de stad zulleri trekken, en dat zoo het schijnr, her in oogenschouw nemen der krijgsmagt r'ch daartoe zal bepalen. Dat het aan gee- ne maatregelen van voorzorg zal ontbreken ten tinde de plaats alwaar de Koning zich zal bevindenvan eene allezins voldoende bedekking te voorzien, behoeft geen betoog. De aartsbisschop van Parijs heeft zijne onderhoorigé geestelijk- heid aangeschrevenom, op den 28, ten verzoeke van het be wind, even als in vroegere jaren eene lijkdienst te verrigteh voor de slagtoffers van de drie julij dagen van 1830, Onder deze benaming kunnen al de gesneuvelden der verschillende partijen wor den begrepen. De bijzondere maatregelen van voorzorg, welke men ziet ne men, zoo dikwerf de Koning zich buiten zijn kasteel denkt re begeven, getuigen van de vrees, welke steeds ten hove wordt gekoesterddat men het nog altijd op zijn leven toelegt. -» Bij de laatste komsc des Konings, hebben de Prinsessen den schouw burg bezocht, alwaar de Huguenots werden ten tooneele gevoerd. Haar voorkomen was niet opgeruimd, Dé Koningin had, zeide men, verkozen den Koning niet te verlaten, anderen meenden, dat H. M, weinig genegenheid had betoond, om de ponjaarden van ettelijke moordenaarsop het rooneeldoor drie geestelijken te zien inzegenen. Sommigen begrootcn het aantal troepenwelke bij gelegenheid van de July feesten te Parijs vereenigd zullen Zijn, op óo.ooo, anderen op 80,000 man. Dezer dagen is de ketting der veroordeelden tot den dwang arbeid, voor 20 jaren en hun leven lang gedurende, van Bkêrre naar Brest vertrokken. Hun aantal was grooter dan ooit te vo ren. De toeloop van nieuwsgierigenvan allerlei rangstand en kunne, om dit treurige schouwspel te zien, was allcraanmer- kelijksc, zoo dat men buitengewone maatregelen heeft moeten nemenom de orde eenigermate te bewaren. Men rekent, dac er niet minder dan 100,000 mensehen op de been zijn geweest en de schade aan granen en veldvruchten, die by deze gelegen heid zijn vertrapt en vernield, is vrij aanzienlijk. Onder de ver' oordeelden telde men den priester Dellacolognedie zijne dienst maagd heeft vermoord, om zijne schande te bedekken. Het heefc moeite gekost, om dezen regen de woede der menigte, en in zonderheid der vroutvente bewaren. In den Moniteur leese menonder dagteekenïng van den 22 Julij De ministers zijn heden aan het buis van den Voorzitter van 's Konings Raad vergaderd geweest. Zij hebben zich van daar naar het kasteel van Neuilly bij den Koning begeven en er is aldaar beslist geworden, dat er den 29 Julij geene wapenschou» wing zou worden gehouden." Deze aankondiging heeft, blijkens de berigten uit Parijs va» den 23 aldaar een diepen indruk gemaakt, die nog vermeerderd is, toen men vernam, dat in de hoofdstad weder een aanrnl per sonen in hechtenis waren gekomen. Desniettemin waren som migen van gevoelen dat het besluit om dit jaar geene wapen schouwing te houdenslechts als een gewone voorzigtigbeids maatregel moet worden beschouwden dat de Koning daartoe niet dan met veel moeitedoor de vertoógen zijner ministers eni door de smeekingen zijner gemalin, was overgehaald. Een der bijzondere brieven uit Parijs laac zich mtusschen over deze be slissing aldus uit: „Nog zijn wij niet teh volle met de redenetr bekenddie tot het niet houden der wapenschouwing hèbbe» doen besluiten; maar het smart ons te moeten aankondigen dat, naar allen schijn de eeuwigdurende vijanden onzer rust ook deze maal onze feestvreugde wilden verstoren. Niet slechts hebben

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1