tegenheid op dé been waren. Weinige minuren voor vyf ure kwam de misdadiger op de strafplaats aan. Op dat tijdstip ver toonden zich aan de vensters en zelfs op de dnken der naburige huizen zeer vele toeschouwers. De misdadiger was op eene kar gezerenwaarop ziéh ook de abt Grivel bevond die hem de vertroostingen der godsdienst, voor zoo verre dit verstokte ge moed daarvoor vatbaar wasmoest toedienen. Hij hem zaten de beul en een van diens knechten. Alibaudzegt een der Pa- rijssche dagbladen, hetwelk wij hier volgen» had het hoofd met een zwarten sluijer omwondendje zijn aangezigt geheel be dekte. Over z.ijoe schouders hing een wit hemd hij droeg de zelfde witce broek als op den "dag van het vonnis Zijne bloots voeten staken in slechte pantoffels M 't vasten tred beklom Ali baud de trappen van het schavot. Daarna, terwijl zijn hoofd nog met den zwarten sloijtr bedekt bleef en hij den rug aan de guillotine had toegekeerd, beeft de deurwaarder van het Hof der Pairs Sajoumet luider stemme het'vonnis voorgelezen Alibaud heeft deze voorlezingdie twee minuten duurde mee eeoe vas-, te houding en zonder eenige ontroering te doen blijkenaange boord doch toen de deurwaarder de laatste zinsnede had uitge sproken riep Alibaud uitIk sterf voor de vrijheidTerstond daarop nam de beul den sluy'er weg. Alibaud's gelaat was bl^ek Zijne lange haren waren alleen aan zijn achterhoofd afgesneden. Nu greep de beul hem aan en bond hem vast aan de plank Alibaud riep daarbij uit: Ik sterf voor de vrijheid! Verga de dwingelandij Reeds lag zijn hoofd op het bloktoen Alibaudeene laatste krachtige poging doende, zijne blikken naar de troepen wend- deen aan de soldaten toeriepvaartwelmijne dapperen vaart •Well Eerie seconde daarna was alles geëindigd, en reed de kar wegdie het stoffelijk overschot des teregtgestelden naar het kerk hof bragt," In de geneeskundige school is onder de studerende jeugd eene soorc van opstand uitgebarsten waarbij de deken der facul teit benevens de verdere hoogleerarenzijn verjaagd en met steenen geworpen de meubelen van de gehoor en vergader zalen zijn vernield de toga's der Onderwijzers verscheurdén Wat des meer zij. De oorzaak van deze buitensporigheden is gé- W£?st het benoemen van den heer Breschet als hoogleeraarter wijl de meerderheid der jonge lieden het daarvoor hield, dat'de ?.e onderscheiding, naar regt en biliijkheideenen anderen den heer Broctoekwam. De gewapende magt is te hulp geroepen, en de orde is niet hersteldvooi dat een dertigtal der onrustig sten in verzekerde bewaring was genomen en dé "rest op de vlugt was gedreven. Men verhaaltdoch zulks schijnt altezins nadere beves tiging te vereischen dat de hertogin van Berry drie dagen ge leden Parijs zoude zijn gepasseerd, en dat de burgerlijke en mi litaire overhedep in de departementen last zouden hebben beko men om de hoofden van de partij der Carlisten naauwkeurig in het oog ce houden. Een berigt uit Oranop de Africaansche-kustvan 23 Junijbevat de navolgende bijzonderhedennopens den togc van den generaal Bugeaud van daar naar TlemerisenDe infanterie is den 19 van half drie ure des namiddags op marsch gegaan, de ruiterij den volgenden dag des ochtens ten 4 ure. Men heeft voor 14 dagen leeftogt medegenomen, en zich van een klein aantal wagens voorzien. De veld artillerie is achtergebleven en de troepen hebben alleen eenige ligte hauwïtsers en ettelijke con grevische raketten medegevoerd. Het geheel der troepen be draagt meer dan 7000 man." pARifsden 13 Julij. Gisteren ochtend was het gerucht we der algemeendat men te Neuilly een nieuwen aanslag op het leven des Konings had beproefd dat dezelve was verijdeld doch dac de schuldige was ontsnapt. B ij de sluiting der zitting van de wetgevende vergadering heeft men de ministers deswegens ondervraagddoch deze hebben de loopende geruchten op de stelligste wijze ontkend. 's Gravenhage den 14 Julij. Blijkens de thans, ontvangène Londensche bladen tot den 13 Julij heeft Z K. H. de Prins van Oranjena het besluit te kennen te hebben gegeven, om zijn verblijf in Engeland nog eenige dagen te verlengenden 11, met de beide jonge Prinseneen gastmaal bijgewoond, hetwelk door den Koning en de Koningin op het oude kasteel van Kew ge geven werd. Verscheidene leden van het Koninklijk geslacht van Engeland en andere Vorstelijke personen waren daarbij tegenwoor dig. Id den avond van den xi zijn de drie Nederiandsche Prin sen van Kew naar Londen teruggekeerd. Den 13 zou de Ko ning in die hoofdstad een lever houden Menjschrijft uit St. Lo dd. 3 Julij Gisteren overleed in onze stad;, na et ne ziekte van 24 uren ep als slagtoffer eener ongelukkige'liefde Mile C een schoon negentienjarig meisje.'Lang had zij het aanzoek van eenen jon gen Pool van de hand gewezen, maar zoo als het gewoonlijk gaat, op het laatst duldde zijjzijne liefde, en, zoo als: het bijna al tijd gaatbeantwoordde zij dészelfs genegenheid met eene ware drift.), De dag der bruiloft was bepaald, aide wenschen der jonge C.' 3 ton den vervuld re worden toén, 11. vrijdag, haar minnaar eene! tot op dien dag onbekende taal sprak. Hij liet het woord ver jaten hooren en dte was- het doodvonnis der jeugdige schoone, Zij werd aanstonds bevangen door eene hevige smart; in de In gewanden en den volgenden dag geleidde de Priester hare dood baar, met den maagdelijken krans versierd naar het graf. Doch haar minnaar had zich reeds derwaarrs begeven en tusschen- twee cijpressen verbórgen. Op her oogeriblik toen de priester héflfttste de profundis opzeideliet zich een schor, gevolgd door een lui- den gil, hooren. Men snelt toe en ontdekt den jongen Pool, dien stroomen zwart bloed uit dëü mèriff vloeidenhu' had zich een pistool in den mond afgeschoten, Hij is incusschen nog nier doodallengskens komt hij tot zijn bewust zijn terug en biedt den geestelijke eenen brief aanhém zeggende „Ik ben-oorzaak van cfe: dood van het meisjebezorg dezen brief aan deszelfs adres." Men draagt hem onraiddelijk in een naburig huis en;behandeif hem mee alle mogelijke zorg. M en zegr dat er nog hoop pp redding bestaat. Men weet niec hoemeri het gedrag van den longen Póol zal verklaren. Een Eogel$chman tweede Depius» had te Aken aan de speelbank het drie vierde gedeelte van zijn vermogen verloren en meende waarschijriltjk herzelve te herstellen door zich van her steilste punt van de DfachenfAsXeen der zeven bergen nabij ftorin aap den Rijn) op eeq kudde schapen af te storten, van welke er drie zijn gedood. Dè schaapherder heeft gemeend zich te mogen schadeloos stellen door onzen Engelschman' zijne' porte feuille re ontnemenin welke hij verscheidene banknoteri 'gevon den heefr, welker eigendbmsrégc hem door niemand wordt betwisc en zelfs is hij ter rade geworiden om met groote kosten eëne-kleine woning te doen bouwen op de plek, waar zijne schapen' zijn verpletterd Het ongeluk is toch altijd ergens goed voor. Te Brussel is een Vlaarrtéch blaadje in hei licht versche nen, getiteld de Volksvriendover welks geest men kan oor- deelen, wanneer men verneemt, dat hetzelve den aanslag van Alibaud tracht te verontschuldigen. 4ft*it0£fiu0£tn In een Nederïandsch maandblad vindt men omtrent de reis der Frahsche Prinsen de volgende opmerking: Hoewel het eigenlijke doel en de invloed dezer reis uit de oppervlakkige berigten van de dagbladen geeqzins kan gekend worden blijft dezelve eenen treurigen indruk veroorzakenals getuigende van de onverschilligheid aati de hoven omtrent de.A?- ginselsen als aanduidende eene zekere verbroedering met dac beginsel der omwenteling, dac den val van alle troonen beoogt- Petersburg lag, (hoe klein tegenwoordig alle afstand in Europa is gewordenwat ver af voor de Vorstelijke reizigersen mis schien had aldaar de herinnering aan de vlammen van :Moscoa nog meer opmerkzaam gemaakt op hetgeen van den Franscheu volkaan te verwachten is, wanneer hijfia van binnen uitge woed te hebben, zijn lava naar buiten stort. Aan het hof van Pruissen zullen toch wel niet alle stemmen zich ter eere van den Julij-troon vereenigd hebben. Oostenrijk is te .veel door zijne onbeweeglijkheid eh zucht tot vrede bekendom daarvan iets anders te kannen verwachten, dan dat hetzelve aan Karei X een kasteel in Boherae afstaat en de Prinsen van Orleans aan de Vorstelijke tafel ontvangt. Reeds heeft het Maria Antoinette en Maria Louise aan Frankrijk geschonken, en het is genoeg zaam geblekendat zoodanige verbintenissen den loop der Oos- tenrijksche Staatkunde geerizins stremmen of wijzigen." UIT de HAND te KOOP een liggende binnen de Haven dezer Stad Eigener J. VERTREOT. te S PR IETSCHIP bevragen by den L. LAiRET, van Parijs is alhier gearriveerd, met een fraai assortiment CHALS THIBET CHALS AINDOUX CHALS CASIMIR naar de laatste smaak, ZIJDE-N HAND SCHOENEN BRETELS Gebreide] ONDERBROEKEN en BORSTROKKEN alsmede fijne MANDJES voor de Dj mes in de vorm van Redicules is uitgepakt in de Korenbeurs bij K. Buitendijkblijft alhier tot den 19 dezer, en beveelc zich bij het publiek aan. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ Aan het Kantoor van B D. COHEN, bij wien Generaal Contraboek wordt gehoudenzijn te bekomen voor de 5de en laatste Klasse der i68ste Loterij, HEELE en GEDEEL TEN van LOTEN, in Koop, alsmede in Huur voor do derde week waarvan de Trekking vervolgt wordt op Maan dagDings dag, Woensdag en Donderdagden 18, 19, 20 en'21 Julij 1836. Heel Half Vijfde Tiende fivinr. Lot In Koop 38i5ö' 15.40. Iff Huur voor de derde Week. Heel Loc38,00. Half Vijfde Tiende T wint. tt tt ft ft 19*00. TER BOEKDRUKKERIJ VAN F. KLEEUWENS. 77,00. 7,70. Si 85. 7,60 S*8o. 1*90.

Goessche Courant | 1836 | | pagina 2