N°. 54. GO ES SO H E Maandag Dcstuvcu cu Clbmitustvalicti. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien, brengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dat de eerste Supplecoire beschrijving voor de Stedelijke Be* lasting op de Hondenvoor het loopende jaar 1836 afgeloopen en dien conform het Kohier Opgemaakt isen dat hetzelveter voldoening aan het bepaalde bij art. 2 van het Reglement door den Raad dezer Stad vastgesteld den 9 April 1830, en goedge keurd bij Koninklijk Besluit van den 5 Augustus daaraanvolgende N 0 11van Maandag den 3 dezer, gedurende 14 dagenin den voormiddag ter Stads-Griffie ter visie zal liggenten einde ieder Belastingschuldige in de gelegenheid te stellen om zijne reclamesgedurende deze 14 dagen aan den Stedelijken Raad in te dienen. Wordende een iegelijk die bij deze beschrijving mogt zijn over geslagen, aangemaand, om zich dien tijd te nutte te maken tot her doen van zijne aangifte ten Kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingen, zoo en gelijk in meergemeld art. 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen te dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 des meergewaagden Reglementsdat diegene welke na den afloop der beschrijving een of meer hon den zal willen houden, boven die waarvoor hij beschreven is, daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten dóen, ten kan tore van voornoemden Ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis dragezal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dèzèf Stads-Couranr. Gedaan ten Scadhuize van Goes, den a Julij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd j. H. VERSCHOOR, van Nis se, Ter ordonnantie van dezelvei De Stads-Secretaris, L. db FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Frankfort, den 26 Juntj. Dezer dagen heeft de voorma lige hoogleeraar, gedeputeerde en burgemeester van Wurtzburg, de hofraad dr. Behrdie zich sedert verscheidene jaren te Mun- chen in de gevangenis heeft bevonden, terwijl zijne zaak onder zocht werden laatstelijk wegens hoogverraad en majesceits be. ieedigihg tót eene vestingstraf voor een onbepaalden tijd veroor deeld was, te. Munchen ten overstaan van de bevoegde overhe den ert in tégenwoordiggeid van een overgroot aantal trieuwsgie figert, in het Openbaar, knielende voor een afbeeldsel des Ro nings, boete gedaan. Hij was daarbij zigtbaar ontroerd. Ver volgens is hij vervoerd naar de vesting Oberhaus bij Passau om daar zijne gevangenis-straf te ondergaan. Uittreksel uit bijzondere berigten,„Onlangs is door het dagblad van Maagdenburgnaar men verneemt, op bevel van hoóger handde uitspraak medegedeeld van het geregtshof te Ber lijn in de zaak van de deelnemers aan de zoogenaamde Burschen- schaften op de hoogescholen van Breslau en Greifswald. Al de beschuldigden zijn bij die uitspraak veroordeeld tot eene vesting straf van zes jaren. Wijders is bepaalddat zij onbevoegd zijn ótn in eenige openbare betrekking aangesteld te wordenen dat degenendie reeds aangesteld mogcen zijnhunne posten zullen verliezen. Thahs verneemt men dat 4e veroordeelden van dit von nis niet geappelleerdmaar 'sKonings genade ingeroepen hebben ér dat daarop Z. M, den tijd der gevangenis-straf vanj zes op een jaar verminderd; en de onbevoegdheid voor openbare aanstelling teruggenomen heeft. DeZe goedheid des monarchs heeft een zeer gunstigen indruk gemaakt. Intüsschen is het bedoelde ge regtelijke onderzoek der Burschenschaften in zeker opzigt slechts eene inleiding tot het nog hangende onderzoek, betreffende de statu kundige woelingen in Rijn Beijeren enden Frankforter aan slag. Dit onderzoek is noch hier (te Frankfort,) noch in Pruis sen volkomen geëindigd en zaluithoofde van de uitgebreidheid der zaak en der hardnekkige weigering van vele beschuldigden om tót eene bekentenis övertegaanwaarschijnlijk nog geenszins Spoedig afloopeni Van de komst der Keizerin van Rusland in deze streken wordt niet meer gesproken. Van den Main, den 26 Junij. Ofschoon de groore me nigte der bevolking van Polen zich meer en meer nasr haar lot schikt, en zelfs een aanzienlijk gedeelte der grooten zich aan de regering begint aantesluitenom met dezelve gemeenscbappelyk de wonden des lands te heelen zoo blijft de revolutionaire geest steeds levendigen noodzaakt dezelve de regering nog gedurig tot gestrenge maatregelen. Zoo heeft menvolgens brieven van Warschau, onlangs ontdekt, dat de uitgewekene revolutionairen,, nadat hun alle gewone middelen van gemeenschap met het ko ningrijk zijn afgesnedenevenwel onophoudelijk pogingen aan. twenden om de gemoederen toe ontevredenheid aantezetten en den haat tegen de Russen aantëkweeken, Daar nu dit niet meer ge daan kon worden door insmokkeling van drukwerken, lithograp,- hienenz.tegen welker invoer en verbreiding in Polen zeer streng gewaakt wordtzoo hebben zij eene soort van zinnebeeld dige correspondentie uitgedacht, namelijk door middel van gröo» tere en kleinere huis-sieraden, van welke een aantal koordedeo in Warschau bijna gelijktijdig eene aanzienlijke partij uic Parijs hebben ontvangen, en welke voor eerien kleinen prijs onder de menigte gebragt zijn. De politie is spoedig achter het geheim gekomen ei beeft huiszoekingen genomen. De raad van bestuur des Koningsrijks heeft daarop gelast, dat alle in het land vervaar digde of uic het buitenland ingevoerde medaillesbeeldhouwwer ken, afgietsels, zinnebeelden enz, aan de censuur der regering onderworpen zijn, alvorens ter verkoop aangeboden te mogen worden. - De tijdingen uit Konstantinopel loopen tot den 8. De span ningter zake van het geschil met de Engelschenduurt voort en wordt van dag tot dag dreigender. Terwijl de Porte, zoo veel mogelijk, schijnt te willen toegeven, wordt lord Ponsonby steeds strenger in deszelfs eischen, en is het als of hij eene ver zoening onmogelijk wil maken. De Turksche ministers hebben dan ook besloten, regtstreeks met het Éngelsche kabinet té on derhandelen en hebben te dien einde een' courrier naar Lpncï ft afgezonden. Deze moet over Parys reizenom ook den Turk schen gezant aldaar voorschriften omtrent deze zaak te geven. De Porte schijnt alzoo de bemiddeling des Franschen hofs te verlangen. (Sómmigen willen, dat Rusland zulks niet zou wil len.) De Fransche gezant te Konstantinopel, de admiraal Rous- sin, vermijdt intüsschen behoedzaam alles wat hem in bet be staande geschil wikkelen kan. Hij zou ook volstrekt het v rjan gen van lord Ponsonby l om op het ontslag van den den Reis- Effendi aan te dringen, niet billijken Velen hielden het er te Konstantinopel voor, dat men ook te Londen er anders over den ken zal, en niet op den eisch van lord Ponsonby zal blijven sr an, Trouwens, voor eenige dagen had die gezant zy'n hoofd toch voor de Porte moeten buigen. Er werd namelijk een firmar. ver- eischt voor eene bij de Dardanellen liggend Éngelsche brik, die het gevolg en de goederen van den Engelschen consul generaal te Tripoli aan boord had. Geen der ambtgenooten van lord Pon sonby heeftj den firman willen aanvragen, en denzelven bleef dus niets over aan het zelf te doen. Zulks geschieddeen hij be kwam dan ook dadelijk het verlangde stuk. De verdere berigten uit Konstantinopel deelen mededat op het onlangs naar Tripoli gezonden smaldeelbinnen korteene cweede expeditie naar Tunis zal volgen. De gezondheidstoestand te Kon-, stantinopel is goed daar de pest echter te Magnesia met gelij ke hevigheid als vroeger voortduurt, en zich ook te Smyrna eeni ge gevallen hebben geopenbaardis men voor hét vervolg bedu cht. Men leest in een Hamburgssch dagblad: Kapitein M. Matzenvan het Deensche schip Dianader* 12 February jl.na eene reis van 97 dagen van Hafnburg in Val paraiso aangekomen, berigr het volgende: „Toen wij ons den 26 Januari] jl. in de Zuidzee bevonden» bespeurden wij op eenen kleinen afstand een ons onbekend eiland^ Ik zag onze nieuwste kaarten en boeken na, en ook daarin niets deswege vermeld of aangeduid vindendekonden wij hetzelve slechts als eene door ons gedane ontdekking beschouwen. Wij naderden het eiland alzoo tot op mijl, wanneer wij het dui delijk voor ons zagen liggen en ik de gelegenheid had eenige ge-, zigten daarvan te teekenen en deszelfs ligging naauwkeurig re be palen. Herze/ve is ongeveer eene Éngelsche mijl lang en om streeks 200 voet hoog, en ligt op 58* 21 30 Z. br., 8oQ 2a W. leng. van Greenwich of W. Z. W. Z, 120 Duitsche mij len van Kaap-Hoorn; welken afstand wij in zeven dagen afleg den. Het eiland heefc een donker aanzien, en een zwarte klfp ligt aan de oostzijde, omstreeks 50 voeten daarvan af. Het Is opmerkelijk, dat hetzelve niet reeds sinds lang ontdekt is gewor den vermits bet in den koers van de om Kaap Hoorn zeilende schepen ligt; intüsschen kan dit daaraan worden toegeschreven, dat in deze streken eene immer ondoorschijnende lucht heerschc. Daar echter dit kleine eilandaan hetwelk ik den naam van ,1

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1