N°. 46. GOESSCHE S/r>r yd.pt». COURANT. 6 Junij Dcslurctt cn Olbmink^Aftct!. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien Herinneren hier méde de Ingezetenen derzelve Stad en Gemeente, aan het bepaalde bij Zijner Majesteits Besluit van den i Augus tus 1831, n.° 72, dat de Dankdag of Godsdienstige Viering der Overwinning te Waterloo, altijd Öp den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. - - En daar deza dag dit jaar op den 19 der loopende maand in valt, worden de In- en opgezetenen uitgenoodigt, om door pleg tige viering deszelveo en eene algemeenen deelneming aan de open bare Godsdienstoefeningen, van hunne dankbaarheid jegens -hec Opperwezen te getuigenwegens dèn in de Velden van Wa terloo bevochten zege; en bij die gelegenheid, de belangen van het Rijk en die van het Koninklijk Huis aan de goedheid des Aller- hoogsten optedragen. Zullende deze opdat niemand onwetendheid voorwendewor den afgekondigdaangeplakt en geplaatst in dezer Stads Courant, Gedaan ten Stadhuize van Goes den 4 Junij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H VERSCHOORvan, Nisse Ter ordonnantie Van dezelve, De Stads Secretaris L.deFOUWJz. O BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien verwittigen elk der daarbij belanghebbenden 1,9 Dat de Alphabeciscbe Naamlijsten van alle de personen die aan de loring van dit jaar voor de Schutterij dezer Gemeentemoeten deel nementer inzage van een iege lijk zullen liggen, op het Raadhuis dezer Stad-, van Mam dag den 6 tot Maandag den 13 dezer loopende maand, des voormiddags van 10 tot 12 uren ïéri einde een ie der in staat zoude zijn om ingeval hem" óp die lijsten eenige personen of omstandigheden mogteó voorkomen die op dezelve zouden behooren te worden aangeteekénd of daarvan moeten worden weggelatenzulks bij demet het opzigt over de loting belaste Commissieter kennis re brengen. 2.0 Dat den tijd tot de loting over den loopenden jare, is bepaald op Zaturdag den 18 dezer maande des voor- middags te 9 urenen dezelve zal plaats hebben ten v-: Stadhuize alhier. Gedaan te Goes, den 4 Junij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H, VERSCHOOR, van Nisse Mij Bekend De Stad-Secretaris L. DE FOUW, Jz. P U B L I C A T I E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorre van dien, gezien de Circulaire van Zyne Excellentie den Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 1 Februari) 1836 A. N.° 1195, 1 Afdeeling 'Provinciaal Blad N.° 15), mitsgaders de Missive van de Districts Commissie tot aanmoe diging en ondersteuning van de gewapende dienstalhier geves tigddc dato 29 Mei jl. brengen ter kennis van de Ingezetenen dézer Gemeente: Dat op Woensdag den 22 Junij dezes jaars, aan de huizen dei- Ingezetenen de gewone jaarlijksche inzameling ten behoeve van het gemelde tonds zal geschieden. En daar dé opbrengst dezer Collecte, ïn de eerste plaats uit sluitend srrekt- tot ondersteuning van de verschillende deelgereg- tigdendie in vroegere oorlogen verminkt zijn gewordenen het overige van de publieke inzameling wordt aangewend ten nutte? van de primitive deelgeregtigden na 1813 en onder deze inzon derheid degenen, die de slagtoffers zijn geworden van den strijd, gevoerd ten gevolge van den opstand in Belgiën waardoor dat fonds bij voortduring alle aanspraak heeftop de medewer king en ondersteuning van alle weidenkendenworden de In gezetenen op het dringendste uitgenoodigdom hunne milde han den te openen en ruime giften aftezonèerentót instandhouding van eenc instelling, welke de hoop en het vertrouwen uitmaakt van zoo velen, als in de jongste tijdsomstandigheden aan het bë houd vah het Vaderland hunne gezonde ledematen ten offer ge- ragt en der betrekkingen van hun, welke daar bij het leven in' geschoten hebben. Deze onbekrompene medewerking is te noodzakelijkerdoor dien de uitgaven niettegenstaande vele beperkingen in de bedee ling zoo hoog zijn geklommen dat dezelve door de inkomsten niet kunnen worden bestreden, waardoor hec kapitaal van het primitive fonds, door verkoop, van jaar tot jaar verminderd en het tweede fonds ontoereikend is, om te voorzien in de beta ling der grat ficatien aan de reeds ópgenomene deelgeregtigden ongeacht nog het groot aantal der genen welke die opname reik halzend te gemoec zien doch die niet anders dan bij opvolging, kunnen opgenomen worden. Dat ieder derhal ven, gevoelende de nuttige en weldadige strek king van dat Fondsen de noodzakelijkheid om hetzelve in stand te houden naar vermogen daartoe bijdrage en alzoo hec ongeluk helpe verzachten van de verminkte heiden des Vaderlands en vant de nagëlatene Weduwen en Weezen der gesneuvelden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 4 Junij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR, van Nisse* Ter ordonnantie van dezelven r De Stads-Secretaris, L. de FOUW. Jz,j NIEUWSTIJDINGEN. ZQuitgcMnnb. Frankfort, den 29 MeiHe: dagblad vau Augsburg be helst het volgende berigt uit Bocoschan (in Moldavië) 14 Meiz „Sedert hec begin dezer maand is in dit vorstendom een aan zien- lijk coïp3 russrschè troepen binnengerukt, hetwelk door sommi gen op ruim twintigduizend man begroot wordt. Den 8 Mei, mmshjfc, zijn volgens de verzekering van ooggetuigen10,000 man onder bevel van den generaal Muravieff, met een artillerie- parkhetwelk waarschijolyk om opzien te vermijden des nachts getransporteerd werd door J assy gemarcheerd. Zoo wel deze, als ouk vene ander- kolonno vaa gelijke sterkte, die langs een anderen weg marcheerde en over de bij Leowa opgeslagene brug in ons gebied binnenrukte, begeven zich, naar men zegt, naar de zijde van Silisrria, Men bevroedt riet de noodzakelijkheid om eene bezetting van 4000 man te laten aflossen door eene zoo grooce krijgsmagc, vóora! ih eene zoo greote krijgsmagcvooral in een tijdwaarin de aanstaande ontruiming dier vesting offi cieel is aangekondigd. Daarom zijn sommigen des te meer ge neigd die troepen te beschouwen als een demonstratie ten gunste van Vorsc Sturdza (den hospodar van Moldavië die sedert een gèruimen tijd in onmin verkeert met de ingezetenenvoornamelijk ook, omdat, volgens eenige berigten, de op marsch zijnde troe pen, ten gevolge van ontvangen tegen-bevel, vooreerst in Mol davië moeten halt gemaakt hebben." Men spreekt steeds van het aanstaande vertrek der bonds- troepen, die sedert eenige jaren te Frankrijk en in de omliggende dorpen bezetting houden. Het is echter waarschijnlijkdatiti geval van dat vertrekeen gedeelte dier troepen zal achterblijver* als veiligheidswacht der bonds-vergadering. Men noemt thans ook den regerenden herrog Wilhelm van Brunswijk (die zich op dit oogenblik te Londen bevindt) als een dergenél)welke staan naar de hand van Prinses Victoriade ver moedelijke erfgename der bricschen troon. Uit Alexandrie wordt van den 7 April gemeld: Het is thans geen geheim meer, dat de Egyptische krijgs. magt in Arabie andermaal eene volslagene nederlaag geleden heefc. Men wil dat de geheele Egyptische artillerie door de Arabieren veroverd en het leger verstrooid is geworden, zoodanig dat hec zelfs niet meer als kern eener nieuwe armee zou kunnen dienen. Verscheiden ontvlugte officieren van hetzelve zijn reeds te Kairo aangekomen. Ten gevolge van deze tegenspoeden, heeft Me-j heriied-aW zijne ontwerpen op Arabie laten varenen reeds afge zien van het Monopolie in Mokka-koffijhetgeen het beste bewijs van zijne nederlaag oplevert." De pest had te Alexandrie. opgehouden. Berigten uit Athene van 9 Mei houden onder anderen in, dat met het Engelsche fregar Medea zes millioenen franken bij de Grieksche regering ontvangen waren tevens met de heugelij ke tijding dat van de zijde van Engeland en Frankrijk nu geene verdere hinderpalen meer in den weg stonden aan de uitbetaling van hec overige gedeelte der leening. Ook ten opzigte der Griek sche bank was eindelijk eene overeenkomst met een Engelsch huis tot stand gekomenen welzoo men meendeop veel guns tiger voorwaarden voor Griekenlanddan waarmede men zich in deti beginne gevleid had. -

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1