N°. 38. GOESSCHE COURANT. beschrijving der patentpligtigen. PUBLICATIE. Maandag 9 Mei ÏjcöttivcM cn dbministraticti. 'Het vervolg van ons vorig Nommer.j Dat nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde ge deelten ook door die eigenaars, schippers of directie voeren den, welke zich niet in hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaats bevinden, zal kunnen worden gebruik gemaaktmits zij zich ge- dragen naar het voorschrift van 15 der 16de tabel van de wet van den 6 April 1823door zich in den loop dér maand Mei voorzien van een bewijs van aangifte, hetwelk echter mét lan ger dan die maand, van kracht zal zijn, naar hunne vaste woon- leg- of verblijfplaats te begeven; of wel dat bewijs van aangif te «derwaarts op te zendenom aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Dat door alle de Patentpligtigen van de 16de Tabel voor den 10 Junij eerstkomende, geheel of gedeeltelijk betaling in voegen voorschreve, zal moeten zijn geschied, en ook de Patenten, op vertoon der kwitantien van de Ontvangers voor dien tijd bij de Plaatselijke Besturen, door hen zullen moeten worden afgehaald, aangezien van dien af dag, de recherche op de niet gepatenteerde Schippers, een aanvang zal nemen. 3.0 Ten aanzien van de Kramers* dat zij zullen gehouden zijn om bij het doen hunner aanvrage om Patent opregevetï de wij ze op welke zij hun beroep uitoefenennaar aanleiding der on derscheidingen bij 1 der 7de Tabel, gevoegd bij <fe wet van den 16 Junij 1832 Staatsblad N.° 30,alsmede de gezamenlijke inkoopswaarde der door hen te koop aangeboden wordende goe deren, zullende dien onverminderd door de Patentpligtigen die hunne goederen in herbergen of in bergplaatsten, huizen en an* dere gebouwen van derden uitstallenopgave moeten geschieden van den tijd der during van hun verblijf in de Gemeente; en door hun die derzelver waren in openbare veilingen buiten hunne winkels, bij koopen van doorgaans beneden de 25 ieder, doeo verkoopen, van dien der te houdene verkooping; terwy'I zoo zij de wijze van verkoop veranderende waarde hunner waren yer meerderen of den duur der verblijfs of der te houdene verkooping verlengen daarvan op ?eden voet van Art. 19 der wet Van den 21 Mei 1819, en op de boeten bij Art. 37 bepaald, aangifte zul len doen in de Gemeente alwaar zij zich bevinden en zoodanig aanvullings regt voldoen als van hen bij werkelijk toegenomen belastbaarheid zoude kunnen worden gevorderd. 4 0 En eindelijk dat de bedoelde Kramers benevens de debi- tantenvan Lotery briefjes, krachtens Zr. Ms. Besluit van den 17 October 1820 Staatsblad N.° 22,) op de boete bij 1 en 2 van Art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaaldverpligt zijn steeds hun gezegeld Paten met zich te voeren. En opdat niemand deswegens onwetendheid zoude kunnen voor wenden, zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerdmitsgaders geïnsereerd in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhüize van Goes den 2 Mei 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR van Nisse Mij Bekend De Stads-Secretaris, L. DE FOUW, Jz, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dêr Stad Goes en ressort© van dien, brengen ter kennis van een ieder die het aangaat: Dat bij resolutie van de Ed. Gr. Achtb. Heeren Gedeputeer de Staten dezer Provincie van den 22 April jl. N,° 16. gedu rende de ongesteldheid van den Arrondissements ijker in dit District, tot den herijk der Maten en Gewigtenen voor het branden van "het oude Vaatwerk in het Arrondissement Goes is gekwalificeerd: H. D. van EttingerMr. Loodgieter te Goes. Alsmede dat tot de verificatie en herijking van alle bevorens reeds geijkte GewigtenLengte- en Inhoudsmaten binnen deze Stad zal worden gevaceerd, in het gewoon lokaal van den ijk, van den 10 dezer maand, tot den 8 Julij eerstkomende, en van den 2 Augustus daaraanvolgende tot den 31 dier maand, des Dingsdag, Woensdags, Donderdags en Vrijdags, des voormid dags van 8 tot 12, en des Woensdags namiddags van 3 tot 5 uren, en dat om de werkzaamheden geregeld en.met de meest mogelijke naauvvkeurigheid te kunnen uitoefenende navolgende orde zal worden in acht genomente wetens Des Dingsdags zalnaar aanleiding der resolutie van de Ed, Groot Achtb, Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, vaii den 22 April dezes jaars n.° 16, worden gevaceerd voor al de Gemeenten van het 3e. Districten speciaal voor die van het Kanton Goester verificatie en herijking van alle Nederlandsche Maten en Gewigtenwelke zullen worden aangeboden. Des Woensdags voormiddagsvoor de Gewigten van een Ne- derlandsch pond en daarbovenen des namiddags voor de Vochtmaten Des Donderdags voor de stellen van- het verdeelde Pond en de afzonderlijke onderdeelen van hetzelve. Des Vrijdagsvoor het Medicinaal Gewigtde Lengte' en In Koudsen Tonnen-Matinbenevensens de Wissen Terwijl dezelfde bepalingen zullen gevolgd worden teft opzigte van de verificatie en ijking van alle nieuwe Maten en Gewigten. Wordende de belanghebbenden herinneid, dat geene Gewigten en Maten op het ijk kantoor ter verificatie en herijking zullen worden aangenomen, welke niet behoorlijk gezuiverd, schoon gemaakt en droog zijn En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwendezal deze worden gepuhliceerdgeaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads- Courant. Gedaan ten Stadhüize van Goes, den 7 Mei 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J, H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz» BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen 'oij deze ter kennis van de Inge zetenen dezer Gemeente Dat dc Patenten over h?t Dienstjaar 1835 (Joopende van i °- Mei 1835 tot ultimo April 1836J aangevraagd over het 4de kwartaal van dat jaar, ingevuld gereed liggen en tot derzelver afgifte ter Stads Griffie zal worden gevaceerd, gedurende deze loopende maand Mei, dagelijks, uitgenomen des Zondags 's voor- middags van 10 tot 12 uren. Wordende de belanghebbenden vermaandom die afhaling in persoon te verrigten, en zich den bepaalden tijd ten nutte te ma ken ten einde van alle kosten bevrijd te blijvendaar Hun Ed, Achtb. verpligt zijn, volgens art. 2 van Zr. Ms. besluit van den 17 October 1820, om de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve, door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onverwijld aan de Patentpligtigen te doen uitreiken, tegen beta ling van tien Cents; waartoe dan ook met den 1 Junij eerst komende en vervolgens zal worden overgegaan. Gedaan ten Stadhüize van Goes, den 7 Mei J836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve. De Stads - Secretaris L, de FOUWJz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dêr Stad Goes en ressorte van dien: Gezien het Besluit van Z. Exc. den Heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 20 April 1836, Provinciaal Blad No, 43 betrekkelijk de beschrijving der per sonele belasting voor het diensjaar i8ff- Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen dat met het primitief beschrijvings werk voor de belasting op het personeeL vastgesteld bij de wet van den 29 Maart 1833 Staatsblad No^ 4) in deze Stad een aanvang zal worden gemaakc op Maandag den 9 Mei aanstaande, en dat de alzoo aan de Ingezetenen uit» tereikenen beschrijvings biljettenmet den achtsten dag daarna, van wege den Ontvanger, opvolgelijk zullen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd datom ais tegenschatiers van de zijde der belastingschuldigen te dienen, in geval van herziening achtervolgens het bepaalde bij art, 32 2 der wet, van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal Deuren en Vensters of Haardsteden, door het Stedelijk Bestuur zijn benoemd de vier volgende PersonenalsSimon van Zoom Johannes MagielseJohannes Goossen en Willem Braam. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden af gekondigd aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. -

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1