N\ 37. GOESSCHE 1836. COl' II A f Vrijdag 6 Mei ftestuvm en &bmiuistralicu. PUBLICATIE. Db STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Verwittigt allen welke daarbij zijn betrokken f dat met den r Mei aanstaande de heffing van de buiten en binnen vuur- ton en baken-gelden, volgens het Reglementen de Tarieven bij Zij net Majesteits Besluit van den 28 ly^art jl. (Staatsblad N.° 80 te vinden h de Staats Courant van dén 9 April jl. N.° 85 vast gesteld, zal aanvang nemen, en dat van dat tijdstip de heffing van alle vroeger bestaan hebbende vuur-ton- en baken-gelden zal komen te vervallen met uitzondering voorloopig van het voor het 5e baken district verschuldigde binnen vuur-geld, waaromtrent tot nadere bepaling dit vuur-geld op den ouden voet zal worden geheven. Zijnde ten gerieve van de Schippers de gelegenheid opengesteld om zich met het meeste gemak, zonder oponthoud, van hun ne verpligting in deze te kwijtenen tot dat einde met den ont vang van de vuur- ton en baken-gelden voor de binnen vaartui gen en binnen stoombootenbelast geworden alle zoodanige Ont vangers welker kantoren gelegen zijn op plaatsen welke regtstreeks gemeenschap hebben met de vaarwateren waarvoor de bedoelde gelden verschuldigd zijn, bij welke Ontvangers of derzeiver ge magtigdendè Schippers alle noodige inlichtingenzoo omtrent de door hen te vervullene verpligtingenals omtrent de verre* kening van de voor dit loopende jaar reeds op den ouden voet betaalde vuur- ion en baken-geldenzullen kunnen bekomen wordende de daarbij betrokkene Schippers of directie voerenden overigens indachtig gemaakt op de poenaliteiten waaraan zij zich blootstellen bij het niet behoorlijk naarkomen van' dé bij voor zegd Koninklijk Besluit vastgestelde verordeningen. Middelburgden 19 April 1836. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDÉNBURCH. BESCHRIJVING der PATENTPLIGTIGEN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes. Gezien hebbende het Besluit van Zijne Excellentie -den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie de dato 23 April 183.6A. N.° 4301 4de afdeeling{ProvinciaalBladNA 45,}Betrekkelijk de Beschrijving der Patentpligtigen voor her dienstjaar 183d. Brengen bij dezen ter kennis van de belanghebbenden. i.° Ten aanzien der Patentpligtigen in de 15 eerste Tabellen der wet van den ar Mei ,1819 omschreven: Dar. de verklaringen, ter verkrijging van Patent voor deze Pa tentpligtigen, binnen de Provincie zullen worden uitgegeven van den 9 Mei 1836, tot den 17 dier maand. Dat de verklaringen, behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld en ingediendbinnen deze Stadop den 30 Mei 1836. Dat de Registers van gemelde Patentpligtigen gesloten en daar na geene verklaringen meer zullen worden aangenomen, binnen deze Stad, op den 13 Junij daaraanvolgende. a.° Ten aanzien der Parentpligcige Schippers eigenaars en di rectie voerenden van binnenschepen, schuiten en vaartuigen ver- meld in de 16 Tabel der wet van den 6 April 1823. Dat zij zich voor het Patentregt van 1836 zullen behooren aantégeven, bij het bestuur der plaats waar zij zich zullen be vinden van den 9 tot den 23 Mei van dat jaar onder overleg ging van een biljet, hetwelk daartoe bij die besturen verkrijg baar gesteld is. Dat het Patentregt door hen zal moeten Worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in eens, voor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefenddoch anders bij twaalf de gedeelten. (Het vervolg in ons volgend Nommer.j NIEUWSTIJDINGEN. ZDÜit&chlmb* Bêrlijn, den 20 April, Z. M, de Koning van Pruissen heeft voor eene aanzienlijke som den Drachenfels bij Koningswihter doen aar koopenten einde te belettendat op denzelven steengroeven aangelegd, en daardoor bet schoone en ontzagverwekknndetafe reel dar deze rotsklomp oplevert, bedorven zoude wordenvoort aan zal dan nu ookzoo als uit Koningswinter geschreven wordt de toegang tot den top van den berg voor een ieder vrijstaan, zonder dat men» gelijk tot hiertoe het geval wasvoor de ver gunning van denzelven te beklimmen iets zal behoeven te beralen. Dit berigt is zelfs verheugend ook voor hen, die nimmer mis. schiep dit schoone natuurgewrocht zullen aanschouwen. Altijd moet het toch leed doeö, wanneer menschen uit baatzucht of hartstogtverwoesten, wat de hand van God heeft geschapen. Dat is HeiligschennisDat is natuurmoord Mogten er vele Vorsten eo vele vermogende individu's gevonden worden'die dit edel voorbeeld volgden. Dan Wérd menige plek heilig aan het voorgeslacht ongeschon den dér nakomelingschap bewaard, welke hierop regt heeft. Dan werd; hetgeen altijd schoon zal blijven, en door geene menschen- kunst kan geëvenaard veel minder overtroffen, wordenin stand gehouden* Mogten dit in allerlei opzigten dezulken ter harte ne men die liever sloopen dan afbreken. De geschiedenis kan hét getuigen» hoeveel kwaads door die roekeloosheid is gestichc. Parijs den 29 AprilDe regering heeft aan den onlangs in hechtenis genomen' bisschop ,van Leon vergund, Frankrijk ove? Marseille te verlaten en zich naar Italië te begeven; de kostbaar heden, welke bij hem gevonden zijn, zal hij met zich mogen medenemenén er zal tegen hem geene vervolging geschieden wegens Iiec gebruik maken van een valsch paspoort. De heer 'Guizot is, met 27 van de 29 stemmen, tot lid van de franse he akademie benoemd. Er is eene inschrijving door boekdrukkers en boekdrukkers ge zellen geopend, om een gedenkteeken opterigten, immers een gedenkpenning te slaanter eere van den beroemden typograaf Firmin Didot. Altijd wil mendat aan eene meer afdoende tusschenkomst in Spanje gedacht wordt. Zeker is hetdat het vreemden-legioen tot 10,000 man infanterie en 400 ruiters zal worden aangevuld en wel op kosten van Spanje. (De berigten uit het britsch legioenover Engeland omvan gen dringen ten sterksten op de krachtdadige tusschenkomst van het hof der Tuillerien in den spaahschen krijg aan, ja verzeke ren dat zonder dezelveaan geen einde van dien krijg te den ken is) De bijzondere berigten uit Barcelona behelzen onderscheidene berigten uit het hoofdkwartier der Christinos, bevattende bijzon derheden omtrent de gevechten op den 14, 15 en 16 April waar in de Carlisten telkens zouden geslagen zijn. Z). Carlos heeft naar men verzekert» zijn ministerie afgedankt, en tot eenigen mi nister benoemd den heer Errodie onlangs, door Frankrijk he nen, zich bij dien Vorst vervoegd heeft. Het zal intusschen na der moeten blijken, of dit herige geloof verdient. Volgens de liberale bladen moet de aanstaande reis der prin sen naar Duitschland nog geenszins in verband worden gebragt met eenig huwelijks ontwerpmaar alleen worden toegeschreven aan de begeerté van den Koning, dat door het ontvangen van de genoemde vorsten aan de hoven van Berlijn en van Weenen dé menigte in Frankrijk meer en meer zal worden overtuigd, dat de voornaamste duitsche mogendheden geene vijandige oogmerken tegen de thans regerende dynastie koesterenen dat zulks krach tig kah medewerken tot de duurzame bevestiging van orde en rusr. Prins Talleyrand worde opgegeven als de manwelke de onder handelingen in dezen heeft bestuurdén bewerkt, dat in de eer ste plaats het prnissiscbe bof zich naar den wenscb des Konings heeft gevoegd.Men verkondigt, dat-de prinsen de plaatsen zullen bezoeken, op welketijdens de republieken het Keizer rijk» dé belangrijkste veldslagen zijn geleverd Men wil ver zekeren, dat de vorsten hunnen togc ook tor Turin zullen uit strekken; doch die laatste schijnt nog niec zeker. De dag van hun vértrék is nog niet bekend. De monarchale bladen ontveinzen hunne spijt wegens dien togt in geenen deelen. Zij mcenen dat het beginsel der revolutie op deze wijze in Duitschland zal worden gehuldigd, en dat het niet kan missen of dit beginsel zal daaróp dergelijk eene wijze bijval vinden. jfitjcbcrïanbim. 's Gravenhage den 3 MeL Z K. H, de Prins van Oranje nevens Hoogstdeszelfs beide Zonenzijn gereed om zich naar Rotterdam te begeven» ten einde zich aldaar naar Engeland in te schepen; hoogstdezelve wachten alleen het berigt af van de komst der stoomboot de Batavierwelke elk oogenblik uit Lon den wordt te gemoet gezien. Z. M. heeft dezer dagen bepaald: dat de miliciens welke ingevolge art, 171 van de wet van 1817, als vrywiilig, hetzij it /.v

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1