f COURA IS0. 22, GOESSCHE fa Maandag 33Éi0tuWn jcu !3lb wiuisit vatieu. >v d4 Maart. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen by deze ter kennis van de Inge zetenen dezer Gemeente £S? Dat de Patenten over het Dienstjaar 1835, (loopende van i° Mei 1835, tot ultimo April 1836) aangevraagd over het 3de kwartaal van dat jaar, ingèvuld gereed liggen en rot derzelver afgifte ter Stads-Griffie zal worden gevaceerd, gedurende deze loopende maand Maart, dagelyks uitgenomen des Zondags *svoormiddags van to tot ia uren. .Wordende de belanghebbenden vermaand, om die afhaling in persoon te verrigtenen zich den bepaalden -tijd te nutte te maken, ten einde van alle kosten bevrijd te blijven; daar Hun Èd. Achtb, verpligt zijnvolgens Art. 2van Zr. Ms besluit van den 17 October 1820, om de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe Belastingen onverwijld aan de Pacentpligtigen te doen uitreiken tegen betaling van tien Centswaartoe dan ook met den 1 April eerstkomende en vervolgens zal worden overgegaan. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 12 Maart 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H, VERSCHOOR, van Nisse f Ter ordonnantie van dezelve, De Srads-Secreraris L, de FOUW Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis van de belanghebben den dat het Programma eener Prijs uitschrijving wegens een ont werp tot een Beursgebouwbinnen de Stad Amsterdaminde voornaamste herbergen dezer Stad ter lezing ligt; en dat eene Kaart der Emplacementen waar de te bouwen Beurs zoude ver langd worden, ter Stads Griffie te bezigtigen is, iederen werk dag des voormiddag van 10 tot 12 uren. En opdat zulks algemeen bekend worde, zal deze op de ge wone wijze worden pübliek gemaakt. Gedaan ten Stadhuize yan Goes den 12 Maart 1836» Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads*Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad GOES en ressorte van dien, brengen ter kennis der Belastingschuldigen, dat het Kohier van Stedelijke Belasting op de Honden over het jaar 1836, door Zijne Excellentie den Staatsraad Gouverneur de zer Provincieden 5 dezer maand executoir verklaardaan den Sredelijken Ontvanger ter invordering is toegezonden, wes- halven een ieder wordt vermaand., deszelfs verschuldigdeop de bij het Reglement voor die Belasting bepaalden voet ten kantore van gemelden ontvanger te voldoen. En zal hier aan op de gewone wijze publiciteit worden gegeven. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 12 Maart 1836. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes, J. H. VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. zDuttscftlanb. Frankfort, den 6 MaartVolgens berigten uit Krakau, te Weenen ontvangen heeft de president van den senaat deze zijne waardigheid neergelegd, en is in deszelfs plaats verkozen de heer Hallereen manwelke de algemeene achting geniet en op het gebied van Krakau groote goederen bezir. Voorts hou den die berigten in dat bet in de vry-staat rustig wasofschoon nog niet alle staatkundige vlugrelingen waren vertrokken dat de vreedzame bewoners van Krakau luide hunne tevredenheid te kennen gaven over de verandering van zaken, en met eikander wedijverden in voorkomendheid jegens de vreemde troepen. Frankfort, den 7 Maart. Volgens berigten uit Krakau van 16 February, waren omstreeks 600 Poolse he vlugtelingen of an dere niet tot den vrij-scaac behoorende personen die onder her gebod van verwijdering begrepen waren in her depot van Pod- goreze aangekomen. Men dachtdat het gebied van Krakau nil weldra van alle verdachte vreemdelingen zou gezuiverd wezen. Londen, den 8 Maart. Hoewel sedert eenigen tijd in Enge- landtusschen de ministers en hunne aanhangefs.en tusschen de Lords der oppositieparty over menig punt groot verschil gerezen was schijnt men lieden zonder dat er eene genoegzame voldoening is gegeven, zeer eensgezind te zijn. De partijen zijn volgzaam, en geven eikanderen iets toezich vereenigende in dit puntom de marine van Engeland voorakegen Frankrijk's en Rusland'sverster kingen in eenen geduchten staat te brengen. Engeland is niet ingenomen met den eersten Minister van Frankrijk omdat men vreest voor het verwezenlijken van een vroeger denkbeeld van dezen Staatsman betrekkelijk eene Russisch Fransche alliantiein den geest van Napoleon. Wij voor ons vreezen hiervoor nietdoch wij zien uit een en ander dat de band tusschen Frankrijk en Engelend .niet inniger wordt. Rus land schijnt voor beiden gevaarlijk, maar. men weet niet hoe men zich tegen dat gevaar beschermen zal zonder de evenwigten re breken' Uit vrees misschien voor eene alliantie tusschen N, Amerika en Rusland, heelt Engeland eene bemiddeling met Frankrijk bewerkt. Reeds lang heeft men uit de woelingen van Europa's volken eenen grooten strijd voorzien, doch moei lijk is hét te gissen tusschen wie dezelve zal gevoerd worden. De status quo, om welken Oostenrijk en Pruissen alles opofferen, wordt bedenkelijk. .Volgens de ontdekkingen met den Teleskoop van Herschel waarvan in ons vorig n'9 gesproken is, heeft men ook in de maan gesluijerde dieren ontdekt, waarbij men opmerkte dat dit voor het snelle licht of de groote duisternis, waaraan de be woners van dezen ból waren blootgesteldeen beschermmiddel wasvan de wijsheid des scheppers getuigende. Reeds vroeger heefc men gemeend waartenemendat die bewoners altijd in gangen of verschansingen woonden om dezellde genoemde rede. Dit zou dus den schijn van waarheid hebbenindien men tevens niet vele dieren had geziendien sluyer missende. J'Vattfctfifür. Parijs den 6 Maart. Alhier heeft het huis Jelshi (weleer President der Poolsche bank,) een groot bankroet gemaakt, het welk niet aan ongeluk, maar kwade trouw moet worden toege schreven. Velen, wier geheel vermogen aan deze assosiatie was toevertrouwd, zijn ongelukkig geworden; In eenen bijzonderen brief wordt berigr, dat men Parijs meent, dat de Polen eene sociëteit hadden opgerigt, om de wereld te bedriegen. De Kei-i zer van Rusland had zijne onderdanen alle betrekkingen met die huis verboden. In Spanje is officieel bekend gemaakt de verkoop der na tionale goederen; zoo noemt men aldaar de eigendommen der kloosters. Geen wonder dat de Paus zijnen zaakgelastigde terug ontboden heeft. Intusschen rijst het crediet van Mendizahal niet. De Rhare van Bayonne maakt eenen brief openbaar ge schreven van Madrid 24 February, dat in den raad der Minis ters besloten zou zijnniet meer aan de bullen van den Paus te gehoorzamenen de kerkelijke oppermagt in den persoon van den Bisschop van Toledo te stellen, Dit zou eene wraakneming zijn voor de weigering des Pausen tot erkenning der Koningin. Uit Durango, het hoofdkwartier van D Carlos is den 20 February eene proclamatie uitgevaardigd aan de Spanjaarden, waar in het beroep op den volks-geest zoo sterk en veelvei mogend is, dat de~regering der Koningin hierdoor meer schijnt te zullen lij den dan door eene nederlaag harer krijgsmagt. D. Carlos stele zich hier voor zijne fanatieke natie op een standpunt, waarop hij indrukwekkend wordt, met geestdrift bepleit hij zijne zaak, welke, zoo als hij meent, de verklaarde zaak van God ishij beroept zich op den zegenWaarmede zijne wapenen zijn bekroond schetst de gruwelen van hét liberaal bestuur van Mendizahal te Barcelona, hetwelk hij eene verguizing van wet, godsdienst en menschelijkheid noemt. Zoo immer dan staan hier de uitersten wel tegen over elkanderen met weemoed vragen wijwanneer zal Spanje gelukkig wordenof waar is het einde van Spanje's ongelukken Uit het rapport van den generaal Eguiabetrekkelijk het vermeesteren van Plenciablijktdat deze sterkte den 25 Febru ary in zijne handen is gevallen. De begunstigers van de partij der Koningin willen bèt doen voorkomenalsof deze verovering van weinig belang isde Carlisten verklaren daarentegen, dac y .T. -.v&V.*- - -

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1