JV°. 18. OOESSCHE COÜEANIT. pil m.yxyJS fel T£ Maandag 59 February Bcstuvcn je» QömuuoUnfieu. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie Zeeland Brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door het departement der opperhoutvester!) voor de noordelijke pro- vincienmet overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedepu teerde Staten der provincie, is bepaald Dat de jagt op Ganzen en Eendvogels in de provincie, op den isten Maart aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op Watersnippen toe den isten April daaraanvolgende 2al worden opengelaten; mee dien verstandedat deze laat ste ivat de publieke jagt aanbelangtalleenlijk geopend blijft op het water, langs de stranden en oevers van wa terplassen en op lage moerassige landen, en bepaaldelijk is gesloten in en langs hosschenalsmede op bouw- en weilandentot het gewone jagtveld behoorende. 2. Dat de Visscjierij in de-provincievan den i^den Maart aanstaande cot en met den 3? sten Mei daaraanvolgende zal gesloten zijn, na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden-pirgepeferjd terwijl de visschers van beroep, de door hen, vóór,dep aanvang der.sluiting, gevangen' visch tot op den isten April aanstaande zuilen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de paling-visschery, welke echter gedurende den gesloten visch-tijd niet anders d3n mee Aatkorven van wi$schen o;f teenen gevlochten en wet het kruisnetzal kunnen worden uitgeoefend; ver mogende nogtans die visebtuigen alleenlijk daar te worden gebezigd, alwaar het gebruik derzeive niet volgens de po- licie reglementen is verbeiden. Zullende een ieder, die zich eenig-e overtredingen tegen voor zegde bepalingen mogt veroorloven, tot de straffen bij de wet ten bepaald, worden vervolgd. En zalten einde niemand hiervan eenige onwetendheid voor wende deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mitsgaders in het provinciaal blad geplaatst. Middelburgden 26 Februari} 1836. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDEN8URCH. PUBLICATIE, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ïcssorte van dien, brengen bij deze ter kennis van een ieder die hec aangaat: Dat de Kohieren der Directe Belastingen op de Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen voor deze Stad en Gemeenteover den loopenden jare bekleed met alle de formaliteiten bi} de Wet gevorderd op heden zijn gesteld in handen van den heer Ont vanger dier Belastingen binnen deze stad. Dat derhalven de Contribuablen verpligc zijnde sommen waar voor zij zijn aangeslagen, behoorlijk volgens de Wet re voldoen, op poene van bij gebreke daarvan tot de betaling te worden ge noodzaakt. V Wordende de Contribuablen herinnerd, dat alle reclames we gens bezwaren regen den aanslag, binnen drie maanden na de dagteekening dezester plaatse waar zulks behoort zullen moe ten zijn geschied. En op dat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geplaatst in dezer Stads-Courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 27 February 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H, VERSCHOORvan Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Parijs den 11 FebruaryHet bewind heeft de processen verbaainopens de laatste verklaringen van Pepin en zijne me- depügngen bekend doen maken. Pepin heeft daarbij beleden d.at hij kennis heeft gedragen van de zamenscelling vaw het werk tuig, waarmede Fieschi een aanslag op het -leven des Konings beraamdedat hij Fieschi geld heeft gegevendat hij Ca- vaignac (een der ontsnapte declgenooten aan den republikeinschen aanslag der Paryzenaren) heeft geraadpleegd over de beste mid delen om aan geweren te gerakenen dat hij onderschei dene personen heeft onderrigc dat er op den Koning zoude wor den geschoten. Hij heeft echter voorgegevendat hij Fieschi steeds zoude hebben vermaandom van den aansiag aftezienen dat hijalleen uit vrees voor deszelfs ponjaard verhinderd is geworden, om het bewind van het bestaan van dit ontwerp te onderrigten. Naar luid der verklaringen van Pepinheeft Morey veel meer van den aanslag geweten dan hij, Morey heeft echter den dag voor de strafoefening aan den president verklaard, dat hij wel een republikein was doch niet te min gaarne al wat hij wist zoude zeggen, maar dat hem niets van den aanslag bekend was of was geweesten dat hij derhalve bij de betuiging van zijne volstrekte onschuld volhardde. Ten aanzien van de personen welke Pepin konden hebben aangespoord, om zich, op welke wijze dan ook, met den aan slag te moeijen, heeft men bij deze laarsce onder vraging nitchet minste kunnen vernemen. Hij heeft in zijne laatste verklaring nog gewaagd van geheime genootschappen die sedert de laatste wee tegen dergelijke vereenigingen zouden zijn opgerigc ten doel hebbende het omverwerpen van de bestaande orde van zaken in eene van welke hij zelf zoude zijn ingewijd gewordenmaar hij heeft.geene namen, en zelfs geene plaatsen kunnen noemen, zoo dat die verklaring als van geene de minste waarde is aange merkt. Na de strafoefening zijn de [lijken van Pepin en Morey aan hunne nabestaanden terug gegeven onder voorwaarde dac zij niet op het kerkhof van Père la Chaise zouden worden ter aarde besteld. Het hoofd van Fieschi is niet in handen gekomen van den heer Lavocatmaar, op bevel ven hooger hand, uitgele verd aan den heer Lelutgeneesheer van Bicétrebekend door zijne veelvuldige werkzaamhedenbetrekkelijk de cranologie. Na door denzelven te zijn onderzochtzal dit hoofd in hec mu seum Dupuytren worden geplaatst. De vrees voor oorlog schijnt den Noord«Amerikanen aller lei voorzorgen re doen nemen. Zoo worden onder anderen ten dienste der defensie te water drijvende stoombacterijen gebouwd Het zijn genoegzaam cirkelvormige machines, waarvan de rade ren onder water zich bewegen, wier verschansingen zoo stevig zijndat zij eenen kanonskogel doen afstuiten.en die de bestem ming hebben omzonder gevaar voor zich zeiven de vijandelij ke schepen te naderenover welke zij alsdan eenen stortvloed van kokend wacer uitwerpenhetwelk de geheele uitgestrektheid van het dek omvattende, een ieder dwingt zich te verwi^derer*, en alzoo gelegenheid geeft om hec vijandelijk schip gemakkelijk te bemagtigen. De drie groote vraagstukkenzegt de Petit Courtier des Damesmet wier behandeling onze gezelschapskringen zich nu laatstelijk bezig hieldenwarenhet MinisterieFieschien de Wijde Mouwen. Wat deze laatste betreft, kunnen wij als Reg- ters in het vak zeggen, dat het problema is beslist, en de ze gepalm door denaauwe mouwen is behaald. Men heffe dus rouw zangen aan over die sierlijke windzakken, en trooste zich mee de gedachte dac tijdens de naauwe mouwen metplooijen, de vrou wen niet meer en niet minder bekoordendan op het oogenbiik nu de mode onze armen doet verzinken in zijden- of neteldoek - sche luchtbollen. Deze nieuwe verandering zal overigens voor menigeen voordeelen ópleverende vrouwen zullen stoffaadje uit winnen de heeren zullen meer ruimte verkrijgen aan tafel of in den schouwburg, en de arme ganzen zullen zich niet meer on» biarmhartiglyk hunne vederen zien uicrukken om tot vulsel ie ver® strekken aan de boven onze schouders opgeblazen uitstekende gigocs. Bij vonnis der Correctionele Regtbank te Goesdato 25 Fe bruary jl. zijn de Personen van Willem de KouterAdriaan de Kouter en Janus de Grootveroordeeld ieder tot eene geldboete van drie guldenter zake dat zij op den 11 dezer maandin overtreding van het Algemeen Brand Reglement voor de Provin cie Zeelaud, binnen den bebouwden kring der gemeente Wol* phaarsdijk voetzoekers hadden afgestoken. De nieuw uitgekomen Zeeuwsche Volks-Almanak de belang stelling van alle Zeeuwen inzonderheid waardigis daarenboven als Vaderlandsch en Letterkundig geschrift voor icderen Neder lander niet onbelangrijk. Hierom is de verschijning van dit Jaar boekje na den algemeenen geboortedag zijner naam- en geslacht- genbocèn niet zeer"nadeelig. Er zijn er, die tijdig genoeg ver schijnen, maar altijd eene ontijdige misgeboorte kunnen genoemd worden. De vertraging is echter misschien daarom te bejamme-

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1