N°. 14. GOESSCHE CÖÜRAN «=J0S^>. i j. "Vjffe V x-,3. •*- ,r,-N v i y d5 Februarij. ftcstuvm m Zlbmmi&tv&ticn* OPROEPING tot de LOTING voor de NATIONAL.# MILITIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorce van dienverwittigen de ingeschrevenen voor de Nationale Militie van dezen jareen by derzeiver absentie hun ne Ouders of Voogden behoorende jpoc deze gemeentedat de Alphabetische naamlijst, van alle de personen die aan deligting van dit jaar moeten deel nementer visie van elk en een iege lijk zal liggen, op het Stadhuis ter Griffie alhier, van heden ai, tot den 26 February aanstaandedes morgens van tien tot twaalf urenten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorko men die op dezelve nog zouden Behooren te worden aangetee- kend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den heer Militie Commissaris kennis te gevenmet last aan de voorschre ve Lotelingen, en bij derzeiver absehtie, aan hunne Ouders of Voogden, om op den 27 February aanstaande, des morgens ren tien uren, zich te bevinden ten Stadhuize alhier, ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te Lotenen redenen van vrijstelling hebbende; die alsdan op te geven, alsmede, om de bewijzen tot staving derzelveen bij de wet gevorderduiterlijk binnen vijf dagen na de loting, aap heeren Burgemeester en Wer- houders dezer Stad, overteleggen; terwijl dezulken die nopens de benoodigde bewijsstukken inlichtingen mogten verlangen, den 1 Maart daaraanvolgende, des voormiddags van 10 tot 12 uren ter Griffie dezer Stad, dezelve kunnen bekomen En opdat niemand hiervan onwetepheid zoude kunnen vooiwen denzal deze worden gepubliceerd en geaffigeprd mitsgaders ge plaatst in dezer Stads Courant» Gedaan ten Stadhuize van Goes den 13 February 1836- Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H VERSCHOOR. aal.Misse, Ter ordonn. van Hun Ed, Achch, De Stadssecretaris L. DE FOUW, Jz. NIEli WSTIJDÏNGËN. jShstteeltlftttb. Frankfort, den 7 FebruarijDe be rig ten uit Smyrna van de eerste dagen der maand January sprekenop grond van brie ven uit Alexandria van het midden der maand December, van voortdurende krijgstoerustingen in Egijpte, welke zoo he: heet te, voor Arabie bestemd waren, maar, naar men vermoedde, dienen moesten, om de veroveringen van Ibrahim-bassa in Sy rie uittebreiden. Voorts sprak men te Smyrna steeds van het versterken der britsche vloot in de Middellandsche zee tegen het voorjaaren van mogelijke botsingen tusschen de groote mogend heden in de wateren van Turkye. Reizigers, welke onlangs het europesche gedeelte van her Russische Rijk bezocht hebben geven hoog op van de mili taire inrigringen, die zij aldaar gezien hebben. Toe dus verwas altijd beweerd, dat de verbazend groote legers van Rusland siechcs op het papier bestonden, maar die reizigers verzekeren, dat de zelve thans in de daad aanwezig zijn dat zij behalve de bij Kalisch vereenigde troepen omstreeks 200 eskadrons ruiterij her ben geziendie tusschen Odessa en Petersburg verdeeld waren met eene daaraan .geëveoredigde infanterie en artilleriedat voorts aan de grenzen van Ruslanden ook in het binnenland Vestingwerken van grooten omvang worden aangelegd, Het Keulsche Handels-Organ behelstbij gelegenheid dat het de aankomst te Kampen vermeld van de stoomboot Friedrich Wilhelm III, die van den Rhljn naar Bremen bestemd iseen betoog over de wenschelijkheidom eene regtstreeksche stoom vaart, tusschen Amsterdam en den Duitschen Rhijn daar te stel len t over de Zuider-zee en den IJssel. Het meentdat met boo ten van weinig diepgang, personen en goederen langs den weg éven goed in twee dagen van Amsterdam naar Dusseldorp zou den kunnen vervoerd worden, als zulks van Rotterdam langs de rivieren geschiedt. r ifrAiiïft*ijïc. Parijs den 8 Februarij. De Moniteur bevat nog niets offi cjeels omtrent de zamenstelling van het nieuwe ministerie al leen deelt het ministerieel Ochtendblad mede, dat gisteren avoir;' een aantal personen bij Z. M. ten gehoore is roegelaten zoo als de graaf ie Montaliyetde baron Pasquierde graaf Mol ïkn en de maarschalk Lobau. Ten half negen «re fcpefr Z, M. bij een' raad voorgezeten welke tot elf ure geduurd heefc, en waarbij de hertog de Broglio de heeren Thiers GuizotPer- sil, d' Ar goutde maarschalk Maison en de admiraai l-uperrè tegenwoordig waren. Op heden heefc de Koning een' raad der afgetreden ministers gepresideerddezelve heefc anderhalf uur geduurd. Al verder heefc Z. M. heden de heeren Dupin en Hu- mann ten gehoore toegelaten, Al die conferentien schijnen in- tussch n voor alsnog tot niets geleid te hebben. Wel versprei, den er zich steeds geruchren, en wil men weten, dat de heer Thiers met de zamenstelling van eennieuw kabinet Zou belast zijn doch niets is daarvan met eenige zekerheid bekend. De heer Dupin schijnt bij zoodanige zamenstelling in het geheel niet re znllen geraadpleegd wordendaar hij heden avond naar het land vertrekt. Naar men verzekert, heeft thans ook de prefect van politie, de heer Gisquetzijn ontslag ingediend. De kamer der afgevaardigden heeft hare commissietot onderzoek van het voorstel van den heer Gouin benoemd Van de 9 leden waar uit dezelve is zamengesteld zijn er 4 tegen de conversie. Het regrsgeding van Fieschi en zijne medepligtigen wordt voor het geregtshof der pairs steeds voorgezec. De beschul digde Eoireauwelke onderscheidene bijzonderheden heef t er kend, die Pepin ten uiterste bezwarenmaar die heefc volgehou den, geene kennis van den aanslag te hebben gedragen, is se- dercdoor getuigentot verklaringen genoopt gewordenwelke hgc tegendeel schijnen aan te duiden. flfcfccvitutbcu *s Gravenhage, den 10 Januarij Volgens de Singapore Chronicle is de aardbevingdie zich in den avond van den 26 Augustus ji. te Padang in het westelijk gedeelte van Java heefc doen gevoelen, ook te -Singapore waargenomen. Voorts bevat hetzelfde blad d. d. 22 Augustus het volgende berigc Wij hebben het genoegen gehad een brief te lezengeda teerd uit Canton d. d. 23 Julij, welke berigr geeft van een aan val op en het afloopen van de brak Troughtonkapitein Thomp son, clen 18 Junij van deze haven naar China vertrokken Het schijnt dat het schip op den 5 of 6 Julij, omstreeks 100 mij len zuidwestelijk van'Macoa, door een rukwind deszeifs masten verloren heeft. Nadat deze wind was gaan liggenankerde het zelve bij eene rots, de Mandarijns muts 'Mandarine's-cap) ge naamd ten einde te gemakkelijker de geledene schade te her stellen en noodmasten op te zetten De Chinesche visschers 9 wefke hec schip dikwijls bezochten, waren zeer stil en gedroe gen zich ongewoon wel, hoezeer, gelijk hecvanachceren bleek, hunne bezoeken alleen ten doel hadden, om hetzelve, zoo de gelegenheid zich aanbood te plunderen. Op den avond van den 6 lag de geheele scheepsequipagie beneden en sliepterwijl nie mand op het dek was dan de kapitein en de stuurman. Nu werd het schip in stilte, zoo dat zij geen hec minste vermoeden van hun voornemen verwektenomringd door 25 a 30 groote visschers- booten, welke zich digt aan het schip voegden, toen zij in eens van beiden boorden ten gerale van 300 man op het schip spron gen en de officieren en manschappen aanvielen en op het dek wierpen. Evenwel hielden de kapitein en de stuurman zich te gen hen staande, mee de voorhanden zijnde wapens, tot dat zij, door lange spitse bamboezen gewond zijnde, verpÜgt waren, de vlugt naar de kajuit te nemen Nu ontstond er een werke lijke afloop. Meer dan 20 kisten geld, omstreeks 50,000 dol lars bevattendewerden voor de oögen van den kapitein uit hec scheepsruim genomen, en balen en kiscengoederenmeer dan nog eens 50,000 dollars bedragende, werden spoedig uit hunne plaats naar dé Chinesche bodems overgebragc De stuurman en de kok die in de kajuit warentrachten het wannopig middel in het werk te stellen, van het schip te laten springen, als het eenige middel, hetwelk de zeeroovers van hunne dieverij kon afhouden of dwin gen het schip te verlaten „Te dien einde werd een vaatje buskruid in gereedheid ge- bragt en in brand gestoken, maar hoewel de uitbarsting een ge deelte van hec dek en eenige der equipagie beschadigde, en de Chinezen uit het schip dreefhad het bij geluk de uitwerking niet om het schip te doen spiingen. Ten einde zoo het moge- ijk was dit gevaar te ontwijken, sprong de stuurman en de kok door de kajuitsvensters in zee, van waar zij door een der matrozen teruggehaald en aan boord gebragc werden. Een paar pistoolschoten werden, hoewel zonder uitwerking, door den scheeps-kapitein gelost. Twee dagen daarna ankerde bet schip re'r reede van Macao. Op het onrvangen dezer zeetijding te Cantonwerd de gou verneur door de Hongkooplieden verzocht om regc te doen, en den volgenden dagzijnde den 11, kwani deszelfs antwoord j£*~ P .v

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1