JfV&ttfcvijfc. Parijs den 24 JanuarijZ. M. de Koning beefc aan on derscheidene vreemde gezanten audiëntie verleend. Onderen ande- s ren, heeft die van Groot Brittanj'e een langdurig gehoor gehad, hetwelk bijna een uur geduurd heeft. Vorst Talleijrand is mede by herhaling gisterenen heden op de Tuilerien toegelaten; ook heeft die Vorst gisteren ten hove gedineerd. Uit al die bezoe ken van den grijzen diplomaat blijkt, dat de geruchten omtrent den slechten staat zijner gezondheid, althans overdreven zijn. Heden heeft het hof der Pairs deszelis vonnis gewezen in de zaak" d?r afwezige April beschuldigden van de Parijsche cathe gorie Twee dcrzelve zijn vrijgesproken, acht tot verbanning, vier tot tuchthuisstraf voor vijftien acht tot dezelfde straf voor tienen zeven yoor vijf jarenveroordeeld. Thans is dus dit regcsgeding, of zoogenaamd monster proces geheel afgeioopen„ hetwelk in het begin zoo veel belangstelling heeft opgewekt, doch waarvan men ten laatste naauwernood meer wistdan dat het hof van rijd tot tijd eene zitting hield. Parijs, den 25 Januarij. Een der ministeriele bladen zegt, dat in de hoogere kringen veeJ gewigt gesteld wordt in eene con ferentie, welke eergisterenop het ministerie van buirenlandsche zaken, tuóschen den hertog de Broglie en ds gezanten van Rus land en Engeland heeft plaats gehad. Men wildat onze re gering door het Engelsche bestuur zeer wordt gedrongen, om de uitbreiding van den Russischen invloed in Turkye nadrukke lijk, des noocis, mee kracht van wapenen, tegen te gaan Mis schien heeft boven vermelde conferentie daartoe wel betrekking. Ter bij woning van het Proces van Fieschi zijn 17,500 aan vragen gedaan. De fabricatie van beetwortel-suiker is in Frankrijkse dert 1829, van 4 tot 30 miilioenen aangegroeid, en desniette genstaande heeft de invoer van koloniale suiker nog iets toege nomen. - Men léést in de ministeriele bladen her navolgende: Eene depeche uit Bajonne. maakt gewag van een gevecht tUsschen de Carlisten en de Christino's'in 't welk de laatstge noemden de bovenhand zouden hebben behouden't welk ech te! dé Carlisten niet zoude hebben belet, om, als naar gewoon te,'te verbreiden, dat zijlieden de overwinning hadden behaald, eh zelfs een courtier met dit berigt naar Parijs en naar Londen te zenden. Men wacht de bijzonderhedenten einde de ge- vólgen eener dergelijke kunstenarij te verijdelen." De monarcha len oordeelen, dat de bewindslieden op dergelijk eene wij-ze de nadeelige uitwerking van het te wachten berigt nopens een door de Carlisten behaald voordeelpogen te verhinderen. De generaal Cordova heeft eene brug over de Arragon laten afbrekenten einde de Carlisten te belettenom op nieuw uit Navarre naar Kafaionie door te dringen. - In Bajonne zyn drie engelsche officieren aangekomenwelke bet corps van Evans ter zake van kwade behandeling, verlaten hebben, en naar Enge land terug keeren Berigten uit Navarre meldendat D. Carlos zijn hoofd kwartier steeds in Onate gevestigd houdtdat hij een decreet heeft uitgevaardigd waarbij aan al de militairen, die onder de troepen der Koningen hebben gediend of nog dienen, en welke binnen veertien dagen tor hem overkomen eene volledige am nestie wordt coegezegd en dat de bekende partijganger Merino te Onace is aangekomen ten einde zich met den pretendent te beraden De laatste moet, ofschoon verzeld van eene onaan zienlijke bedekking, de Ebro ongehinderd zijn gepasseerd. Naar men verzekerd, had D. Carlos een vreemden ligioen op rigt', bestemd voor engelsche en fransche deserteurs, en was de kern van dezelve reeds tot 250 man aangegroeid. Het gerucht was algemeen, dat de generaal Cordova voorne mens wasom met zijne hoofdmagtondersteund door de en. gelsche en fransche hulptroep- neene beweging naar de zijde van Salvatierra te maken. In Bayonne wiide men den 21 weten, dar den tó en 17 in de nabijheid van Salvatierra en Vittoria scherp gevochten was, zonder dat men wist, welke partij de overhand had behouden. Welligr heeft men in het laacste telegrafische be rigt uit Baijonne dit gevecht bedoeld waaromtrent men nadere bijzonderheden meent te moeten afwachten- In berigten uit Barcelonawordt by herhaling beweerd dat de jongste moordrooneelen de wedervergelding geweest zijn van een gelijk bloedbaddrie dagen te voren door de Carlisten in een naburig klooster aangerigten waarbij niet minder dan 143 Christinos meest vrijwilligers, tot de aanzienlijkste fami lien van Barcelona behoorende, zouden doodgeschoten zyh ge worden. De Gaceta van Madrid behelst een artikelwaarin te kennen gegeven .wordedat H. M. met het grootste leedwezen die gebeurtenissen vernomen beeft, en dat zij de gepaste maat regelen genomen beefc, om de herhaling van zuike moordcoo neelen te voorkomen. U't Algiers wordt var. den 12 geschreven, dat de maar- schrk Clauzel nu eerlang den togt naar Tremecen zal aannemen; ca hij vooraf maacregelen heeft beraamdom in den leefcogt te voorzienen den trein der bagagie bijzonderjjheeft ingekort. 's Gravenhage den 28 Januarij Gisteren heeft het open baar ministerie bij de correctionele regebank te dezer Stede waar genomen door den heer officier bij de [regtbank Mr DJ. Bijleveldzijne concIiLien voorgedragen in de zaak van den gewezen predikant H. P. Scholte en eenen tweeden beschul digde, aangeklaagd, van de hoofden te zijn geweest van eene ongeoorloofde godsdienstige vergadering welkejfofx ?deaao November 11. te ^Bodegraven is igehoudeti, strekkende," dat Je eerste der aangeklaagden te dier zake zou worden verwezen toe eene geldboete van f 100 en de tweede tot eene geldboete van f 25. De heer Scholte heeft zich zelvesrverdedigdde heer advocaat Gesken den tweeden beschuldigde. Beiden hebben be* weerd, dat al konden de art. 291 294 yan het wetboek van srrafregt op het houden van godsdienstige vereenigrngen van meer dan 20 personen toepasselijk worden gepekt,, de.vergadering van Bodegraven al de kenmerken eener godsdienstige bijeenkomst ja zelfs eener gewone oefening had gemist. De uitspraak is op Don derdag den 4 February, bepaald. MIDDENPR Ij Z E N VAN DE VOLGENDE ARTIKELEN TE GOES. Van den 15 tot den 31 Januarij 183Ó. Zonder de Belasting* Tarwe/ 5,03. Rogge ƒ4,38. Vroege Gerst 3,38. Late Gerst 0,00. Boekweit 0,00. Haver 2,00 Witte Böo- nen 0,00 Witte Erwten f 0,00. Groene Erwten f 4,80. Graauwe Erwten f 0,00. Tarwe Meel ƒ7,03. Rogge Meel f 6,03. allen per mudde. Boter 0,55. Noord Hollandsche Kaas 50 cs. Stolksche Kaas 40 es. Leidsche Kaas 30 cs. Wïcce Brood 19 er. Tarwe Brood 9 cs. Rogge Brood 9 cs Osse Vleesch 40 cf.Koei Vleesch 40 cs. Kalfs Vleesch 50 cs Schapen Vleesch 30 cf.Lams Vleesch 30 cs. Versch Varken Vleesch 50 cs. Gerookt Varken Vleesch 60 csallen per Ned. pond. Vroege Aardappelen ƒ0,00. Late Aardappelen 1,30 de mudde. jene ver ƒ24,00per vat IJpen Hout f 7,00. Essen Hout f 7,00. Der wisse. Groote Takkebossen f 10,00. Kleine Takkebossen f 6^00de honderd. Steen Kolen ƒ2,00de 100 ponden. Houts Kolen 0,00 de mudde Turf ƒ0,50, de dubb mudde Kool Olie 48,00. Lijn Olie f 42,00, het vat Kool Zaad f 12,65. Lijn Zaad ƒ0,00, de mudde. Kaarsen 70 cs. het Ned. pond. De DIRECTIE van de afdeeling des Bijbel-genootschaps al hier brengt ter kennisse van de belanghebbenden, dat de ope ning der School voor onkundigen, armen of dienstboden, op den 3 February niet zal plaats hebbenmaar nader zal wor den aangekondigd. Namens de Directie voornoemd, Goës G. BLAAUBERN, President. 1 Feb. 1836. E. B. SWALUE, Secretaris. StbifjcrteiJticst. *Jf CREDITEUREN in den gefaillieerden Boedel van HENRIKUS DRIESEN, Koopman wonende te Goeshan delende onder de firma van de Gebroeders Driesenworden bij dezen opgeroepen, om op Woensdag den 17 February 1836, cles morgens ten tien urenin Persoon of bij Gemagtigde ter Raadkamer der Regtbank van Eersten Aanleg zitting houdende te Goesmede regc doende in zaken van Koophandelte cam pareren, ten einde aldaar in tegenwoordigheid van den Heer Reg- ter Kommissaris over re gaan, zoo tot de werkzaamheden voor geschreven bij Art. 480. van het Wetboek van Koophandelals het gene verder mogt worden vereischt. Goesy den x February 1836. Op last van den Heer Regter Kommissaris. De Gr ijler van voor schr eve Regtbank P. H. SAAIJMANS VADER. Men is voornemens in de maand Februarij i%%6, tijd en plaats nader te bepalen, na bekome autorisatie, Publiek te Verkoopen Eene Kapitale HOFSTEDEin den Oosterland- schen Polder in Wolphaarsdijkmet de Nornbre van 47 Bun ders, 27 Roeden 96 Ellen LANDERIJEN. Men zal op Maandag, den 15 February 1836, voor demiddags 10 üreri precies, in de Dorps Herberg te Drie wegen District Goesaan meestbiedende presenteren te Verkoo pen, in Partijen en in Massa, eene Welbetimmerde HOFSTE DE staande onder Driewegen en bewoond bij Jb POLDER DIJK met de nomhre van 3: B 20 R., 16 E.HOF, BOOMGAARD, WEI- en ZAAILANDEN, beplanc mee ruim 400 opgaande OLME- en ESSCHE BOOMEN, en gelegen onder DriewegenEllewoutsdijken Oudelande. Nadere infofmatien zijn te bekomen bij Mr. G. de WITT HAMER, Advocaat te Goesen bij den Notaris J. PRU- MERSte Ellewoutsdijk Den Bontwerker van BUREN van Middelburgblijfc uitgepakt tot den 6 dezer in de Korenbeurs. TER BOEKDRUKKERIJVAN F. KLSEUWENS. /He. p2««*

Goessche Courant | 1836 | | pagina 2