N°. 4. GOESSCHE COURANT. dd Januarij. Btfstuview <rn Qlbwimstritticu. PLAATSELIJKE VERORDENINGop het Begraven van Lijken in de Gemeente van Goes. Vervolg van ons vorig JVommer.) VIERDE AFDEEL ING. 'Van het ruimen van Graven Art. 12. Bij het ruimen der koop- en huurgravenin de bei de gedeelten der eerste en in de tweede Klassena verloop van den tijd daartoe bij het Provinciaal Reglement bepaald zal door de tijdelijke Directie over de Begraafplaatsdaar enboven moeten worden gezorgd dat de beenderen en over blijfselen van Lijken, uit ieder graf, in eene behoorlijke kist, worden verzameld en gesloten, en dat,deze kisten, voorzien van het nummer van het graf, in eene tot ont vangst en bewaring dezer overblijfselen bestemde gemet- zelde kuil op de Begraafplaats geborgen en bewaard worden. VIJFDE AFDEELING, Van den Opzigter der Begraafplaats. Art. 13. De Opzigter zal moeten zorgen voorde bergingen bewaring der Lijkbaren en andere goederen aan de Admi nistratie der Begraafplaats behoorende of onder zijn toe- zigt gesteld en zal ingeval van aanvoer van Lijken met Lijkkoets of Wagen, de Lijkbaar aan den ingang der Be graafplaats gereed moeten houden. Art. 14. De Opzigter zalbehajven het loon voor de begra ving bij het Tarief bepaald, eene vaste jaarwedde uit de Stedelijke kas genieten. ZESDE AFDEELING. Van het vervoer der Lijken en bedienen der Begrafenissen. Art. 15. Voor de dienst der Begrafenissen l.o Zullen van Stadswege voor het vervoeren der Lijken, in huur of gebruik kunnen verkregen wordende nootli- ge Lijkbaren en Pellen of Baarkleden. Eene Lijk koets en Lijkwagen, welke door de zorg van de Di rectie, de huurders of gebruikers zulks verkiezende zullen worden voorzien van een koetsier in den rouw gekleed, en de Lijkkoets met twee paarden, mitsga ders den Lijkwagen met een paard. 2.° Zal er eene vereeniging bestaan, van door 'Burgemees ter en Wethouders aantestellen Lijkdragers tot wel ke alle geschikte Personen, des verkiezende, zullen worden toegelaten. Het staat een ieder vrij om zich van de Lijkdragers, al dan niet te bedienen. Art. 16. De Lijkdragers zijn bestemd, om, voor zoo vermen zulks van wege de Sterfhuizen zal verlangende.-Lijken naar het graf te dragen; en zullen hunne dienst niet mo gen weigeren, maar zich op de hen opgegeven tijd, mits ten minsten vier en twintig uren te voren gewaarschuwd zijnde ter bepaalde plaats moeten laten vinden. Art. 17. Zij zullen de Lijken welke niet met de Lijkkoets of Wagen, naar de Begraafplaats worden vervoerd, op eene Lijkbaar moeten dragen, van de Sterfhuizen tot aan de graf kuil: en de Lijken welke met de Lijkkoets of Wa gen naar de Begraafplaats worden getransporteerd mede op eene Lijkbaar moeten dragen, van den ingang der Be graafplaats tot aan de grafkuil. In het laatst gemelde geval, zullen zij het Lijk aap den ingang der Begraafplaats moeten opwachten en de Ly 1- statie bij den terugkeer niet mogen vergezellenten zij dit speciaal wordt verlangd. Zij zullen zich altoos bescheiden moeten gedragen In functie zijnde behoorlijk in het „zwart moeten gekleed zijn met driekante hoed en wanneer dit vau wege 4e Steif- huizen verkozen wordt, Rouwmantels en Lamfers dragen. Art. 18. Tot het transport van Lijkenvoor welke de voor- schreve dragers zullen gebruikt worden, zal het navolgend getal moeten worden genomen. Voor Lijken van Personen boven de vijftien jaren oud welke van de Sterfhuizen worden afgehaald niet minder dpn acht en niet meerder dan twaalf dragers. Voor Lijken van Personen boven de vijltien japen oud welke met de Koets of Wagen aan de Begraafplaats wor den gebragt, niet minder dan zes en niet meer dan twaalf dragers. Lijken van vijftien tot drie jaren, niet minder dan vier dragers. Voor Lijken beneden de drie jareözal men met één drager kunnen volstaaii, Art. 19. Het zal ieder vrijstaan, om bij het begraven van Lij-4 ken de Stadhuis klokte laten luiden, mits daarvoor beta lende het regt en loon bij het Tarief vastgesteld. Voor het gebruik van Lijkbaren en KleeclenKoets en Wagen; alsmede voor de dienst der Lijkdragers zal mede moeten betaald worden zoo als bij Tarief is vastgesteld zullende dè Lijkdragers en Klokluiders in geen geval hoo- ger loon mogen vorderen dan hen bij het Tarief is toegelegd. ZEVENDE AFDEELING. Van de Overtreding en derzelver Vervolgingen.. Art. 20. Alle overtredingen tegen dit Reglement zullen wórden geconstateerd bij Proces-Vérbaai opgemaakt dqor den opzigter der Begraafplaats of door de beambten der Stedelijke Policie; welke Processen-Verbaal gesteld zullen worden in handen van de Ambtenaren van het publiek Mi nisterie tot de vervolging van zoodanige overtredingen be voegd. Art. 21. Alle overtredingen van dit Reglement voor zoo ver re daar tegen niet bij de algemeene wetten noch bij het Pro vinciaal Reglement hier voren aangehaald, is voorzien zul len worden gestraft met eene geldboete van 50 cents tot ƒ3, of met gevangenis van eenen dag naar gelang derom standigheden ter beoordeeling van den FiCgter. Aldus gearresteerd hij den Raad der Stad Goesden 14 September 1833. J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve. De Stads-Secretaris L. DE FOXJW, Jz. PUBLIEKE BESTEDING EN VERPACHTING BURGEMEESTER kit WETHOUDERS der stad Goes zullen op Zarurdag den 16 Januarij '836, des middags te twaalf uren, publiek en aan d n minst mijnenden trachten Aantebesteden Het afbreken van het Gebouw dev voormalige SCHUTTERIJ DE EDELE BUSSEstaande in de Wijngaardstraat der Stad Goes En te Verpachten: 18 Roeden 90 Ellen Stads Grond, gele gen in dezer Stads Zoute Vest achter de Boekweidmolen van den heer van Baaien Sectie O. n 0 98 ri''-- voor den tijd van 7 ja ren ingedaan januarij 1836. Bevenens 9 Roeden 50 Ellen Stads Grond gelegen als voren uitmakende een .gedeelte van Sectie D. n.° 98a voor den tijd van !4 jaren, ingaande als het voorgaande. Waarvan de Conditiën ter Stads-Griffie zullen rer lezing liggen van heden af tot den dag der Besteding en Verpachting des mor gens van 10 tot twaalf uren Gedaan ten Stadhuize van Goes, een 9 Januarij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H- VERSCHOOR, van 'Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris, L.deFOUW, Jz^ OPENBARE AANBESTEDING H El NSENSZA N D, District Goes Provincie Zeeland. Pastoor en Kerkmeesters der R.oomsch Kathoiyke Gemeente1 Heiakenszand. zijn voornemens, om op Vrijdag den 29!Janu arij 1836 des voormiddags ten 11 uren, onder Hoogere goed keuring en ren overstaan van den Inspecteur der Waterstaat, Hoofd Ingenieur in Zeeland, in de' Toelast 10 Heinkenszand 9 Publiek Aantebesteden Het vergroeien en verbeteren van KERK en PASTORIJ, met het leveren van de daan e benoodigde Materialen terwijlde Bestekken ter lezing zullen liggen te Middelburg in de Abtdij bij Strouckente Goes, in de Gróote Zoutkeet bij de Jonge en te Heinkenszand in de Toelast bij Eijkèmeet en alle verdere inlichtingen re bekomen zyn bij den Ingenieur1 van den Waterstaat te Goesalsmede bij den Pastoor, bij wieu ook drie dagen vóór de Aanbesteding de noodige aanwyzing in loco zal kunnen verkregen worden. J DUIJVENSTIJN. - President Kerkmeester en Pastoor der Gem. voorn NIEUWSTIJDINGEN. asmtochuu. Frankfort, den Januarij, Den 6 der vorige maand, is Maandag Zj Ce O

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1