Parijs, den 1 Januari], Gisteren heeft Z M.bij gelegen heid van den Nieuwjaarsdagonderscheidene staatsligchair.cn ten gehoore ontvangen. H. M. de Koningin schijnt geheel hersteld te zijn. Krachtens een geheim bevel van het Spaansehe gotuttrnemërtc aanf des^elfs agenten re Bayonoe gezonden zijn laarstgêmeidèn ge- magtigd om aan de ouders van naar.Frankrijk ontloopene Carlis- cische soldaten een reaal dagelijks te verstrekken. El Pastor is coc gouverneur van Victoria benoemd. Da cha< pelgorris zijn aan het muiten geslagen, zoodra zij vernamen dac I zij vanonder El Pastors kommando onderhen bevel van den ge* nero al Evans zo aden overgaan. Er zijn, zegt men, diensvolgens eenige gefusilleerd* Men verzekert datvolgens het door Alniodovar aangenomen krijgsplan Cordova en Evans met coj en '.j e»g3°»ooo ligtingde Pyreneen zullen komen bezetten. man der nieu we EXTRACT uit„ de Registers van den Burger* lijken Stand der Stad Goes, gedurende de maand December f835, Gehuwd Johannes Dekker en Maatje Zandee. Petrus Franciscus van Acker en Johanna Francina Adriaar.ee. Leendert Meilink en Cornelia Boogaard. Ge bur en Oen 3den. Andrie*zoon van Wilhelmus Herpus en joanna Maria Plats, A 174 ger gebezigde uitdrukkingen verklaart, maar dan toch tevens te kennen geefc, dat hy geenerlei oogmerk heeft gehad, om de Fransche Regering te honen of door bedreigingen tot het vol doen aan hare aangegane verpligtingen te brengen. Met eigenlijkjj, doel der bepaling, die op voorstel van den generaal Falazé aie de wet wegens schadeloosstelling van 15 miliioen was gebragt, dat namelijk diesomniet zou worden uitbetaald, zoo lang de ge neraal Jackson niet verklaard had, dat hij Frankrijk niet had willen beleedigen, was dus bereikt. De vrede zou derhalven volgens den Tempsongetwijfeld bewaard worden, en Engeland zou weinig moeice hebben, om de taak der bemiddeling, die zij op zich genomen had, te vervuilen, Andere Fransche bla den laten intusschen niet onopgemerkt, dat de boodschap des voorzitters Jachon omtrent de geheele zaak nog niet beslisten dat alles zal afhangen van de houding, die de Noord-Amerikaan- sche Regering zal hebben aangenomennadat hec haar gebleken zal zijn, dac haar zaakgelastigde de heer Bartonna nog ééne vergeefsche poging, om Frankrijk tot hec betalen der verschul digde gelden te bewegen naar zijn vaderland is teruggekeerd. De volgende brief van de Spaansehe grenzen, gedagtee- Itend van den 27 December, behelst nog vrij onbekende bijzon derheden: De Pretendenc heeft bij Onate eene wapenschouw over 18,000 man gehouden, In weerwil der talrijke bezendirsgen van lakens en andere stof fen zijn de Navarresche Cariistische soldaten steeds zeer slecht gekleed,* zijdragen nog linnen pantalons en ligce schoenenhun ne kapotjasSen zijn in arroelijken toestand. Met dat alkan niets hunne geestdrifc voor D. Carlos en hun vertrouwen op de toe komst overtreffen. Ieder hunner houdt zich verzekerdmet het aanstaande voorjaar den weg naar Madrid te zuilen optrekken. De Carlisten van Biscaye en Guipo2Coa leven in overvloed; Zij ontvangen daags anderhalf pond brood, een pond vleeschen een liter wijn. De Navarrezen zyn daarentegen op half racion gesteld. De Chriscïnos bezetten, te rekenen van Logrono, de geheele vallei van Rigerazijnde het schoonste en vruchtbaarste gewest van Navarre. D. Carlos schijnt vertoon te maken van naar Spaansehe wijze te leven; hij wandelt dikwerf zonder rangteekenen en zonder ge volg nog onlangs heeft men te Tolosa hem dus enkel met den regidor zien wandelen. Toen, voor ettelijke dagen, de drie te San Sebastian gevangen gemaakte urbanos in Tolosa werden ópgebragcsnelde het volk hen te gemoec onder de kreetenmaeran los negros Met ge wapend geleide was verpligc het geweer te vellen otp de heet- hoofdigsten te verwijderen. De gekwetste Carüsten worden over het algemeen slecht ver pleegd hec oncbreekr aan wondheelers. Te Tolosa evenwel in het hospitaal beter bediend; er bevonden zich thans 28 gekwet sten. ZL Carlosdie zich sedert eenige dagen te Tolosa be vindt, houdt zijn verblijf op een kasteel op den zoom der rivier *ijne hellebardiers zijn in de naburige woningen gehuisvest. Vier geweer-fabrijken arbeiden dagelijks voor de Carlisten en brengen 1500 geweren per week voort. De heer Laroclpja quelin doet eene rijke lood mijn uitwerkendie in overvloed de nooaige kogels oplevert. Ook van buskruid is men steeds ruim voorzien, want er worde gestadig veel salpeter en zwavel om vangen uit Navarre. In hec hoofdkwartier worden thans 7000 nieuwe manschappen gekleed, Dagelijks komen er remonte paarden aan. De kolonels en .luitenant-kolonels der infanterie regementerj beryden paarden van zeer kort statuur. De Christinos zoeken hunne tegenpartijders te doen verhonge renen meer en meer wordt in Navarre de leefcogt scbaarscb waar de arrieros volstrekt geen handel kunnen drijven. Die der overige iproviocien mogen vrijelijk rondreizenNavarre wordt, te regt, ais de sleutel en als hec hare van den opstand aange- onrkt. Waar dit regentschaponze bezittingdoor Koning Lodewijk Philips wordt geheeten. Gemeld blad herinnert hier aan de ver zekeringenvroeger door de ministers van Iïarel X aan den her tog van Wellington gegeven die later door de ministers van Lo dewijk Philips bevestigd zijn volgens welke Algiers nimmer eene blijvende bezitting van Frankrijk zou uitmaken. Het is ook ge heel iets anders (zegt de Times) met lord Palmers ton dan mee den hertog van Wellington te handelen De boodschap van den voorzitter Jackson aan het Noord- Amerikaanschë Congres is den 31 December alhier bekend ge worden. Een der ministeriele ochrenbladen neemt daaruit de ge, heeie redenering, die de geschillen met Frankrijk betreft, over, j onder bijvoeging dat de daarin heerschende taal vredelievender is, 1 dan men vrij algemeen verwachtte. De meeste onzer dagbladen spreken daaromtrent in gelijken geest, De Temps bij voorbeeld j merkt aan, dat de voorzitter Jackson zich wei stellig tegen het d?n 4den* samue!'zoon van klaas da en tannetje van antwerpen, a, 7» n. 1 1 J Geercruida en Adrians Carolinatweeling dochters van Joannes Babtist van de geven van eenige genoegdoening aan Frankrijk over zyne vroc- Cis£se,m Pielerae!Ia Ant0inett'3 Bo3, A ?8. - den sden. cm,., zoon van An- thonij Bodbijl en Cornelia de Jonge, D.187. den/den Pieter, zoon van Willem Plats en Geertrui Steenakker, D. 305. Maria Frederika, dochter van Geevard Braam en Pieternella jostina Emond, C. 2. Adriana Helena, dochter van jan .Üoensjn Somer en Johanna Alida Stokmans, C. 21. denpden. Janzoon van Gerar- dus Nicolaas Nagelkerke sa tannetje deWagter. D. 39. den iiden, Catliariha Joanna, dochter van Franciscns Anthonius Susijn en Catharina Francina Vaes, A. 249, den i2den, Hendrikadochter van Jan Romijn en jacomina Mallekote D. 63. Cornelia, dochter van Maarten Olree en Hendrika Romijn, B. 244. den i4den. Hendrikus josephnszoon van Johannes van Hove en Carolina Johan na Boone, B 132. den ióden. Blondina johannadochter van Franciscns Johan nes Allart en Isabella Klara Kornn, B 257. den isden. jan, zoon van Louis Versé en johanna de Koning, B 257. den 22sten. Johanna, dochter van Klaas den Nooijer en Lauwrina Maranus, D 293. -—Marcus, zoon van Frans de Jonge en Cornelia Reijnhout, D 174. —den 23sten. |ohannes jacobuszoon van Mari- nus Adriaan Ramondt en Anna Catharina Sonneville, B. sr. —den 24sten. Dirk en Judocns, tweeling zonen van Jan Smallegange en Susanna van Noord, D 117. den 2ssteii. Martinus, zoon van Petras Ma'rtinus Smolders en Neeltje Maria de Smit, A 167. Dug 11 van het mannelijk en 9 van het vrouwelijk geslacht, In het geheel 21 personen. Overleden: Den isten, Willem van der Wiele, oud 39 jaren, C 125, den 3de*. Klaas Geluk, ond 52 jaren, A 71. den 9den. Philip Pbilipse, oud 45 jaren, A 149. den i3den. Pieternella Antóinetta Bos, oud 32 jarenhuisvrouw van joannes Bab tist van de Casteel, A 78. den i4den, Cornelis van Koeveringe, oud 57 jaren in het Gasthuis, den isden. Tannetje Schoonaardoud 3 weken, dochter van Prina. B. 243. Jan Soetebieroud 62 jaren, D 269. den rpden.Geettrnid Van Waarde, oud 77 jaren, huisvrouw van Cornelis Zïtters C 146. —den 22s,ten Marinas Benjaminse, oud <5 maanden, zoon van Maria, C lór. den 24Sten. Martinüs Pouwelse, oud 72 jaren, in het Gasthuis. Margretha de Jonge ond circa 5 jaren, dochter van Johannes en Janna Visser, C 10 den 2Ssten. Cor nelia de Fouw, oud 76 jaren, wed joos Goossen, A 77. den2östen jan Versé oud 6 dagen, zoon van Louis en johanna de Koning B 237. den sSsten Sara Bannet, oud circa 9 jaren, dochter van Joseph en Ester Cohen, C 127. den 29Sten. Andriea Herpusy oud 27 dagen, zoon van Wilhelmus en Joanna Maria Plats, A 174. jacobus Maas oud 3 maanden zoon van Jan en Johanna Jacobs Kteïnenbeugel, A 250, Pieternella van der Bliek oud 32 jaren huisvrouw van Marinus Polderman, A 282. Adriana Biersteker, oud 23 jaren, in het Gasthuis. Dus 10 van het mannelijk en 8 van het vrouwelijk geslacht, In het geheel 18 personen. Gedurende het jaar 1835, zijn in de de Stad Goesen derzelver jurisdictie Gehuwd: 67 Paren. Geboren Ii9 van het Mannelijk "I 107 Vrouwelijk J geslacht. 225 In het geheel. Overleden 84 van het Manneljk -i 84 Vrouwelijk J geslacht. 168 In het geheel. 4 van het Doodgeboren iet Mannelijk "1 a-si-eh> Vrouwelijk J 2«lacbt> 9 In het geheel. In den loop dezer week werden het Algemeen Arm Bestuur en de Diaconie der Hervormde Gemeente binnen deze Stad, door eenen Menschenvriend in staat gesteld, eene buitengewone bedeeling van Brandstoffen aan hunne Gealimenreerden te doen. Dank hebbe den edelen Gever voor deze doelmatige gift in het tegenwoordige saisoen. Hij vinde eene aangename beloo ning in de bewustheid van te hebben welgedaan en zijn voor beeld vele navolgers. Goer, den 7 December 1836. H. C. PILAARRentm van het Alg. Armb C. PILAAR, Prases Diaken. Slbireriettiiett. 4 UIT de HAND te KOOPHet GROOT KOFFIJ HUISop de Groote Markt alhier, thans bewoond door Jongente bevragen bij F. J van SCHAVERBEKE, l-F a, ELE Loterij. Ten Kantore van J. P. BURGER zyn te bekomen en GEDEELTEN van LOTEN, voor de 167ste TER BOEKDRUKKERIJVAN F. KLEEUWENS,

Goessche Courant | 1836 | | pagina 2