N°i 3. GOESSCHE 1836. O U B A N T. Vrij dag 8 Januarij fccötuvcn m QLbmini&tv&ticn. PLAATSELIJKE VERORDENINGop het Begraven van Lijken in de Gemeente van Goes. '(Vervolg van ons vorig Nommer Art. 5. Het eerste gedeelte der eerste Klasse zal uitsluitend bestemd zijn, om bij verkoop van eene hierna te bepalen hoe veelheid grondsten kosten van den kooper te worden in- gerigttot gemetselde en met steenen overdekte graven ter beschikking van den kooperzijne Echtgenoot en hun ne Erfgenamen. In het tweede gedeelte der eerste Klassemitsgaders in de tweede Klasse zullen afzonderlijke graven kunnen ge kocht en gehuurd wordenrespectivelijk tegen betaling van zoodanigen prijsals bij tarief zijn vastgesteld. Art. 6. De graven zullen in reijen nevens elkander worden aangelegd, en de begraving in de 3e. Klasse altoos in eene geregelde volgorde, nevens de laatste begraving vervolgd worden. Op de steenen of zerken, waarmede de grafsteden zul len bedekt wórden, zal het nummer der rei en van het graf duidelijk moeten worden ingehouyven. Art. 7. Ieder graf in het eerste gedeelte der eerste Klasse en mitsdien de hoeveelheid grondswelke aldaar voor een gemetseld familie-graf kan verkregen worden zal bevat ten eene lengte van drié Ellen, en eene breedte van 1,75 LI zullende het aan den kooper vrijstaan, om twee zoo danige graven nevens elkander en mitsdien een dubbeld graf te koopendoch niet meerder. Ieder graf in het tweede gedeelte dei- eerste Klasse, als mede in de tweede Klasse Zal lang zijn 2 Ellen en breed 1,75 El. Voor koop-graven in het tweede gedeelte der eerste en in de tweede Klasse, zal echter eene meerdere breedte kunnen verkregen worden mits niet minder dan eene El en niet meerder dan twee Ellen boven de voren opgege- vene breedte van een graf, tegen supplitie als bij Tarief is bepaald. fgrArt. 8. Uit hoofde van de gesteldheid en niet hooge ligging van den grond zal dezelve zonder speciaal consent van Burgemeester en Wethouders niet dieper mogen worden uitgegraven dan om twee lijken boven elkander te plaatsen. De grafkuilen ter diepte van twee lijken uitgegraven zijn- dé zullen niet te min na de begraving van het eerste Lijk dadelijk met aarde moeten worden aangevuld. TWEEDE AFDEELING. Van het Begraven van Lijken. Art. 9. Behalven de schriftelijke toestemming bij Art 20. van het Provinciaal Reglement gevorderdzal geen Lijk mogen begraven worden dan na dat aan den Opzigter over de begraafplaats zal zijn gebleken dat de verschuldigde regten zijn betaald, of geene regten verschuldigd zijn. Art. 10. Het begraven van Lijken, in kisten met schuinsche dekselsis verboden. DERDE AFDEELING. Van den tijd der Begraving. Art. 11. De uren voor de begrafenis van Lijken in deze Ge meente worden bepaald op iederen werkdag van des voormiddags acht tot des namiddags ten een uren. (Het vervolg in een volgend nummer.) BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Gors en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennis van de Inge zetenen dezer Gemeente. Dat de patenten over het dienstjaar 1835 0ooPcm*e van l0* Mei 1835, tüC ultimo April 1836), aangevraagd óver het i^en 2.*- kwartaal van dat jaap, ingevuld gereed liggen en tot derzel- ver afritte ter Stads Griffie zal worden gevaceerd, gedurende de loopende maand Januarij, dagelijks, uitgenomen des Zondags, dtó voor middags van 10 tot 12 uren. Wórdende de belanghebbenden vermaandom die afhaling in persoon te verrigtenen zich den bepaalden tijd te nutte te •maken, ten einde van alle kosten bevrijd te blijven daar Hun Ed Achtb. verpligt zijn, volgens art 2 van Zr Ms. besluit van den 17 October 1820, om de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve door eenen Deurwaarder der Directe Be lastingen, onverwijld aan de Patentpligrigen te doen uitreiken, tegen betaling van tien Cents w waartoe'dan ook roet den 1 Februarij eerstkomende en vervolgens zal worden overgegaan. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 7 Januarij 1836. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. Staitedftlotib.- Bf.rlijn den 1 Januarij. Uit Petersburg schrijft men van den 22 December: Den 6 dezer den dag van bet naamfeest van Z. M. den Keizer,♦was er in de kerk van het winterpaleis dienst, welke HH. MM, de Keizer en Keizerin-, HM. Keiz, HH, de Grootvorst croon" opvolger, de Grootvorst Michaelde Grootvorstin Helenade Grootvorstin Olga Nicolojewna en Prins Peter van Oldenburg bijwoonden De leden van den Rijksraad de ministersraads- heeren, generaals, staf en hoofdofficieren der garde, van het Ie* ger en de 'vloot, de hofbeambten cn verdere aanzienlijke perso> ncn van beider kunne waren daarbij tegenwoordig de dames in russische nationale kleederdragcde heeren in parade uniform. Na het einde van den kerkdienst ontvingen HH. MM de gelukwen- schen vid de leden der heilige synode in de kerk, in de zaal van Peter den Orooten. Daarna werden in de vertrekken van H. M. de Keizerinin de zoogenaamde gulden kamerde dames en de overige personen van hoogen rang tot de handkus toegelaten des avonds was de stad verlicht." Het Keizerlijke hof heeft, wegens het overlijden van H K. H. de Prinses Katharinavan Montfort,zuscer van Z M, den Ko ning van Wurremberg, voor acht dagen den rouw aangenomen. Bij een keizerlijk rescript van den 6 18) zijn 23 generaal-majoors toe iuite ant-generaalsen 6 kolonels tot generaal majoors benoemd. Door den rijksraad is bepaald geworden.; dat de tegenwoordige koers der kroon van het russische goudgeld en de zilveren roe bel ook voor het jaar 1836 onveranderd zal blijven. Volgens hier (te Berlijn) in omloop zijnde geruchten, be vindt zich H. M, de Keizerin van Rusland wederom in gezegen- den toestand Te Leipzig is den 27, met veel geestdrift, de verjaardag van Z. M. den Koning van Saksen gevierd geworden. Die Mo narch zoo als men weetde oudste der regerende Vorsten in Europa, heefc thans .zijn 80 jaar bereikt. Uit Rome wordt gemelddat de gemeenlijk in December plaats hebbende promotie cot kardinaals, tot in de eerste maan den van 1836 uitgesteld is; alsdan zouden ook onderscheidene prelaten met het purper bekleed worden. Te Napels worden wederom aan het verblijf van vreemdelin gen moetje! ijk heden in den weg gelegd. De Napelsche gezant re Rome mag geene reispas onderteekenenzonder daartoe eerst verlof uit Napels bekomen te hebben, en, om dit te bekomen., moet men den waarborg van een' gezant of van een solide han delhuis hebben. Die maatregelen zijn aan geene staatkundige re denen, noch aart de choleramaar alleen aan den franschen dich- rer Dumas toe te schrijven aan wien het verboden werd naar Napels re reizen, en dié zich evenwel lang te Napels en op Si- ciiie heeft opgehouden; zonder dat zulks ter kennisse van de re- vering is gekomen, immers niet voor dat hij reeds naar Frank rijk teruggekeerd was. Thans moeten dit alle reizigers boeten, ofschoon men wii dat hoofdzakelijk op de Franschen een waak zaam oog gehouden wordt Londen den 2 JanuarijOnze dagbladen geven zich aan uitgebreide, vergelijkende beschouwingen der aanspraken van den Koning dér Franschen en van den generaal Jackson over. De Times huldigt, tegen gewoonte zeer de taal, in Amerika gevoerd en legt daarentegen Lodewijk Philips dubbelhartigheid en geveins- heid te laste. Hij geeft te verstaan dat deze Vorst slechts de bemiddeling van Groot Brirtanje gezocht heelt om nieuwe uit stellen te wett'gen is zeer verstoord op lord Palmerston over de gereede aanvaarding van die bemiddeling, en zegt, dat de Ver- eenigde Staten nadat de heer Ba'ton aidaar zal zi]n teruggekeerd eene voorbeeldige gematigdheid aan den dag zullen gelegd heb ben, wanneer zij niet tot krachtdadige maatregelen zullen zijn ge komen in eene zaak, waarin regtvnardigheia en inschikkelijkheid geheel aan hunnen kant zijn. Ten slor.ee gispt de Times de uit drukking, in de fransche troonrede voorkomendeover Algiers, T y -

Goessche Courant | 1836 | | pagina 1