onder anderen door het vereenigen van de secretary van Staat met het kabinet des Konings; doorliet verminderen van de uitgaven der gewestelijke besturenhet verminderen van de aanzienlijke kosten van het hooger onderwijseene besnoeymg van de pen sioenen het op eene kleinere schaal brengen van de gezantschap pen in ZwedenDenemarken en bij bet duitsche verbond (ter wijl tevens is aangemerkt, dat het min wenschelijk schijnt, Oud- Nederland nog door geborene Belgen te doen vertegenwoordigen:} het inkorten van de kosten der nijverheid, thans nog geraamd op f 240,000, en eene vereeniglng van het kadaster met de registratie. Ten aanzien der middelen heeft men zich vooral verklaard te gen hec opnemen onder de gewone middelen van de uitkeering uit de koloniale kas, waarop met geene zekerheid is te bouwen, ;en heeft men den wensch uitgedrukt, dat de mededeeling nopens den toestand van de geldmiddelen der Overzeesche Bezittingen openbaar worden gemaakt. Ten deze heeft de vermindering der ïo opcenten op het personeel de vraag doen ontstaan, of het wel zake was dit middel alleen te ontlastenen of daarop niet hetzij al de middelen, hetzij de grondbelasting én de patenten gezamenlijk hetzij een dier beide middelen afzonderlijkmeer dere aanspraak mogten maken, vooralwat de grondbelasting be treft omdat de kwijnende toestand des landbouwsnaar men ver klaarde zoodanige verligting van lasten dringend vorderde. Men heefc al verder nog vele bedenkingen gemaakt tegen de ramingen der middelen en het er voor gehouden, dat deze niet juist waien. Haarlem, den 16 November. Naar luid der overgelegde sta ten aan de kamer der belgische gedeputeerdenrelt het belgische leger, 'tvvelk men onder de wapenen denkt te houden, 45,981 itian* waaronder ruin 28,300 man infanterie, 7,750 man ruice- rij7,460 man artillerie en 1,220 man gensdarmes. Met ver verlof zullen afwezig zijn 28,780 man infanterie, 556 man rui- tery en 49° man artillerieen nog daarenboven zal men steeds binnen 14 dagen, over een reserve van 23,000 man infanterie kunnen beschikken, weshalve de geheele krygsmagt, naar luid dier stat' nruim 99,000 man zal bedragen. Goes, den 19 November, Gisteren is alhier de jaardag van H M, de Koningin, en die van Neêrlands onafhankelijkheid op de gewone wijze gevierd geworden. 1 - 1 tt:~ -■ - ,sss Qbvevtcntim. V JN NAAM DES KONINGS. VERKOOPING Ter rol der gedwongene Onteigeningen varn de Regtbank van Eersten Aanlegzittinghoudende te Goespro vincie Zeeland. I. Van een HUIS met STALSCHUUR en REMISE met den Grond daarbij behoorendestaande en gelegen re Sas van Genei zijnde N.° 95,10 de Wesrstraac. belendende Oost de StraatZuid en Noord de Weezen van Dries- schenWest de Barakkenop den Perceelsgewijzen Ka dastralen Legger bekend onder Sectie C N.° ar* en 212, zijnde vroeger een Logement geweest, genaamd de Maagd van Gend, thans in gebruik voor eene Militaire Kazerne. Dit Huis heefc zijnen ingang aan de straat door eene dub bele houtedeur, boven dezelve een ovaal glasraam, heb bende ter linkerzijde aan den ingang twee schuiframen met gewone glasruiten ieder met twee houce slag vensters en ter regterzijde twee kruis kozijnen mee ramen en gewone glasruicen, ieder met twee houte slag-vensters daaropvol gende eene dubbele houce deur zijnde de ingang naar het Erf, Tuin en Stal en daarnevens een openslaand venster met kleine glas ruiten in het lood mee twee houce slag- vensters; zijnde het gedeelte ter linkerzijde van den ingang van het huis zonder verdieping op de zolder een dubbel openslaand dak venster met glazen ramen, het overige bevat eene verdieping hebbende drie kozijnen ieder met twee openslaande glazen-vensters, boven hetzelve de zolder met een dubbel openslaand glazen dak venster; zijnde het Huis van steen opgetrokkengroen geschilderd en met roode pannen gedekt II. Van een HUIS en ERVE, staande en gelegen te Sas van Gendzijnde N.° 60aan de Oostzijde van de Haven, belendende OostEmanuel CornellsNoordhet Pasto- rijhuis der Hervormde KerkWest, de Haven Kadastraal Sectie C. N.® 378 bewoond door den Kapitein Bassing. Dit Huis heeft zijnen ingang aan de Haven door eene deur zijnde een kruiskozijn met kalf, boven dezelve een vier kant venter met kleine ruiten, ter linkerzijde van den ingang een dubbeld raam mede met kleine ruitenbene den hetzelve den ingang naar den keldermet eene dub bele deur, ter regterzijde van den ingang twee openslaan de ramen met grooce ruitenhebbende eene verdieping met twee schuiframen met kleine ruiten op de zolder een dak-venster met een openslaand glazen en een hou ten venster. Het Huis is van steen opgetrokken, groen geverwd en met roode pannen gedekt. III, Van een HUIS en ERVE staande en gelegen te Sas,van Gendzijnde N 0 104, in den Zuidhoek van de Markt, belendende Oost. den heer Bruno van deWatijne, West Dominions Verschaf el, Noord de Markt, Kadastraal Sec- %x c. N-° -02 bewoond door Jacobus de Klerk f werk man. Dit Huis heeft zijnen ingang van de Markt door eene onder en bovendeur, boven dezelve een vierkant hou ten raam met gewone ruicenzijnde een kruiskozijn me: kalf, ter regterzijde van den ingang in het kozijn een dub bel glazen raam met gewone ruicen en daarnevens een raam, de bovenhelft de glazen in lood en de benedenhelft in hout, tusschen beide vensters; een welput met keel houte kozijn en deksel^op de zolder een dakvenster mee dubbele openslaande houten deuren, voorts een uitsprong op de linkervleugel van het Huis, zijnde een Secreet met afdak, gedekt benevens het Huis met roode pannen, geheel van steen opgetrokken en gewit. IV. Van een STAL of SCHUUR staande en mede gelegen in Sas van Gend, zijnde N.° 125 op de kleine Markt, belendende Noord die kleine Markt, West, Dominions Verschaf elOostJohannes de GrofKadastraal Sectie C. N.° 161 in gebruik bij Jacobus Dierikx werkman. Deze stal beeft zijnen ingang van de kieine Markt door eene dubbelé houten of mendeur, aan de linkerzijde van den ingang een houten slag-vensreren aan de zolder een houten dakvenster met deur, zijnde hetzelve van steen opgetrokken, gedeeltelijk rood geverwd en met roods pannen gedekt. Alle welke Goederen in voorzeide Gemeente Sas van Gend, Arrondissement Goesgelegen, coebehoorende aan de Gearres teerden JOHANNES PETRUS WILLEMS, voormaals Her bergier en Logementhouder te Sas van Gendtijde het bevel wegens krankzinnigheid geconffneerd te Middelburg en gerepre senteerd door zynen VoogdJozephus VermandeiRijks Ontvanger te Z'aamslag, en zijne Huisvrouw Johanna Maria van Theemse ook Theemsche, regtens bij haren man én dus bi) deszelfs Voogd gedomicilieerdten laste van welke dezelve bij Proces Verbaal van den Deurwaarder Pieter Jacobus Kruijssevan den 31 Jalij l&251 ten verzoeke van Jufvrouw FELICITA du BOSCH we duwe van Bernard Willemsrentenierscer wonende te Gendin beslag zijn genomen bij Executie met overgifce van Kopijen vari voornoemd Proces Verbaal den 1 Augustus te Hulstgeregis treerd, aan den Burgemeester vart Sas van Gend, dén heer W. J. J. van Frankenberg en Protschlitz. en aan den Griffier van het Vredegeregt te Axelden heer H. S van Diggelenterwijl dit Beslag is overgeschreven ten kantore van Hijpocheken te Goes den 8 Augustus daaraanvolgende, deel 2N,® 3, en ter Griffie van bovengemelde Regtbank den zeventienden van evengemelde maand. De eerste openbare voorlezing der Memorie van Las ten en Voorwaarden zal ter voorzeide Rol by de Regtbank ten Stadhuize te Goesop Dingsdag den twiatigscen October 1835, des voormiddaga ten tien ure geschieden zijnde Mr J. C van der MEER MOHR, Advocaat wonende op de groote Markt ie Goes, aangesteld als Procureur voor de Arrestante. Gedaan te Goes, den 18 Augustus 1835. (geteekendj J. C. van der MEER MOHRf, Advocaat Procmeur. N° 227. Geregistreerd met twee renvooijen te Goes, den achttienden Augustus achttienhonderd vijfendertig, deel twaalf, folio honderd vijf en dertig, verso, vak zes, ontvangen voor regt en opcenteneene gulden tien en een halve centsals Regt/0,80 38 Opcenten 0,30s 1,1 o5 De Ontvanger (geteekendj de KANTER, De Griffier bij de Regtbank van eersten aanleg zitting hou dende te Goes Provincie Zeeland, verklaart dat een Extract gelijk aan het tegenwoordige op heden door hem is aangezet ge worden ter vierschaar dezer Regtbankter plaatse daartoe bestemd. Goes, den 19 Augustus 1835 geteekendj P. v. DALEN, c. g. N.° 177, Geregistreerd zonder renvooijen te Goesden ne gentienden Angustus 1800 vijf en dertig, deel vijf en twintig, F.® 27vak eenontvangen voor regt en opcenten eene gulden tien en een halve cents. 1,1 o5. De Ontvanger (geteekendj de KANTER. Boven en bebalven de Lasten en Voorwaarden in de afgekon digde Memorie van Lasten omschreven is het eerste perceel van voorschreven Gearresteerd Goeddoor de Executante gesteld op den prijs van tien guldenhet tweede op den prys van tien guldenhet derde op den prijs van vijf guldenen het vierde perceel op den prys van vijf guldenzijnde de dag voor de Proeparacoire toewijzing bepaald op Dingsdag den achtsten De cember dezes jaars 1835, ^es morgens ten tien uren, ter Vier schaar vermeld te Goes, J. C. van der MEER MOHR Advocaat Procureur V Allerbeste SCHAAL- en MAAT-KOLEN, te beko^ men, te Zierikzee bij JAC5- van den BROEKE. J. A van BUREN, is uitgepakt in de Korenbeurs Te Goes* bij F. Kleêuwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1835 | | pagina 2