N\ 02 GOESSCHE Maandag C.Ö.U RAS T, 16 November. Besturen en Stbmini^vaticw. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte.- van dien brengen ,^ter voldoening aan Zijner Ma- jesteits Besluie van den i Maart 1831N.° 14 ter kennis v-an de Ingezetenendat de door Hun Edel Groot Achtbaren de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provinciegearresteerde Re* kening dezer Stad, over het jaar *833 met de daartoe betrek king hebbende Begrootingop de Maandagen en Vrijdagen ge durende het overige gedeelte der, loopende maanddes voormid dags van tien tot des namiddags te een uré, ter Stedelijke Se cretarij ter visie zal liggen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 14 November 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stad Secretaris, L. DE FOUW, Jz. PUBLICATIE BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen bij deze ter kennisse van derzei ver Ingezetenen Dat de Commissie tot de Oeconomische Spijsuirdeeling binnen deze Stad, bestaande uit de Heeren: J, IV. Hecking, 'President Mr. M P. BlaaubesnVice Prêsidenr, J. de LeeuwJde JonghP. Vervenne Nz.J. PiepersJ. PV. van Kerkdijk C. Oversla ijs, L. C de Peval en H. C. PilaarSecretarishare weldadige werkzaamheden weder zullende hervattenrot dat einde aan de huizen der Ingezetenen Biljetten zullen worden rondge bragt en weder opgehaald, op welke de inschrijvingen tot in standhouding van deze allernuttigste inrigtingzullen worden ver zocht. De Heilzame uitwerkselen van deze instelling, welke voorna melijk door de ruime deelneming en ondersteuning der Ingezete nen opgerigt» en gedurende Negentien Jaren staande gehouden iszijn te algemeen bekend en door de ondervinding bekrach tigddan dat het noodig zal zijnom bij deze op nieuw door drangredenen de mededeelzaamheid der Ingezetenen optewekken. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dan ook, dat deze kennisgeving genoegzaam zal zijn, om ruime inschrijvingen te doen plaats hebbenen daardoor de Commissie nadermaa! in staat tesrellenom, een aantal behoeftige huisgezinnen van Ge zonde en Voedzame Spijze te voorzien en voor gebrek te bevei ligenmitsgaders om daar door ook de bestaande maatregelen tot voortdurende wering der Bedelarij te helpen handhaven. En opdat deze algemeen bekend worde, zal daar aan op de gewone wijze publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Stadhuize van Goes deu 14 November 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris L. DE FOUW, Jz, NIEUWSTIJDINGEN. 2}uitscftlnnb. Frankfort, den 9 NovemberIn brieven uit Weenen, tot den awordt stellig tegengesprokendat het hertogdom Parma door de aartshertogin Maria Louisa aan den hertog van Lucca zou afgestaan worden. Z. M. de Keizer heeft besloteneven als wijlen Hoogstdes zelfs vader, wekelijks een openbaar gehoor te verleenen, waar toe een ieder, na zich alvorens aangedienden de oorzaak zijner komst opgegeven te hebben, zal toegelaten worden. Er zal thans in Oostenrijk een begin gemaakt worden met de vroeger vernielde verbeteringen in de uitrusting van het leger. Reeds is daarcoe eene commissie benoemd. Uit Konstantinopel loopende berigten tot den 25 der vori ge maand. Dezelve houden weinig belangrijks-in 'Men had eindelijk iets met meerdere zekerheid van den aanstaanden rege rings vorm van Servie vernomen. Men hield het er voor, dar de constitutie, waarvan zoo veel gesprokenis, niet alleen gewij zigd, maar geheel ter zijde zou gesteld worden De vroegei omtrent Servie verspreide geruchten worden in genoemde berig ten uit Konstcminopelalsmede in een officieel artikel der Ser vische courant, stellig tegengesproken. Het slot van dit artikel luid: aldus: Vorst Milosck is de eenige gezagvoerderen alle overheden van Servie zijn door hem benoemd Alles bestaat naar het mo narchale grondbeginsel, waaronder zich Servie, onder de opper heerschappij der Porteen de beschermende Russische monarchy, gelukkig vindt, Niemand anders heeft in Servie eene staatkun dige raagt, Alle overheden en alle personen zijn door een naau- wên 'band aan elkander vereenigd, en allen staan onder het ge- bied van Vorst Milosckdien God bij zijne terugkeer in het Vaderland, en in deszelfs volgende levensjaren aldaar, zegenen 1« moge Uit Scutari wordt van den 16 gemeld, dat de Porte den ge- haten Hafiz Pacha afgezet heeft; zulks had aldaar veel genoe gen verwekt Als zijn opvolger noemde men Osman-Pacha van Kaisarich. Deze was algemeen als een zeer beschaafd en regr» vaardig mensch bekend Dit besluit werd algemeen aangemerkt ais een bewijs, dat de Porte aan haar voornemen, overal ver- beteringen in te voeren en een ieder regt te laten wedervaren, getrouw wil, blij ven. Men hield heter dan voor, dat zulks van den besten invloed in de opgestane gewesten zou zijn. (Uit het Pruissischeden 3 November„De Zllge- meine Zeitung behelst een schrijven uit Londen, waarin het als mogelijk beschouwd wordt, dat de conferencien o/er het Hol- landsch Belgisch vraagstuk wederom geopend zullen worden, daar het Engelsche kabinet geneigd is, tot de Mogendheden van hec vaste land toe te naderenen zich omtrent dit Belgische vraag stuk meer verzoenend dan vroeger te beroonen. Wij weten niet in hoeverre dit berigc geioof verdientwij vermeenen echter, dat, wanneer men te Londen werkelijk de noodwendigheid inziet om tot eene schikking re komen, en men wenscht aan de on aangename geschillen tusschen Belgieen Holland een einde te maken, het voorzeker van het Bntsche kabinet afhangtde conferentien wederom aangeknoopt te zienwelke door de meer dan gewone hardnekkigheid var. dat kabinet afgebroken werden. Wij geloo- ven te kunnen verzekeren, dat de te Toplitz vereenigd geweest zijnde Monarchen door den meest vredelievenden geest geieid niet weigeren zullen andermaal in beraadslagingen te treden zoodra zij eenigermate de overtuiging bekomendat zij zich niet wederom in eene eindelooze onderhandeling inlaten waarbij elke stap nieuwe moeijelijkheden met zich voert, welke bij een goe den wil gemakkelijk vermedenof uit den weg kunnen geruimd worden. Het ligt, nier aan de Mogendheden van het vaste land dat de Koning, -in Hoogstdeszelfs troonrede bij de opening der Hollandsche Sraten-Generaal de schikking met Belgie niet heeft kunnen aankondigen, of als nabij voorstellen. Is bet aan het En gelsche kabinet dds ernst, in den loop der tegenwoordige parle mentaire zitting van Holland, zoo veel mogelijk bij te dragen tot oplossing vaneen vraagstuk, welks niet schikking voor Hol land en voor Bejgie zoo nadeelig is, zoo kan zulks der Mo gendheden van het vaste land niet dan welkom zijn. Dat hec in het belang van Engeland ligt, hier eene uitkomst, tot bevredi ging van alle partijen te bewerken lijdt geen twijfel en in zoo verre wi/len wij gaarne het berigt van den londenschen cor respondent der Allgemeine Zeitung aannemen en hopendat men re Londen tor andere gevoelens gekomen is en zich met de welmeenende bedoelingen der overige Mogendheden wenschc te yereenigen. - Uit Kopp'enhage wordt dd. a November het volgende ge meld.: Bij den hofkassier te dezer stede is onlangs een kas deficit ont dekt ten beloope van ruim 50.000 rth,ten gevolge waarvan hij oogvnblikkelijk van zijn post ontzet en in hechtenis genomen werd de kassier speelde sterk in de loterij en had tot dat einde de in zijne kas re kort komende gelden gebezigd. De Deensche regering heeft onlangs mededeelir.gen gedaan, uit welke blijkt, dat de financien van dat land zich in een zeer ongunstigen toestand bevinden. Onder de middelenwelke haar ter aanvankelijke herstelling van dat gebrek, zijn voorgeslagen, behoort de vermindering der civiele lijst het vervangen der am bassadeurs aan vreemde hoven door zaakgelastigden, hec afdan ken van een gedeelte der troepen en oorlogschepen, het intrek ken'van vele pensioenen, en eindelijk het verkoupen der kolo niehin Oost- en West Indien en op de kust van Afrikavoor welke gezamenlijk 1 go,000 rijksdaaldersin uitgave gebragt?zijn7ien die op verre na zoo veel niet opleveren. Uit Berlijn meldt men dd 7 November hetgeen volgt: In de Preussische Staats-Zeitung leesc men het volgende, door de criminele commissie van hec koninklijk stödgeregc der residentie ondertcckende bekendmaking. Dc oproerige voorvallen

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1