4) c N". GOESSCHE C O R A M T. NIEUWSTIJDINGEN. Berlijn den 28 OctoberDe afdeelingen van de russiscbe garde infanterie die aan de manoeuvres cc Kalisch hebben deel genomen zijn den 17 dezer na eene gelukkige vaart van Danc- zig naar Kronstadtte Petersburg teruggekomen. De afdeelin gen der kavallerie worden in den aanstaanden winter terug ver wacht* Frankfort, den 29 October. Het dagblad van Augsburg behelst een bijzonderen brief uit Londen van 20 October, waarin geklaagd wordt, eensdeels, dat Frankrijk zich meer en meer van Engeland schijnt te willen verwijderen, en anderdeels, dat de zoo genaamde noordsche mogendheden den eersrgenoemden Staat zoo veel mogelijk vleijen, en daarentegen Engeland verwaarloozen De schrijver meent, dat dit een en ander vooral ook laarstélyk bij gelegenheid van de bijeenkomst van de monarchen en minis ters te Toplitz weder in het oog is gevallen, en meldt, dat, ofschoon Frankrijk evenmin als Engeland aldaar vertegenwoordigd is, eerstgenoemde Staat echter aldaar vrienden en warme voor standers geteld heeft, terwijl de britsche staatkunde er als het wa re zonder voorspraak en uitzondering veroordeeld werd. Hij meent dat onder dusdanige omstandigheden eene aanmerkelijke verande ring in het kunstige raderwerk der europesche staatkunde geko men is, welke nu nieuwe maatregelen verèischt, en dat daarbij Engeland in de eerste plaats zich moeite moer gevenom Frank rijk niet geheel van zich te vervreemdenen het spoor van dir Rijk moet volgenzonder echter met hetzelve tot in de diepten van het geheel verouderde neer te dalen. Daartoe Caldus ver volgt de engelsche berigtgever) maakt men zich gereed, nade- maal, gelijk verzekerd wordt, eene toenadering tot het kabinet van 's Gravenhage zal beproefd worden deweike, nadat men in het zekere onderrgt zal wezen nopens de ware bedoelingen van den Koning der Nederlanden, ligtelijk de hervatting van de con- ferentien over de 'belgisch hoiiandsche ttvist-zaak kan ten gevol ge hebben vermits ons kabinet', ofschoon hetzelve hieromtrent geene stellige mededeelingen bekomen hééft, echter op eene zij delingsche wijze heeft vernomen, dat te Toplitz gesproken is over her hervatten van die conferentienzoodra men zich dezerzijds (namelijk van de zijde van Engeland, hetwelk in der tijd de de conferentien heeft afgebrokendaartoe bereid zal toonen en zich niet volstrekcelyk tegen eenige gunstige bepalingen, die aan Holland moeten worden toegestaanzal verzetten. Dir laatste kan en zalna de verandering van den staat der za ken, bezwaarlijk ons doel wezen,* indien vroeger, ten gevalle van het nieuw belgische koningdom en ter bevestiging van den July troon de hollandsche belangen hier misschien niet zoo on voorwaardelijk in bescherming zijn genomen als door de noord sehe hoven gewenscht werd, dan zal men elkander nu mis scnien beter verstaan en bereidwillig elkander te gemoet komen in punten ten aanzien van welke té voren ondanks alle aange wende moeite, geen gelukkig resultaat te bereiken was1" Londen, den 31 October Uit Lissabon heeft men hier be rigten van den 17 dezer ontvangen inhoudende, dat de portu- gesche troepen, die naar Spanje bestemd warende grenzen nog niet waren overgetrokken maar dat derzei ver sterkte van 6000 tOT 10,000 man vermeerderd was. Parijs, den 30 October. Het ministeriele ochtendblad be helst een vrjj uitgebreid betoog, waarin beweerd wordt, dat de Vrijdag 6 November. Muitethlnnb. Z. M. de Keizer van Rusland is, na de by Bresc vereenigdi troepen in oogenschouw genomen te hebbenden 20over Zy tomir, naar Kiew vertrokken. Uit Odessa meldt men, dat de gouverneur, graaf Woron- zoflr., den 7 aan den engelschen gezantlord Durham een luis terrijken maaltijd heeft gegeven. De graaf heeft de gezondheid des Konings van Engeland, en lord Durham die des russischen Keizers ingesteldmet bijvoeging van den wenschdat de vriend schappelijke betrekkingen tusschen de beide mogendheden altijd bestaan mogen, (Deze berigten welke van russischen oorsprong zijnstrek ken geenzins ter bevestiging van hetgeenin brieven uit Kon- stantinopel van engelschen oorspronggemeld wordt van mis verstand en twist tusschen lord Durham en den gouverneur Wo ronzojf, ter zake van de wijzewaarop die gezant te Odessa zou ontvangen zijn. In die brieven wordt onder andere gemelddat de stoombootwaarop de gezant aankwam niet met saluutschö ten begroet isen dat de russische bevelhebberop het beklag deswegens, zich verontschuldigd heeft met het zeggen dat de engelsche admiraal-vlagnog nooit in de Zwarte-zee vertoond zijndete Odessa niet terstond herkend was De berigten uit Konstantinopel loopen tot den 7. Vorst Mi torch maakt aansta! ren tot zijn vertrek. Den 2 heeft de Reis Effenri] aan den Sultan een feestmaal gegeven, wdarbij Z. H. aan denzelven zijn portret ten geschenke heeft gegeven De Russische generaalgraaf Stroganof^ zou binnen weinige dagen verder naar Odessa reizen. De uit Weenen terugkeerende Turk- sche gezant, Mmed-Vachz, werd den n of 12 te Bucharest verwachc. Men meldt uit Dètmold van. 20 October het onderstaande Hoe diep een mensch, in den afgrond des misdrijfs kan verzin- ken zoodra schaamte en vrees voor den eersten stap is overwon nen daarvan levert het 'volgende verschrikkelijke geval, hetwelk dezer dagen in de naburige badplaats Meinberg is geschiedeen nieuw droevig bewijs. Sedert eenigen tijd leefde de daar woon achtige veehoeder B -een man van zestig jaren, die reeds herhaalde malen wegens veedieverij was bestraft geworden, in onmin met zijnen oudsten zoonomdat deze hem bad verraden. Niet lang geleden had hy in het bijzijn van verscheiden getui gen hem bedreigd, zijne woning boven zijn hoofd in brand te zullen steken. Deze bedreiging werd in den nacht van den 14 dezer ten uicvoer gebragt. Geiijk te denken was viel het ver moeden op den ouden vaderdie in de gansche gemeente gevreesd was. Men zocht hem in zijne woning, doch vindt hem niet, en bemerkt spoedig dat hij hij met zijne 26 jarige dochter, die zijn huishouden waarnam was ontvlugt. De landstorm worde opgeroepen en overal in den omtrek nasporingen gedaan, alles te vergeefs, men orrdekt niets van hem Doch zondag ochtend den 18 dezer, hoorden eenige kinderendie in eene oude schuur speelden op den zolder zuchten en reutelenwaardoor zij ver schrikt huiswaarts vloden. Zij verhalen hunnen ouders wat zij gehoord hebben, men doet Onderzoek, en ziedaar: Op den- zol der der schuur liggen de oude man en dochcer in hun bloed te badeneerstgenoemde haduit vrees voor vervolging wegens brandstichting, het meisje den hals afgesneden en zich zeiven een wonde toegebragt, waaraan hij des anderen daags overleed. Deze oude booswicht had dus diefstal, brandstichting, kinder moord en zelfmoord gepleegd. - De britsche vlooc van den admiraal Rowley lag in de eer* ste dagen dezer maand bij het eiiand Zante.Met eene scoom- boor, welke dit berigt uit de Middellandsche zee heeft aange» bragten den 20 Cadix heefr aangedaan heeft men hier tevens de tijding ontvangen (welke mee de over Frankrijk ontvangene berigten overeenstemt) dat destijds de gemoederen in die stad openhjk ten gunste van de Koningin regentes en van het bestaande ministerie gestemd waren en dat hetzelfde in geheel Andalusie het geval was;... de meniite was alom gezind, otn de wapenen tegen de Carlis'ten optevarcen. Uit Lissabon wordt gemeld dat het huwelijks*ontwerp der Koningin met den Prins van Saxen-Conburg mislukten het oog thans weder op den Prins MaximUiaan van Leuchienberg schytic gevestigd re zijn. In geen land zijn misschien de tweegevechten zoo'jveelvul- iig en zoo moorddadig ais in Louisiana Het volgende verhaal, getrokken uit de Cincinnati-Postlevert een nieuw en^treurig bewijs daarvan op Een Luitenant ter zee, die dezer dagen de rivier aan boord eener stoombooi opvoergeraakte in geschil met drie passagiers van Arkansas, waarvan twee hioeders waren^Terstond werd door een der broeder een duel voorgesteld, en de Luitenant, ondanks zijn verzoek, zag zich genoodzaakt eenen getuige onder de pas sagiers te kiezen, en zich met de strijdlustigen te doen ontsche pen. Bij het eefsre schot kreeg de Luitenant eene kogel in de heup; maar hij was daarmede niet re vreden brandde op zynen vijand los en deze v:e! dood neder De tweedeóra zijn broe ders dood te wreken, stelde zich-insgelijks bloot aan her vuur des Luitenants, die ook hem bij het eerste sctioc doodde. Hier op begon dit bloedtoonee! er in de daad verschrikkelijk uit te zien; .de d rde namelijk dwong nu den getuige des Luitenants de wapenen in de hand te nemen en joeg hem eenen kogel in de borst; maar de verbittering van den officier kende nu geene palen meer en hoewel uitgeput door bloedverlies, vond hij nog de kracht zich met zijnen vijand te nieten en hem doodelyk te wonden. Het dagblad dat deze bijna ongeloofelijke bijzonderheden me dedeeltvoegt er bij dat de Luitenant zich te Louisville bevindt en dat men hoopt zijn leven te redden. Jfratïferijk.

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1