N°. 86. nieuwstijdingen. mirsN\^ (jT.WOO-N GOESSCHE Maandag COUR A W T. 26 October. ÜScsturcu tfu Qlbmitirslfattcu. ADVERTENTIE. Door het overlijden van Laurus van Hoornvakant gewor den zijnde de bediening van Keurmeester van het Vleesch en het Slagtveebinnen deze Stad worden, de genen welke genegen zijn naar die bediening te solliciteren uirgenoodigt, zich daartoe bij biljettenin eene op Stads Griffie geplaatste bus% aantemelden voor Zaturdag den gt dezer maand. Goes, den 24 October 1835. Burgemeester en Wethouders der Stad Goes J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris L. DE FOUW, Jz. aSnitefManb. Berlijn, den 18 October. Men zegt, dat Z. K. H.Prins Alben van Pruissen, nadat hg uit de Nederlanden zal terug gekomen zijn, voornemens iseene groote reis naar Italië te doen Hoogstdezelve zou bij gelegenheid ook een bezoek bij het hof van Weenen, en eenige hoven van Zuid Duitschland afleggen, De onderwerping van Scutari bevestigt zich ten volle. Men heeft er te Konstantinopel het officiële berigt van ontvangen. La tere berigten uit Scutari, van den 21 September, te Triest ont vangen deelen mededat de intogt der troepen van den Groo- ten Heer te Scutari in de beste orde is afgeloopen. Te Kon stantinopel neemt de pest voortdurend af. Uit Syrië vernam men weinig van aanbelang. Ibrahim'pacha houdt zich steeds met de nfeuwe organisatie van dat land bezig. In de jongste tijdingen uit Athene, van den 19 der vori ge maand, wordt zeer over den gezondheidstoestand geklaagd. Ér zijn steeds vele zieken en de sterfgevallen vermeerderen. Frankfort, den 18 October. Berigten uit Weenen van den 11 dezer luiden als volgtDe onverwachte komst van den Keizer van Rusland behoorde weder tot die verrassingen, wel- lté' deze monarch zoo zeer schijnt te beminnen. De Keizer <A is onder een gestreng incognitoals adjudant van den Vorst van Lkhtensteinherwaarts gekomen, en had, om te beter onbekend te blijven, de vorst de regterhand gelaten. Giste ren middag heett de Keizer bij de Keizerinne-moeder het mid dagmaal genomen. Reeds waren de rijtuigen voorgekomen, om Z. M. naar de Gloriette en het Jagershuis te brengen, toen hoogstdezelve zich verschoonde, met de verzekering, d3t hij onmiddelijk weder vertrekken moest, ten einde Keizer Ferdi nand den 11 op het bal te Praag nogmaals te verrassen. De Keizer is dan ook in de daad des avonds te zes ure wederin eene open reis-rijtuig, van het paleis zijns ambassadeurs naar Praag vertrokken, terwijl de talrijke menigte volks hem bg herhaling met een luid vreugde gejuich heeft begroet." Men verzekert dat de hertog Ferdinand van Saxen-Coburg een toestemmend antwoord heeft gegeven op de aanzoeken tot eene echtverbindtenis van zijnen Zoon met de Koningin van Por tugalen dat het huwelijks contract bereids door een courrier naar Lissabon is' overgebragt. De jonge Prins zou in april des vol genden jaars over Brussel en Londen derwaarts gaan en zich in middels op de kennis der portugesche taal toeleggen. In andere zoo oude als nieuwe talen, moet bij ongemeen geoefend zijn, D. Miguel is weder te Rome en bewoont er de Villa Strozzizoodat de geruchtenvolgens welke hij in Frankrijk gearresteerd zou wezen van allen grónd ontbloot zijn. Het doel zijner laatste reis is niet bekend; volgens sommigen had hij de Princes van Beira te Laibach willen bezoeken maar was daarin verhinderd; volgens anderen betrof zijn togt de herstelling zijner financiën of de onderhandelingen wegens een huwelijk met eene Prinses uit het huis van Modera., Zooveel is zeker, dat hij den Hertog van Modera Op het slot Catcaglio bezocht heeft. Te Messina heeft den 19 September een vreessélgke or kaan gewoed, die gevolgd werd van eene overstrooming, door welke zeven en dertig menschen het leven verloren hebben en ook veel vee is omgekomen. JVattfcrijfe. Parijs, den 18 October. Gisteren namiddag heeft Reschid- BtyïEffendigezant der Verhevene Porte, ineen bijzonder ge hoor aan den Koningeen' brief van gelükwensching zijns Sou vereins, wegens den aanslag van den 28 July, overhandigd. Het ministeriele ochtendblad bevat een vrij uitvoerig artikel over de 1 zending van Reschid Bey. Het ziet daarin eene naauwere aan* knooping der vriendschapsbetrekkingen cusschen Frankrijk en de Porte. Voornoemde gezant wordt zeer luisterrijk onthaald, Bij het diner ten hove, waar Z. Exc. tegenwoordig was, was hij naast de Koningin geplaatst; H, M onderhield zich dikwerf me: hem, door middel van een' tolk. Omtrent den briefdoofden gezant aan Z. M overhandigddeelt genoemd blad mede, dat dezelvewat betreft dén vorm en den inhoud, zeer opmerke lijk is. De brief is genoegzaam drie voet lang en vier of vijf duim breedmet zeer fraaye letteren geschreven. De brief is in een' omslag niet het zégel des Sultans gesloten. Dit alles is nog voorzien van een' scharlaken zak, met zijde en goud door weven, en waaraan een zeer fraai gewerkte eikel hangt. Dein- houd van den brief is in de vlèijenste bewoordingen vervat, en de Sultan dankt daarin|de Goddelijke voorzienigheid voor het behoud van den Koning der Franschen. Gisteren heeft Z. M. verder ten gehoore toegelaten den mi» nister Thiersdiq van zijne reis teruggekeerd isen den beer Sebastiani, die ten hove gedineerd heeft. Deze zal, naar men wil, in den loop der vólgende weeknaar Londen vertrekken. De hertog van Orleans zal binnen kort eene reis naar de Middel- landsche zee doen. Die Prins zal eerst het eiland Corsika be zoeken, en vervojgens zich naar onze bezittingen in Afrika be geven. - Naar mén thans beweert, zal er nog eenige tijd verloopen alvorens het regtsgeding van Fieschi zal kunnen behandeld wor den. Men is nog bezig, in de provinciën navorschingen te doen, omtrent sommige personen die verdacht worden aan den aanslag van den 28 Julij medepligtig te zijn Dit zou vooral het ge volg zijn van de inlichtingenwelke men uit de papieren van Pepin bekomen heeft, waaruit onder anderen, zou blijken, dat er zich in het departement van de Eure zoodanige medepligtï* gen bevinden. Men brengt daarmede in verband een zelfmoord welke voor eenigen tijd in genoemd departement gepleegd is kort na het inhechtenis nemen van Pepin. - De berigten uit Madrid tot den 10 luiden gunstig voor het bewind van de Koningin-regentes. Zoo al de junta van An- dalusieen de revolutionaire besturen welke zich daar te lande hebben gevestigd zich niet bepaaldelijk hebben ontbondenof onderworpenlaat het zich aanzien dat die onderwerping spoedig zal volgen. Onder dagteekening van den 5heeft de junta van Cadix een adres aan den minister Mendizabal gezondenwaar bij zij hare goedkeuring hecht aan zijne genomene maatregelen en zich gereed betoontom zich te ontbinden. De junta schijnt alzoo genoegen te hebben genomen mee het voornemenom aan de thans bestaande Cortes het toe stand brengen van een kiesre glement optedragen'c welk op eene allezins liberale schaal moet zijn ingerigt. Het gerucht, dat Sevilie zich reeds had onder worpen, is niet bevestigd. Men vleidde zich echter te Madrid dat die stad zich mede zoude onderwerpen, en dat Cordova die voorbeeld zoude volgen. Van de dadelijke onderwerping van las Navas is nog niet ge bleken. Men meldtdac hij persoonlijk cwee etmalen in Madrid is geweest doch zonder de bewindslieden te spreken en zonder zich met dezelve door tusschenkomsc van derden ce kunnen verstaan. Volgens de jongste berigten vleidde men zich echter in genoemde hoofdstad, eerlang; bij de meer gunstige stemming van de zuidelijke Junta's, ook dien tegenstand te zullen kunnen overwinnenen zich van de nabijheid der troepen van las Navas ce kunnen ontslaanmee dezelve naar de noordelijke provinciën te zenden, ten einde de Carlisten te bevechten. De Koningin-regentes zal drie battaillons jagers oprigten en de zelve uit de gelden van de civile lijst bezoldigen. Deze bacaii- lons zullen haren naam voeren Genoemde vorstin heeft tevens een dekreet genomen waarbij den bisschoppen vooreerst het wij den van geestelijken wordt verbodenin afwachting, dat er maat regelen zullen kunnen worden genomenten einde derzelver aan tal 'c welk veel groocer isdan met 's Rijks belang kan worden overeengebragtte verminderen. De generaal Almodovarbenoemd als minister van oorlogis uit Valencia in Madrid aangekomen. De nationale garde heeft hem eene serenade gegeven. De bewindslieden melden uit Navarredat de generaal Cor' dova post heeft gevat in den omtrek van Puente la Reyna, en dac D. Carlos in Esteila staat Zij verzekeren dat Carlos geldgebrek heefc; dat hij overhoop ligt met Ituralde en den ge neraal Eguia in deszelfs plaats heefc gesteld' Bijaldien dit laatste bevestigd werd zouden de zaken van den pretendent door de gevolgen van dergelijke besluiten kunnen worden benadeeld. Voorts melden de bewindsliedendat de generaal d' Espanna - v/- i.<v jJ:, ht'f

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1