conferentien, namelijk later, als wanneer ook geyclmagugden. der westelijke Staten daarbij zouden tegenwoordig zijn. Londen, den 10 October. Het wordt den lord luitenant van Ierland door de behoudende paitij zeer ten kwade geduid, dat hij aan den volksleider O? Cornell, op den dag van zijnen in- togt te Dublin een prachtige maaltijd gegeven heeft. Er vertrekken nog dagelijks officieren en soldaten naar Spanje welke voor het hulpcorps bestemd zijn. Brieven van den 5 October uit het Noorden van dat rijk bevestigendat de partij van D. Carlos in die streken meer en meer in magt toeneemt. De berigten uit Portugal zijn zeer voldoende. Er scheen nog niets beslist aaangaande het huwelijk der Koningin. Men begroot het getal der Engeische zeelieden op koop vaardijschepen daaronder begrepen de visschersop weinig min der dan 250,000, buiten hunne huisgezinnen. Parijs, den 10 October. De voorzitter van hét hof der pairs heeft aan de pairs doen bekend maken, dat de instructie van het regtsgeding betrekkelijk Fieschi ten einde loopende, het verslag daarvan in de eerste tien dagen van November aan het bof zal kunnen uitgebragc worden, en dat bij hen, dien ten gevolge, uitnoodigt, zich tegen dien tijd in de hoofdstad te bevinden. Parijs, den 11 October. De heer de Kergorlay iszoowel als de verantwoordelijke uitgever van het monarchale dagblad la Quotidienneveroordeelduit hoofde van een betoog't welk ïn genoemd blad is geplaatst geweest, waarbij de regten en de waardigheid des Konings, zoodanig als dezelve hem door den wil des volks zijn verzekerd gewordenzijn aangerand. Het aantal toehoorders meest allen tot de partij der monarchalen behoo- rendeen van de deftigste klassen dér maatschappij, was niet gering. De heer de Kergorlay reeds meermalen tc dier zake veroordeeld heeft zich door geene bedenking laten afbrengen van het voornemen om op nieuw en openlijk te verklarendat hij onschuldig wasdat hij niemands regten had aangerand want dat de regtenwelke Koning Philips vermeendedat hem door het volk waren opgedragenniet bestonden vermits het volk nimmer deswegens was geraadpleegd. De president heeft de heer de Kergorlay het zwijgen opge iegddoch desniettegenstaande heeft deze, in eene woordenwis seling mee den advocaat generaaldenzelven herinnerddat hij nog eenmaal voor het Hof van assises heeft gestaanwegens een brief, welken hij had bekend gemaakt, en in welken hij Hen drik V zijnen Koningen Philips een overheerscher had genoemd, doch deswegens door de gezworenen is vrijgesproken geworden. De gezworenen hebben er ditmaal anders over gedacht en heb ben den graafzoo wel als den uitgever, schuldig verklaard en de advocaat-generaal heeft zich nog eene nadere regtsvordering voorbehoudenter zake van de uitdrukkingen, welke zich de graaf, bij de teregtstelling, heeft veroorloofd. Te gelijker tijd heeft een onder-officier voor den krijgsraad te regt gestaan, welke overluid hadgézegddat, daar Koning Phi lips zijnen eed had gebrokende soldaten van deo hunnen waren ontheven, en dat zijlieden voortaan niëc geredelijk op hunne me deburgeren zouden vuren. De aangeklaagde is een gewezen ser geant van de oude gardegedecoreerd op het slagveld van Leip zig, welke, zoo hij zegt, in 1830 weder dienst heeft genomen, in hoop van op nieuw en spoedig aan den dans te zullen gera ken De krijgsraad heeft, bij meerderheid van stemmenge oordeeld, dat de sergeant Defrance zich heeft schuldig gemaakt aan het hoonen des Konings, doch heeft tevens begrepen, dat, daar de woorden slechts in de kazerne, en niet in 'topenbaar wa ren gesproken men konde volstaan met denzelven tot eene ge vangenis van drie maanden te veroordeelen en eene geldboete van 300 franken. Te Toulon is men sedert eenige dagen wederom beducht voor de cholera. Er hebben zich eenige verdachte gevallen op gedaan. Uit Mahon ^Minorca) worden van den 6zeer geruststel lende berigten medegedeéld omtrent den staat yan gezondheid op ons smaldeel. Alleen de Triton heeft veel geleden, het verlies op da: schip aan dooden en zieken wordt op 100 man en 4 offi cieren geschat. Het verdient opmerking, dat het ministeriele Ochtendblad zoo het al geene regtstreeksche partij voor de Carlisten kiest toch niet meer, gelijk vroeger, de door dezelve behaalde vooi- deelen tracht te verminken, en die thans op eene onzijdige wijs mededeelt, alhoewel de revolutionairen deze mededeeiingen voor overdreven uitkrijten. Zoo leest men heden in benoemd blad het navolgende: De berigten uit Katalonie zijn zeer treurig. De Navarre- sche brigade van den generaal Guergué heeft zich bepaaldelijk in die provincie gevescigd. Niettegenstaande de verliezen, wel ke die colonne, ten gevolge der vermoeijentssenzware marschen eenige nederlagen en de desertie van vele manschappendie naar Navarre teruggekeerd zijn, geleden heeft, is zij de kern gewor* den van den opstand in Katalonie, door tot een gemeenschappe lijk doel te vereenigen de zwervende bendendie ieder op zich zelve werkzaam waren Al deze benden zijn in de laarsce dagen van September naar de districten van Balguer, Solsona, Urge! RepoiiOlot en Camprodoti geroepenten einde de constitu tionele colonnes te omsingelenen aan den generaal Guergué den toegang naar Cerdagne gemakkelijk te maken. De Carlisten bezitten thans in het noorden van Katalonie eene magt van 7 a 8000 manwelke gezamenlijk aangevoerd worden door den generaal Burjo. Van de zoo evengenoemde districten zijn zij voortgerukt op die van Castell Follit, Figiuères en Ro- zas, aan de oevers der zee. Deze beweging heeft tusschen den 30 September en den t October plaats gehad. Volgens de laats te tijdingen uir Perpignanvan den 7 dezer, bleven de Carlis ten het geheele land bezettendat aan de grenzen der Oostersche- Pyreneen gelegen is. Wij weten nietof zij daar gekomen zijn om der. invoer van krijgsbehoeften langs de bergen en de kusten te beschermendan of zijeven als de Navarresche opstande lingen in het begin, zich voorstellen, om zich aan de grenzen van Frankrijk aan te sluiten en dezelve tot grondslag "hunner ondernemingen in de binnenlanden van Katalonie te nemen. „Men zegt, dat er in de golf van Rosas, zes duizend snap* hanen voor de insurgenten ontscheept zijn." *s Gravenhagë den 15 October. Uit Wurtzburg in Befje» reh schrijft men van den 9 liet navolgende H. K. K. H. mevrouw de Prinses vau Oranje is gisteren middag ten twaalf ure met een talrijk gevolg van Topiitz alhier aangekomen. H.K.K. H.is in het hotel van Franconie afge stapten heeft na den maaltijd de bijzonderheden der stad het paleis het gasthuis en eenige kerken in oogenschouw genomen. H.K.K. H. is heden morgen naar 'sGravenhage vertrokken, den weg over Heidelberg en Meotz nemende: Ook is alhier aangekomen Z, Exc. den graaf van Grunne gevoltnagtïgd minister van Z. M. den Koning der Nederlanden bij de hooge Duitsche Bondsvergaderingdie zich naar Weenen begeeft." Uit Nijmegen wordt van den 13 gemeld, dat H. K. K. H. de Prinses van Oranjein den avond van den 14 per stoombooc van Keulen aldaar verwacht werd. Hoogscdezelve zal in de Plaats Roijal afstappen en aldaar overnachtenom den volgenden dag de reis te vervolgen HH. KK. HH. Priris en Prinses Frederik der Nederlan den zijn heden morgen ten 4 ure van hunne reis. na eene af wezigheid van vijf maanden in deze residentie teruggekeerd. Vergadering van hec Departement Goes% der -Maatschappij rot Nut van *t Algemeenop Dingsdag den 20 October 1835, des avonds 7 uren, Ondertrouwd: L. G L E R U M en C. V I S S E R. i Goës Wed. J. C. de Buck. den 16 October 1835. Deze algemeene, dient ook voor buitengewone kennisgeving. Crediteuren in den gefailleerden boedel van CORNE- LIS MARINISSE MENHEERE, bevorens Winkelier en Pakkendrager te Kwadendamme Eiland Zuid Beveland, wor den bij deze verwittigd, dac de Regtbank van Koophandel zio ting houdende te GoesProvincie Zeelandbij haar Vonnis van 15 October 1835, aan de Crediteuren, welke op de Comparitie, gehouden voor den Heer Regter Kommissaris in gemelden Boedel, den 28 September jl.tot verificatie en affirmatie hunner ingebragte prerentien niet zyn gecompa» reerdtot voorschreven einde een nieuw uitstel heeft ver leend, en mitsdien deze verificatie en affirmatie ais nog zal kunnen plaats hebbenin persoon of bij behoorlijk gemagcigde, ter Raadkamer van voorschreve Regtbank op Woensdag- den zeventienden Februarij 1800 zes en dertigdes morgens ten tien uren. De Griffier bij dezelve Regtbank P. V DALEN c. g *3* Die iets te vorderen hebben vanof verschuldigd zijn aan den Heer PETRUS NORTIER, in leven Koopman te Goesworden alsnog dringend verzocht, daarvan betaling en opgave ten Sterfhuize te doen, uit ter lijk voor den ro Novem ber dezes jaars, als zullende bij nalatigheid zelve oorzaak zijn, van de nadeelige gevolgen welke daaruit kunnen voortspruiten. Te Zierikzeeis voor rekening van den ondergecee- kenden gearriveerd, her Engelsc-he brikschip PlawkKapitein Esson, van Newcastle met grove STEENKOLENza! gedu rende deze en de volgende week aldaar in lossing liggen voor f 19 vri) overboord per hoed van 18 Mudden zonder belas ting, idem SCHAALKOLEN, f 18. per jood Nederl pond. Alhier, bij de lossing f 32, het Hoed met de belasting, idem SCHAALKOLEN, f 28, per 1000 Nederl. ponden; alles eerste kwaliteitverzoekt een ieders gunsr. A. K O O M A N. Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker. £XcbcrLttïi)C;ï. - - 1 -■ Qbticvtcnfictt..

Goessche Courant | 1835 | | pagina 2