V 53cshire« ca >31bmimztrattea PUBLIC A T I E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Goes en ressorte van dien: Gezien de Circulaire aanschrijving van Zijne Excell. den Heere Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeelandvan den 2 Octo ber 1835, A. N-° 12445, 4e. afdeeling Provinciaal Blad N.° 98 Herinneren bij deze de Ingetenen dezer Stad en Gemeente aan de bepalingen van art. 27 en 42 der wet op de Personele Belas ting van den 29 Maart 1833 betrekkelijk de Belasting naar tijds- gelang, en de Suppletoire aangifte, luidende als volgt Belasting naar tij dsgelang. Art. 27. 1. Zoo wanneer een perceelhetwelk op den 15 Mei, niec in gebruik was, of ook een Woonhuis, op hetzelfde tijdstipenkel en op den voet bij de laatste zinsnede van Art. 26 2 bepaald, dooreenen huisbewaarder bewoond zijnde, ge durende den loop des dienstjaars betrokkenin gebruik genomen of van Mobilair voorzien wordt, zal de Belastingvolgens de vier eerste grondslagen naar de hier boven bepaalde regelendes wege moeten worden voldaan; doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op het tijdstip der in gebruik nemingbetrekking of meubelëring overig blijft. 2. Ingeval de Belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeldaanvaardtin het dienstjaar bereids wegens eëfi ander perceel was aangeslagen, en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte percéel verlaat, met wegvoering van alle roe rende goederen hoe ook genaamd en zonder achterlating van huis bewaarder of van andere personen in zijne dienstzal het bedrag van den te zijnen nameop het Kohier gebragten aanslagvoor ia) 'de vier bedoelde grondslagen gezamenclijken in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvakworden afgetrokkenvan dat der op den voet als boven te doenen aanslags, zonder, dat indien deze aanslag minder bedraagt dan den vroegerener eenige onc» heffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aan schaffing van Belasting voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal behalven in de gevallen, bij 1 en 2 hier boven vermeld, geen grond geven tot eetien nieuwen of ver hoogden aanslag in den Joop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen, als na 15 Mei, in dienst of gebruik genomen of, 'aangeschaft worden, zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd met dien versran de, dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere tvaar vöorgéène nöogere regten verschuldigd zijn, op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belasting schuldige zal bunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagenals aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd en gebezigd waren zal met aan schaffing worden gelijk gesteldzoo mede wat aangaat de Paar den derzei ver geheel verlies, van het tweede viertal hunner melk tanden in den loop des ja ars. Deze bepaling is mede van toepassing in betrekking tot de 'Paarden bij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 7 van Art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen in geval die gelijktijdigvoor een zelfde rijtuig worden gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of brui Ver aé^ fijtuigs, ter zake van het grooter aantal Paarden hetwelk door hem alzoo mogtfzijo gebezigd, dan waren aangegeven mede aan de opklifnming der Belasting naar 6 doen onder- werpef). 8. Hóogór belastbaar gebruik van Dienst-en Werkboden ofr Paarden, aanvimkeiijk minder belastbaar, zal de verpligring tot eene evenredige verhooging der Belasting, voor den nog overi gen't!ijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tyd waarover de Belasting loopt,.zalm betrekking tor al de grondslagenworden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende zonder dar een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitsten zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus primo November en primo .February. Aangiften in den loop des dienstjaars te bewerkstelligen. Art. 42. De zoodanige welke, welke door eenige der omstan digheden, voorzien bij Art 27 in den loop des jaars, komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde, zullen, alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden, en op de boete bij Art. 35 en 39 vastgesteld, verpügc zijn, tot het indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als' bij Art. 30 voorgeschreven, zullende zij daarvoor een biljet ter invulling by den Ontvanger kunnen bekomen. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 17 October 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLIEKE VERPACHTING EN BESTEDING. Op Zaturdag den 31 October f835, des voormiddags te Elf urenzuilen Burgemeester en Wethouders der Stad Goesten Stadhuize aldaarpubliek en aan den meestbiedenden presentee- ren te Verpachten: den Afslag van den Visch op de Visch- markc dezer Stad en het Vischboekvoor den tijd van drie jaren ingaande den eersten January 1836 - En publiek aan den minst mijnende Aanbesteden de Win ter voorzieningen aan de Buitenhaven dezer Stad, waarvan door den Stsis Fabriek lokale aanwijzing zal gedaan worden, op Woensdag den 28step te vorendes namiddags te vijf uren. De conditiën en hec bestek zullen ter Stads Griffie ter lezing liggen, van heden af tot den dag der Verpachting en Besteding, des voormiddags van tien tot twaalf uren Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 17 October 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. U. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve, De Stads - Secretaris, L.dèFOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. 53uitscïiimib. Berlijn, den 10 October. Het dagblad van Milaan bevat eene officiële bekendmaking nópens den afloop van het regtsgeding der wegens boog verraad in hechtenis genomen personen. Hec ge tal der beschuldigden beliep 30; negentien zijn ter dood, en een tot twintigjarige, gestrenge gevangenisstraf veroordeeld Z. M» de Keizer van Oostenrijk heeft al de doodstraffen echter in Jan- ren of korteren kerkerstraf veranderdalsmede den persoon, die tot twintig jaren veroordeeld was, een afslag van tien jaren ge geven. De veroordeelden behooren alien tot den aanzienlijben of defcigen burgerstand; meti vindt ónder dezelve advocaten, ge- neesheeren apothekers enz. Van den Main, den 12 October. De handelsbrieven uit Kalisch zijn opgevuld met klagten over de teleurstellingen, die de speculanten welke zich met wijnen en andere dergelijke koop waren derwaarts begeven hebben tijdens de manoeuvres onder vonden hebben Velen derzëlven zijn reeds verscheidene dagen voor het vertrek der vorstelijke personen van daar vertrokkenom ten minste de kosten van een langer verblijf te besparen, Hoe ge ring te Kalisch de invloed van vreemdelingen geweest is, kan men hier uit opmaken dai in hec hotel de Polognede voornaamste herberg in de staddagelijks gemiddeld niet meer dan 30 per sonen aan de table d'hote tegenwoordig waren. Als eene der voornaamste oorzaken van dezen geringen toevloed van vreem delingen wordt opgegeven, dat bepaaldelijk alle Polen, door bet weigeren van passen, zoo veel mogelijk van Kalisch verwijderd zijn gehouden men zag er dan ook geen anderedan de bur gers uu de stad zelve. Bij een derrussische jager-regimenten moet zichtijdens hec verblijf bij Kalisch een in het oog vallende desertie hebben geopenbaard; hiervan onderrigc zijnde, heeft de Keizer dat corps op een strenge wijze aangesproken, en sedert heeft er geene desertie meer plaats gehad. De minister-conferentien te Töplicz waarvan zoo veel gespro ken is schijnen eerder dan men verwachttegesloten te zijn ten minste de pruissische minister Ancillon en Alvensleben heb ben reeds den 7 die badplaats verlaten. In de diplomatieke kringen te Frankfort wordt nog gesproken van het hervatten dier 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldigen in den loop des dienstjaarsmet betrekking tot deszeifs voor werpen, van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zuiks, dat volgens de tarieven van Art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal 'ook t wegens de Dienstboden en Paarden aanvankelijk gehouden die vérhööging voor den nog overigen tyd des dienstjaars zi]n verschuldigd.

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1