SS&rttitfctt su ^bmittiatvutHvu PUBLICATIE. Reglement op de Spring-Scieren in de Provincie Zeeland {Vervolg en Slot van ons vorig Nommer.) Art. 26. De Commissie van Landbouw zal op het rapport van de Keurmeesters in ieder District, en op dat van de Leden of het Lid der Commissie in de sectie waarin de Stier gehou den wordt, aan Gedeputeerde Staten de aanvrage der premien doen, welke uit de Provinciale Fondsen, aan de daartoe gereg- tigden zuilen worden voldaanzullende voorschreve premie niet meer dan tweemalen voor denzelfden Stier kunnen worden ver leend, en alleen worden uitbetaald, na dat de Stier voor welke dezelve wordt verleend, gedurende een jaar is aangehouden, Art. 27. De Plaatselijke Besturen zullen van hunne zijde zooveel doenlijk moeten zorgen, dat in de Gemeente het noo dige getal Springstierenzijnde ten minsten een Stier voor elke honderd vijftig Koeijenaanwezig zijnen tot dat eindeindien zulks in het belang der Veehouders noodig wordt geoordeeld op de plaatselijke begrooting, zoodanige som in uitgaaf kunnen brengen, als zij noodig oordeelen tot het verstrekken eener bil® lijke te gemoetkoming aan de Stierhouders in hunne Gemeenten. Art. 28. De gene die bevonden zal worden eenen niet ge keurden of afgekeurden Stier re hebben gebezigd tot het besprin gen van Koeijen van anderenzal verbeuren eene boete van f 75, waarvoor de Eigenaar van den Stier zal aansprakelijk zijnof ge- straft worden met eene gevangenis van zeven dagen. Art. 29» Een Stierhouder welke voor springloon eene hoo gere som gevorderdof eene mindere som zal hebben aangeno men dan bij art. 19 is bepaaldzal eene boete van f 25ver~ beuren voor iedere sprong. Art. 30. De overtredingen van art. 18 en 20 zullen gestraft worden met eene boete van f 10, die van art. 23 en 24 met eene boete van 25, of met eene gevangenisin het eerste ge val van drie dagen, en in het laatste van vijf dagen, alles on verminderd de vergoeding van schaden welke door het niet op volgen der bepalingen van art. 23 en 24 mogtén zijn veroorzaakt; én der correctionele of civiele actie, welke hieruit tegen den over treder zoude kunnen resulteren. Art. 31. Tot het constateren der overtredingen worden be halve de Plaatselijke Besturen en derzelver bedienden, ook be voegd verklaard, de Keurmeesters en de plaatsvervangers die daarvan op den Eed door hen gedaanProces-Verbaal zullen op maken en hetzelve aan den Burgemeester der Gemeente in welke de overtreding is geconstateerd, zullen overhandigen, om door denzelven ter vervolging aan den competenten regrèrlijken Amb. tenaar te worden gezonden. Art. 32, De boeten volgens dit Reglement verbeurd zullen voorde helft, ten behoeve der Plaatselijke kas der Gemeente in welke de overtreding heeft plaats gehad, en voor de wederhelft aan dengenen die de bekeuring heeft geconstateerdworden uitgekeerd. Art. 33. Drie maanden na de Publicatie van dit Reglement, zal hetzelve verbindend zijnzullende nogtans de vroeger gead mitteerde Stierhouders niet verpligc zyn tot het doen der aangifte bij art. 8 bedoeld. Aldus voorgedragen door de Staten van de Provincie Zeeland. Middelburgden 9 Julij 1835. {Get.) VAN VREDRN8URCH. Ter ordonnantie van dezelve, (Get.) VAN DER HËIM. Behoudens wijziging in art. 28 en 30, goedgekeurd bij Zij ner Majesteit's Besluit van den 13 Augustus 1835, n.° 87. Mij Bekend De Secretaris van Staat, (Get.) J. G. de MEIJ van STREEFKERK. Accordeert met deszelfs origineel. De Griffier ter Staats-Secretarie (Get.) L. H. ELIAS SCHOVEL Voor eensluidend afschrift De Secretaris Generaal bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken A. le CLERCQ, 2, Dat het voorschreve Reglement drie maanden na de afkon diging van hetzelve in werking zal worden gebragt, en als dan alle daarmede strijdende bepalingen en bepaaldelijk het .Reglement op het houden van Springstieren in de Provincie Zeelandvastgesteld bij Zijner Majesteit's Besluit van den 2ó September 1817 litt. Z2.zuilen zijn ingetrokken en vervallen, en mitsdien een ieder zich naar de in bovenstaand Reglement vervatte bepalingen zal hebben te gedragen. En op dat niemand hiervan onwetend zijzal deze in de Ste den en Gemeenten dezer Provincie worden afgekondigd en aan» geplakt, waar dit gewoon is te geschieden. Middelburgden n September 1835. De Gedeputeerde Staten voornoemd, 'VAN VREDENBURCH. Ter ordonnantie .van dezelve, VAN DER HEIM. NIEUWSTIJDINGEN. itêtiiiBsM&ub. Berlijn, den 23 SeptemberZ. M. de Keizer van Rusland heeft, onder dagteekenif^ van den 9 Augustus, de navolgende ukase den besturenden Senaat doen toekomen Daar tvij het mogelijk achtenniet meer twee afzonderlijke legers te behoe ven te onderhouden, bevelen wij, dien overeenkomstig, dat de algemeene staf van het eerste leger met den eersien September van dit loopende jaar zal worden ontbonden en dat eene tijde lijke commissie zal worden benoemd, met last, om de werkzaam heden van dezen staf ren einde te brengenen de rekeningen van de intendanten van het eerste en tweede leger te sluiten." Voldoende aan het verlangen van de 'oostenrijksche regering, heeft Z. M. de Keizer van Rusland de regten op den invoer van oostenrijksche en hongaarsche wijnen verminderd. De generaalvorst von Mecklenburg is uit Kalisch alhier aangekomen en de minister von Alvenslebenis naar Toplicz ver trokken. Na het stilzwijgen van eenige dagen heefc het officiële dagblad dezer stad weder berigten geleverd, ten aanzien van de wapen oefeningen van Kalisch. Dezelve behelzen onder andere, dat de troepen den 15 rustdag hebben gehouden, en dat den 16 de veree- nigde russische en pruissische gardeals reserve corps vereenigd hebben gemanoeuvreerd Deze wapenoefening duurde drie uren en eindigde met een aanval op de stad Gedurende dezelve is eene kruidkar in de lucht gesprongen; een voorval'twelk, gelijk het dagblad zich uitdrukt, gelukkig slechts zelden plaats heeften waarvan de oorzaakondanks een zeer scherp on derzoekniet ontdekt heeft kunnen worden. Twee artilleristen hadden het deksel van de kar geopend om munitie te krijgen, toen de uitbarsting geschiedde. Zoo verhaalt ten minste een pruis- sisch staf-officier, die zich in de nabijheid bevond. Daar beide deze lieden dadekjk gedood werden, heeft men niets verder kun nen ontdekken. Voorts is door dit voorval nog een artillerist gewond, doch niemand wijders beschadigd, en zijn zelfs de drie paarden van de kar in 't leven gebleven. Den 17 hebben al de troepen, tot genoegen dpr beidé mo narchen, en zonder eenïg verder onheil, onderscheidene spiegel gevechten uitgevoerd. Den 18 is het rustdag geweest, en is bet grooce vuurwerk afgebrand., Duizende vuurpijlen en luchtballenvan verschillende kleurenhebben een uitnemend fraai schouwspel opgeleverd. Voor het vuurwerk hebben de 1700 russische rriuzijkanten eenen marsch uitgevoerd, waarbij eenige honderde militaire zangers strophen hebben aangehevenen de tutti's door kanonschoten zyn verzeld geworden. m Den 19 zijn de wapenoefeningen besloten met eene algemee ne krijgsbeweging der troepenwelke eindigde door het met rus sische en pruissische troepen stormenderhand ver meesteren der stad Kalisch, waarna beide de monarchen elkander in 'c openbaaren onder het vreugdegejuich der verschillende troepen, hebben omarmd. Frankfort den 25 September. Men is over het algemeen dit jaar zeer ontevreden over de mis, welke thans afgeloopen is. De koopheden klagen zeer. Sedert verscheidene jaren heeft er niet zoo weinig levendigheid op de mis geheerscht. Van den Rijn den 27 SeptemberBijzondere brieven uit Berlijn, 23 September, behelzen het volgende: Kalisch en Topffiz malfen steeds, bijna uitsluitend het on derwerp uit van dagelijksche gesprekken. Veel opziens baart de ontdekking van het plaats gehad hebbende bedrog ten aanzien van de levering der levensmiddelen voor de soldatende Keizer heefc dit zelf ontdekt bij gelegenheid, dat hij zich onderhield meteen oud soldaat. Ten gevolge van dit bedrog is de intendant gene raal der armee terstond vooi den krijgsraad gebragt; voor het front der troepen zijn hem de epauletten ontnomenen thans moet hij zich met verscheidene hoofd officieren die insgelijks aan het bedrog deel hadden genomen op weg bevinden naar Siberie Van meer belang dan de bijzonderheden nopens de wapenschou wingen, zal het congres van Toplitz wezen Men meent steeds, dat de aangelegenheden van Spanje een der hoofd onderwerpen

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1