H. M. de Keizerin te paard, gevolgd van alle overige hooge persoonaadjen en eene tallooze menigte toeschouwersreden on der voortdurende hurrahs langs de rijen, en keerden vervolgens naar de regter vleugel der infanterie terugwaarna de troepen tot tweemalen voorbij defileerden. Ten tweeden male marcheerde de infanterie en colonne met vier bataillons naast elkander, de cavalerie in den draf voorbij, 's Middags was er diner bij Z. M. den Koning. Zoo vriendschappelijk onze troepen by hun inrukken ontvangen zijneven zoo gelukkig heeft zich de volko men goede verstandhouding voorrdurend staande gehouden; de russische officieren en soldaten wedijveren in bereidwilligheid om onze troepen het verblijf zoo aangenaam mogelijk te maken. De verzorging is voortreffelijk, Z. M. de Keizer heeft de porden vleesch voor de soldaten verdubbeld y zoodac tegenwoordig elk man een pond vleesch daags bekomt, <£tt0climb. Londén den 2,6 September. Volgens de jongste berigcen uit New York, van den 1 dezer, bestaat er nog eene sterke span ning in Noord-Amerika, ter zake van de afschaffing der slavernij. In Charlestown is, niet zonder goedkeuring van aanzienlijke lie den het huis opengeloopen van een der voorstanders van de af schaffing. De ingezetenen van New-York hebben een vergade ring met den lord maire aan het hoofdgehouden en besluiten genomen waarin zij den slavenstand in sterke bewoordingen af keurden doch te gelijk de overdreven woelingen van de voor standers der afschaffing wraakten. In Philadelphiais hetzelfde geschied. De Staat van Virginia was wiliensdrie ijverige voor standers van die afschaffingwelke naar New York gevlugt wa ren op te eisschenten einde dezelve naar de wet te straffen doch, daar men vreesde, dat aan die opeissching niet zou vol daan wordenis ten slotte hec voorstel aangenomenom de drie bedoelde personen vogelvrij te verklarenonder belofte van be- loobing voor degenen die dezelve uitleverden. Deze aanmoedi ging tot moord had wel eenige afkeuring verwektdoch was niettemin doorgegaan. Zulks kan ten bewyze strekken van de hevige verbittering, welke thans in de Vereenigde Staten heersent. Het schijnt, dat het bewind aldaar er op bedacht is, de woe lingen welke vooral uit den overdreven ijver van de voorstan ders der afschaffing voortspruiten, te fnuiken door het maken van strenge straf bepalingen tegen de oproerige geschriften welke deze lieden uitgeven. Onze bladen behelzen breedvoerige berigten uit Bilbao van den 12 September, waardoor de tijding der nederlaag, die de Chrïstinos den vorigen dag nabij die stad hebben geledenge noegzaam bevestigd wordt- Men erkent daarin namelijkdat de kolonne van 7 of 8000 man, onder de generaals Espeleta en Esparterodie op genoemden dag uit Bilbao naar de zijde van Durango was uitgetrokken, met 18 bataillons Carlisten is slaags geraakt; dat de voordeelige stellingen, die de Carlisten op de boschachtige heuvels langs den grooten weg, diende Christinos moesren volgeningenomen hadden den aanval der eerstgenoem- den begunstigdendap de generaal Evans met een deel van het bricsche legioen de Christinos te hulp kwamdie evenwelna dar op sommige punten verwarring was ontstaannaar Bilbao moesten terugtrekkenwordende zij tot by de stad door de Car listen levendig vervolgd Alleen het verlies van manschappen aan de zijde der Koningin wordt in deze brieven blijkbaar bewimpeld Zij vermelden dat het verlies aan dooden en vermisten der spaan- sche regementen nog niet opgemaaktdoch vrij groot wasdat 269 gekwetste spaansche soldaten te Bilbao waren binnengebragt dat de generaal Espartero eene wonde heeft bekomen, en te naauwernood hec gevaar is ontkomenom gevangen te worden gemaaktmaar dat het britsche legioen, waarvan slechts een klein gedeelte in het vuur geweest was, nog geene 20 man verloren had Intusschenzegt een der brieven „is dit een on twij fel baar nadeel; het volk dezer stad, dat zich door den waan had laten begoochelen dat het gezigc van weinige roodrokken ge noegzaam zou zijn om geheele afdeelingen Carlisten op de vlugc te drijvenis daardoor neergeslagen. Zoodra de britsche krijgs lieden wel geoefend zullen zijnhoopt de generaal Evans op eene geheel andere wijze den oorlog te voerenals tot nu toe en de Carlisten te beletten van enkel als geurillas te strijden." Eindelijk blijkt nog uit deze brieven, dat de Carlisten den 12 de hoogten ten zuidwesten van Bilbao bleven bezetten en dar er op nieuw schermutselingen cusschen de beide partijen hadden plaats gehad. Men gevoelde steeds bij de Christinos hec gemis van ge oefende scherpschutters. jftamfcfftflr* Parijs, den ai SeptemberMen leest in een der korsikaan- sche bladen bijzonderheden, nopens den persoon en betrekkingen van FieschiNaar luid van dezelve behoorde zijn vader tot een gezin zwervende herdersdie zich door moord en diefstal be rucht hadden gemaakt, en het nimmer zoo ver hadden kunnen brengen, van een eigen huis, of hut te bezitten. Zijn vader heeft een zuster van twee galeiboeven gehuwd, en uit dit huwe lijk is de tegenwoordige Fieschi geboren welke reeds vroeg be rucht is geweest door de wreedheid en ongevoeligheid van zijne inborst. In 1804 is de oude Fieschials behoord hebbende tot de benden van Pritritot eenen dwangarbeid van 20 jaren v erwezen en daarna in de gevangenis gestorven. De jonge Fie schi heeft vroegtijdig dienst genomendoch heeft naderhand hei voorbeeld zijns vaders gevolgden is dan ook gelijk bekend is reeds tot eene tuchthuis-straf voor den cyd van tien jaren veroordeeld geweest. De Moniteur van heden behelst een uitvoerig verslag van den bevelhebber der korvet la Rechercheden heer Tréhouart nopens de vruchtelooze reis, welke hij op de westelijke kust van IJsland gedaan heeft, om hec vermiste schip de Lilloise op te sporen. La Recherche was den 27 April 11. van Cherburg vertrokken. Na met de meeste zorg alle plaatsen bezocht te heb ben alwaar men eenige inlichtingen omtrent de equipagie van genoemd vaartuig kon inwinnen is de Recherche thans sedert eenige dagen van hare expeditie teruggekeerd. Terwijl de heer Thêhouart langs de kusten van IJsland kruistehad de heer Gai- mard de binnenstreken van het eiland bezocht. Hij heeft de overtuiging erlangddat de Lilloise nier. op die kusten gebleven is. De heer Gaimard, en zijn medgezelde heer Robertheb- ben een aantal vreemde op liqüor gezette dieren50 a 60 plan ten, 3000 geologische voorwerpen, 191 teekeningen11 le vende dierenen onderscheidene IJslandsche boeken voor de Ko ninklijke bibliotheek bleedereniverkcuigen en andere weten schappelijke voorwerpen voor hec museum der marine mede- gebragt, UlBb&clmbm. *s Gravenha.ge, den 24 September. Van de Hollandsche kust zijn dit jaar uirgerust, en in den loop der voorleden en in het begin van deze week in zee geloopen 49schuicen, bestemd tef narisgvisscherij op de kust van Yarmouth als van Schevenin- gen35» zijnde 5 meer,van Katwijk 11, zijnde 1 minder van Noordwijk 3, zijnde 1 meer dan in 1834. Naar men verneemt, zal de eerste der twee ijzeren stoom, bootenwelke het gouvernement voor den dienst in Oostindie te Feijenoord doet vervaardigen in de volgende maand stuksgewijze in een koopvaardijschip geladen en, onder geleide en coezigc van den luitenant ter zee der eerste klasse Felsbergnaar Java ver voerd en aldaar vervolgensin elkander gezet worden. De tweede ijzeren stoomboot zal later op dezelfde wijs, onder het geleide van den luitenant ter zee der eerste klasse, van Vlooiender* waarts worden gezonden. Beide de genoemde officieren zullen later het bevel voeren over de aan hun geleide toevertrouwde bodems. Zoo men verneemt, is de; zamënstelling dier ijzeren stoombooten uitmuntend geslaagd, dezelve gaan slechts twee voet diep en kunnen dus met het meeste nut tegen de zeeroovers in de Indische wateren worden gebezigd Haarlem den 23 SeptemberPrins Leopold isna de wa penoefeningen in het kamp van Beverloo te hebben bijgewoond, te Brussel terug gekomen. Den laatscen dag is de generaal Goet- halsy welke dezelve commandeerde, zoo heesch geworden dat hij het bevel aan den franscben generaal Hurel heeft moeten overgeven. Dien dag heeft prins Leopold eenige kruisen zij ner order aan officieren en onder»officieren ter hand gesteld, ter belooning van hunne gedragingen, gedurende den korcscondigen veldrogc van 1831. De troepen schijnen in de laatste dagen veel van het koude en vochtige weder te hebben geleden. Hec aantal der zieken, welke dagelijks werden vervoerd, bedroeg meer dan honderd, en in Leuven alleen liggen meer dan 1000 in hec hospitaal. Qbucrfcnticu. V OPENBARE VERKOOPING VAN ROERENDE GOEDEREN OP REGTERLJJK GEZAG. Om Contant Geld Op Donderdag den Eersten October Achttien Honderd vijf] en Dertig, om tien uren des voormiddags, zullen de Heer THEO- DORUS van GEMERTen de Kinderen mitsgaders Benefi ciaire Erfgenamen V3n zijne Vrouw APOLONIA MOL, den zevenden September laatstleden, in 'cHuis Wijk D, Nummer 11 te Goes overledenten voorzeiden sterfhuize op bekomen autorisatie van de Wel Edele Gestrenge Heer Voorzitter der Regtbank van Eersten Aanlegzitting houdende te Goes meer gemeld, ten overstaan van den Notaris LEON AR DUS L ANK HORST residerende aldaar, Publiek en aan de meestbiedende presenteren te Verkoopen: Een partij MEUBILAIRE GOE DEREN en HUISRAAD, bestaande in BEDDEN met toe. behooren, TAFELS, STOELEN, KASTEN, KISTEN, KOPER, TIN, PORCELEIN, Nieuw GLAS-en AARDE. WERK, WINKEL-GEREEDSCHAPPEN en wat er meer der zal worden opgeveild. Die tot koopen genegen zynkomen op voorschreven dag plaatse en ure, aanhooren de conditiën en doen voordeel. Zullende alles daags te vorenvoor een iegelijk te bezigtigen zijn. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van gemel- den Notaris te Goes ZEG HET VOORT. Te Goes, bij F, Kleeuwens, Stadsdrukker.

Goessche Courant | 1835 | | pagina 2