JV°. G O E S S C II E O R A M T. 25 September. uu Qbmiuxstration. PUBLICATIE. Reglement op de Spring-Stieren in de Provincie Zeeland. Vervolg van ons vorig Nommer.j Arc. 8. Al wie een Stier of meerdere Stieren wil houden om Koeijen van anderente bespringen of tot dat einde een Stier heeft aangeschaftzal verpligt zijn van dit voornemen voor den laatsten Januarij of laatsten Augustus van ieder jaareene schriftelijke ken nisgeving aan het Bestuur zijner woonplaats te doenmet op gave van den stalwaar de door hem tot dat einde bestemde Stier of Stieren zich bevindt. Art. 9. De voormelde opgaven zullen door Burgemeester en Wethouders of Assessoren worden gezonden aan het Lid van de Commissie van Landbouw in de sectie waaronder de Stad of Ge meente behoort, die daarvan aan de Keurmeesters in het Districc zal doen kennis dragen ren einde de aangeschafte Stier in de eerst volgende algemeene keuring worde begrepen. Are. 10. Al de gehouden wordende Springstieren zullen twee malen in het jaarin de maanden Februarij en September wor den gekeurd, waarbij door de Keurmeesters zorgvuldig zal moe ten worden acht gegeven of dezelve niet eenige gebreken heb ben, welke kunnen geacht worden op de voortteling^ of op de vrucht eenige nadeelige invloed te kunnen hebben. Art. 11. Geene Stieren zullen tot de keuring worden toege laten en mitsdien als Springstieren mogen gebezigd wordenwel ke geen twee jaren oudof ouder dan vijf jareD zijn. Art. 12. De goedgekeurde Stieren zullen door de Keurmees ters na iedere keuring met een kenbaar teeken op een der hoor nen worden gebrand, hetwelk nader zal worden bepaald, en een bewijs der gedane keuringdoor de Keurmeesters afgegeven en door het Lid der Commissie van Landbouw in de sectie gele galiseerddoor tusschenkomst van het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur aan den Stierhouder worden uitgereikt. Ingeval van afkeuring van eenen vroegeren goedgekeurden Stier zuilen de vroeger op deszelfs hoornen gestelde teekenen van goed keuring worden vernietigd. Art. 13. Indien de Keurmeesters het onderling niet eens zijn, omtrent de al of niet goedkeuring van eenen Stierzullen zij den Burgemeester der woonplaats van den Stierhouder daarvan kennis geven, ten einde door dien Ambtenaar eenen deskundigen worde benoemd om met hen eene herkeuring te doen en als dan bij meerderheid van stemmen worden beslist. Art. 14. De Keurmeesters zullen na den afloop van ieder der beide jaarlijksche keuringen van den uitslag daarvan aan de Pro vinciale Commissie van Landbouw een omstandig verslag geven. Art. 15, De Provinciale Commissie var, Landbouw-, zal na den afloop van iedere keuring eene opgave aan Gedeputeerde Sta ten inzenden van de goedgekeurde en afgekeurde Stieren en van de namen en woonplaatsen der Stierhouders, welke opgave aan de Plaatselijke Besturen zal worden medegedeeld. (Het vervolg in ons volgend Nummer NIEUWSTIJDINGEN. BuitsdiLïub. Berlijn, den 16 September. Bijzondere herigtcn uit Kalisch tót en met den 10 dezer, luiden als volgt: Gisteren ochtend is Z. M. de Keizer van Ruslandna de pruis- sische wapenoefeningen te Kapsdorf te hebben bijgewoond alhier aangekomen. Overmorgen wacht men den Koning van Pruissen en dagelijks- bekome de staddoor het oprigten van eerepoorten een moer feestelijk aanzien. De pruissische troepen kantonneren nog bij Boczkow en zullen overmorgente gelijk met hunnen Koning de rnssische grenzen overtrekken. Sedert des Keizers aankomst be gint het hier zeer levendig te worden. De officieren en soldaten van de mahomedaansche kurdiscne en tartaarsche ruiterij regimenten trekken steeds de algemeene aandacht tot zich, zoo door hun rijke oostersche kleedingals door de ongemeene vlugheid en bedreven heid, welke zij, bij het berijden hunner voortreffelijke paarden betoonen. Dezen namiddag heeft 'er op de weide voor de stad eene groote parade van de gezamèlijke russische ruiterij plaats gehad terwijl de 7de en 8ste divisien infanterie in't vuren werden geoefend. Z M de Keizer is bij deze parade tegenwoordig geweesten bij zijne aan komst, door een algemeen vreugdegejuich begroet't welk nader hand door elk der regimenten in 'c bijzonder is herhaald. Op het doordringend bevel-woord des Keizers zeiven zijn de onderschei dene regimenten met halve eskadronsregts in kollone gezwenkt en zij zijn, met den parade-marschvoorbij Z. M getrokken. Aan het hoofd der koüonne bevond zich een regiment gendarmes ïn ligt blaauw kurassieren uniform, met helmen Daarop volgde een regiment Kurden, met donker blaauwe litewken en ruige mutsenwaarvan de ruiters steeds in een gelid redenen hunne lange persiaihsche geweren op de dij droegen voorts eenige pe-° lottons Tzerkassiëis, Vervolgens verscheen het regiment garde te paard, zamengesceid uit onderscheidene eskadrons van al de ver- schillende regimentenwelke de ruiters van de garde uitmaken en' bestaande uit bedrevene soldatenwelke allen de bewijzen van lange en eervolle dienst op de borst droegen en voor welker uitrusting en paarden niets gespaard scheen. Deze troepen beston den uit kurassiers, f waarvan het eerste gelid van lansen is voor zien} jagers te paard, lansiers, huzaren, dragonders, roode en blaauwe garde Kozakken. Het volgende regiment bestond uit 8 eskadrons kurassiers van prins Albrecht van Pruissenvan welke het voorste gelid almede met lansen gewapend was, Alstoen ver toonde zich het regiment mahomedaansche Tartaren rijdende in 10 pelottons, elk pelocton van 30 man in een gelid. Al de sol daten waren naar welgevallen op de turksche wijze gekleeddoch hadden perziaansche ruige mutsenen waren gewapend met een krommen sabeleen pistool achter in den gordelen een lang, dikwerf kostbaar ingelegd geweer. Wijders verscheen eene briga de lansiers, van-16 eskadrons; donker blaauw het eerste regi ment met geel het tweede met witdaarna eene brigade huzaren, van gelijke sterkte her eerste regiment donker blaauw met geel en bruine paarden; het tweede ligt blaauw, met wit, en graauw» schimmelsvervolgens een regiment Kozakkenen eindelijk de rijdende artillerje van de garde met 16 en de Kozakken artillerie met 8 stukken. Élk regiment was voorzien van een corps be kwame muziekanten van 24 a 30 man. Bij de Kurden bevond zich een 14jarige vorst, welken de Keizer tot zich riepen met de meeste minzaamheid bejegende. De Keizer gaf zijne tevreden heid, en ook zijne aanmeikingen op eene zeer verstaanbare wijze te kennen en werd telkens als hij de manschap eenige bemoedi gende woorden toesprak, met een vrolijk gejuich beantwoord. Na hetdefile in den stap, werd hetzelve in den draf, en vervolgens in vollen galop herhaald. Heden heeft de Keizer den schouwburg bezochtwelke bin nen twee maanden door den generaal Rautenstrauch is gebouwd.- De Toebereidselen voor het vuurwerk 'cwelk tot besluit der feesten zal worden afgestoken houden óuizende handen bezig. Aan de eene zijde van het prachtige paviljoen is eene aarden vé?- ting opgeworpen, welke des nachts, ondereen regen van vuur pijlen en luchtkogelsbestormd zal worden. Van de hoogte van dit paviljoen overziet men het geheele leger. De versieringen der groore zaal bestaan uit figuren van geweren, bajonnetten en sabels, omgeven van kransen. Een en ander is door kanonniers vervaardigd en doet eene treffelijke uitwerking. De Koning van Pruissen zal morgeningevolge zijnen wensch zonder plegtigheden worden ontvangen. Des avonds zullen zich 3000 tamboers en muziekanten "voor de taptoe vereenigen. Den volgenden dag zullen de pruissische troepen in het kamp rukken, en dan zal er eene groote parade van 80,000 man worden gehouden. Parijs, den 19 SeptemberHet ministeriele avondblad spreekt stellig tegen het berigtdoor sommige bladen gegevendat er eene koninklijke lijfwacht zou opgerigt worden, Fieschi is thans geheel hersteld en wandelt dagelijks op de bin nenplaats van zijne gevangenis. Men wil nu zeker weten, dat Pepin aan den moordenaar hee geld verstrekt heefc tot den koop der geweerloopendat Fieschi bij Pepin is gehuisvest geweest tot op het oogenblikdat hij zich in het huis op de boulevard du Temple heeft nedergezet, en dat Pepin den 26 Julijdus 2 dagen voor het uitvoeren van den aanslagzijne eigene woning heeft verlaten. Men spreekt van de inhechtenisneming van eenen kok, die een medepligtige van Fieschi zoude zijn, en bij wien men onderscheidene brieven zou gevonden hebbendie betrekking tot den moord hebben. De politie heeft op nieuw bevelen naar de departementen ge zonden, om naauwkeurig acht op alle reizigers te slaan, daar zij meent te we eendat er zich nog vele der ge vlugte beschul digden van April binnen het rijk bevinden, die als reizende cora- misen of onder andere benamingen, trachten-over de grenzen te geraken. Men beweert, dat al de leden van de censuurcommissie, een uitgenomen reeds weder hun ontslag hebben genomenzijnde afgeschrikt door de moejjelijkheid van hunne taaken door de Vrijdag

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1