15cr.ttsrim m 3 bmittteteaticst. ""'■n^mtnrvfmrwii1 PUBLICA T I E. Reglement op de Spring-S tieren in de Provincie Zeeland. GEDEPUTEERDE STATEN van Zeelandbrengpf ter: kennis van de Ingezetenen der Provincie Zeeland 1. Dat bij Zijner Majesteic's Besluit van den 13 Augustas jongstleden N.° 87is goedgekeurd het navolgende dooi de Provinciale Staten op den 9 Julij jongstleden vastgestelde Reglement op de Spring Stieren in de Provincie Zeeland Art. 1. De Stieren welke tot het bespringen van Koeijen van anderen worden aangehouden, zullen tot dat einde niet mogen worden gebezigd, dan na vooraf-te zijn goedgekeurd. Art a. De voorschreve keuring zal geschieden door daartoe aangestelde Keurmeesterswelke door den Gouverneur der Pro« vincie uit de voordragt van een dubbeltaldoor de Provinciale Commissie van Landbouw te doen, voor den tjjdvan vijf jaren zullen worden benoemd. Art. 3. Het getal Keurmeesters wordt provisioneel bepaald op twee voor ieder Districtzullende hetzelve voor het 2de District vier bedragen waarvan twee voor het Eiland Tholen terwijl ingeval het later mogt blijkendat dit getal niet voldoende is, door den Gouverneur op voordragt der Provinciale Commis sie van Landbouw, meerder Keurmeesters kunnen worden aan gesteld. Art, 4, Aan iederen Keurmeester zal een plaatsvervanger wor den toegevoegd, die op de wijze in art. 2 bepaald, .zal worden benoemden die dezelve bij ziekteafwezigheid of ander belet sel zal vervangen. Art. 5. De Keurmeesters en derzelver plaatsvervangers staan onder het toezigc der Commissie van Landbouwen zullen door dezelve van de noodige ïnstructien worden voorzien zij zullen in het District, waarvoor zij fungeren, woonachtig moeten zijn en zullen daartoe zoo veel mogelijk gekozen worden zoodanige Ingezetenen, welke door ondervinding geacht worden kennis van Vee re hebben, en door hun beroep of bedrijfniet van de gunst van anderen afhankelijk zijft. Art. 6. Zij zullen alvorens in functie te treden door den Vre. de regeer of Kantons- regter van het Kantonwaaronder hunne woonplaats ressorteert worden beëedigd. Art. 7. De Keurmeesters en derzelver Plaatsvervangers welke bevonden worden tegen de bepalingen van dit Reglement te han delen of zich niet behoorlijk van derzelver functien kwijten, zul len door de Provinciale Commissie van Landbouwonder goed keuring van den gouverneur, in derzelver functien kunnen wor den geschorst, en op voordragt der gemelde Commisse door den Gouverneur knnnen worden gedestitueerd. (Het vervolg in ons volgend Nummer OPROEPING van de Verlofgangers van het ie. Bataillon Zeeuwsche Mobiele Schutterij, ter Inspectie BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad GOES en ressorre van dienbrengen bij dezeter voldoening aan het daartoe ontvangen verzoek van den Wel Ed. Gestr. Heer kamman derenden Officier van het re. Bataillon der Afdeeling Zeeuwsche Mobiele Schutterijter kennis van de Verlofgangers van dat Ba taiilonwelke zich binnen deze Stad en Gemeente bevinden of daartoe behooren. Dat dé Inspectiënbepaald bij dispositie van Zijne Excell. den Heer Directeur Generaal van Oorlog, van den 24 Septem ber 1834N.° 23voor de hier bovengenoemde Verlofgan gers. onder goedkeuring van den Chef der Afdeeling, zijn ge steld op de eerste Zaturdag van de maand des morgens te ne gen uren. En roepen dien ten gevolge de gemelde Verlofgangers bij de ze op, tegen Zaturdag den 3 October eerstkomende, des mor gens te negen uren, om zich met de Kleeding en Wapening waarvan zij voorzien zijnte verzamelen op de Groote Markt dezer Stadaan of op de Beursten einde de voorschrevene Inspectie bij te wonen. En ten einde niemand hiervan ónwetendheid zoude kunnen voorwendenzal deze worden bekend gemaakt door affixie en insertie in dezer Stads-Courant, Gedaan ten Scaöhuize van Goes, den 19 Séptémbei* 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H, VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De Stads - Secretaris L, de FOUWJz. C U. R A M T. 21 September. 1 1 PUBLICATIE. BURGEMEESTER -en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, brengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden Dat het primitief kohier van het Patentregt voor dezen jare, door Zijne Excell. den Heere Staacsraad, Gouverneur dezer Provincie, éxeóutmr verklaard over deze Gemeente, aan den Heer Ontvanger van VRijks Belastingen ter invordering volgens de wet is toegezonden Weshalven alle de Patentschnldigen worden vermaand en ge last, om reu spoedigsren na bekomen berigt van gemelden Heer Ontvanger, hun verschuldigde te voldoen, op poene als by de wet bepaald. En ten einde niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden gepubliceerd, geaffigeerd engeinsereerd in de zer Stads Courant. -• Aldus gedaan ten Scadhuize van Goes, den 19 September 183^. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. II VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris L.deFOUW, Jz. 'NIEUWSTIJDINGEN. Üwt-attMaïïb. Frankfort, den 14 September. Inde laatste dagen der vo rige maand heeft erin het Zwicsersche canton Wallis, een groote bergval plaats gehad Den 26 is eene ontzaggelijke rotsklomp van den noordelijken kant der Dent-du-midiop den uitgang van het ijsveld van den Sat.ianfe gestort, van hetwelk een groot ge deelte is medegesleept. Het water is in den beginne in het enge dal daardoor geheel opgestopt geweest; weldra echter is hetzelve zoo hoog geklommendat de dam doorgebroken werd en het wa ter zich in het dal der Rhone, tusschen Marcigny en St. Mau rice, heeft uitgestort. Door de aldus nederstortende stroomen waters, zand en steenklompen, werden geheele stukken bosch medegevoerdhet dorp Rasse .gedeeltelijk bedekt en aan den oe ver der Rhone een aanmerkelijk gedeelce weggeslagen. Uit Munchen wordt gemeld, dat Z. M. de Koning zich waarscbijnlyk niet naar Topiitz zal begeven. De Pruissische ge zant bij het Oostenrijkse he hof, graaf von Maltzanis van Wee hen naar Silezie afgereisd, en zal zich van daar naar Topiitz be geven. Een onzer dagbladen bevat een' bijzonderen brief uit Wen nen waarin men onder anderen omtrent de thans in Frankrijk goedgekeurde wettende volgende zinsnede opmerkt Men verwacht hier binnen kort eene groote verandering in de fransche dagbladen te zien ontstaan, en hoopt dat dit ook van dé beste gevolgen voor Duitscnland zijn zal. Werkelijk wa ren alle in DmtschTand genomen maatregelen herschenschimmen zoo lang men in Frankrijk ongestraft de maatschappelijke orde kon honen, en zich tegen de regeringen aan gene zijde des Rijns cn tegen hare handelingen niet dan smaadredenen veroorloofde om alzoo langs eenen omweg het vergif der drukpers in de Bond staten te kunnen invoeren, alwaar men vruchtelooze pogingen aanwendde, hetzelve uit teroeijen.- Dank zij dus andermaal Zo- dewijk Philips en zijne ministersdie zich het oogenblik eener verschrikkelijke misdaad hebben weten ten nutte te maken, om de wereld van de gevaren te bevrijden, welke de Julij om wen - teling haar bereidde. Verstond men het in Engeland, de om wenteling aan banden' te leggenzoo als men zulks in Frankrijk verstaan Heeftzoo zou de oude goede tijd terugkeeren. Doch men' schijnt in Engeland er verre van verwijderd te zynvoor rust en vrede te arbeiden. Men is hier zeer voor dit land be vreesd meer daa voor Spanjeen men is van meeningdat zich in Engeland eene gevaarlijker crisis dan de tegenwoordige in Spanje voorbereidt. Niet zondèr angstige bezorgdheid leest men de we- derzijdsche vorderingen der èngelsche dagbladen. Het gezond ver stand der engelschen dat een spreekwoord geworden isschijnt verdwenen te zijn. Tot zulken prijs wordt de zoogenoemde her boring der britsche natie duur gekocht. Geen wonderdat men zich zooveel mogelijk, van eene regering tracht, los te scheuren, die op geene wys eenïgen borg voor de toekomst opleverc. Parijs, den 13 SeptemberDe raad van censuur die, volgens de onlangs uitgevaardigde wettenover het al of niet vertoonen van tooneelstukken te Parijsmoet beslissenis thans ingesteld. Die raad bestaat uit zes leden, en heefc de heer JVailly aanbet hoofd, De laatste geniet eene bezoldiging van 6000 franken

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1