IV0.67. GOESSCHE Vrijdag ÏÏestuvm cn Cïbimnistt\ittcu. AANKONDIGING. Op Zaturdag den 29 Augustus 1835, des middags ten 12 ure, zal door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Zeeland aan het lokaal van het provinciaal gouvernement ce Middelburg bij inschrijving worden Aanbesteed, voorden tijd van zes jaren ingaande mcc hec ioopende jaar, en eindigende den 31 Decemr ber 1840; De levering van de bcnoodigde Kleeding- en Équipement stukken voor de Veldwachters in de Provincie Zeeland. Deze levering zal aan den minst eischenden worden gegund, bij aldien de gevraagde prijs aannemelijk wordt bevonden. De gegadigden welke genegen mogten zijn naar deze leve. ring te dingen kunnen hunne inschrijvings biljetten geschreven op gezegeld papier en behoorlijk gesloten, bij den Staatsraad Gou verneur der Provincie inleveren, tot op het uur der aanbesteding. De conditiën en voorwaarden van Aanbesteding liggen van he den af ter lezing ter Provinciale Griffie en aan de Districcs Com fnissariaten te ZierikzeeGoesSluis en Hulstterwijl de Monsters en Modellen ter Provinciale Griffie zullen kunnen wor den bezigtigd. Middelburgden 17 Augustus 1835. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland. VAN VREDENBURCH. NIEUWSTIJDINGEN. Berlijn, den 14 Augustus, Z. M. de Keizer van Rusland heeft, by"allerhoogst manifest van 13 (25) Julyin de Noor de'.ijke gewesten van Rusland, alsmede in de gouvernementen Witebsk, Mohilew, Kiew, Podolie, VolhynieMinskWil na, Grodno en de Provincie Bialystock, eene ligting van 5 man op de 1000 zielen bevolen, Dezelve zal met 1 November aan staande een' aanvang nemen, en moeten ten einde gebragt zijn voor Januarij 1836. In brieven uit Dantzig wordt het uitwendige der aldaar ontscheepte Russische troepenhunne houding en krijgstucht, ais voorbeeldig geprezen. De officieren dier afdeeling zijn meestal jonge liedenmaar de soldaten allen mannen van rijpen ouder dom, en men ziet onder hen zelfs grijsaards, wier borst mer ordeteekenen bedekt is. Over het geheel bedraagt het aantal der genen, die niet gedecoreerd zijn, geen tiende gedeelte, doordien de Keizer uit de verschillende regemetiten der garde de meest ver dienstelijke soldaten en bij voorkeur dezulken die aan de bevrij dingsoorlog deel genomen hebbenheeft doen uitkomen om deze afdeeling uit te maken. De naar Ka'isch bestemde Pruissische troepen zijnaden 9 en 10 dezer, van Berlijn daarheen op marsch gegaan. Die afdee ling bestaat uit 2 generaals, 13 stafofficieren, 172 officieren van minderen rang2500 man voetvolk2200 man ruiterij, alsmede eene batterij rijdende, en eene halve batreiïj artillerie ce voet, met 166 man, 197 paarden en 8 stukken geschut. Bij de wapenschouwing en de groote oefeningen te Kalisch zal volgens een berigt uit Berlijn, de veldmaarschalk Paskewitsch het opperbevel voerenzullen de infanterie aangevoerd worden door den Grootvorst Michaëlen onder hem door den Rnssischen generaal Isleniejf en Prins Karei van Pruissen, de ruiterij door Prins Wilhelm van Pruissen, en onder denzelven door Prins AU bert van Pruissenden Rnssischen generaal von Brauschitz en den Pruissischen oversre von Barneren het reserve-corps door den Kroonprins van Pruissen. Frankfort, den 15 Augustus. Vorst Milosch (de Regent van Servie) heeft zijne lang vertraagde reis naar Konscanrinopel ("welke ten oogmerk schijnt te hebben, om daar in persoon te handelen over de door hem ingevoerde nieuwe orde van zaken) eindelijk ondernomen. Sommigen dachten, dat hij tegen die reis opzag, omdat het onzeker was, welk loc hem te Konstantino- pel kon wachten. Sedert eenige dagen spreekt men hier van pogingen die op nieuw zouden worden aangewend, om de hollandsch-belgische geschillen te vereffenen. Sommigen brengen daarmede in verband het verblijf van sir R Adairden gewezen engelschen gezant te Brussel, die op zijne reis naar Öerlijn aihfer is aangekomen. An deren meenen. dat men eerst na de bijeenkomst der monarchen te Kalisch en Töplitz de zaak weder ernstig zal opvatten. In een berigt uit Berlijn van 6 Augustus leest men Er is thans alhier eene commissie ingesteld waarvan ook een Prins van het Koninklijk huis lid is, en waarbij stafofficieren der artillerie alsmede de majoor Longé van het dt poc der marine werkzaam zijn. Deze commissie houdt zich bezig met een plan Tot oprigting eener kust flottilledie in oorlogstijd ook voor de gemeenschap tusscben de aan de Oostzee gelegene Pommersche en Pruissische wapenplaatsen moet dienen. Vooreerst zal deze Hbttilie, Waarschijnlijk enkel uic kannorineerbooten en zes andere ligtere vaartuigen bestaan. In de eerste zittingen der commissie is gehandeld over de soort, het aantal en de kaliber van hec op deze oorlogsvaartuigen te bezigen geschut. De Allgemeine Zeitung geeft het volgende berigt uit Si* lezie van 6 augustus. De onlangs medegedeelde tijding van eene zamenzwering tegen het leven van Kei zei JSicolaaszoude kunnen schijnen verzonnen te zijn geweestdaar men verder geene bijzonderheden deswege verneemc Uit zeer geloofwaardige bron» nen wordt echter bij herhaling verzekerd dat de zaak slechts al te waar is, maar dat men om ligt te bevroeden redenen niet veel ophef daarvan maakt. De genomen maatregelen moeten intus- s'c'hen van dien aard zijndat er voor de uitvoering' van den aan- slag geene mogelijkheid meer bestaat Het Journal de Frank- fort plaats intusschen eenen brief uit St Petersburg, waarin het berigt wegens dien aanslag als' een louter sprookje wordt ten toon gesteld. Berigten uit Weenen, van den 7 Augustus, melden, dae het plegtig gehoor van den Turkschen gezant, den divisie-gene raai (Tuiksch: FerikAhmed-pacha daags te voren heeft plaats gehad. De gezant was gezeten 'in een rijtuig met zes paarden bespannen De omvangsc op den Keizerlijken burgc geschiedde met veel onderscheiding, de hofstaat was, hoezeer in den rouw echter in staatsiekleederen Z M. de Keizer, omgeven van de hoogste hof en staatsambtenaren, en H M. de Keizerin in den kring van hare hofdames, onderhielden zich eenen geruimen tijd met den gezant, en betuigden hem bij het heengaan hunne vriend schappelijke gezindheden jegens zijnen Souverein. Hctgeeti de zer dagen gemeld werd van geschenken, die de gezant zou mede- gefrhigt 'hebben is ongegrond Er' bestaat met Turkije eene min nelijke overeenkomst, waarbij dit oude lastige gebruik wederzijds wordt afgeschaft. g£u0jelattb. Londen, den 15 Augustus. Dezer dagen is op een veld nabij Dublin eene pop, voorstellende een in den omtrek bekenden geestelijke der protestantsche Kerk door een hoop landvolk die, op 2000 personen begroot werd en met zekere orde te werk ging, verbrand Dit voorbeeld heeft een paar dagen later op eene an dere plaats, mede nabij Dublin, navolging gevondenmen heefc daar toen bij het beeld van den geestelijke, het 'oeeld van een der overheids-personen gevoegd. De werkzaamheden aan den bekenden tunnel of weg onder de Theems, zijn thans, na verscheidene jaren afgebroken te zijn geweesc by gebrek aan de noodige gelden, hervat, en belooven voorhands een gunstigen uitslag. Ook ditmaal geschieden dezelve onder de leiding van den bekenden ingenieur Brunei. Naar men thans verzekert, zouden de onderhandelingen over de erkenning van de onafhankelijkheid der voormalige spaansche koloniën te Madrid zoo ver gevorderd zijndat men eerlang die erkenning kan :e gemoet zien. mtferijfc. Par^s den 14 Augustus. Het geregtshof der pairs heefe uitspraak gedaan in de zaak der republikeinen van Lyon aange klaagd van in het verleden jaar een komplot te hebben gesmeed tegen de veiligheid van den Staaten deel te hebben genomen aan den opstand binnen die stad. Negen zijn vrijgesprokenze venwaaronder Beanne en Reverchonzijn veroordeeld tot de portatie. Lagrange en Tourrès zijn beide tot eene gevangeni van 20 jaren verwezen; drie andere tot eene gevangenis van ir jaren; negen tot eene gevangenis van to jaren; Carrier en nog 18 an Here tot eene gevangenis van 5 jaren; enz. Het open baar ministerie heeft voorts conclusien voorgesteld in de zaak dei genen, welke zich aan de regterlyke vervolging hebben onttrok^ ken. Geen der veroordeelden is bij de uitspraak tegenwoor dig geweest. Men leest in de bladen hunner partij, dat toer de griffier hun het arrest heeft voorgelezen, zij hem bedaarde ijk hebben aangehoord, en met het aanhefEn van den marseil laanschen marsch hebben beantwoord De gevangenis van den Luxemburg is da rop geledigd, der kelijk om plaats te maken voor de aangeklaagden, welke hf schuldigd worden van deel te hebben genomen aan den aans1* van den 28 thans, zoo men zegt, ten getale; van vijftien, wa

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1