N°. GOESSCHE Vrijdag e o u 20 Februari]. IScsftiviw en Qtbmxnx0tvntim. OPROEPING van de MOBIELE RUSTENDE SCHUTTERIJ. TER INSPECTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen bij dezeovereenkomstig ontvan gen 'berigt van de heeren Bataillons kommandanten ter kennis van de belanghebbenden: Dat de wapenschouwing der met onbepaald verlof vertrokkene manschappen van het 2e en 3e Bataillon der afdeeling Zeeuw sche Mobiele Schutterij, zal plaats hebben te Middelburgop de navolgende dagen, te weten: Voor het ae. Bataillon: ie, Kompagnie, Vrijdag 2e. 3e* 46# 5e. 6e. Zaturdag Dingsdag Woensdag Vrijdag Zacurdag qe. Bataillon: 6 7 10 1 r J3 14 Maart dito. dito, dito, dito, ditjp. dito. dito. dito. dito. dico. ie. 2e. 3e. 4e. 5e. 6 7 10 11 *3 Maart dito. dico. dito. dito. 1835- dito. dito. dito. dito. Kompagnie, Vrijdag Zaturdag Dingsdag Woensdag Vrijdag alle des morgens te tien uren te verzamelen in de kazernevoor het tweede en op de Heeren Beurs voor het derde Bataillon. Wordende hierbij geobserveerd: dat de onder-officieren en Man schappen die met onbepaald verlof zijndehun domicilie bui ten deze Provincie gevestigd hebben van deze Inspectie verschoond worden. Dat de heeren'Officieren welke buiten de standplaatsen van hun Bataillon hun domicilie hebbenalmede de Inspectie niet. behoeven bij re wonen. Dat die gene, der met onbepaald zijnde Onder officieren en Manschappen,, die bij'de .Inspectie ontbreken, of zich geduren de dezelve niet behoorlijk gedragenof hunne kleeding heb ben verwaarloosd, disciplinair zullen worden gestraft, in zoo ver er geene termen bestaan om hun aan den krijgsraad over te geven. En eindelijkdat het reisgeldvoor de heen- en terug-reis bij bet Bataillon zal worden uicbetaald, Zullende hieraan door aanplakkingen insertie in de Stads-Cou- rant, bekendheid gegeven worden. Gedaan te Goes, den 18 February 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd By afwezigheid van den Burgemeester De Wethouder J. KAKEBEEKÈ Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. SJuttocitlftttb» Berlijn, den-13 February. Z, M. den Koning heeft den geheim-staatsraad von Staegemann met de orde van den rooden adelaar, iste klasse, met eikenloof, begiftigd. Uit Petersburg meldt men van den 4 dat Z. M de Kei zer wederom onderscheidene benoemingen tot ridders gedaan heeft Onder dezelven merkt men op den luitenant-generaal en comman deur van het Kaukasische corpsden adjudant-generaal Perowsky II. aan wien de orde van den witten adelaar geschonken is Het dagblad voor de landhuishoudkunde in Rusland bevat een belangrijk overzigt over den graanoogst in het vorige jaar. Uit hetzelve blijktdat van de 24 verschillende gouvernementendat van Woronesh het meeste, en die van Witebsk, Wladimir en Smolensk het minste koren opgeleverd hebben. In de meeste dezer werd naauwelijks het gezaaide terug bekomen. Frankfort, den 13 February. In een bijzonderen brief uit Weenen van den 6, leest men het volgende: De gezant van het groothertogdom Hessen Vorst Wittgen stein die met verlof afwezig was wordt dage! ijk terug verwacht, Den 2 gaf de Paussehjke nunciustot viering van de viering van de vierde verjaring van Z. H Gregorïus XVI tot Pauseen groot diner, waarbij het corps diplomtaieke en de hooge staats beambten tegenwoordig waren, „De uitslag der beraadslagingen in de fransche kamer der af gevaardigden over de schuldvordering van Rusland is reeds hier bekend, en men besluit daaruit, dat de afstemming der vordering van Amerika naar den wensch der regering uitvallen zal. De vroe ger hier, wegens de Amerikaansche vordering, bestaande voriie* ringbestaande bezorgdheid is alzoo zeer verminderden men gelooft ook niec meer aan eene verandering van ministerie in Frank rijk, ten minste niet in den Joop der tegenwoordige zitting. Wer kelijk schijnt zich alles naar wensch re schikken. Ook de hier ontvangene bijzondere berigten over de parlements verkiezingen in Engeland luiden bevredigende, en beloven aan het ministerie Peel een* langen duur, hetgeen men hier onder de tegenwoor dige omstandigheden als eene voor Europa zeer gelukkige ge« beurtenis aanmerkt. Men schijnt overigens ook in Duitschland eindelijk ingezien te hebbendat slechts wederzijdsch vertrou wen, en niet stelselmarige wederstreving der Stenden tegen de regeringen, tot heil der volken leidt. De toon der duitsche druk pers, gelijk mede de op eenige plaatsen voorgenomene keus van afgevaardigden, schijnen jen minste van eene zoo gelukkige ver andering in den openbarett geest te getuigen „Een engelsch courrier is van Konstantinopel naar Londen hier doorgekomen.' Volgens brieven uit eerstgenoemde stadwas Mohammed Khan den 16 December 11. in Teheran binnengerukt en had hij zich aldaar tot Schach doen uitroepen. In Teheran zelf moet de' rust niet gestoord zijn geweest en men aan den nieuwen Schach groote gehechtheid betoond hebben, maar in het binnenland duurde de opstand voort; de overige^ pretendenten van den troon beijverden zich onophoudelijkhunne aanspraken met de wapenen in de hand te doen gelden. Men geloofde ech ter te Konstantinopeldat alle pogingen om Mohammed Khan te verdringenvruchteloos zouden zijndaar hij door Engeland en Rusland beschermd wordt. De handelsbetrekkingen met Per- zie waren intusschen gestaakten verscheidene frankische huizen, bijzonder Italiaansche, hadden aanzienlijke verliezen geleden." Londen, den 14 February. Het dagblad, hetwelk het eerst van de zwangerschap onzer Koningin heeft gesproken meldt nu, dat het deswegens verspreide gerucht stellig onge grond is. Het voor de parlements-vergaderingen op nieuw i'ngeiigte »ebouw heeft dezer dagen gevaar geloöpen van iveder te ver branden. De brand, die in tyds ontdekt is, was waarschijnlijk weder ontstaan door de verwarmings buizendie on.der de vloeren doorloopen. Brieven uit Lissabon van 6 February behelzen geen nieuws van eenig belang. Prins August van Portugal (van tenberg)was .met veel plegtigheid in die stad ontvangen Er was weder gesproken van eene verandering in het ministerie doch naar het scheenzonder grond. Den 4 was het hart van D~ Pedro, overeenkomstig des zelfs begeerte, in eene zilveren urne, mee veel plegtigheid naar Oporto gezonden, om daar be waard te worden. Men begon meer en meer vertrouwen te stel en in de duurzaamheid der thans bestaande orde van zaken in 'ortugalen rekende ..daarbij op een krachtdadige ondersteuning van het nieuwe britsche ministerie. Parijs den 13 Februari]. De Moniteur deelt de volgende elegraphische depeche mede Brestden 12 February. De korvet de Créole heeft den 20 January 11 Pore au Prince ("St. Domingo") verlaten Dezelve heeft een' crediei brief op Lon den van 4,848,904 fr66 c medegebragt, om de hoofdsom te betalen der schuld aan de fransche schatkist, alsmede al de bij zonderheden over den staat van Haïtiwelke dc regering ver langd heefcen nopens de inzigten der regering van dat gemee- nebesc." Den 6 heeft er te Toulen en in de omstreken een ver- schrikkelijke storm gewoed. Onderscheidene schepen zijn in de nabijheid dier stad vergaan. Onder dezelze merkt men twee groo te van 315 en a 16 tonnen op, alsmede de stoomboot de Solo aan een huis-te Tonlon behoórende, en de dienstdoende lusschen genoemde Stad en Corsica. Gisteren hebben de Generaal Sebastiani en zijn eerste Se cretaris de eer gehad bij den Koning ten afscheidsgehoor toege laten te worden. Nog dienzelfden avond zouden zij naar Lon den vertrekken. De heer Sebastiani heeft een rijtuig met zes prachtige grijze paarden van Engelsch ras aangekocht, om mede naar Londen jj 5)

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1