N°. 14. OOESSCBE Maandag A\; V> r- fcf ;'.-V;v¥t'V:;T- x 1835. COURANT, 16 Februarij. ftestuven cn %Lbntmi$trntim. de?e Provincie voor het jaar 1835 mitsgaders de lijsten der Geneesmiddelen en Werktuigenwelke de ApothekersGenees- heerën, Heel- en Vroedmeesters ten Platten Lande geëcabliseerd of in de gemeenten alwaar geene Plaatselijke Commissien van Geneeskundig toevoorzigr gevestigd zijnmoeten voorhanden hebbenvan de voorwerpen welke de Drogisten niet beneden de bij élk derzelvé bepaalde hoeveelheid mogen verkoopen en van de Vergiften weike in de winkels moeten worden afgeslo ten, zoo als dezelve bij besluit van welgemelde Heeren Gedepu teerde Staten dezer Provincie, van den30januari) 1829N.° 18, zijn vastgesteld en voorkomen in het Provinciaalblad van dat jaar N.° iö, van heden af aan, ter stads-griffievoor de be langhebbenden ter visie zullen liggen dagelijks uitgenomen op Zon- en Feestdagendes voormiddags van tien tot twaalf uren. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 14 Februari) 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelve De Stads - Secrecaris L. de FQUW, Jz. '1 1 --=» NIEUWSTIJDINGEN. JNratifcrijfc.. Parijs, den 9 Februarij. Vorst EsierhazyOostenrijksch gezant te Londenis op zyne reis naar die stad hier aangekomen hij heeft een gehoor by Z. M. gehad11. Zaturdag heeft de graaf voti Lowenhielmbuitengewoon gezant en gevolmagtigd minis tervan Z M, den Koning van Zweden en Noorwegen, in een bij zonder gehoor, zijne geloofsbrieven aan Z. M. overhandigd, en daarbij aan dén Koning eenen brief aangebodendoor zijnen Sou- verein geschrevenin antwoord op de brieven van Terugroeping van den markies de St S'tmon. Naar men wil, zou thans ook Oostenrijk voornemens zijn eene schuldvordering op Frankrijk te doen. Dezelve dagteekenc van den tijd der bezetting van de Ulyrische provinciën door Frank rijk. De interessen zouden, door de langdurigheid der schuld, tot omstreeks 10 millioen opgeloopen zijn. Misschien is dit ge rucht niet meer dan een verzinsel. De beroemde heelkundige Dupuytfenwiens overlijden in ons vorig nommer gemeld werd, was den 5 October 1778 te Pierre-Buffièresin het departement der Opper Vienne, geboren. Hij heeft gedurende zijn nuttig en werkzaam leven allerlei onder scheidingen en de algemeene achting in hooge mate genoten het vermogenhetweik hij ten gevolge der gelukkige uitoefening zijner kunst heeft verzamelden thans groocendeels aan zyne eenige dochterdie met de heer de Beaumontzoon van eenen Pair van Frankrijk gehuwd is, achterlaat, wordt op 7 millioen franken geschat doch desniettemin verzekert men dat de heer Dupuytren in zijnen huisselijken kring niet gelukkig is geweest, en dat zelfs zijn dood grootendeels aan knagend verdriet moet worden toege schreven. Bij zijnen uitersten wil heeft de heer 'Dupuytren 100,000 franken voor het oprigten van een nieuw genees- eri heelkurt digen leerstoel en 500,000 franken voor het vestigen van een liefdadig gesticht voor twaalf oude geneesheeren vermaakt. Brieven van de spaansche grenzen, dd. 5 Februarij, ge ven de stellige tijding dat het beleg van voor Elisondo is opge broken. Mina heeft bevolen op staanden voet iederen muilezel voerder dood te schieten, die uit Frankrijk goederen voor de Car- listen zoude aanbrengen. Madrid was op den Februari] in rus- tigen staatmen wist er nog niet of Valdez al dan niet het por» tefeuille van oorlog zoude aanvaarden. Een brief van Saragossa berigc, dat het aldaar garnizoen houdende regement der Koninklijke garde zich voor Karei V heeft willen verklarenvier officieren van dat regement zijn op staan den voet gefussilleerd en de Kolonel is in den kerker geworpen. Men zal breedvoeriger berigten moeten afwachten aangaande dit voorval, hetwelk van eenen ernstigen aard kan'worden en den 31 January nog niet was afgedaan. IXsbicrlatibctt- 'sGravenhagë den 12 FebruarijGisteren is Z. K. H. de Prins van Oranjevoor het eerst uitgereden. Hoogstdezelve heeft een bezoek bij Z. M. den Koning afgelegden heeft daarna een togeje naar deszelfs paardestoeterijop den Loosduinschen weg, gedaan. Omtrent de invoer van granen in Rusland gedurende dit jaarschrijft men ons het volgende uit St. Petersburg van den Januari) 1835: „De weinige overeenkomst, welke tot hief* OPROEPING TOT DE LOTING' voor de NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorre van dienverwittigen de ingeschrevenen voor de Na tionale Militie van dezen jare, en bij derzelver absentie hun ne Ouders of Voogdenbehoorende tot deze Gemeentedat de Alphabetische Naamlijst, van alle de Personen, die aan de Ligting van dit jaar moeten deel nemen ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Stadhuis ter Griffie alhier, van heden aftot den 27 Februarij aanstaandedes morgens van tien tot twaalf uren ten einde een ieder in staat zoude zijnom ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voor komen die op dezelve nog zouden behooren te worden aange* teekend of daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan den heer Militie Commissaris kennis te geven met last aan de voor- schrevene Lotelingen en bij derzelver absentieaan hunne Ouders of Voogden om op den 28 Februarij aanstaande, des morgens te tien urenzich te bevinden ten Stadhuize alhier ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die "alsdan op te gevenom alsmedede bewijzen tot staving derzelve,en bij de wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de loting, aan heeren Burgemeester en Wet houders dezer stad, overteleggen; terwijl dezulken die nopens de be'noodigde bewijsstukken inlichtingen mogten verlangen den 2 Maart daaraanvolgende des voormiddags van 1 o tot 12 aren ter Griffie dezer Stad dezelve kunnen bekomen. En op dat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerdmitsgaders geplaatst in dezer stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 14 Februarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonn. van Hun Ed. Achcb. De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dienbrengen ter kennis van de daarbij belang hebbenden Dat de beschrijving voor de Stedelijke Belasting op de Hon den, voor het loopende jaar 1835, afgeloopen en dien conform het kohier opgemaakt is, en dar hetzelve, ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 2 van het Reglement door den Raad dezer stad vastgesteld den 9 April. 1830, en goedgekeurd bij Konink lijk besluit van den 5 Augustus daaraanvolgende, n.° n. van Maan dag den 16 dezer, gedurende veertien dagen, in den voormid dag ter Stads Griffie ter visie liggenten einde ieder belasting schuldige in de gelegenheid te stellenom zijne reclames gedu rende deze veertien dagenaan den Stedelyken Raad intedienen. Wordende een iegelijk die bij deze beschrijving mogt zijn over geslagen aangemaand om zich dien tijd ten nutte te maken tot het doen van zijne aangifte tên kantore van den Ontvanger der Stedelijke Belastingenzoo en gelijk in meergemeld art 2 van het Reglement is voorgeschreven. Terwijl de Ingezetenen ter dezer gelegenheid worden herinnerd aan de bepalingen van art. 5 des meergewaagden Reglements, dat die gene welke na den af- loop der beschrijving een of meer Honden zal willen houden bo ven die waarvoor hij beschreven is daarvan insgelijks schriftelijk aangifte zal moeten doen ten kantore van voornoemden Ontvanger. En ten einde een ieder hiervan kennis drage zal deze worden geaffigeerd en geplaatst in dezer stads courant. Gedaan ten Stadhuize van Goes den 14 Februarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisee Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris L de FOUW, Jz. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, verwittigen bij deze een iegelijk die zulks zoude mogen aangaan. Dat de Lijst der bij besluit van de Edel Groot Achtbare Hee ren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 6 Februarij dezes jaars N.° 8, fProvinciaal Blad N.° 15) bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in 1 toe heerscht tusschen de verschillende berigten van tyd tot tijd 1* T2

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1