N°. 13. GOESSCHE Vrijdag COURANT. 13 February. Ibestnven *ti Te beginnen met Maandag den 16 Februarij 1835, zal het Kantoor van den Agent van den Algemeenen Rijkskassier te Goesgehouden worden in de Keizerstraat, Wijk D. N.° 39, van^'s morgens xo tot 's namiddags 1 uur. Goes? den n^Februarij 1835. De Agent DOMINIC US. PUBLIC ATI E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte dienbrengen bij deze ter kennis van de belang hebbenden: Dat het Suppletoir Kohier] van het Patentregt voor het tweede kwartaal van 1834 1835, door Zijne Excell. den Het re. Staatsraad Gouverneur dezer Provincie executoir verklaardover deze Gemeenteaan den Heer Ontvanger van 's Rijks Belastin gen ter invordering volgens de wet is toegezonden, Weshaiven alle de Patentschuldigen worden vermaand en ge lastom ten spoedigstenna bekomen berigt van gemelden Heer Ontvangerhun verschuldigde te voldoenop poene als by de wet bepaald. En ten einde niemand onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden gepubliceerdgeaffigeerd en geinsereerd in dezer Stads Courant Aldus gedaan ten Stadhuize van Goesden 9 February 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven De [Stads - Secretaris L. de FOUW, jz. NIEUWSTIJDINGEN, ÏPttitssMfmb. Frankfort den 6 FebruarijHet dagblad van Augsburg hetwelk, zoo als bekend is, meermalen uit zeer goede bronnen berigten schijnt te ontvangenbehelst het volgendegedagteekend uit Pruissen, 26 Januarij: Naar brieven uit Petersburg te oordeelenheeft men daar de aandacht bijzonder op Perzie gevestigden schijnt men er veel belang te stellen in den uitslag van den oorlog over de troon- .opvolging. Men gelooft, dat door Rusland een diplomatieke agent, die met de betrekkingen van Perzie zeer goed bekendis, naar de plaats zelve zal worden gezonden, om kennis te nemen van den stand van zakenen den vermoedelyken troonopvolger van den overleden Schach met raad en daad bij te staan. Ook wil het russische hof zich met het engelsche ministerie verstaan' omtrent de mogelijke verwikkelingen die de opschudding in Per zie kan na zich slepen, ten einde te eeniger tijd te bewerken dat Mohammed Mirza als Schach van Perzie algemeen bekend worde. Men wil hoofdzakelijk hiermede de onverwachte ver plaatsing van graaf Pozzo-di'Borgo in verband brengen, vermits hij zijnen Keizer, bij gelegenheid der twisten tusschen de Porte en Mehemed-t\\\ te Parijs gewijtige diensten bewezen, en ruim schoots betoond heeft, dat hij met debetrekkingen van het Oos ten zeer goed bekend is. Daar nu de genoemde' betrekkingen het russisch hof het meeste ter harte gaanen de komst der Tory's ami het engelsche bewind eene gunstige gelegenheid aanbiedt om dezelve gemakkelijker en zonder zooveel tegenwerking als van een Whigs-ministerie te verwachten was, te kunnen vereffenenzoo heeft men zich gehaast om graaf Pozzo naar Londen te zenden op dat hij deze gewigtigé aangelegenheid onder de tegenwoordi ge gunstige omstandigheden trachte af te doen4 De graaf zal denkelijk daarin wel slagen, indien de Tory's zich een tijd lang in het bewind staande fhouden want Peel moet andere inzigten omtrent de betrekkingen van Rusland op Turkije en Perzie koesteren dan* zijnen voorgangers en zelfs dan Canning. Hij moet dezelve niet met zoo veel naijver beschouwenen niet zoo bekommerd wezen over den invloed, dien Rusland door des zelfs ligging en belang op die landen zoekt uitceoefenen. De be doelingdie aan Rusland wordt toegeschreven, om Engeland in deszelfs indische bezittingen te kwetsen geli/ktüSar een sprookje want zij strijdt niet glleen met het juiste begrip, dat Rusland by deszelfs groote uitbreiding meer op behoud dan op verovering bedacht is, maar ook met de bedenking, dat bijna onoverkome lijke zwarigheden aan dusdanige onderneming zouden verbonden zijn. Blijtc de heer Peel aan 'c bewind dan mag men verwachten dat hetigraaf Pozzo te Londen mogelijk zal wezenbijcedragen tot de oplossing der menigvuldige verwikkelingen waarvan het Oosten nu het tooneel is Men vindt dus de keus van graaf Pozzo hier zeer gelukkig, en betreurt hetslech s, dat deze uitstekende diplomaat door zijne gevorderde jaren misschien zal belet wor den zich met het nieuwe terrein spoedig genoeg bekend ie ma ken, om, gelijk dikwijls te Parijs het geval was, de gezagvoer ders in belangrijke zaken naar zijnen wit te leiden." De berigten wegens hec naar huis zenden van een aantal in Italië staande Oostenryksche grens regementen en Wegens het ont binden van een deel der reserve artillerieworden thans beves tigd door het bekend worden van twee bevelschriften des keizers van Oostenrijk van r 8 January waarin die maatregelen worden voorgeschreven, en welke in de Fransche bladen voorkomen. De Schwdbische Merkur meldt van de Italiaansche grenzen van 29 Januarij Naar men van eene geloofwaardige zijde verneemt zullen de Oostenrijksche troepen de tot dus ver door dezelve bezette plaatsen van den Eerkelijken Staat tegen de maand Prlei ontrui men omstreeks 'welken tijd'ook de Franschen uit Ancona zou den moeten vertrekken. Het schijnt indedaad, dat eene langere tegenwoordigheid van vreemde troepen in den Kerkeiijkep Staat voor zoo ver daardoor de handhaving van de openbare rust be doeld wordt, voortaan geheel ormoodig isomdat, ofschoon men er misschien niet over het al gem en met de regering te vre- den is, de revolutionairen dei moed geheel hebben verloren, sedert zij zich hebben kunnen overtuigen, dat zij op geen vreem den bijstand kunnen rekenen Over het geheel verkrijgt alles in Opper Italië thans een zeer /vreedzaam-aanzien In de Sarcïi- nische Staten ziin alle re;ementen de garde uitgezonderd, aan merkelijk verminderd ook zijn veel minder remonte paarden aan gevraagd dan in het vorige jaar Voo-cs worden ook van deOos- tenrijksche troepen in het Lombardijsch-Vehetiaansch Koningrijk,, die Tot nog toe op den voet van oorlog stonden, de manschap pen, welke hun tijd hebben uitgediend naar huis gezonden, zonder dat men tot dus ver van derzelver vervanging door nieu we manschappen vernomen heeft Men hoort zelfs spréken van de waarschijnlijkheid dat de geheele Oostenrijksche krijgsmagt in Icalie op den voet van vrede zal gebragt worden indien hec Britsché Tory ministerie zich mogt bevestigen." ^ngisïatib. Londen, den 4 Februarij De Times her gisteren uit de Morning Post door ons medegedeelde arcikel betreffende de zwan gerschap van de Koningin van Engeland overnemendevoege daarbij „Wij zijn door dezelfde beweegredenenals de schrijvers van den Morning' Post wederhouden geworden, om van deloopert- de geruchten te spreken wegens eene zaak van zoo groot gewig: doch waaromtrent nog niets langs den regrstreekschen weg is be kend gemaakc, Die geruchten zijn reeds meer dan eene week in omloop, en vinden in de hooger kringen algemeen geloof" De Koningin van Engeland is thans omstreeks twee en veer tig jaren oud De kinderen,, van welke Hare Majesteit van 1819 tot 1822 beviel, zijn alleen kort na de geboorte overleden? De Morning Herald bevat eenen brief uit Madrid dd 2t I <-J Januarij liet schijnt thans zeker,re zijn dat de Hertog van Or leans eene der dochters, van Don Francisco de Paula die nog slechts vijftien jaren oud is, zal huwen Deze verbiiidtenis zoude met genoegen door de Spanjaards gezien wordenwelker hoog moed gevleid zoude zijn eene hunner Prinsessen Koningin der Franscben te zien worden - Uit New Yoik zijn hier ber'gten ontvangen van 16 Jannarij waaruit blijkt, dat de senaat naar aanleiding van de aankon- j diging van den pres'1 dent,/acksoadat hij van de wetgevende ver» 1 gadering de magtiging zou vragen tot hernemen van dwangmaac regelen tegen Frankrijk, ter zake van de schadevergoeding met eenparigheid van stemmen heeft beslaten dot voor het te genwoordige dergelijke maatregelen nog riet ben oor.m genomen te worden. Van de kamer der gedeputeerden verwacht men een besluit van gelijken zin. Parijs den 6 FebruarijDe heer Pozzo di Borgo is gis teren naar Londen vertrokken Men heéfc opgemerktdat men de schilderijen en kostbaarheden van dien heer niet vervoerd heeft

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1