N°. 0. 1835. GOESSCHE C O U R A N T. X&'s^y 'V-r-.'' J Vrijdag 30 January. IjeMuvcn Éit StbmitsfetrAtieti. NATIONALE MILITIE WAARSCHUWING, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der stad Goes en ressorte van dien, biengen bij deze ter kennisse van allen die het aangaat, dat,- de Militie-Raad, krachtens art. 126 der Wet op de Nationale Militievan 8 January 1817 N.Q 1. over dezen jare, hare ie. Zitting, tot onderzoek der Lotelingen in 1834, voor een jaar vrijgesteld, volgens art. 37 der Wet van 27 April 1820, N.° ix welke vermeenen mogten regt op vrijstelling te hebbenzal houden te Middelburghoofdplaats dezer Provin cie op Maandag den 9 February aanstaandedes morgens ten tien uren in de Abtdij aldaar. Wordende een iegelijk bij deze' indachtig gemaakt aan de bepa lingen vervat in art. 127 der Wet op de Nationale Militie, houdende: „Al wie zonder wettige verhindering, op den dag, wanneer hij daartoe is opgeroepen voor den Militie Raad niet verschijntzal deswegens verbeuren eene boete van zes gulden „en zal tot het aanvoeren zijner redenen van verschooning niet „worden geadmitteerd, dan op vertoon van eene kwitantie van „de betaalde boete. „De redenen ongegrond bevonden zijnde; of zich totdatein- de aangemeld hebbende, en er in het geheel geene kunnende „allegueren, zal hij nader vervallen in eene boete van zes tot twintig guldens." Van deze verpligcing zijn echter uitgesloten, zóódanige Lote lingen, welke geenerhande reden tor vrijstelling hebben, daar dezulken voor den Militie-Raad niet behoeven te verschijnen en finaal voor de dienst gedesigneerd zullen zijn. Terwijl bij deze alle ouders, voogden, curators of gemagtig- den worden herinnerd dat zijreclames hebbendevoor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage, ure en plaatse voormeld. Zullende de Commissie voor de werkzaamheden der Nationale Militie, tot de afgifte der benoodigdeAttesten vaceren ten Stad huize alhier, Zaturdag den 7 February 1835, des morgens te tien uren waaromtrent inmiddels ter Stads-Griffie de noodige inlichtingen worden verlangd. ,s* En op da: niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gepubliceerd en geaffigeerdmitsgaders geplaatst in dezer Stads- Couranc. Gedaan ten Scadhuize''van Goes, den 26 Januarij 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J, H. VERSCHOOR, van Nisse Ter ordonnantie van dezelven, De Stads - Secretaris L. de FOUW, Jz. NIEUWSTIJDINGEN. r 30uitschl;mb. Frankfort, den 24 Januarij. Men zal zich herinneren, dat toen onlangs, bij de nieuwe verkiezingen der stenden in het groothertogdom Hessente Worms de heer von Gagernbij de vorige vergadering door zijne revolutionaire gevoelens en on rustige bewegingen bekendals lid der stenden herkozen was zich algemeen hëc gerucht verspreidde, dat Worms geene mili taire bezetting meer zou hebben, en van haar gymnasium beroofd worden, ten einde aan de stad al de daaraan verbondene voor deelen te ontnemen. Thans verneemt men, dat dit gerucht on der de inwoners veel schrik en ongerustheid ten gevolge heeft gehad; dat meer dan 200 derzelve een adres onderteekend heb ben, waarin zij aan den groothertog te kennen geven dat de ver kiezing van den heer von Gagern algemeen was afgekeurddat die alleen geschied was door den invloed van eenige kwalijkge- zinden die op verre na de minderheid uitmaaktendat de groot hertog de commissie met de overbrenging van dit adres belast, vrij minzaam ontvangen heeftdoch aan dezelve geantwoord heeft, dat zoo die kwalijkgezinden de minderheid uitmaaktende goe de burgers zich door dezelve niet moesten laten vermeesteren; dat voor alsnog aan de maatregelenwaarvoor zij vreesdengeen gevolg zou Worden gegeven, doch dat de inwoners zoodanigen maatregel te wachten hadden, zoodra eene herhaling van de woe lingen te Worms zou plaats hebben zoo als die sedert het Hatn- bacherfeest aldaar hebben plaats gegrepen. In bijzondere brieven uit Napelsvan het laatst der maand December, leest men het volgende: De hoop van sommigen, I dat onze regering zich onder de banier der liberalen zou rang- schikken, vepflaauwc meer en meer. De geestelijkheid die reeds vroeger in het geheim eene groote rol speeldeis geslepen ge noeg, om zich de magt niet te laten ontrukken. Men gunt den Koning zijnen smaak voor het krijgswezenhoeveel afkeer de Napolitaan ook hebbe van nutcelooze inspanningmen laat hem eene nationale garde oprigtenofschoon de Napolicaat? nog naauwelijks voor een nationaal gevoel vatbaar is. Maar terwijl de Koning zich ijverig met deze liefhebberijen bezighoudt, heeft de geestelykheid hem weten Je bewegenom een nieuw crimi neel geregtshof in te stellenzoodat voortaan een geestelijkedie van eene misdaad beschuldigd wordtniet meer voor de gewone regtbanken zal mogen vervolgd worden." Uit Weenen, 15 Januarij schrijft men dat, na de komst van een courrier uit Londen, aldaar het gerucht verspreid was, dat er-gunstige tijdingen uit Londen ontvangen waren dat lord Wellington de hoop en verzekering had gegeven, dat hij de buitenlandsche staatkunde van Engeland niet zou veranderen maar integendeel alles zou aanwenden,, om de nog onbesliste eu- ropesche vraagstukken door middel van vrienschappelyke over eenkomst te schikken- en dat alzóo geene vrees bestond voor eene verstoring des vredes-dat waarschijnlijk te Londen de conferentie zouden hervat wordenom de geschillen nopens Lu xemburg af te doenen dat menfalzoo hoop haddat ook spoedig zou kunnen worden overgegaan tot de ontwapening der staande legers. Londen, den 24 JanuarijMen verzekert stellig, dat lord Heytesbury tot gouverneur generaal van Oostindië benoemd is. Zoo ir.sn weet, is dezelve geen vriend der Whigsen had hij, onder anderen, lord Palmerston tot mededinger Laatstgenoemde heeft nog eene andere nederlaag bekomen. Ondanks zijne hoogdravende rede welke hij gerigt heeft aan de kiezers van South Hampshiredoor wie hij vroeger afgevaar digd was, is hij door deze niet ingekozen. Deze omstandigheid geeft aan de tegenpartij der Whigs ruime aanleiding tot beschou wingen. Een harer tolken, de Morning Heraldzegt onder anderen het volgende Dan de toespelingwelke lord Palmer* ston in zijne aanspraak van de hustings maakte op/de armenwet, had evenmin uitwerking ten voordeele van de populariteit des edelen lords, als zijne protocollen over de Nederlnndsch Belgische zaak gehad hebben, om hem een naam als staatsman ie bezorgen, Hij zou meer kans gehad hebben ingang bij zijne hoorderen te vinden indien hij had kunnen aantoonen dat het aandeel, 'twelk hij se dert vier jaren genomen heeft aan eene staatkunde, die strijdig was met Enge'ands belangenen welke de vergrooting toeliet van Rusland in het Oosten en van Frankrijk in het Westen van Europa, ten oogmerk heeft gehad den toestand van Groot Brit- tanje te verbeteren deszelfs invloed te bevestigen en deszelfs han« delsvoorspocd te vermeerderen Ofschoon het waar moge wezen, dat de Tories in het Lager huis geenszins de bepaalde meerderheid zuilen hebbenzoo blijkt het al meer en meer, dat zij daar oneindig sterker zullen verschijnen dan sinds lang het geval is geweest. De Timesdie thans met bekwaamheid dezelfde partij verdedigtdie hij vroe^ ger behendig bestreed, zegt, dat de Radikalen het bestuur van sir R Peel vijandig zijn, vermits zij de zedelijke kracht vree zen die hetzelve uitoefent. Zij verlangen den terugkeer van het Whigs-bestuuromdat zij bij ondervinding weten, hoe hetzelve innerlyk verdeeld, hoe zwak, hoe besluiteloos het is. Parijs, den 22 Januarij De gezondheid van Vorst Tal leyrand neemt merkelijk af. Hij bevindc zich niet in staat te gaanen twee knechts moeten hem dragen wanneer hij zich in zyn rijtuig zal begeven. De Vorst zal dene February aanstaan de kijn 81ste jaar bereikt hebben. Een der dagbladen verzekert, dat er door de regering een drievoudig bevel in blanco gegeven is, om, bij zijn overlijden, zijne papieren te Parijs, ce Roche- cotte en te Valencay in beslag te nemen, gelijk zulks met aan zienlijke staatsmannen meermalen gebeurd is. Onze Messagerdie steeds voor eene gewapende tusschen- komst van Frankrijk in Spanje ijvert, behelst den volgenden brief uit Bayonnevan den r 8 Januarij Het spaansche vraagstuk is geheel van aard veranderd. Het geldr thans niet meer het overwinnen of vernietigen van de partij der Carlisten want de onmogelijkheid, om die doel enkel en al- leen met de scrijdkmchcen, waarover de Koningin beschikken kan te bereiken, is volkomen erkend. Het komt er slechts op aan H ;fev

Goessche Courant | 1835 | | pagina 1